Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Překlady*

Jako házet hrách...

13. dubna 2014 v 13:34 | Paccia Domna
Sirius: Hele, Hagride, můžu si vzít svého synovce, co mi svěřil můj nejlepší přítel a jeho otec, abych se o něj postaral?

Hagrid: Ne, Brumbál řek', že nemůžeš.

Sirius: Ale, podle zákona jsem-

Hagrid: Ne.

Bystrozorové: Siriusi Blacku, jste zatčen za vraždu dvanácti lidí, podíl na vraždě Potterových a práci pro Lorda Voldemorta.

Sirius: Ale kdybyste se podívali na moji hůlku, viděli byste, že jsem ne-

Bystrozorové: Ne.

Sirius: Proč bych vůbec Jamese zrazoval? Byl jako můj bratr. Ukázal mi, jak špatná byla moje výchova, ujal se mě, když mě rodina vydědila, a byl nejlepší přítel, jakého jsem kdy měl. Jeho smrt mě tak zasáhla, že se sotva držím.

Bystrozorové: Brumbál řekl, že jste to udělal.

Sirius: Ale já jsem pracoval PRO Brumbála! Zeptejte se prakticky jakéhokoli člena Fénixova řádu nebo jakéhokoli Smrtijeda a oni vám řeknou, jak mě Voldemort nenáviděl!

Bystrozorové: Prostě jdeš do basy. Tečka.

Snapeova výuka obrany proti čerstvému ovoci

14. dubna 2012 v 21:56 | Paccia Domna
Další z povídek HP / Monty Python od P.L.S. Odkaz a pythonovský skeč v článku.

Skeč o obchodě s hůlkami

14. ledna 2012 v 23:09 | Paccia Domna
autorka: NothingPretentious, původní text zde.
"Malá" aluze na montypythonovský skeč o sýrařství bez sýrů. Když jsem tu tak načala své lásky, tak Pythoni jsou dalšími z nich. Před pár lety vyšly výběry the best of dle každého z členů, cirkus, filmy, knižně vyšly scénáře k cirkusu i k filmům… No samozřejmě že jsem to MUSELA mít všechno doma. A koukám si na to stejně akorát zalezlá na notu, pže to tu nikdo nedocení. Letos před Vánoci jsem v Levných knihách potkala hrnky Monty Python. No co bych povídala, NÁDHERA! Stojí mi na koleji a na světle hrají (takže je světlu moc nevystavuju). Jeden jsem kupovala i kamarádce, protože pokud to někdo docení, tak ona. Byla z něj u vytržení…
And now… something completely different:

Krásné přátelství

13. ledna 2012 v 2:59 | Paccia Domna
Autorkou následující povídky je helga3, text v originále najdete zde. Jedná se o crossover (jeden z mála termínů ve ff, co znám a vím i, co znamená) - Harry Potter a Hitchhiker´s Guide to the Galaxy. Na první pohled možná zvláštní kombinace, ale jakožto milovnice Stopařova průvodce jsem nedokázala odolat. Má první domněnka byla, že se tu objeví Marvin, ale překvapivě tu můj milovaný depresant nefiguroval vůbec. "Jeho místo" zaujal Wowbagger, jedna z vedlejších postav, náplní jejíhož života bylo urazit všechny bytosti ve vesmíru - v abecedním pořadí. Takže vy, pro které je věta "Don´t panic" posvátná, nehnete se z baráku bez ručníku a znáte smysl života, klidně pokračujte dál. Kdo smysl života vyčíslit nedokážete, můžete to zkusit taky. Myslím, že tam není nic, co by nezasvěcený nepochopil. Hezkou zábavu.

Rovné šance

9. ledna 2012 v 0:51 | Paccia Domna
Jen kratičká věc, pže se mi nechce spát, psát ani se učit . Autorkou je P.L.S., odkaz v článku.

Alternativní konec - Peter Pettigrew

8. února 2010 v 0:37 | Paccia Domna
Autorka: Roya89
 
 

Reklama

Rubriky