Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Non-fiction

24. 4. 2017

24. dubna 2017 v 14:55 | Paccia Domna
V pátek jsem chtěla pochválit své děti, jak jsou šikovní, že si sehnali nástěnku na tablo.
Dnes jsem přišla do své třídy a už nechci. Co si člověk nepřibije napevno...

15. 4.

15. dubna 2017 v 22:12 | Paccia Domna
"Jak to děláš? Tys zhubla!"
"Nezhubla."
"Ne, určitě jo, Oproti tomu, co jsem tě viděla naposled."
"Vzhledem k tomu, co nosím, nezhubla."
"Ale nekecej. Určitě jo."
"Tak asi jo, děkuju."
Tak nevím. To si mě všichni pamatujou jako metráčka či co? Protože kdyby tohle byla pravda pokaždý, když absolvuju tenhle rozhovor, tak dneska vážím asi 30 kg...

13. 4.

13. dubna 2017 v 10:17 | Paccia Domna
Nějakej blbec nám ucpal pisoár a nikdo nic neřek. Vytopili jsme sebe a DM-ko. Nateklo jim to do kamery a zboží. Takže rychle, budou v akci přesnídávky!

12. 4.

12. dubna 2017 v 22:13 | Paccia Domna
Kamarád (máme pravidelně v kavárně takový kurz) povýšil opravy na nový level. Včera jsme se tak sešli, objednali si, vyndali věci, a on, že by nám dal diktát. Z češtiny. Učí ČJ na uni, tak jsem si říkala, že chce asi ozkoušet, nakolik to bylo zákeřný. Nadiktoval nám to, pak nám dal vytištěnou správnou verzi, ať si to opravíme, zeptal se nás, kolik máme chyb... A pak nám řekl, že nestíhá, rozdal nám studentské diktáty a společně jsme opravovali, aby to měl do semináře hotové.
Mimochodem, tohle je stejný člověk, díky kterému jsem ráda, že jsem nedodělala doktorát. Tehdy zase seděl nad čajem a meditoval, že mají strašně moc magisterských prací, ale strašně málo lidí na oponování, protože katedra stojí jen na pár otitulovaných lidech a další nejsou. Načež vzdychnul, že je škoda, že jsem to nedodělala, že bych mohla oponovat, ale s magistrem nemůžu... A pak mu zasvítily oči a prohlásil, že bakalářky bych oponovat mohla...

6. 4.

6. dubna 2017 v 14:48 | Paccia Domna
"Ty máš tak hezkou pleť, jak to děláš?"
"Nehubnu."

5. 4.

5. dubna 2017 v 23:42 | Paccia Domna
"Si představ, kdyby se měl trefit do kolonek!"
"Já bych ho trefila do kolonek."

Absolvovala jsem seminář k hodnocení písemné práce z cizího jazyka. Díky tomu jsem unikla poradě - svolával Vision, takže to byla stejně jen one man show o ničem, protože provozní záležitosti jsou pro něj pod úroveň a on se jimi zabývat nebude. Ale informovaná jsem - řešil, že jsme všichni zavaleni prací a povinnostmi a nestíháme kvůli tomu dělat to, co by nás bavilo. Řekl člověk, co vou práci nedělá, na povinnosti kašle, když po něm někdo něco chce, tak zdrhne, spolehnutí na něj není žádné (to není subjektivní názor - s ním se fakt nedá pracovat, bohužel se to řeší tak, že jeho práce je přehrávána na ostatní - třeba i na mě - a on je pak dotčen, že jsem na něj naštvaná, nechápe, a cítí se ublíženě, když nechci řešit jeho sračky s tím, že dělám jeho práci, tak ať nesere, že na něj nemám čas). Já se taky nepřetrhnu - ale když se na něco vykašlu, na něco zapomenu, tak mlčím a tvářím se, že tam nejsem. určitě nepřikážu kolegům zaklapnout notebooky a nebudu recitovat své neproveditelné vize a snažit se nasrat všechny okolo. Ten chlap prostě nemá pud sebezáchovy. Konec vsuvky. Tak jsme se pak bavily s kolegyňkou o té poradě a tom školení a jen mě tak napadlo, že být on hodnotitel, tak by to by to mohly být dost dobrá show. On totiž není schopen zasadit svou myšlenku do kolonek. Kdyby měl něco ohodnotit podle jejich požadavků, tak to nikdy neseskládá, protože by začal psát esej na ministerstvo už po druhé chybě (to nepřeháním, on už párkrát psal - a vždycky je dotčen, že mu neodpovídají - a pak píše eseje o tom, jak je dotčen), jak je to strašně nedomyšlené a jaké zlepšováky on vymyslel. Představa, že by měl během pár dní opravit více než dvě stě prací (ubojovat boje, jak to vecpat do kolonek, dodržet termín - to jsou sprostá slova, a nad ta on je povznesen) - no s touhle představou budu usínat ještě asi hodně dlouho :-D.

1. 4.

1. dubna 2017 v 21:40 | Paccia Domna
Dnes jsem navěsila své prádlo na šňůru - a zjistila, jak to asi vypadá, když se pere v krematoriu...

Mimochodem - je strašně vtipný, že blog ZASE na apríla otočil přihlášení do blogu vzhůru nohama. Kdyby radši udělali něco s tím, aby se mi v chromu načítala videa a šlo mi kliknout na smajlíky u komentářů... (Ale mapy.cz jsou letos vážně super.)

21. 3.

21. března 2017 v 14:38 | Paccia Domna
"Krávu máte? Pokusím se vám bouchnout."
Standardní komunikace v českém školství.

20. 3.

20. března 2017 v 19:09 | Paccia Domna
"Co ty tu dneska děláš tak brzo??"
"Nic. Potřebuju čůrat a koupelna byla plná."
No, dneska se mi aspoň nikdo nesmál kvůli noze.

16. 3.

16. března 2017 v 20:36 | Paccia Domna
Dnes mi děcka řekly, že od té doby, co gauč leží na zemi, je to tam takové domáčtější. Ani nechci vědět proč.

7. 3.

7. března 2017 v 19:41 | Paccia Domna
Moje sociální já v kostce:
"Ty vážně nevíš, že je těhotná???"
Já vážně ani nevím, kdo to vůbec je...

6. 3.

6. března 2017 v 12:30 | Paccia Domna
Tak jsem dočetla Muže z vysokého zámku, když teď mám chvilku. Včera jsem si to vzala k babičce, abych měla alternativu ke koukání na pohádky, a teď jsem se od toho odlepila. Hádej, kdo tam není? A to tak, že vůbec. :D

3. 3.

3. března 2017 v 22:30 | Paccia Domna
Pro zlepšení nálady :) (Rufus, ne ten článek)

Mimo toho, že mi dneska schovali další nohu, přičemž ta první se ještě nenašla, se mě ředitelka zeptala, jestli neznám nějakýho šikovnýho chlapa, že by k nám mohl jít dělat školníka. Řekla jsem jí, že kdybych znala šikovnýho chlapa, tak jsem vdaná. Myslím, že ta za mnou už nepřijde...

2. 3.

2. března 2017 v 19:21 | Paccia Domna
Dobrý večer vespolek!

V učebně 46 mi někdo kompletně položil gauč. Ráda bych ho nechala postavit, ale mám jen tři nohy a potřebuju čtvrtou. Kdybyste někdo náhodou potkal dřevěnou nohu o délce zhruba 21,5 cm, tvaru úzkého komolého kuželu, prosím, prosím, přineste mi ji. Pokud byste chtěli přesnější představu, po čem se dívat, tři exponáty mám u sebe v kanceláři k nastudování, není problém nechat vás nahlédnout.

Zatím jsme prošly všechny učebny, lavice, okna, skříně, knihovny, záchody, v učebnách 45 a 46 jsme prohlížely i díry v zemi. Ale po noze jako by se země slehla. Nahlédly jsme i do košů (třídění fakt moc nefunguje, ale aspoň jsme při té příležitosti něco přeházely na správná místa). Až do hlubin jsme se ale nedostaly, ono je to přece jen docela hloubka a já jsem prcek.

S pozdravem ...

(Kdyby vás zajímalo, co řeším dneska...)

1. 3.

1. března 2017 v 21:30 | Paccia Domna
Dnes jsme měli poradu. Jestli jste si nevšimli, my se radíme furt. Nikdy nic nevymyslíme, ale navenek projevujem snahu.
Dnes jsme si mimo jiného rozdělovali oponentování u maturitních prací. Kdyby vás to zajímalo, já vedu mzdy. Ne že bych měla s ekonomikou něco společného, jen dotyčná studentka se nesnese s dotyčným kolegou a hrozilo by, že mu to snad ani nedá přečíst, tak to přistálo u mě, jsem přece třídní. K tomu jsem dostala oponentování u autizmu, tak proč ne, v tom se teď motám poměrně dost, a hrozilo mi Platónovo pojetí duše. Řekla jsem že teda klidně, že si to klidně vezmu, když to musí být, načež ředitelka, že ještě chvíli počkáme, že tam mají ještě jedno dobrý téma. Takže když přečetli dozorce v nacistických lágrech, vyskočila jsem jak na pérku, že to chci já. Všichni se zasmáli - a že mě u toho dokonce i mají napsanou, že mě mají přečtenou. Tak nevím, co si tam u nás o mně vlastně myslí. Nicméně mám mzdy, autizmus a nacizmus. Slušný skóre.

Zpracovávám...

26. února 2017 v 16:52 | Paccia Domna
Ok, JSark, tak dokoukáno. Jdu si umýt hlavu, aby mi barva nesežrala i ty nešedivý vlasy, a pak se vrátím, dopíšu článek... Mám spoustu otázek.
***
Nebudu tu řešit spoilerování, jen rychle sepíšu, co mi tak projelo hlavou při sledování posledních dílů - ty to znáš asi nazpaměť a nikdo jinej to stejně číst nebude, ruští spameři píší zásadně k jednomu konkrétnímu staršímu článku (fakt nevím proč, ale už mám pocit, že tam mám bloklou půlku Ruska).

25. 2.

25. února 2017 v 11:03 | Paccia Domna
Sobota ve škole, den otevřených dveří. V kanclu mi řekli, že k sobě do kanceláře bych nikoho neměla vodit a že bych si tu radši měla i zhasnout. NO TAK JSEM SI TEDA TEN STŮL UKLIDILA. Vypadá to hezky, všechno je na hromádkách, ale absolutně netuším, co kde je. Už se těším, až si to v pondělí zas rozprostřu. Absolutně nechápu, co je tak super na tom, když vám čouhá ven plocha stolu, vždyť se na to pak jen práší a furt to musíte utírat! Nechávám operativní místo na notebook a kafe, zbytek má být založen, aby bylo vidět, že ten prostor potřebuju.

22. 2.

22. února 2017 v 20:37 | Paccia Domna
Včera jsem vracela studentům opravené testy - se slovy, že vejce jim jako mléčný výrobek fakt neuznám. Vzhlédlo ke mně několik udivených obličejů, z nichž jeden se i zeptal (druhák, střední škola): "A co je teda vejce?" "Pohlavní buňka." Podle výrazů ve třídě od toho dne minimálně dva už vejce nepozřou.
***

PS: Dnes jsme měli tu poradu s Nejvyšší. Dopadlo to nad očekávání dobře. paní dvě hodiny mluvila bez nádechu, Vision musel odejít dřív, o tak hladkém průběhu se mi nesnilo ani v nejdivočejších představách.

20. 2.

20. února 2017 v 11:26 | Paccia Domna
V sobotu 25. 2. má být konec světa. Má do nás narazit asteroid z planety Nibiru, nějaký ruský astronom to spočítal. A my máme zrovna den otevřených dveří, takže poslední, co v životě uvidím, bude škola. Tomu se říká pracovní nasazení.

19. 2.

19. února 2017 v 20:55 | Paccia Domna
V našem dlouhodobém boji "který ústav je trhlejší" jsem konečně nad přítelem uhrála své první vítězství. :)
***
Jinak, JSark, začala jsem 2. sérii, protože na konci první prostě nešlo skončit, a doufám, že snad druhá mi půjde rychleji. Seriál oceňuje i sestra. Ne že by koukala, ale myslím, že se baví, když jsme spolu v jedné místnosti.
"Heydrich je svině! Šmejd jeden!"
"No nekecej, kdo by to byl řek..."
 
 

Reklama