Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Přišel jsem, viděl jsem

Nadvláda přišla přes poezii

10. srpna 2015 v 23:00 | Paccia Domna
Známe to všichni - Skynet nabude vědomí a spustí válku strojů proti lidem, Ultron stráví pár vteřin na netu a rozhodne se vyhladit lidstvo. Ať se objeví jakákoli umělá inteligence, její kroky vedou bezpečně k tomu, aby nás eliminovala. Mimo Matrixu, tam si nás pěstovali - a likvidovali jen nepřizpůsobivé.

Unlocking Sherlock a první miniepizoda

24. prosince 2013 v 17:08 | Paccia Domna
Konečně VÁNOCE! BBC pustila do světa první miniepizodku k blížící se třetí řadě Sherlocka. Pod ní potom komentovaný Unlocking Sherlock.

Milý deníčku…

7. června 2013 v 2:11 | Paccia Domna

Nelekejte se, zas až tak strašné to nebude. Navíc psaní deníčku by - už kvůli tomu, že je DENíček - vyžadovalo mnohem větší nasazení, než jaké jsem schopná vyvinout. Ale cítím nutkání se s vámi podělit o jeden ze svých dnů. A o Star Trek. A to slíbené triko, kdo ho chtěl vidět.

Propaguji české knihy

29. dubna 2013 v 17:41 | Paccia Domna
Protože je tu zase už nějakou dobu ticho po pěšině a hrozí, že za chvíli pod prachem blog ani nenajdu, a protože jsem včera objevila komentáře u pradávných kapitol a dávno zapomenutých povídek, což je vždy spolehlivý ukazatel toho, že se flákám už moc dlouho, rozhodla jsem se sem napsat i něco jinýho, než že na mě holubi flušou kamenný rohlíky a snaží se mě zabít nebo aspoň zmrzačit.
Povídku dnes nezvládám - konec měsíce, začátek maturit, tradiční DUMy (hurá), tak bych to chtěla pojmout trošku informativně a upozornit na projekt, který u sebe na blogu odstartovala Temnářka, článek už má u sebe i Polgara (jestli ještě někdo, netuším, nehledala jsem) a já se taky snad chystám, ale známe mě, takže uvidíme. Každopádně projekt mě zaujal, držím mu palce a určitě si zaslouží pozornost (hle, promlouvá ze mě můj umlčený češtinář).

Bídníci

4. ledna 2013 v 2:43 | Paccia Domna
Než začnete uvažovat o tom, že rozkliknete článek, položte si otázku, zda ten film chcete vidět. Je-li odpověď "ano", tak prosím se čtením posečkejte.

Konec jedné éry

18. listopadu 2012 v 15:19 | Paccia Domna
Pár slov o posledních svítících nemrtvých. (Vrátila jsem se včera z kina a jsem plná zážitků. Lin se tímto omlouvám, že to není povídka, ale když se člověk prosměje třemi čtvrtinami filmu, tak se na to špatně vymýšlí nějaký nový vtip.)

Jak měly Budějovice na chvíli moře

27. října 2012 v 20:18 | Paccia Domna
Snažil se o to už legendární Jára Cimrman, jemuž bohužel císařští mocipáni házeli klacky pod nohy, a v současné době se ke snahám dát Čechům moře přidaly dvě mladé autorky fantasy literatury, Tereza Matoušková a Tereza Benešová. Cimrmanovi moře sice srolovali a odnesli, Podmoří a Gjorkové nicméně začali prosakovat do povědomí čtenářů - a doufejme, že budou prosakovat ještě dlouho a ještě silněji.

Dark Shadows

11. května 2012 v 3:45 | Paccia Domna
Když se kdysi prohnala internetem (kde jinde bych asi tak já čerpala novinky) zpráva, že se Tim Buton chystá na Dark Shadows, jakousi už díkybohu ukončenou obdobu nekonečného Tak jde čas z šedesátých let (přes 1200 dílů, dámy a pánové!), proběhla jsem síť a tuto mýdlovou operu se všemi dnes tak uctívanými potvorami našla. Nebudu vás napínat - jakž takž jsem přežila první díl (nejsou dlouhé, uf!), asi čtyři skoky jsem věnovala druhému a třetí jsem zvládla do ani ne deseti vteřin. Tím jsem s dvanáctistovkou skončila a popřála Timovi hodně zdaru a po dalších podrobnostech radši ani nepátrala. Tak šel čas a objevilo se první promo. Jaké překvapení, hrají v tom Johnny Depp a Helena Bonham-Carter! Oba zbožňuju, takže navzdory Alence se půjde do kina. A co víc, Michelle Pfeiffer a Eva Green, kterou od Snílků prostě miluju. Objevily se první zkazky, co a jak. Vynořil se trailer, který zkazky popřel a zase se zdálo, že film bude zcela jinou cestou, která vypadala dost zajímavě. V tuhle chvíli jsem se začala těšit. Trošku poposkočím - z kina jsem odcházela spokojená, bavila jsem se. A pak jsem sedla k wordu a -

Tereza Benešová: Gjorkové - Tajemství minulosti

28. března 2012 v 1:09 | Paccia Domna
Protože se nám kvapem blíží duben a s ním i oficiální vydání Gjorků, pokusím se tu lehce shrnout, co to sem vlastně pořád hážu a proč.

Dojmy ze soboty

18. března 2012 v 17:46 | Paccia Domna
Protože jsem tady nedávno zvala na setkání s O. T., alespoň stručně shrnu, jak to nakonec vypadalo.

Aleksandra Janusz - Dům u vycházejícího slunce

10. března 2012 v 13:56 | Paccia Domna
Pár vět ke knize vydané sice už vloni, ale přitom, jak já sleduju aktuální dění na poli literární fantastiky, je tohle jeden z nejaktuálnějších článků, co jsem schopná (a ochotná) stvořit. Varování: Subjektivně zkreslený článek!

Žena v černém (a tak dál)

24. února 2012 v 23:33 | Paccia Domna
Pár výkřiků do tmy nejen o Woman in Black.

Remake dva roky starého filmu

23. února 2012 v 13:41 | Paccia Domna
Roku 2009 spatřil světlo světa švédsko-dánsko-německo-norský film Muži, kteří nenávidí ženy - a hle, přelom roku 2011/2012 zavál do našich kin jeho americko-švédsko-britsko-německý remake. Zdá se vám to ujeté? Mohu vám říct, že mi to přišlo trapné, už když jsem se doslechla, že se vůbec nějaký remake chystá. Proč přetáčet naprosto nový film? Vysvětlení je jasné - vždyť ono to není anglicky, tak co by si s tím asi ti za velkou louží počali, že? Ale co, překonala jsem počáteční odpor a koukla, co z toho vylezlo…

Awake

19. února 2012 v 0:54 | Paccia Domna
"Mohu vás ujistit, detektive Brittene, že tohle není sen.
Copak?"
"Přesně tohle říkal i ten druhý psychiatr."

The Artist a pár nesouvisejících věcí

9. února 2012 v 23:39 | Paccia Domna
Slibuju, že na nějakou dobu tohle bude poslední (nejen) "filmový" článek. Ostatně, nemusíte to číst, že? :D

John Moore - Hrdinství pro začátečníky

3. února 2012 v 2:45 | Paccia Domna
Pokud by to tu procházel nějaký zastánce ACTA, berte to prosím jako reklamu zdarma. Propaguju literaturu. Tečka.

Carnage - dojmy z filmu

28. ledna 2012 v 20:43 | Paccia Domna
Skupinka dětí v parku. Slovo dá slovo a děcko bez klacku přijde o zuby. O co šlo? Kdo ví. Děcka se perou pořád a nepotřebují k tomu hluboké filozofické důvody. Jenže pak nastupují rodiče…

The Fades - pár slov o jednom seriálu

12. listopadu 2011 v 1:20 | Paccia Domna
Zlato, promiň, že jsem umřela. Jsem zpět.

Všichni se vyjadřují...

15. července 2011 v 0:38 | Paccia Domna


... tak se vyjádřím taky. První dojmy po prvním zhlédnutí HP7 2.
  • Zbytečně promrhané 3D - aneb jak udělat z tmavého filmu ještě tmavší.
  • Scéna v lese "nikdy jsme neodešli, vždy jsme byli s tebou" by byla dojemnější, kdyby mi nenaskočil Quirrell v Azkabanu: "In my heart?"
  • Že po zabití Naginiho podklesla kolena Voldemortovi, chápu. Ale proč přestal i Harry? Solidarita, Sergi.
  • Chudák Filch! Aspoň že jim ta demolice Bradavic vyšla na konec roku... Teď má dva měsíce co dělat.
  • Draco - čas byl krutý. Ještěže jsem byla už asi dva roky připravená. Chápu, že má ženská slabší chvilku, ale proč to i filmovat? Aspoň se kino zasmálo...
  • Harry si nechá Dracovu hůlku? Jeho zrušená, bezová zrušená, Bellina zahnutá...
  • Severuse opěvovat nebudu, toho opěvuju stejně furt, Luciuse taky ne, Sibylu taky ne, Minervu taky ne... :) Raraši taky potěšili. :D Takže vcelku spokojená. Už abych to viděla anglicky, ti jiní dabéři mě dost rušili. Ale hlavně že Kotek zůstal. :)

Mezi řádky

9. srpna 2010 v 1:49 | Paccia Domna
Upozornění - článek je vážně myšlen vážně. Ohledně spoilerů - sice vykecám všechno, ale tak chaoticky, že kdo neviděl, bude se dost dlouho orientovat - prostě jsem byla v náladě, co musela být ventilovaná. Okamžitě. Kašlu na logické souvislosti. Pokud jste neviděli - a chcete - tak pryč od tohoto článku.
 
 

Reklama