Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Non-fiction

7. 9.

7. září 2017 v 19:52 | Paccia Domna
Ráno:
"Jé, paní učitelko, vy jste letos třídní???"
"To jsem byla i vloni."
"FAKT????? A čí???"
Je hezké vědět, že mě studenti vnímají...
Odpoledne:
"Paní učitelko, já vás nechci vyhazovat, ale když už je půl..."
Máme je učit se prosadit. Myslím, že zvládám.

5. 9.

5. září 2017 v 22:53 | Paccia Domna
Celodenní třídnická hodina. Ještě navíc jsme začínali o hodinu dřív, protože minulý týden jsem se ptala, jestli v úterý se taky začíná v devět, a bylo mi řečeno, že v žádném případě, že už se jede podle normálních časů. A pak to změnili. Tak jsme to měli půl na půl - blbci, co se minulý týden ptali, dorazili na osmou, ted s visionem na devátou. Někde ta osmá ale figurovat musela, protože i někteří studenti s ní operovali. No nic.
Takže ráno dovedu svá děťátka pro klíčky a sekretářka mě tam před půlkou třídy zjebe, co tam děláme v osm, a proč teda dělá rozvrh na devátou. (Hádejte, kdo mi minulý týden cpal tu osmou.) Tak jsem si to teda v klidu vyslechla, nikam jsem ji neposlala a těšila se z toho, jaký obrázek si o mně mé dětičky už mohou začít dělat.
Prošli jsme si naše systémy a pustili se do řádu, protože co dělat jinýho, když děti neznám a ještě nemáme problémy. Nakonec jsme to ve škole zabalili a šli zkoumat okolí - jídelnu, knihovnu, odkud budou jezdit na tělocvik, míst na sraz na tělocvik venku... Někteří už potom vypadali dost sešle, tak jsme zapadli na kafe. Teda já na kafe, studenti na colu Když už jsme se zvedali, že půjdem do školy, zazvnil mobil. Volal mi jeden z asistentů, že se ztratili, jsou ve škole a kam mají jít. Řekla jsem mu, ať tam zůstanou, že už se vracíme. Mám totiž čtyři asistenty. Než jsme vyrazili, tak se tam dohadovali o dvou studentech, že celou vycházku nedají, tak že by nás cestou opustili a vzali je na oběd. Když už jsem je tedy po ukázání jídelny neviděla, nijak mě to nevzrušovalo. Nenapadlo mě, že se všichni čtyři na rohu zakecají a zůstanou tam i se svými svěřenci. Očekávala jsem průser, ale kupodivu zatím nic. Tak ještě není všem dnům konec.
Po návratu mi moje nová kolegyně řekla, že slyšela, že i minule jsem svoji třídu vzala do kavárny, oni to pak řekli ve škole a kolegyně musela pak té své kupovat aspoň zmrzlinu. O zmrzlině jsem věděla, ale tuhle souvislost jsem netušila Vysvětlila jsem jí, že sice jsme si sednout byli, ale každý platil svoje, já je rozhodně nezvala. Jak to ale oni podají dál, jak to další pochhopí a jak to potom interpretují, to už není na mně. Každopádně v mých očích zase stoupli. Prostě byli moji. Moje malá šmejďata.

4. 9. - podruhé

4. září 2017 v 20:17 | Paccia Domna
Zapnula jsem nový notebok a začala hrát hru "jaký tu mám kurva heslo?!" Po bojích se školním mailem a dvěma osobními maily jsem to vzdala a vrátila se zpět k tomu svému.

4. 9.

4. září 2017 v 16:56 | Paccia Domna
Začal nový školní rok, jsem třídní nové třídy. První den - a už mi jeden student odpadl. Ono to půjde... :-D

31. 8.

31. srpna 2017 v 21:45 | Paccia Domna
Dnešek byl nabitý. Vzbudila jsem se. Zdálo se mi o Mikkelsenovi, ale jediný, co jsem si pamatovala, bylo, proč jsem zatraceně měla pomerančovej džus v hnědé konvi na zalévání kytek. Bylo brzo, tak jsem znova pdla do postele. Za chvíli volá ředitelka, kde jsem, že tam má jedna maminka schůzku s asistentkou. To jsem věděla - sjednávala jsem to. Jen mě nenapadlo, že u toho musím jak dement sedět taky. Sice jsme škola na baterky, ale u všeho musí být zástupy, tak jsem teda dorazila, no...
Minulý týden za mnou byla ředitelka - abych obepsala rakouský školy kvůli partnerství kvůli projektu. Muselo to být rychle, rychle, aby se to stihlo podat. Kdyby to bylo pro střední, tak klidně. Ale tohle mělo být kvůli těm našim antikoncepcím ze základky, výsledkem mělo být nějaký nablblý společný divadýlko nebo tak něco - a kdo by to asi dělal? Jo, celá žhavá. Tak jsem se dnes zeptala, jestli mám shánět školy, když ještě nemám žádnou odpověď, jestli se to ještě stíhá. No, nelhala jsem. Odpovědi nemám, když jsem nikam nepsala... Nikam psát nemusím, stejně prý teď máme dost hoňky. Tadá, vítěz! Kámoška mi řekla, že ze mě roste pěknej šmejd.
A všichni se ke mně do kanclu chodili koukat, že jsem si uklidila stůl. Musela jsem - dorazila kolegyně, co tam má se mnou sedět, takže jsem se sesunula na svou polovinu. Fotky v článku, pokud vás to zajímá.

Jo, a tady je Rufus z druhý série:

30. 8.

31. srpna 2017 v 0:45 | Paccia Domna
Minulý týden přijdu do školy a na stole najdu tohle ->
A to má být jako co? Nenápadný pokus, jak mi naznačit, že si mám uklidit stůl?
Dnes za mnou byla sekretářka, že když tam dostanu novou kolegyni, aspoň bych se mohla scucnout na půlku stolu. Tak snad jestli chtěli, aby měla prostor, měli ji dát jinam, ne? A jestli ona chtěla prostor, měla nastoupit dřív...

Mimochodem, vzpomínáte, jak jsem si stěžovala, že jsou někteří mí studenti tak blbí, že je ani nenapadne tu němčinu zrušit? Tak jeden už odpadl :)

28. 8.

28. srpna 2017 v 21:07 | Paccia Domna
ad Game of Thrones: Zabíjení postav je sranda, ale odsaď posaď. Doufám, že všichni Starkové chcípnou a Westeros obsadí ti modří zombíci.

23. 8.

23. srpna 2017 v 22:55 | Paccia Domna
Nepočítám-li ředitelku, budu pod sebou mít nejvíce lidí. Říkejte mi big boss.

22. 8.

22. srpna 2017 v 18:51 | Paccia Domna
Druhý den ve škole a už mě skolil nějaký ranní mor. Náhoda? Sestra říkala, že se mi tělo snaží jemně naznačit, že mám taky skončit. Pod slovem "jemně" si obvykle nepředstavuju, že během dvou hodin letím čtyřikrát zvracet, bolí mě hlava, teče mi z nosu, mám rýmu, průjem a vidím auru.
Dokonce jsem napsala do školy, jak jsem na tom a že dorazím později. Ředitelka mi prý vzkázala, že chodit nemusím. Dorazila jsem v deset, protože jsem měla dodatečné zkoušky (dokonce dva lidi z deseti přišli, což bylo o dva víc, než jsem čekala). Všichni se mi vyhýbali a nikdo nechtěl, abych na něj dýchla. Jen kolegyně se mě zeptala, jestli nejsem těhotná. Takže jsem zítřejší návštěvu gynekologie pro jistotu jen popsala slovem "doktor".

21. 8.

21. srpna 2017 v 8:54 | Paccia Domna
Ráno se vzbudím a z 30 cm mi přímo do obličeje kouká dítě. Moje první myšlenka: Ježišikriste, KDY?!
Moje biologické hodiny v praxi.

edit: První ze seznamu filmů zhlédnut - Hitman's Bodyguard. Dokonalost sama - konečně hollywoodský film, co rozumí Čechám - "Fucking Prague!"

16. 8.

16. srpna 2017 v 16:49 | Paccia Domna
Mám takový přístup - nechat věci vyhnít. Buď to udělá nekdo jiný, nebo se na to zapomene. (Vypěstovala to vě mně škola - když totiž něco udělám včas, dostanu práci někoho, kdo se na to vysral, případně to musím několikrát předělat. Takže vše přinejlepším na poslední chvíli.) Včera mi psal kamarád, jestli bych se u nich nechtěla na víkend ubytovat, že potřebuje hlídat psa. No, moc nadšená jsem nebyla. Kamaráda mám ráda, psa miluju, ale stěhovat jsem se chtěla až v pondělí, protože do tý školy zas až tak nechvátám. Protože to jen tak nadhodil, říkala jsem si, že den dva počlám, třeba mezitím najde někoho místního. Jenže on mě zná, tak mi rovnou i zavolal, takže hádejte, co dělám o víkendu... Ještě že je ženatej, protože tenhle by se mnou zametal naprosto neskutečně. :-D

14. 8. - II

14. srpna 2017 v 21:43 | Paccia Domna
"Hele, víš, že máme před verandou prase?" Zase jedna z těch vět, co by mě nikdy nenapadlo, že kdy použiju.

14. 8.

14. srpna 2017 v 12:58 | Paccia Domna
Vision ke mně chce chodit na soukromý hodiny. Mé pocity jsou - nevyjádřitelné.

Krátké ohlédnutí za Londýnem a Comic conem II.

12. srpna 2017 v 3:20 | Paccia Domna
Než otevřete článek, chtěla bych se krátce (zas to slovo) vyjádřit k obrázkům - nevím, co na blog.cz dělali, ale vložit a upravit tu obrázek přes chrome je už nějakou dobu zhola nemožné. Sice to už jde vložit - PO JEDNOM - do složky, ale i kdybyste se rozkrájeli, už to nedáte do článku, takže jedu přes operu, kde to sice možné je, ale průběžně mě to vyhazuje. Vážně úžasné inovace.

Krátké ohlédnutí za Londýnem a Comic conem I.

12. srpna 2017 v 1:21 | Paccia Domna
Slovo "krátké" berte spíš jako aluzi na to, že to mohlo být horší.

16. 7.

16. července 2017 v 22:19 | Paccia Domna
Ach jo, oni fakt udělali z třináctýho doktora ženskou... A to jsem si říkala, že to dělali tak okatě, že strčit tam ženskou už by fakt bylo trapný. Jako nic proti ženským, sama jsem jedna, ale v seriálu prostě potřebuju koukat na chlapy.

13. 7.

13. července 2017 v 17:40 | Paccia Domna
Tak jako včera jsem už dlouho naštvaná nebyla. Zjistila jsem, že moji třídu bude mít na češtinu nějaká nová koza a ta si vynutila nějakou čítanku s více než pěti sty stránkami. Teď! Když jsme dva měsíce dávali dohromady seznam učebnic k přepsání a furt byli upomínáni, že to ještě nemáme. No když knížky nepoužíváme, jde to dost blbě. Tak jsem zuřila, i na ředitelku jsem štěkala, kde zase vyhrabala nějakou novou káču, že češtináře máme a že rodičům a spcčku si to bude fakt už vysvětlovat sama. Pak jsem se probudila. Nasraná jsem ale vydržela být celej den. Trochu mi v tom pomohla i gynda. V té naší díře madam úřaduje jeden den v týdnu, objednávat se tam nemusí, objednání jen na zbylé dny do města. Den předem jsem se ještě zajela podívat, jak má přesně ordinační dobu a jestli nemá dovolenou. Nikde nic. Tak jsem si tam včera poseděla přes půl hodiny v prázdné čekárně, přečetla tři kapitoly detektivky a šla domů. A to jsem se fakt bála, že si o prázdninách nebudu mít na co stěžovat...

10. 7.

10. července 2017 v 21:22 | Paccia Domna
Protože jsou prázdniny a já si nemám na co stěžovat, tak - i když vás to nezajímá - UVIDÍM MADSE MIKKELSENA! <3
Ještě že je tam tolik lidí, můžu aktualizovat blog... :-D

4. 7. (dodatečně)

4. července 2017 v 0:05 | Paccia Domna
Ředitelka si stěžovala, že mě na google mailu nikdy nevidí online a nemůže si se mnou chatovat. Tvářila jsem se zkroušeně, že nevím, čím to je, a házela vinu na prohlížeč.
Offline jsem se samozřejmě úmyslně hodila už před pěti lety, protože když jsem byla vidět, furt mi někdo psal. A nehodlám to měnit, dokud je naděje shazovat to na vnější vlivy.

1. 7.

1. července 2017 v 13:44 | Paccia Domna
Trochu mimo mísu, ale JÁ UVIDÍM BENEDICTA CUMBERBATCHE!
 
 

Reklama