Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Non-fiction

3. 1.

3. ledna 2018 v 16:29 | Paccia Domna
Dobrý den, paní učitelko, vtrhly mi do kanceláře dvě malé slečny z 1. stupně. Paní učitelko, my jsme vám přinesly bednu s ostatky. Hrklo ve mně a vyvalila jsem na ně oči. Ani mě nenapadlo, jak bych se mohla inteligentně zeptat. ... vánočního stromku.

31. 12.

31. prosince 2017 v 19:25 | Paccia Domna
Dnes Silvestr, tak abychom začali zase odpočítávat čas do práce...

27. 12.

27. prosince 2017 v 14:05 | Paccia Domna
Kašlu na sušení venku, řekla jsem si, olámala trika ze šňůry a odnesla je do baráku.

22. 12. (2)

23. prosince 2017 v 0:28 | Paccia Domna
Seznamování, level já:
- Nemáte zapalovač? zeptal se mě chlápek, co šel stejným směrem.
- Promiňte, nekouřím.
- Hm, to děláte dobře.
- No, že jo.
Tak jsme chvíli šli, pak jsem odbočila, kam jsem potřebovala.
- A nechcete doprovodit?
- Ale já jdu až k nádraží.
Takže se mnou chudák šel přes celý město. V půli cesty, jestli bychom nezašli někam posedět. Můj první nápad - hororbar. No já, no... Kupodivu se necukal, takže jsme tam nakonec skončili. Zvládli jsme probrat rodiny, náboženství, filozofii, školu, kočky vs. psy (není na kočky), ex a děti... :-D

22. 12.

22. prosince 2017 v 10:41 | Paccia Domna
Ironie: Vision to napral do letadla a nevidí.

20. 12.

20. prosince 2017 v 18:31 | Paccia Domna
Ti Němci jsou zákeřní. Na trzích se ke mně přitočila slečna a zeptala se: "Was ist teckypunk?" Polilo mě horko, protože - co to je za jazyk a kde to tady mohla slyšet nebo vidět?
No, kdyby se vás někdo zeptal, tak "teckypunk", vysloveno "teckypunk", je dětský punč.

19. 12.

19. prosince 2017 v 20:39 | Paccia Domna
Můj gynekolog: "Vy učíte němčinu?"
"Proboha, to je to tak vidět???"

18. 12.

18. prosince 2017 v 18:39 | Paccia Domna
"Paní učitelko, nechcete jet na dovolenou s mým tátou?"
Jsou nabídky, který prostě nečekáte.

17. 12.

17. prosince 2017 v 23:07 | Paccia Domna
"Nikdo nesmí vědět o jeho utajení. Ani FBI a rozhodně ne Češi." (Legends, S02E07) Svět nám nevěří.

16. 12.

16. prosince 2017 v 23:50 | Paccia Domna
Přečetla jsem si nové komentáře i jinde než pod posledními články, v polovině listopadu se mi u Pádu objevilo: "bude do Vánoc další kapitola? A pokud ano, hodláš pokračovat v načatém tempu? Protože když si vezmu že:
počet knih celkem: 7
počet Pádů napsaných: 2,5
počet kapitol ročně: cca 1,0003
vychází mi, že až dopíšeš sedmičku, bude mi 125 let 8-O"
Odpověď: Já tu holku asi budu muset zabít, protože jinak bych asi taky musela při svém tempu začít uvažovat o nesmrtelnosti... :-D

12. 12.

12. prosince 2017 v 19:33 | Paccia Domna
Blbost nebolí, ale člověk se strašně naběhá

6. 12.

6. prosince 2017 v 20:08 | Paccia Domna
Již nějakou dobu si myslím, že zaměstnanci SPC (pro vás, co nevíte, co to znamená, a kterým z hloubi duše závidím - speciálně pedagogická centra) jsou lidé, kteří těchto center dříve využívali jako klienti. Tak třeba jedno naše SPC uděluje pokyny bez ohledu na zákony ČR. Co na tom, že studenti mají v zákoně čas na přijímačky ten a ten. V zájmu našeho klienta je to rozdělit na více dní (v zákoně je JEDEN) a v takovém a takovém časovém horizontu. Po třech měsících si klidně vzpomeneme, že vydáme doporučení na kompenzační pomůcky, kde něco přidáme, ale časy VŠECH pomůcek přehodíme. Co na tom, že je to mezitím hlášeno na kraji a na ministerstvu. My jsme se rozhodli, že totéž, ale pozměněné, se stejným jednacím číslem, vydáme před pololetím znovu... Řekněte mi, uvažuje takhle neretardovaný člověk??? A to, prosím pěkně, má celé to centrum ještě navíc JEDEN (!!!) e-mail pro všechny zaměstnance, takže když jim napíšete, že takhle to nejde, protože si koledujete o inspekci vy jako škola (nebo tu inspekci pošlete vy jim tam), tak to jedna kráva otevře ráno, ale protože vás nemá na starosti, tak to ignoruje - a kráva, co vás na starosti má, si to nepřečte, protože už to bylo otevřeno, tak co by se tím zabývala. Takže mně chodí urgence, že vyřídit, a já posílám nazpět urgence, že kurva taky přečíst, že už jsme to posílali třikrát... České školství, dámy a pánové, aneb sežeňte si papír, že vaše dítě má poruchu (jedno jakou, on to stejně nikdo nikdy neověří), a dojde k maturitě, aniž by muselo hrábnout, protože ty čtyři roky uvíznete v papírování. A možná si pak vyřvete i tu maturu... Ale tak co bysme chtěli. Vždyť celá naše vláda je jak názorná ukázka inkluze v praxi.

5. 12.

5. prosince 2017 v 18:22 | Paccia Domna
Ředitelé naší sítě u nás dnes měli celodenní poradu spojenou se seminářem na téma, jak tvořit webové stránky. Spadnul internet. Komplet.

3. 12.

5. prosince 2017 v 18:21 | Paccia Domna
Psala jsem si se studentkou, co od nás přestoupila na jinou školu kvůli stěhování.
- A co němčina? Tu tam taky máte nebo jste se jí už zbavila?
- Dala jsem ruštinu.
- :(
- Němčina bez vás už nemá smysl.
- Jo aha. TENHLE důvod.

30. 11.

30. listopadu 2017 v 22:35 | Paccia Domna
Zase nešel internet. Legrace, když máte všechno online a nikdo nic nemá. Nicméně - nepřekvapuje nás to.
"Dobře, no... co se dá dělat. tak si vezměte prázdný dokument nebo papír, já vám nadiktuju pár vět a vy mi je hodíte do perfekta."
Desetiminutové otevírání wordů. (Je to fuška, no.)
"Tak si pište: Herr Schneider arbeitet bei AUDI."
Třída ke mně zděšeně vzhlédla.
"No dobře... Tak já vám to nadiktuju česky a vy mi to rovnou i přeložíte." Už se nikdo netvářil, že diktát byl špatný nápad. Ale už bylo pozdě.

28. 11.

28. listopadu 2017 v 20:46 | Paccia Domna
Půlka dne na drátě s ministerstvem. Druhá půlka s firmami. Ale kdyby vás to zajímalo, hlavní náplní mé práce je asistentka pedagoga.
A ten chlap z ministerstva, kterýho už vážně miluju, má iniciály P. D. Asi osud.

27. 11.

27. listopadu 2017 v 23:04 | Paccia Domna
Skoro jsem dnes udělala něco, co si většina soudobé mládeže ani nedokáže představit - málem jsem zrušila facebook. Po celém dni ve škole ho otevřu - a pět příspěvků jen ze školy. Ted se totiž rozhodl, že coby osoba zodpovědná za marketing a propagaci naší školy bude největší spamer na světě, takže spamuje ostošest. Jako by nestačilo, že Praha rozhodla, že na školní fb stránce musí být příspěvek denně (boha jeho, k čemu?!). On ještě založil profil, aby mohl tak různě studenty někam přidávat. Takže mi teď chodí notifikace ze školního fb, kde mě udělal spolusprávcem (a já strávila dva dny tím, že jsem vypínala, co šlo, protože to k*r*vsk* (vokály si dosaďte dle libosti) seká celou stránku (nemyslete si, že má nějaké mínění o mých schopnostech, spolusprávcovství má ještě Bajaja a nový kolega, co ještě nemá přezdívku, protože mě neštve), ale ještě mi chodí notifikace od něj a od jeho nového profilu. Chvíle zoufalství pominula, když jsem zjistila, že jde vypnout sledování. Takže jsme furt kámoši (než tu s tím lupnu, pak jde jako první), ale jako by tam nebyl. Nádhera.

22. 11.

22. listopadu 2017 v 11:46 | Paccia Domna
Student mi dorazil na první hodinu po polovině hodiny.
"Ty vole, že sem vůbec lezeš." (Spolužák, ne já. Oni by totiž měli mít absenci, když dorazí déle než po pěti minutách.)
"Já přišel, paní učitelko, jen kvůli vám."
"To jo, to vám žeru."
"Ne, fakt. Bejt ZSV, tak sem ani nejdu."
Tak jsem mu tu absenci nedala, no...

7. 11.

7. listopadu 2017 v 21:10 | Paccia Domna
Dnes máme sto let od VŘSR. Tak co s tím? :-D

31. 10.

31. října 2017 v 23:13 | Paccia Domna
Halloween - jeden z mála dnů v roce, kdy mohu chodit civilu a nikdo se nad tím nepozastaví. Nicméně večer jsem do školy vyrazila v černém, v korzetu, s pavouky na nohou a v špičatém klobouku s pavouky. Nejlepší reakce: Paní učitelko, to je škoda, že jste taky nepřišla v kostýmu...
 
 

Reklama