Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Proběhlo mi hlavou

Dotazník I

7. února 2017 v 15:13 | Paccia Domna
Protože jsem našla na tumblr dotazník a já ráda dotazníky. Vyplňuju, nečtu. A protože to pak vypadá, že tu něco dělám, i když ne. A protože teď sedím ve škole a hraju si na klíčníka a nic užitečného se mi nechce.

12.11.

12. listopadu 2016 v 21:00 | Paccia Domna
Na Nově běží HP5. Zrovna předstoupila Dolores, růžovoučký přelud, se svou řečí "Vidím tu vaše rozzářené obličeje, věřím, že budeme dobří přátelé". Právě mi došlo, že je to jediný člověk, kterému tam věřím, že je učitel.
Ze základky.

aktualizace 21:01: Proč jí všichni koukaj na zadek?

10. 3. 2016

10. března 2016 v 15:08 | Paccia Domna
Jak jsem tak namátkou začala pročítat některé kapitoly Pádu, došlo mi, proč G. R. R. Martin tak vybíjí své postavy. Na většinu koukám, kdo to je, a u poloviny nevím, co jsem s nima chtěla :-D Vím, že tam byly z nějakého důvodu, ale podrobnosti mi unikají. Takže slavnostně slibuju, že si to konečně přečtu a do léta přidám další kapitolu. (Povšimněte si, že jsem k létu úmyslně nenapsala letopočet.)

Žiju

28. ledna 2015 v 11:44 | Paccia Domna
Je to s podivem, ale pořád ještě žiju. Dokonce mám skoro dopsanou kapitolu, ale mám ji skoro dopsanou už tři neděle a ne a ne se dostat z toho skoro. A teď ty tradiční výmluvy a stížnosti, proč mi nic nejde a proč sem netvořím. A vůbec takové shrnutí, co se dělo od mého posledního zjevení se tady.

Kolej - od nadšeného kolektivizmu k radikálnímu individualizmu

6. října 2014 v 11:52 | Paccia Domna
Na životě na koleji by se dal zkoumat vývoj společnosti. Na začátku roku se sejdete, neznámí lidi sdílející jeden byt (máme trošku jiné koleje, no...) , že se představíte a stanovíte si pravidla. Můžu s klidným svědomím prohlásit, že tato iniciativa nikdy nevzejde ode mě. Svůj pokoj si zapamatuju nejdřív po roce a zbylé pokoje si musí vystačit s prostým "ahoj", protože jejich jména neznám a znát nebudu, dokud na konci letňáku (nebo i dříve) nezmizí. A ani se kvůli tomu necítím blbě.

Technika

15. září 2014 v 20:26 | Paccia Domna
Prakticky od chvíle, co jsem se sem vrátila, neustále bojuju s technikou. Nejprve mi vypověděl službu google chrome, můj nejoblíbenější prohlížeč. Ono by se tak nic nedělo, KDYBYCH OVŠEM NEMĚLA DĚRAVOU HLAVU A VŠECHNO NEMĚLA V ZÁLOŽKÁCH NA CHROMU! O heslech ani nemluvě. Jakmile mě cokoli odhlásí, tak pokud nepočítám mail, jsem v háji. Twitter, tumblr, nedejbože deviantart, databáte knih..., prostě najednou nejsem a lovím hesla po všech možných i nemožných mailech. Já sice nemám hesel moc, ale i tak je jich více než jedno, a vzhledem k tomu, že i uživatelské jméno mívám jiné, jen z těch kombinací mi jde hlava kolem. Proto jsem nadšená z chromu, že mě drží. Možná by mě držela i mozilla, ale ta se mi děsně seká, takže jsem ji vzdala již na minulém notebooku.

Ohlédnutí za Trutnovem

9. září 2014 v 15:02 | Paccia Domna
Už jsem tady zmiňovala, že jsem si kvůli festivalu brala dovolenou, tak ještě pár kratičkých dojmů, aby bylo vidět, že to stálo za to (i když i ten samotný den volna by byl prima).

Anketa

13. června 2014 v 13:45 | Paccia Domna
Úmyslně nepíšu téma do nadpisu, aby mi nezcenzurovali článek, dělá-li se to zde.
A taky jsem hodila článek pod perex - jednak abych nenarušovala mravní vývoj mládeže, která je většinou líná rozkliknout cokoli, kde není barevný obrázek, jednak proto, abych donutila vás rozkliknout článek, protože kvůli samotné anketě mi to nerozklikne nikdo. Známe se. Já bych to taky nerozklikla.

Fanoušci na obtíž

5. června 2014 v 12:24 | Paccia Domna
reakce na článek

Češtinářské výtvory, za které byste pisateli nejraději urazili ruku

4. června 2014 v 13:30 | Paccia Domna
Nevím, jak jste na tom vy, ale já přiznávám bez vytáček, že když mi do prezentace hodíte hrubku nebo chybu v interpunkci, nemusíte se ani snažit, protože nic jiného stejně vnímat nebudu. Teď mi ale nejde o překlepy, chyby v interpunkci nebo shodu. S těmi člověk žít může (pokud jde o překlepy, otevřete si tu kterýkoli článek - jak po sobě nic nečtu, občas potom sama koukám, kam mi všude prsty utekly). Jsou ale výtvory, při kterých mám tendence počítat do dvaceti. Nechci tu vypisovat zhůvěřilosti, ce se mi kde jednou objevily, ale věci, co se objevují s železnou pravidelností.

1. 6. 2014

1. června 2014 v 14:10 | Paccia Domna
Jak už jsem naznačila v předchozím článku, začínám trpět jakousi generačně sociální izolací, takže se asi přesunu asi sem a budu prudit vás pár, kterým se mě ještě zželuje a navštěvujete tuhle stránku navzdory vší mé neaktivitě, svými zážitky a postřehy ze života. Sice chápu, jakou asi máte radost, ale tak co nadělám…

Předtřicátnická krize

23. května 2014 v 12:21 | Paccia Domna
Aby to nevypadalo, že si stěžuju jen ve čtvrtek, jdu si postěžovat i v pátek - a tentokrát výjimečně ne na školství.

8.5.

8. května 2014 v 19:49 | Paccia Domna
Čtvrteční postesk. Ano, zase.

24.4.

24. dubna 2014 v 9:44 | Paccia Domna
čtvrteční postesk

Šťastný nový rok

31. prosince 2013 v 21:32 | Paccia Domna
Nebudu tady prudit s žádnou rekapitulací - jednak si nepamatuju, co se tenhle rok dělo, jednak jsem to dělala už v létě, když jsem slavila další rok nečinnosti blogu. Takže vám všem jenom stručně popřeju všechno nejlepší v novém roce a oslavy bujaré jen přiměřeně, ať ten nový rok nezačnete s příliš velkou kocovinou.


13.12. 2013

13. prosince 2013 v 8:25 | Paccia Domna
V pátek třináctého pokračuju v pozitivním přístupu k životu. Ve škole si mě natolik váží, že místo své krásné, uklizené a nablýskané třídy dostanu tu nejvíc zabordelenou, ať se o ni starám. Tolik svěřené důvěry v mou osobu mě neskutečně hřeje u srdce.

Soukromá výzva nastávajícím maturantům

10. prosince 2013 v 14:58 | Paccia Domna
Sedím v kanclu a opravuju maturitní slohovky, které nám byly svěřeny za úkol. Což o to, přečtení, opravení, obodování jakž takž jde, ale ta část, kdy se mají sepisovat komentáře! Lidi, prosím, když už vidíte, že ten text by neobstál ani ve čtvrté třídě, prosím, napište to pod dvě stě slov, ať se to nemusí číst a hodnotit! Vždyť ty komentáře jsou delší než samotná slohovka. A v případě, že je text sice dostatečně dlouhý, ale vypadá to, že ho napsala opice po mozkové příhodě, nejde napsat, že je to děs ve všech ohledech a že je na to škoda slov...

PS: Ten, koho jsem neurazila, prosím, nevíte, jestli je možné zbavit se fb tlačítka "líbí se mi" pod článkem? V administraci jsem našla jen nastavení barevného schématu na "světlé" / "tmavé", ale možnost "žádné" nikde nevidím.

9. 12.

9. prosince 2013 v 10:09 | Paccia Domna
Po motivujícím předchozím týdnu jsem se rozhodla dívat se na svět pozitivně - a hle, první vlaštovka je na světě! Na záchodech se nám objevil papír na utírání rukou, po kterém nesmrdí ruce (ne tolik).

Liebster award

2. listopadu 2013 v 20:15 | Paccia Domna
Storycollector mě nominovala v aktuálním čemsi jako nejen blogovém řetězáku. Protože už jsem začala psát článek o tom, proč nepíšu, přivítala jsem to jako lepší alternativu a vyplnila dotazník.

Prosba

3. dubna 2013 v 1:06 | Paccia Domna
Prosím, nekrmte holuby velkými kusy suchého pečiva. Když vás tím ty mrchy shora ostřelují, docela to bolí...
 
 

Reklama