Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Non-fiction

28. 10.

28. října 2017 v 21:31 | Paccia Domna
Konec ideálů z jedné éry. Kód Matrixu je prý jen recept na sushi.

22. 10.

22. října 2017 v 20:14 | Paccia Domna
Já nejdřív myslela, že je to vtip, ale tenhle chlap je skutečnej a zvolenej... Video. Bože...

20. 10.

20. října 2017 v 23:41 | Paccia Domna
Sestra: "Co budeš chtít k Vánocům?"
"Dej mi dvě stovky a já ti ukážu, jaký šaty jsi mi včera objednala."

19. 10.

19. října 2017 v 20:57 | Paccia Domna
Kolegyně: Nedávno jsem koukala na starší fotky, a tehdy mi to tak nepřišlo, ale teď jsem si říkala, že jsem byla fakt hezká.
Tak jsem si tak pomyslela, že jestli to už se mnou bude čím dál horší, tak teda potěš...

18.10.

18. října 2017 v 21:04 | Paccia Domna
Včera jsem napsala jedné studentce, ať si dneska nepokazí průměr.
...takže jsme dnes teda nepsali, no...

12.10.

12. října 2017 v 14:01 | Paccia Domna
Jednou dorazím do školy včas, a zrovna mi volá ministerstvo školství. Náhoda? Osud? Já tomu říkám zprdeleklika.

4. 10.

4. října 2017 v 18:09 | Paccia Domna
V pondělí se psalo z ekonomiky, chlapec přede mnou opisoval z mobilu… To je většinou ignoruju, když to není moje hodina a když třídu nehlídám někomu jinýmu. A najednou koukám, chlapec šteluje písemku vedle sebe do prostoru - jako úplně do prostoru, tam nebyl nikdo, kdo by to mohl vidět - a pak už to na férku natočil na mě, píchnul do toho propiskou na otázku, jestli nevím… Když jsem teda překonala stav, že se začnu smát, tak jsem mu řekla, že ne… Tak se aspoň zeptal, jestli mi nejde internet a nekoukla bych se mu...
Včera seděl tentýž chlapec za mnou a zase do mě o hodině žďuchl, tak se otočím, a on, jestli paní ředitelce vadí, že tu ještě pořád nejde internet. Řekla jsem mu, že míň než studentům.

3. 10.

3. října 2017 v 14:59 | Paccia Domna
Já bych na ten classroom nadávala mnohem víc, naštěstí ale vím, že je to jen dočasné řešení. Jen co se totiž objeví ještě dementnější systém, tak na něj přejdeme.

28. 9.

28. září 2017 v 23:09 | Paccia Domna
Jako já vím, že holka z venkova a tak... Ale stějně si vždy, když vezmu do ruky kosu, připadám jak smrtka na procházce...

27. 9.

27. září 2017 v 22:28 | Paccia Domna
Pokyn: Přidejte si mě prosím do kurzů jako studenta.
Hádejte, kolik kolegů tohle není schopno pojmout a strčí mě tam jako dalšího učitele... (A ano, Bajaja a Vision tuhle skupinu vedou.)
(Abyste byli v obraze - když jste tam jako učitel, tak vám chodí upozornění na všechno - když někdo napíše komentář, když někdo odevzdá úkol - poprvé, pak si to rozmyslí, odevzdá podruhé, potřetí... Což je fajn, když vidíte u SVÉHO kurzu, ale ne u celé školy, protože máte za den dvě stránky mailu jenom tahle dementní upozornění.)

24. 9.

24. září 2017 v 20:29 | Paccia Domna
Včera jsem byla kamarádce na svatbě (moje první celá svatba). Dopadlo to dobře, oba řekli ano. A já byla nucená tento týden už potřetí zpívat. To znamená, že v nejbližších třiceti letech už nezanotuju ani Hoří.

22. 9.

22. září 2017 v 22:36 | Paccia Domna
MK, Ph.D. dnes na jidiš: "Máš úplně krásný profesionální R. Je znát, že máš němčinu."
Já: "Já ráčkuju. Já mám profesionální R úplně všude."

Dnes jsem také poznala naprosto úžasného ministerského úředníka. Toho bych si klidně z fleku vzala. I ředitelka a kancelář žasly, jak se mi to povedlo. Půl dopoledne jsme strávily nad lejstry, střídavě vzteklé, střídavě za hranou zoufalství, až jsem to vzdala a brnkla na ministerstvo. Dotyčný mi slíbil, že mi dotyčné formuláře pošle. Poslal mi je asi za hodinu. KOMPLET VYPLNĚNÉ! Dneska jsem se opravdu zamilovala, a to jsem toho chlapa ani neviděla...

21. 9.

21. září 2017 v 17:03 | Paccia Domna
Jsem ideální učitel. Chodím pozdě a odcházím brzo.

20. 9.

20. září 2017 v 21:33 | Paccia Domna
Když vám váš bývalý vysokoškolský vyučující večer zavolá, jestli nemáte hřebíček... :-D

18. 9.

18. září 2017 v 20:09 | Paccia Domna
Možná budu muset přehodnotit celý svůj život. Dnes jsem měla první hodinu NJ na základce (kroužek). Děti pracovaly, zpívaly, dělaly, co jsem řekla, já byla tak v šoku, že jsem zpívala taky (a že jinak nezpívám ani v sebeobraně), a na můj dotaz, který jsem vznesla po konci hodiny, jestli chtějí dál němčinu nebo si chtějí hrát (oficiálně máme jednu hodinu, za kterou jsem placená, a pak tam hodinu sedím zdarma, protože to nedělám pro prachy, ale je to poslání a radost), mi řekly, že němčinu.

15. 9.

15. září 2017 v 21:21 | Paccia Domna
Bylo mi řečeno, že si v mailu mám nastavit podpis - buď jako výchovný poradce, nebo jako vedoucí ŠPP. Rozhodla jsem se pro druhou možnost, protože aspoň nikdo nebude vědět, co to je, a budu mít klid. Kolegyně mi koukla přes rameno, jak jsem si udělala poznámku - a naznala, že je to dobrá zkratka. Škola plná pitomců.

14. 9.

14. září 2017 v 17:49 | Paccia Domna
Máme školní kopírku. Jednu. Za dávných dnů, doku byl v mém notebooku školní internet, jsem tam mohla tisknout. takové to, že kliknete tisk a ono se to na chodbě vytiskne. Od těch dob se mnohé změnilo. Dnes se mě ředitelka zeptala, jestli teda chci přidat zase starej notebook. Řekla jsem jí, že je mi to jedno, že to nejde ani na novým. Vykulila na mě oči a prý "jak to?!" Jsem to snad já, kdo má barák plnej ajťáků? Já jen vím, že to nejde. Ale zpět ke kopírce. Když nemůžete tisknout z notebooku, je tu možnost vzít to přes flashku. Ovšem nesmíte mít textový dokument, ty tiskárna nezná. A taky nevezme většinu flashek. Třeba když chce tisknout kolegyně, přinese flashku, já to přehodím na svoji flashku a jdu tisknout - jakožto nová ještě nemá přístupy. A hned mít nebude, protože na tyhle věci je u nás vždycky času dost. Normálně by mi to navadilo, ale takových lidí je víc - a my máme limity na tisk. Zřejmě ale mohu být v klidu - ode dneška už to nebere ani moji flashku. Musela jsem teda přes kancelář. Měli tam ze mě radost, nicméně pustili mě. Kliknu si tisk - a tiskárna offline. Notně už nasraná jsem jsem ten krám vyrazila vypnout a zapnout. Zabralo to. I podruhé... potřetí... Dnes byla vypnutá častěji než za celý loňský školní rok.

13. 9.

13. září 2017 v 18:28 | Paccia Domna
Chcete vědět, jak vypadá prototyp našeho studenta? Od začátku roku máme v seznamech jméno, slečnu jsme ještě neviděli. Včera jsme zjistili, že ta blbka se přihlásila na naši školu a na tutéž do Prahy. My ji přijali v červenci a máme její dokumentaci, ta blbka chodí do Prahy... Že můj student nenajde školu, kde má psát maturitní sloh, budiž, ale když někdo netrefí ani město... Novej level.

12. 9.

12. září 2017 v 19:01 | Paccia Domna
Vzala jsem si do školy spolu se starým i nový notebook, abych zjistila, jestli připojení funguje. Takže mi internet nešel na starým, na novým ani na školním tabletu... Prej moderní škola. Prej e-learning...

11. 9.

11. září 2017 v 18:03 | Paccia Domna
Když se všechno sere, je dobré mít nějaké jistoty. U mě je takovou jistotou škola.
 
 

Reklama