Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Non-fiction

3. 12.

5. prosince 2017 v 18:21 | Paccia Domna
Psala jsem si se studentkou, co od nás přestoupila na jinou školu kvůli stěhování.
- A co němčina? Tu tam taky máte nebo jste se jí už zbavila?
- Dala jsem ruštinu.
- :(
- Němčina bez vás už nemá smysl.
- Jo aha. TENHLE důvod.

30. 11.

30. listopadu 2017 v 22:35 | Paccia Domna
Zase nešel internet. Legrace, když máte všechno online a nikdo nic nemá. Nicméně - nepřekvapuje nás to.
"Dobře, no... co se dá dělat. tak si vezměte prázdný dokument nebo papír, já vám nadiktuju pár vět a vy mi je hodíte do perfekta."
Desetiminutové otevírání wordů. (Je to fuška, no.)
"Tak si pište: Herr Schneider arbeitet bei AUDI."
Třída ke mně zděšeně vzhlédla.
"No dobře... Tak já vám to nadiktuju česky a vy mi to rovnou i přeložíte." Už se nikdo netvářil, že diktát byl špatný nápad. Ale už bylo pozdě.

28. 11.

28. listopadu 2017 v 20:46 | Paccia Domna
Půlka dne na drátě s ministerstvem. Druhá půlka s firmami. Ale kdyby vás to zajímalo, hlavní náplní mé práce je asistentka pedagoga.
A ten chlap z ministerstva, kterýho už vážně miluju, má iniciály P. D. Asi osud.

27. 11.

27. listopadu 2017 v 23:04 | Paccia Domna
Skoro jsem dnes udělala něco, co si většina soudobé mládeže ani nedokáže představit - málem jsem zrušila facebook. Po celém dni ve škole ho otevřu - a pět příspěvků jen ze školy. Ted se totiž rozhodl, že coby osoba zodpovědná za marketing a propagaci naší školy bude největší spamer na světě, takže spamuje ostošest. Jako by nestačilo, že Praha rozhodla, že na školní fb stránce musí být příspěvek denně (boha jeho, k čemu?!). On ještě založil profil, aby mohl tak různě studenty někam přidávat. Takže mi teď chodí notifikace ze školního fb, kde mě udělal spolusprávcem (a já strávila dva dny tím, že jsem vypínala, co šlo, protože to k*r*vsk* (vokály si dosaďte dle libosti) seká celou stránku (nemyslete si, že má nějaké mínění o mých schopnostech, spolusprávcovství má ještě Bajaja a nový kolega, co ještě nemá přezdívku, protože mě neštve), ale ještě mi chodí notifikace od něj a od jeho nového profilu. Chvíle zoufalství pominula, když jsem zjistila, že jde vypnout sledování. Takže jsme furt kámoši (než tu s tím lupnu, pak jde jako první), ale jako by tam nebyl. Nádhera.

22. 11.

22. listopadu 2017 v 11:46 | Paccia Domna
Student mi dorazil na první hodinu po polovině hodiny.
"Ty vole, že sem vůbec lezeš." (Spolužák, ne já. Oni by totiž měli mít absenci, když dorazí déle než po pěti minutách.)
"Já přišel, paní učitelko, jen kvůli vám."
"To jo, to vám žeru."
"Ne, fakt. Bejt ZSV, tak sem ani nejdu."
Tak jsem mu tu absenci nedala, no...

7. 11.

7. listopadu 2017 v 21:10 | Paccia Domna
Dnes máme sto let od VŘSR. Tak co s tím? :-D

31. 10.

31. října 2017 v 23:13 | Paccia Domna
Halloween - jeden z mála dnů v roce, kdy mohu chodit civilu a nikdo se nad tím nepozastaví. Nicméně večer jsem do školy vyrazila v černém, v korzetu, s pavouky na nohou a v špičatém klobouku s pavouky. Nejlepší reakce: Paní učitelko, to je škoda, že jste taky nepřišla v kostýmu...

28. 10.

28. října 2017 v 21:31 | Paccia Domna
Konec ideálů z jedné éry. Kód Matrixu je prý jen recept na sushi.

22. 10.

22. října 2017 v 20:14 | Paccia Domna
Já nejdřív myslela, že je to vtip, ale tenhle chlap je skutečnej a zvolenej... Video. Bože...

20. 10.

20. října 2017 v 23:41 | Paccia Domna
Sestra: "Co budeš chtít k Vánocům?"
"Dej mi dvě stovky a já ti ukážu, jaký šaty jsi mi včera objednala."

19. 10.

19. října 2017 v 20:57 | Paccia Domna
Kolegyně: Nedávno jsem koukala na starší fotky, a tehdy mi to tak nepřišlo, ale teď jsem si říkala, že jsem byla fakt hezká.
Tak jsem si tak pomyslela, že jestli to už se mnou bude čím dál horší, tak teda potěš...

18.10.

18. října 2017 v 21:04 | Paccia Domna
Včera jsem napsala jedné studentce, ať si dneska nepokazí průměr.
...takže jsme dnes teda nepsali, no...

12.10.

12. října 2017 v 14:01 | Paccia Domna
Jednou dorazím do školy včas, a zrovna mi volá ministerstvo školství. Náhoda? Osud? Já tomu říkám zprdeleklika.

4. 10.

4. října 2017 v 18:09 | Paccia Domna
V pondělí se psalo z ekonomiky, chlapec přede mnou opisoval z mobilu… To je většinou ignoruju, když to není moje hodina a když třídu nehlídám někomu jinýmu. A najednou koukám, chlapec šteluje písemku vedle sebe do prostoru - jako úplně do prostoru, tam nebyl nikdo, kdo by to mohl vidět - a pak už to na férku natočil na mě, píchnul do toho propiskou na otázku, jestli nevím… Když jsem teda překonala stav, že se začnu smát, tak jsem mu řekla, že ne… Tak se aspoň zeptal, jestli mi nejde internet a nekoukla bych se mu...
Včera seděl tentýž chlapec za mnou a zase do mě o hodině žďuchl, tak se otočím, a on, jestli paní ředitelce vadí, že tu ještě pořád nejde internet. Řekla jsem mu, že míň než studentům.

3. 10.

3. října 2017 v 14:59 | Paccia Domna
Já bych na ten classroom nadávala mnohem víc, naštěstí ale vím, že je to jen dočasné řešení. Jen co se totiž objeví ještě dementnější systém, tak na něj přejdeme.

28. 9.

28. září 2017 v 23:09 | Paccia Domna
Jako já vím, že holka z venkova a tak... Ale stějně si vždy, když vezmu do ruky kosu, připadám jak smrtka na procházce...

27. 9.

27. září 2017 v 22:28 | Paccia Domna
Pokyn: Přidejte si mě prosím do kurzů jako studenta.
Hádejte, kolik kolegů tohle není schopno pojmout a strčí mě tam jako dalšího učitele... (A ano, Bajaja a Vision tuhle skupinu vedou.)
(Abyste byli v obraze - když jste tam jako učitel, tak vám chodí upozornění na všechno - když někdo napíše komentář, když někdo odevzdá úkol - poprvé, pak si to rozmyslí, odevzdá podruhé, potřetí... Což je fajn, když vidíte u SVÉHO kurzu, ale ne u celé školy, protože máte za den dvě stránky mailu jenom tahle dementní upozornění.)

24. 9.

24. září 2017 v 20:29 | Paccia Domna
Včera jsem byla kamarádce na svatbě (moje první celá svatba). Dopadlo to dobře, oba řekli ano. A já byla nucená tento týden už potřetí zpívat. To znamená, že v nejbližších třiceti letech už nezanotuju ani Hoří.

22. 9.

22. září 2017 v 22:36 | Paccia Domna
MK, Ph.D. dnes na jidiš: "Máš úplně krásný profesionální R. Je znát, že máš němčinu."
Já: "Já ráčkuju. Já mám profesionální R úplně všude."

Dnes jsem také poznala naprosto úžasného ministerského úředníka. Toho bych si klidně z fleku vzala. I ředitelka a kancelář žasly, jak se mi to povedlo. Půl dopoledne jsme strávily nad lejstry, střídavě vzteklé, střídavě za hranou zoufalství, až jsem to vzdala a brnkla na ministerstvo. Dotyčný mi slíbil, že mi dotyčné formuláře pošle. Poslal mi je asi za hodinu. KOMPLET VYPLNĚNÉ! Dneska jsem se opravdu zamilovala, a to jsem toho chlapa ani neviděla...

21. 9.

21. září 2017 v 17:03 | Paccia Domna
Jsem ideální učitel. Chodím pozdě a odcházím brzo.
 
 

Reklama