Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Non-fiction

Děti jsou radost

28. prosince 2016 v 16:20 | Paccia Domna
Děti jsou radost

25. 12.

25. prosince 2016 v 21:31 | Paccia Domna
Kdyby vás zajímalo, co dělám, když neučím a nepíšu...
- Ty jo, už by ten proud mohli zas nahodit, potřebuju čůrat... Ale jako fakt... Hurá! Letím!
- Si myslíš, že to stihneš?
- To není otázka volby. Já budu čůrat, otázka je jen, kde.
(A ano, stihla jsem to. Život na venkově je príma.)

Prostě Démon

29. listopadu 2016 v 16:04 | Paccia Domna
Dnes jsem se dozvěděla, že si druhý stupeň základky myslí, že jsem démon. Chodím totiž v černém a mluvím německy - měla jsem je na supla na němčinu (taky jsem ten den měla triko s pentagramem a prý mají přečtená i moje metalová trička - Ať shoří v pekle všechny kapely světa apod.). Nestěžuju si - když je mám, tak hezky pracují. Provokovat démona za to asi nestojí. Měním tedy význam iniciál P. D. - žádná Paccia Domna, nýbrž Prostě Démon.

Pozvánka...

27. listopadu 2016 v 23:42 | Paccia Domna
Právě mi přišla pozvánka. Od ředitelky. Na pedagogickou radu a rodičák. Google pozvánka s otázkou Zúčastníte se? a odpověďmi ano - ne - možná.
Nějak jsem nepobrala smysl, když všichni, kterým to poslala, tam musí povinně.
Samozřejmě že jsem zatrhla "ne".
Tak uvidíme...

Prý "hrajte si"

26. října 2016 v 14:09 | Paccia Domna
Prý "hrajte si"

Vzhůru do světa internetu

23. října 2016 v 0:54 | Paccia Domna
Vzhůru do světa internetu

Vítejme v novém školním roce

6. října 2016 v 14:28 | Paccia Domna
Tak jsme zahájili nový školní rok. Uchraňme se výrazů, jako úspěšně apod., a prostě to jen nechme na tom, že jsme zahájili. Kdybych to tak měla shrnout, tak to bude vypadat asi takto: ještě devět měsíců! DEVĚT!

11. 4.

11. dubna 2016 v 23:47 | Paccia Domna
Dnes!
Konečně jsem měla pocit, že k tomu došlo! Den, kdy mě konečně začnou brát vážně jako pedagoga!
Jednou to přijít muselo - a už je to tady!
O přestávce za mnou přišli dva studenti, že mají dotaz.
Byla jsem hrdá. Chápejte - O PŘESTÁVCE! A jdou za mnou, za pedagogickým vzorem! Hrdě jsem vypjala hruď v triku s marveláckým logem S.H.I.E.L.D. na prsou. Samozřejmě že mohou mít dotaz, všechno zodpovím. Jsem dospělá, zodpovědná, inteligentní a začíná to na mně být konečně vidět.
"Paní učitelko, my jsme se chtěli zeptat na ten prsten."
Lehce ve mně hrklo. Když měli naposledy poznámky o prstenu, strašně jim leželo na srdci, že ho nosím na prsteníčku levé ruky a že si nikoho nenajdu, protože takhle vypadám zadaně. Sice jsem se je snažila přesvědčit, že v tom, že jsem sama, je prsten ten nejmenším problém, ale budiž, vyměnila jsem ho a nosím ho teď na prostředníčku. Kdyby se náhodou někdo našel, abych mu zdviženým prstem mohla dát naději. Stejně jsem ale zalétla očima k oběma prstenům - černý se symbolem Flashe na pravé ruce v pořádku, Prsten moci na prostředníčku levé taky v pohodě. Ten jsem se tam naučila nosit hodně rychle. Jednou jsem si ho vzala po prodlouženém víkendu na prsteníček - a sekretářka na mě hned ve dveřích vyvalila oči, že jsem se stihla vdát. Když jsem jí řekla, že to je Prsten moci z Pána prstenů, řekla, že jsem blbá, tak už jsem jí radši ani neříkala, že ho mám dokonce ve třech barvách.
"No?" zeptala jsem se nejistě.
"Paní učitelko, jak je ta básnička. Jeden prsten vládne všem..."
Takže zase nic.
Ale prsten se jim líbil.

29. 3.

29. března 2016 v 21:21 | Paccia Domna
Miluju, když mi napíšou "moc si cením Vašeho času" a pak mi pošlou práci až do důchodu... (Aneb za dva dny je deadline pro odevzdání prací, tak mě najednou všichni milujou.)

Mám omluvenku?

8. února 2016 v 15:29 | Paccia Domna
xxx

Žiju

24. listopadu 2015 v 22:02 | Paccia Domna
Nedávno jsem se viděla s Colleen. Říkala, že tu mám zřídit rubriku Žiju a tam psát, jestli ještě vůbec existuju. No, existuju. Ale skoro bych možná radši neexistovala.
Tak tedy…

Když už vůl, tak korunovanej

9. září 2015 v 15:29 | Paccia Domna
Kdybyste někdy dorazili a tahle stránka tu nebyla, tak proto, že jsem prostě vůl. Ale korunovanej.

Když jsem na facebook přibrala kolegu a děcka, vyhodila jsem své alter ago, aby se nestalo, že jim to P.D. nabídne jako kámoše - a kdyby si pak nedejbože někdo zadal tohle jméno do googlu, no... Asi bych podávala výpověď a chodila kanálama.

Tak jsem se prostě odstříhla. Dost dlouho jsem to nesla docela špatně - být zavržen, byť sám sebou, je dost nepříjemný pocit. Navíc si nemohu kontrolovat, co se u mě děje (jestli se u mě něco děje), takže se věčně přehlašuju.

A dneska mi nedošlo, kde zrovna jsem, a jak jsem zvyklá řešit problémy přes FB, automaticky otevřu konverzaci a pošlu kolegovi zprávu. Z P.D.

Nedokážete si představit tu čirou hrůzu, když mi došlo, co jsem právě provedla. Já se vyhazuju z přátel, aby se náhodou nestalo, že někdo někde zahlédne byť jen ikonku, ruším jakékoli spojení, a pak mu pošlu zprávu přímo od zdroje. Viděli jste někdy většího debila? No, každopádně pokud získám podezření, že provedl internetový průzkum, tak se s vámi preventivně loučím...

Trápí vás Jidáš?

3. června 2015 v 12:30 | Paccia Domna
...

Jen být správným příkladem...

30. května 2015 v 15:38 | Paccia Domna
Zas jen já.

Jak rozhodit školu snadno a rychle

26. května 2015 v 11:54 | Paccia Domna
Včera jsem prostě měla den.

Konečně

25. května 2015 v 18:12 | Paccia Domna
Dnes se mi dostalo asi největšího uznání v mém životě.

Ilegálem snadno a rychle

25. října 2014 v 23:13 | Paccia Domna
Občas, ve vzácných chvílích jakéhosi prozření, když přemýšlím, o čem sem tak píšu, se děsím chvíle, kdy tento blog najde někdo, kdo mě zná - a mě buď zavřou, nebo budu bez místa. Nebo obojí.

Má vize tohoto kurzu je, že ho nepovedu já, ale povedete ho vy

13. října 2014 v 21:26 | Paccia Domna
Má vize tohoto kurzu je, že ho nepovedu já, ale povedete ho vy...

O dírách, skobách a smysluplné aktivitě

6. září 2014 v 2:11 | Paccia Domna
Po předchozím článku jste možná nabyli dojmu, že jsem labilní. Jsem ochotná o této eventualitě diskutovat a připustit ji. Nicméně (miluju tohle slovo) chtěla bych vám ukázat situaci v trošku širších souvislostech, než jsou mé dojmy ve stavu blízkém zuřivosti a s alkoholem v krvi, a sice vám nastíním předchozích čtrnáct dní přípravného období.

Jak jsem skoro byla bez práce

3. září 2014 v 20:06 | Paccia Domna
Založila jsem novou rubriku. Zatím tu tyhle zprávy byly rozházené po všech čertech, většinou v rubrice Proběhlo mi hlavou, ale zjevně je čas udělat jim vlastní místo a vtisknout jakýs takýs řád. Jak to tak vidím, letos se na podobné články můžete těšit docela často. Pokud teda nedám výpověď, a vy tím pádem nebudete mít útrum.
 
 

Reklama