Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

**Průvodce povídkami

Průvodce povídkami

26. února 2011 v 19:42 | Paccia Domna
Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho I - Buďme k sobě upřímní. Příběh Harryho Pottera z pohledu Harryho Pottera může být docela zavádějící, protože co asi tak ví jedenáctileté dítě, co ze dne na den zjistí, že je kouzelník? Jak může zhodnotit věci, které se kolem něj dějí, jak je může docenit? Nijak. Takže nabízím místo Harryho tendenčního pohledu na věc zaujatý pohled na věc očima někoho jiného. Děj povídky sleduje události prvního dílu Harryho Pottera. Dokončeno.

Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho II - Po Kameni mudrců přišla na řadu i Tajemná komnata. Kdo četl Pád I, má představu, co čekat od dvojky. Kdo nečetl jedničku, sotva koukne na dvojku, takže ani nemusím komentovat. (Ale je tam Zlatoslav!!! :D )
Už KONEČNĚ dokončeno. (Ale že to trvalo... Po více jak půlroce slibování konce je tady konec jak na koni!)

Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho III - Víte, jak se říká, že podruhé do stejné řeku nevkročíš? Tak já už jsem v ní potřetí. Předsevzetí: hlavně ať to není tak dlouhé jako dvojka. Konec zatím v nedohlednu.

Všednost à la Bradavice - Krátké povídky ze světa Harryho Pottera, povětšinou bez Harryho Pottera. Má přece sedm knih, osm filmů, tak co by chtěl...

Skrz broušený křišťál - Povídka o jedné z mých oblíbených postav, protože dobrých věštkyní není nikdy dost. Nedokončeno, ale jednou snad bude...
Aktualizace: snad během třetího Pádu... (překlad: tak do dvou tří let...)

Krev zakladatele - Cosi z období prvního vzestupu Lorda Voldemorta. Dokončeno. Šest kapitol za rok. Dobrý tempo, ne? A teď si představte, že Potter má sedm knih...

Ze světa čar a kouzel - Krátké povídky ze světa HP, tentokrát vážněji laděné. Však je jich taky málo...

Konce vyvoleného - Tak tady se Harry Potter objevuje. Taky si myslíte, že měl Harry spoustu příležitostí, kdy mohl umřít, a litujete, že je nevyužil?

Andělé nejsou blond - Co kdyby Malfoyovi neměli syna, ale dceru? Ne, nesnažím se zamaskovat slash. A nesnažím se o romantiku. Těžko říct, o co se snažím. Každopádně jde o kapitolové vyprávění z Bradavic v době studia Harryho Pottera. Oproti mému zvyku to není v ich-formě z jediného, nýbrž v er-formě z několika různých. A ještě jedna poznámka - nenapadla mě žádná ženská verze jména Draco, co by nezněla pitomě, takže se nám ze slečny vyloupla Morganne. Nedokončeno.

Ve spirále času - Tak tohle je moje vlastní. Potter tam není, Twilight tam není, True Blood tam není, děj tam není... Ale je to dokončeno.

Twilight - Několik krátkých povídek věnovaných současnému upírskému fenoménu. Edovi.

True Blood - Jednorázovky věnované mému milovanému upírskému počinu. Ale málo jich je, maličko... Aktualizace: milovaný počin to byl do poloviny čtvrté řady.

Pohádky - Pohádky. TŘI!

Překlady - překlady povídek, co jsem porůznu potkala na internetu. Je jich málo, protože ff většinou nečtu, a když už, tak jsem líná cokoli podnikat. V rubrice se nachází např. Krásné přátelstství - crossover Harry Potter / Stopařův průvodce po Galaxii, nebo Skeč o obchodě s hůlkami - HP / Monty Python. Obě jsem překládala spíše sama pro sebe, protože Monty Python jsou mou několikaletou láskou a knihy Douglase Adamse miluju.
FF by Resimesdra - Se svolením autorky jsem se pustila do překladu povídky, která obdobně jako můj Pád převypravuje obsahy knih HP. Ona jich má dokončeno několik, já prozatím ještě ne.
Dokončena první povídka Harry Potter a kámen mudrců v 15 minutách... skoro, mou zlovůlí rozdělena na šest částí. Odkaz na první díl. Odkaz na autorku.
Odkaz na druhý díl - nedokončeno.

Různé - Různé sentimentální žvásty, co ze mě vylezly v depce a podobně.

Vánoce v Podmoří - zatím nikam nezařazená povídka, která vznikla pro Temnářčinu soutěž. Příběh vychází z jejího podmořského světa a navazuje na knihu Hladová přání.
Osmička - povídka, která vznikla pro soutěž u Nel-ly, zadáním byly parapsychické jevy. Vzniklo, co vzniklo, dopadlo to, jak dopadlo, a já povýšila svou nechuť k vymýšlení děje a jmen postav na další úroveň.

....
Jen pro zajímavost - Videa, obrázky a tak různě z internetu...

Proběhlo mi hlavou - Texty na různá témata, názory na věci, co jsem viděla, stížnosti na věci, co mě štvou... Prostě kecy, kecy, kecy... (který jsem pak přesunula na Sibilu, aby to tu tak nestrašilo)
 
 

Reklama