Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Non-fiction

7. 3.

7. března 2017 v 19:41 | Paccia Domna
Moje sociální já v kostce:
"Ty vážně nevíš, že je těhotná???"
Já vážně ani nevím, kdo to vůbec je...

6. 3.

6. března 2017 v 12:30 | Paccia Domna
Tak jsem dočetla Muže z vysokého zámku, když teď mám chvilku. Včera jsem si to vzala k babičce, abych měla alternativu ke koukání na pohádky, a teď jsem se od toho odlepila. Hádej, kdo tam není? A to tak, že vůbec. :D

3. 3.

3. března 2017 v 22:30 | Paccia Domna
Pro zlepšení nálady :) (Rufus, ne ten článek)

Mimo toho, že mi dneska schovali další nohu, přičemž ta první se ještě nenašla, se mě ředitelka zeptala, jestli neznám nějakýho šikovnýho chlapa, že by k nám mohl jít dělat školníka. Řekla jsem jí, že kdybych znala šikovnýho chlapa, tak jsem vdaná. Myslím, že ta za mnou už nepřijde...

2. 3.

2. března 2017 v 19:21 | Paccia Domna
Dobrý večer vespolek!

V učebně 46 mi někdo kompletně položil gauč. Ráda bych ho nechala postavit, ale mám jen tři nohy a potřebuju čtvrtou. Kdybyste někdo náhodou potkal dřevěnou nohu o délce zhruba 21,5 cm, tvaru úzkého komolého kuželu, prosím, prosím, přineste mi ji. Pokud byste chtěli přesnější představu, po čem se dívat, tři exponáty mám u sebe v kanceláři k nastudování, není problém nechat vás nahlédnout.

Zatím jsme prošly všechny učebny, lavice, okna, skříně, knihovny, záchody, v učebnách 45 a 46 jsme prohlížely i díry v zemi. Ale po noze jako by se země slehla. Nahlédly jsme i do košů (třídění fakt moc nefunguje, ale aspoň jsme při té příležitosti něco přeházely na správná místa). Až do hlubin jsme se ale nedostaly, ono je to přece jen docela hloubka a já jsem prcek.

S pozdravem ...

(Kdyby vás zajímalo, co řeším dneska...)

1. 3.

1. března 2017 v 21:30 | Paccia Domna
Dnes jsme měli poradu. Jestli jste si nevšimli, my se radíme furt. Nikdy nic nevymyslíme, ale navenek projevujem snahu.
Dnes jsme si mimo jiného rozdělovali oponentování u maturitních prací. Kdyby vás to zajímalo, já vedu mzdy. Ne že bych měla s ekonomikou něco společného, jen dotyčná studentka se nesnese s dotyčným kolegou a hrozilo by, že mu to snad ani nedá přečíst, tak to přistálo u mě, jsem přece třídní. K tomu jsem dostala oponentování u autizmu, tak proč ne, v tom se teď motám poměrně dost, a hrozilo mi Platónovo pojetí duše. Řekla jsem že teda klidně, že si to klidně vezmu, když to musí být, načež ředitelka, že ještě chvíli počkáme, že tam mají ještě jedno dobrý téma. Takže když přečetli dozorce v nacistických lágrech, vyskočila jsem jak na pérku, že to chci já. Všichni se zasmáli - a že mě u toho dokonce i mají napsanou, že mě mají přečtenou. Tak nevím, co si tam u nás o mně vlastně myslí. Nicméně mám mzdy, autizmus a nacizmus. Slušný skóre.

Zpracovávám...

26. února 2017 v 16:52 | Paccia Domna
Ok, JSark, tak dokoukáno. Jdu si umýt hlavu, aby mi barva nesežrala i ty nešedivý vlasy, a pak se vrátím, dopíšu článek... Mám spoustu otázek.
***
Nebudu tu řešit spoilerování, jen rychle sepíšu, co mi tak projelo hlavou při sledování posledních dílů - ty to znáš asi nazpaměť a nikdo jinej to stejně číst nebude, ruští spameři píší zásadně k jednomu konkrétnímu staršímu článku (fakt nevím proč, ale už mám pocit, že tam mám bloklou půlku Ruska).

25. 2.

25. února 2017 v 11:03 | Paccia Domna
Sobota ve škole, den otevřených dveří. V kanclu mi řekli, že k sobě do kanceláře bych nikoho neměla vodit a že bych si tu radši měla i zhasnout. NO TAK JSEM SI TEDA TEN STŮL UKLIDILA. Vypadá to hezky, všechno je na hromádkách, ale absolutně netuším, co kde je. Už se těším, až si to v pondělí zas rozprostřu. Absolutně nechápu, co je tak super na tom, když vám čouhá ven plocha stolu, vždyť se na to pak jen práší a furt to musíte utírat! Nechávám operativní místo na notebook a kafe, zbytek má být založen, aby bylo vidět, že ten prostor potřebuju.

22. 2.

22. února 2017 v 20:37 | Paccia Domna
Včera jsem vracela studentům opravené testy - se slovy, že vejce jim jako mléčný výrobek fakt neuznám. Vzhlédlo ke mně několik udivených obličejů, z nichž jeden se i zeptal (druhák, střední škola): "A co je teda vejce?" "Pohlavní buňka." Podle výrazů ve třídě od toho dne minimálně dva už vejce nepozřou.
***

PS: Dnes jsme měli tu poradu s Nejvyšší. Dopadlo to nad očekávání dobře. paní dvě hodiny mluvila bez nádechu, Vision musel odejít dřív, o tak hladkém průběhu se mi nesnilo ani v nejdivočejších představách.

20. 2.

20. února 2017 v 11:26 | Paccia Domna
V sobotu 25. 2. má být konec světa. Má do nás narazit asteroid z planety Nibiru, nějaký ruský astronom to spočítal. A my máme zrovna den otevřených dveří, takže poslední, co v životě uvidím, bude škola. Tomu se říká pracovní nasazení.

19. 2.

19. února 2017 v 20:55 | Paccia Domna
V našem dlouhodobém boji "který ústav je trhlejší" jsem konečně nad přítelem uhrála své první vítězství. :)
***
Jinak, JSark, začala jsem 2. sérii, protože na konci první prostě nešlo skončit, a doufám, že snad druhá mi půjde rychleji. Seriál oceňuje i sestra. Ne že by koukala, ale myslím, že se baví, když jsme spolu v jedné místnosti.
"Heydrich je svině! Šmejd jeden!"
"No nekecej, kdo by to byl řek..."

17. 2.

17. února 2017 v 15:46 | Paccia Domna
Ze třídy jsem odešla v 10.41 a do kanclu dorazila v 10.37. Mám spoustu problémů, ale čas to není.
***

"Požární poplach. Opusťe všichni budovu nejbližším východem."
"Já potřebuju čůrat!" No co? Cvičnej, nehoří, ne?
***

Konečně jsem vyřešila problém, jak dostat svou třídu na mimoškolní akci. Prostě jsem jim neřekla, že se něco koná (jinak bych měla ráno plno omluvenek a všichni by vzali roha). O přestávce před hodinou jsem jim prostě jen oznámila, že jdeme na univerzitu. "Cože?? Kam?? A proč??? Musím tam? A nemůžete mě pustit o hodinu dřív?" "Ne." Jsem šmejd. A úplně blbá, protože jsem na to přišla až ve čtvrťáku.

Edit: Než jsme vyrazili, probrali jsme takové ty běžné věci, jako "snažte se tvářit inteligentně, potichu a s upřímným zájmem o věc."
"Ale paní učitelko, to je neetický. A lež."
"No právě, berte to jako nácvik na život. Celej život budete lhát a něco předstírat, tak to musíte zvládnout pořádně."
"Ale lež má krátké nohy."
"Jo. Proto to musítě dělat pořádně a rychle. Až se dostanete do funkce a budete nevyhoditelný, tak pak si můžete dělat, co chcete."
"Ale to je tak neupřímný."
"Na upřímnost nikdo není zvědavej. Prostě lžete."
Jo, jdu příkladem a skončím v pekle.
Na univezitě se mi to vrátilo. Studenti se usadili do lavic a docent spustil rolety. Mechanické. Z obou stran učebny se ozvalo hučení, což naši studenti sborově doprovodili uznalým znělým "hhhhhhhhhhhhhh", kterým se tak krásně vyjadřuje údiv. Jsou to pokladi. Po mně.

Téma do pranice

15. února 2017 v 15:31 | Paccia Domna
Zůstali byste v práci, která vás v podstatě baví, s lidmi, které máte v podstatě i rádi, nebo byste odešli, protože toho jednoho důležitýho kokota nemůžete ani vystát, cítíte se s ním jak hysterická štěkna a pomalu ho nesnesete ani na stejným patře?

13. 2.

13. února 2017 v 11:15 | Paccia Domna
Když jsem si šla o patro výš koupit svačinu, řekli mi v kanceláři, ať vyřídím kolegovi, ať zajde, že mají miniporadu. Řekla jsem mu, ať zajde. Urazil se.

U svých studentů jsem si koupila žervé. Sedm korun, dala jsem jim stovku s tím, že mi klidně mohou dát drobné. Na konci přestávky jsem dostala krabičku s devadesáti třemi korunami. Doslova. (Odmítám to přepočítávat a věřím jim.)

11. 2.

11. února 2017 v 17:57 | Paccia Domna
Včera jsem dorazila domů a první, co jsem se dozvěděla, bylo, že zem je tak zmrzlá, že se nedají kopat hroby, že se na to musí brát sbíječka. Tak jsem jim řekla, že jestli umřu, nemusej to řešit, ať mě nechaj zpopelnit a posypou mnou dvůr, protože to tam děsně klouže. "A nataháme si tě zas domů, to víš že jo," bylo mi řečeno. Teplo domácího krbu se tomu říká.

10. 2.

10. února 2017 v 21:50 | Paccia Domna
Můj život je plný výzev. Třeba teď se už dva dny snažím zjistit, jak na tabletu napíšu "š".

9. 2. 2017

9. února 2017 v 20:58 | Paccia Domna
Ještě ve škole jsme si říkaly, že si koupíme víno a ten kolegův čtyřstránkovej blábol projdeme ještě jednou. Nakonec jsme koupily víno, pustily si poslední X-Men, protože jsme je ještě neviděly, a strávily večer spekulacemi, že všichni mutanti jsou strašný lůzři, protože mít schopnosti my, nepřežije nikdo. Fakt. Jestli my dvě získáme schopnosti, všichni jsou mrtví. Zkoušely jsme najít někoho, kdo by přežil, ale nešlo to. A to i kdybychom měly tu dementní schopnost, jako bylo ovládání mlíka. Takže jestli získáme superschopnost, dozvíte se to jako první. Všichni.

Jen pro ilustraci

29. ledna 2017 v 15:19 | Paccia Domna
Občas si tu stěžuju na naše děti. Tak abyste věděli proč. Třeba tento týden nám ZASE chyběly základkářky, takže jsme zas suplovali. To, jak jim říkám "antikoncepční děti", má své opodstatnění, ale že je to až tak vážné, mi došlo až tento týden - přes týden zpoždění v cyklu, protože i mé reprodukční orgány se zalekly, a dokud nepřišel víkend a bezpečí, tak mě nechaly na pochybách, jestli neposkvrněné početí fakt není možné.
A teď koukám na rozpis práce na příští týden a tam mám výslovný příkaz připomenout dětem, že mají přestávku, protože někteří rodiče si stěžovali, že děti nemají čas na jídlo. No nevím, ale když odcházím ze třídy se slovy "tak máte přestávku, na shledanou", tak kdo nepochopí, že je přestávka a může se najíst, si snad i zaslouží chcípnout hlady.

Okamžik prozření

14. ledna 2017 v 0:29 | Paccia Domna
Znáte ty chvíle, kdy žijete v přesvědčení, že jste v podstatě normální, a pak přijde něco, co vás přinutí si uvědomit, že vlastně žijete v úplně jiném univerzu než lidi okolo? Já docela důvěrně. Mé poslední prozření se dostavilo nečekaně tento týden. Máme takový malý studijní kroužek a kolegyňka nás odkázala na jeden seriál s Mayim Bialik (Amy v The Big Bang Theory) s židovskou tematikou, tak jsme na jeden díl koukli. Zaujalo nás to, tak jsme dali ještě jeden, to už ale kolegyňka musela pryč, tak jsme tam zůstali s kamarádem sami. Dokoukali jsme díl a on se mě zeptal, jestli to je nějak populární herečka a jestli je TBBT populární seriál. Tak samozřejmě chápu, že člověk s několika doktoráty má trošku jiný záběr než já, co sedím na tumblr a řeším, jestli umře Mycroft a co bylo v tom dopise, co John napsal Sherlockovi. Najeli jsme na nějaké stránky o TBBT a přečetli synopsi. Chyba. Musela jsem vysvětlit, co je klingonština, proč je v tom Hamlet, co je geek, proklikali klingonštinu a že zkusíme jeden díl. Po deseti minutách pauza "Už se nechytám". Vysvětlení, co znamenají slova jako Brangelina, Johnlock, Peenis, v čem spočíval vtip, že u Profesora X někteří studenti fakt křídla měli. Následovala stručná charakteristika jednotlivých postav a jejich problémů. Zase kousek, zase pauza "zase se nechytám". Díl jsme nedokoukali. Byla jsem vděčná, že tady nešli do komiksového obchodu, neřešil se cosplay a neobjevil se tam Will Wheaton, protože bychom tam seděli ještě teď.
A to jsme ještě začali tím, že jsem dorazila pozdě - s omluvenkou - a on řekl, že to beztak bylo proto, že jsem zrovna byla ve vaně, když jsem si vzpomněla, že bych měla přijít, a tak mám dokonce svetr, abych se nenastydla, a já jim pokorně vysvětlila, že jsem konečně našla někoho, kdo kouká na Sherlocka ve stejnou dobu jako já, tak to s ním můžu probrat...Summa summarum

7. ledna 2017 v 17:34 | Paccia Domna
Tak mi včera nešel net (jsme škola založená na tom, že máme materiály online), nešly otevírat dveře (máme na bzučák a oprava by vyžadovala... opravu) a uklízečka nám nedala papír na záchod. Nebýt pátek, tak je to pondělí jak vyšité.

A Sherlock Holmes měl narozeniny (6. 1.)

Záměrný lempl

5. ledna 2017 v 23:06 | Paccia Domna
Na prázdniny jsem dostala práci - sepisovat zprávy o věcech, se kterými nemám co do činění a o kterých vím vcelku kulový. Protože jsem první půlku prázdnin měla nateklý oko a pak jsem byla grogy a nevyspalá, tak jsem to pustila k šípku, že se to nepo. A hádejte co - dnes jsem k tomu dostala formuláře. Teď si představte, jak bych byla vzteklá, kdybych ty vopičárny fakt smolila celý prázdniny a teď to musela všechno předělávat. Takhle to vyfiknu za minutu dvanáct na první dobrou (z mýho pohledu, oni ať si to překopou, jak potřebují) a mám klid. A pak má být člověk motivován dělat něco včas. Čím dřív něco uděláte, tím více to budete předělávat.
 
 

Reklama