Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Non-fiction

20. 9.

20. září 2017 v 21:33 | Paccia Domna
Když vám váš bývalý vysokoškolský vyučující večer zavolá, jestli nemáte hřebíček... :-D

18. 9.

18. září 2017 v 20:09 | Paccia Domna
Možná budu muset přehodnotit celý svůj život. Dnes jsem měla první hodinu NJ na základce (kroužek). Děti pracovaly, zpívaly, dělaly, co jsem řekla, já byla tak v šoku, že jsem zpívala taky (a že jinak nezpívám ani v sebeobraně), a na můj dotaz, který jsem vznesla po konci hodiny, jestli chtějí dál němčinu nebo si chtějí hrát (oficiálně máme jednu hodinu, za kterou jsem placená, a pak tam hodinu sedím zdarma, protože to nedělám pro prachy, ale je to poslání a radost), mi řekly, že němčinu.

15. 9.

15. září 2017 v 21:21 | Paccia Domna
Bylo mi řečeno, že si v mailu mám nastavit podpis - buď jako výchovný poradce, nebo jako vedoucí ŠPP. Rozhodla jsem se pro druhou možnost, protože aspoň nikdo nebude vědět, co to je, a budu mít klid. Kolegyně mi koukla přes rameno, jak jsem si udělala poznámku - a naznala, že je to dobrá zkratka. Škola plná pitomců.

14. 9.

14. září 2017 v 17:49 | Paccia Domna
Máme školní kopírku. Jednu. Za dávných dnů, doku byl v mém notebooku školní internet, jsem tam mohla tisknout. takové to, že kliknete tisk a ono se to na chodbě vytiskne. Od těch dob se mnohé změnilo. Dnes se mě ředitelka zeptala, jestli teda chci přidat zase starej notebook. Řekla jsem jí, že je mi to jedno, že to nejde ani na novým. Vykulila na mě oči a prý "jak to?!" Jsem to snad já, kdo má barák plnej ajťáků? Já jen vím, že to nejde. Ale zpět ke kopírce. Když nemůžete tisknout z notebooku, je tu možnost vzít to přes flashku. Ovšem nesmíte mít textový dokument, ty tiskárna nezná. A taky nevezme většinu flashek. Třeba když chce tisknout kolegyně, přinese flashku, já to přehodím na svoji flashku a jdu tisknout - jakožto nová ještě nemá přístupy. A hned mít nebude, protože na tyhle věci je u nás vždycky času dost. Normálně by mi to navadilo, ale takových lidí je víc - a my máme limity na tisk. Zřejmě ale mohu být v klidu - ode dneška už to nebere ani moji flashku. Musela jsem teda přes kancelář. Měli tam ze mě radost, nicméně pustili mě. Kliknu si tisk - a tiskárna offline. Notně už nasraná jsem jsem ten krám vyrazila vypnout a zapnout. Zabralo to. I podruhé... potřetí... Dnes byla vypnutá častěji než za celý loňský školní rok.

13. 9.

13. září 2017 v 18:28 | Paccia Domna
Chcete vědět, jak vypadá prototyp našeho studenta? Od začátku roku máme v seznamech jméno, slečnu jsme ještě neviděli. Včera jsme zjistili, že ta blbka se přihlásila na naši školu a na tutéž do Prahy. My ji přijali v červenci a máme její dokumentaci, ta blbka chodí do Prahy... Že můj student nenajde školu, kde má psát maturitní sloh, budiž, ale když někdo netrefí ani město... Novej level.

12. 9.

12. září 2017 v 19:01 | Paccia Domna
Vzala jsem si do školy spolu se starým i nový notebook, abych zjistila, jestli připojení funguje. Takže mi internet nešel na starým, na novým ani na školním tabletu... Prej moderní škola. Prej e-learning...

11. 9.

11. září 2017 v 18:03 | Paccia Domna
Když se všechno sere, je dobré mít nějaké jistoty. U mě je takovou jistotou škola.

9. 9.

10. září 2017 v 0:19 | Paccia Domna
Co bych občas dala za to, kdybych mohla některá období přeskočit a prostě se podívat na konec. Třeba jen proto, abych věděla, co říct. Jestli něco říct. Něco udělat.

7. 9.

7. září 2017 v 19:52 | Paccia Domna
Ráno:
"Jé, paní učitelko, vy jste letos třídní???"
"To jsem byla i vloni."
"FAKT????? A čí???"
Je hezké vědět, že mě studenti vnímají...
Odpoledne:
"Paní učitelko, já vás nechci vyhazovat, ale když už je půl..."
Máme je učit se prosadit. Myslím, že zvládám.

5. 9.

5. září 2017 v 22:53 | Paccia Domna
Celodenní třídnická hodina. Ještě navíc jsme začínali o hodinu dřív, protože minulý týden jsem se ptala, jestli v úterý se taky začíná v devět, a bylo mi řečeno, že v žádném případě, že už se jede podle normálních časů. A pak to změnili. Tak jsme to měli půl na půl - blbci, co se minulý týden ptali, dorazili na osmou, ted s visionem na devátou. Někde ta osmá ale figurovat musela, protože i někteří studenti s ní operovali. No nic.
Takže ráno dovedu svá děťátka pro klíčky a sekretářka mě tam před půlkou třídy zjebe, co tam děláme v osm, a proč teda dělá rozvrh na devátou. (Hádejte, kdo mi minulý týden cpal tu osmou.) Tak jsem si to teda v klidu vyslechla, nikam jsem ji neposlala a těšila se z toho, jaký obrázek si o mně mé dětičky už mohou začít dělat.
Prošli jsme si naše systémy a pustili se do řádu, protože co dělat jinýho, když děti neznám a ještě nemáme problémy. Nakonec jsme to ve škole zabalili a šli zkoumat okolí - jídelnu, knihovnu, odkud budou jezdit na tělocvik, míst na sraz na tělocvik venku... Někteří už potom vypadali dost sešle, tak jsme zapadli na kafe. Teda já na kafe, studenti na colu Když už jsme se zvedali, že půjdem do školy, zazvnil mobil. Volal mi jeden z asistentů, že se ztratili, jsou ve škole a kam mají jít. Řekla jsem mu, ať tam zůstanou, že už se vracíme. Mám totiž čtyři asistenty. Než jsme vyrazili, tak se tam dohadovali o dvou studentech, že celou vycházku nedají, tak že by nás cestou opustili a vzali je na oběd. Když už jsem je tedy po ukázání jídelny neviděla, nijak mě to nevzrušovalo. Nenapadlo mě, že se všichni čtyři na rohu zakecají a zůstanou tam i se svými svěřenci. Očekávala jsem průser, ale kupodivu zatím nic. Tak ještě není všem dnům konec.
Po návratu mi moje nová kolegyně řekla, že slyšela, že i minule jsem svoji třídu vzala do kavárny, oni to pak řekli ve škole a kolegyně musela pak té své kupovat aspoň zmrzlinu. O zmrzlině jsem věděla, ale tuhle souvislost jsem netušila Vysvětlila jsem jí, že sice jsme si sednout byli, ale každý platil svoje, já je rozhodně nezvala. Jak to ale oni podají dál, jak to další pochhopí a jak to potom interpretují, to už není na mně. Každopádně v mých očích zase stoupli. Prostě byli moji. Moje malá šmejďata.

4. 9. - podruhé

4. září 2017 v 20:17 | Paccia Domna
Zapnula jsem nový notebok a začala hrát hru "jaký tu mám kurva heslo?!" Po bojích se školním mailem a dvěma osobními maily jsem to vzdala a vrátila se zpět k tomu svému.

4. 9.

4. září 2017 v 16:56 | Paccia Domna
Začal nový školní rok, jsem třídní nové třídy. První den - a už mi jeden student odpadl. Ono to půjde... :-D

31. 8.

31. srpna 2017 v 21:45 | Paccia Domna
Dnešek byl nabitý. Vzbudila jsem se. Zdálo se mi o Mikkelsenovi, ale jediný, co jsem si pamatovala, bylo, proč jsem zatraceně měla pomerančovej džus v hnědé konvi na zalévání kytek. Bylo brzo, tak jsem znova pdla do postele. Za chvíli volá ředitelka, kde jsem, že tam má jedna maminka schůzku s asistentkou. To jsem věděla - sjednávala jsem to. Jen mě nenapadlo, že u toho musím jak dement sedět taky. Sice jsme škola na baterky, ale u všeho musí být zástupy, tak jsem teda dorazila, no...
Minulý týden za mnou byla ředitelka - abych obepsala rakouský školy kvůli partnerství kvůli projektu. Muselo to být rychle, rychle, aby se to stihlo podat. Kdyby to bylo pro střední, tak klidně. Ale tohle mělo být kvůli těm našim antikoncepcím ze základky, výsledkem mělo být nějaký nablblý společný divadýlko nebo tak něco - a kdo by to asi dělal? Jo, celá žhavá. Tak jsem se dnes zeptala, jestli mám shánět školy, když ještě nemám žádnou odpověď, jestli se to ještě stíhá. No, nelhala jsem. Odpovědi nemám, když jsem nikam nepsala... Nikam psát nemusím, stejně prý teď máme dost hoňky. Tadá, vítěz! Kámoška mi řekla, že ze mě roste pěknej šmejd.
A všichni se ke mně do kanclu chodili koukat, že jsem si uklidila stůl. Musela jsem - dorazila kolegyně, co tam má se mnou sedět, takže jsem se sesunula na svou polovinu. Fotky v článku, pokud vás to zajímá.

Jo, a tady je Rufus z druhý série:

30. 8.

31. srpna 2017 v 0:45 | Paccia Domna
Minulý týden přijdu do školy a na stole najdu tohle ->
A to má být jako co? Nenápadný pokus, jak mi naznačit, že si mám uklidit stůl?
Dnes za mnou byla sekretářka, že když tam dostanu novou kolegyni, aspoň bych se mohla scucnout na půlku stolu. Tak snad jestli chtěli, aby měla prostor, měli ji dát jinam, ne? A jestli ona chtěla prostor, měla nastoupit dřív...

Mimochodem, vzpomínáte, jak jsem si stěžovala, že jsou někteří mí studenti tak blbí, že je ani nenapadne tu němčinu zrušit? Tak jeden už odpadl :)

28. 8.

28. srpna 2017 v 21:07 | Paccia Domna
ad Game of Thrones: Zabíjení postav je sranda, ale odsaď posaď. Doufám, že všichni Starkové chcípnou a Westeros obsadí ti modří zombíci.

23. 8.

23. srpna 2017 v 22:55 | Paccia Domna
Nepočítám-li ředitelku, budu pod sebou mít nejvíce lidí. Říkejte mi big boss.

22. 8.

22. srpna 2017 v 18:51 | Paccia Domna
Druhý den ve škole a už mě skolil nějaký ranní mor. Náhoda? Sestra říkala, že se mi tělo snaží jemně naznačit, že mám taky skončit. Pod slovem "jemně" si obvykle nepředstavuju, že během dvou hodin letím čtyřikrát zvracet, bolí mě hlava, teče mi z nosu, mám rýmu, průjem a vidím auru.
Dokonce jsem napsala do školy, jak jsem na tom a že dorazím později. Ředitelka mi prý vzkázala, že chodit nemusím. Dorazila jsem v deset, protože jsem měla dodatečné zkoušky (dokonce dva lidi z deseti přišli, což bylo o dva víc, než jsem čekala). Všichni se mi vyhýbali a nikdo nechtěl, abych na něj dýchla. Jen kolegyně se mě zeptala, jestli nejsem těhotná. Takže jsem zítřejší návštěvu gynekologie pro jistotu jen popsala slovem "doktor".

21. 8.

21. srpna 2017 v 8:54 | Paccia Domna
Ráno se vzbudím a z 30 cm mi přímo do obličeje kouká dítě. Moje první myšlenka: Ježišikriste, KDY?!
Moje biologické hodiny v praxi.

edit: První ze seznamu filmů zhlédnut - Hitman's Bodyguard. Dokonalost sama - konečně hollywoodský film, co rozumí Čechám - "Fucking Prague!"

16. 8.

16. srpna 2017 v 16:49 | Paccia Domna
Mám takový přístup - nechat věci vyhnít. Buď to udělá nekdo jiný, nebo se na to zapomene. (Vypěstovala to vě mně škola - když totiž něco udělám včas, dostanu práci někoho, kdo se na to vysral, případně to musím několikrát předělat. Takže vše přinejlepším na poslední chvíli.) Včera mi psal kamarád, jestli bych se u nich nechtěla na víkend ubytovat, že potřebuje hlídat psa. No, moc nadšená jsem nebyla. Kamaráda mám ráda, psa miluju, ale stěhovat jsem se chtěla až v pondělí, protože do tý školy zas až tak nechvátám. Protože to jen tak nadhodil, říkala jsem si, že den dva počlám, třeba mezitím najde někoho místního. Jenže on mě zná, tak mi rovnou i zavolal, takže hádejte, co dělám o víkendu... Ještě že je ženatej, protože tenhle by se mnou zametal naprosto neskutečně. :-D

14. 8. - II

14. srpna 2017 v 21:43 | Paccia Domna
"Hele, víš, že máme před verandou prase?" Zase jedna z těch vět, co by mě nikdy nenapadlo, že kdy použiju.
 
 

Reklama