Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Non-fiction

12. 6. - 2

12. června 2017 v 20:42 | Paccia Domna
Jestli mi tu něco zůstane, tak moment, kdy jsem vešla do kuchyně, v rukou dvě flašky vína, spolubydla na mě koukla, a protože jsme týden předtím vedly konverzaci o tom, že to, že mám v ledničce tři flašky vína, neznamená, že jsem notor, tak jsem jen řekla "bez komentáře", což se mi v pravidelných intervalech vrací.
Třeba teď. Naprosto nesouvisející konverzace a zakončí se to klasickým "bez komentáře."
"No co, jeden den byla porada a druhej jsem měla narozeniny. Mám je jednou za rok, tak mi to přej."
"Jo, jo, já vím, pětadvacátý."
No co, tak už je mi několik let pětadvacet. Minulý týden jsem zase potkala chlapa, co zase slaví výročí svých třicátin. Je nás víc!

12. 6.

12. června 2017 v 19:17 | Paccia Domna
Uzavírání známek, dopisování testů za pololetí, jak si tak studenti uvědomí, že to, že jsem jim říkala, že si to budou muset stejně dopsat, nebyl vtip.
Dneska jsem dostala skvost. Test na minulý čas. Měli nabídku sloves a pod tím věty, kam měli podle smyslu vybrat sloveso a doplnit v perfektu. Chlapec mi napsal: "Ich habe meine Geldtasche gefressen" (Sežral jsem peněženku). Já u toho málem sežrala propisku...

8. 6.

8. června 2017 v 12:25 | Paccia Domna
Hodina chemie:
"Když přidáme kyselinu do vody, co nám stoupne?"
"Hladina."
Jo, stejní chemici jako já...

7. 6.

7. června 2017 v 21:22 | Paccia Domna
Den mého nástupu: "A hlavně jim nepředepisujte žádnou učebnici! Materiály jim připravujte online, na tom si zakládme. Opravdu důrazně musím trvat na tom, abyste jim nenařídila žádnou učebnici."
Dnes: "A hlavně tam napište učebnici i s rokem vydání, aby věděli, co si pořídit!"

6. 6. (2)

6. června 2017 v 23:41 | Paccia Domna
Moje sms večer po půl osmé: Bude dnes hodina, když venku prší?
Jeho sms: Jasně, vydrž, už běžím.
Moje sms: Tak já se teda taky obleču a vylezu, no... Nechvátej.

A ano, je to ten člověk "Tak já nevím... Mám to nakopírovat? Ale to by bylo strašně moc papírů... Nebo radši přepsat?"
"Já bych to přepsala..."
"Vážně? Díky!""

6. 6.

6. června 2017 v 18:43 | Paccia Domna
Probíraji jsme podniky - taková ta slovní zásoba, jako kavárna, řeznictví, divadlo apod. V testu měli napsat podnik - zadání typu: Potřebuju maso. Kam musím jít? Potřebuju triko. Kam musím jít? Chci vidět film atd.
Věta zněla: Potřebuju peníze. Kam musím jít?
Chlapec napsal: Musíš domů k mamince.
Uznáno.

5. 6.

5. června 2017 v 18:52 | Paccia Domna
Pětihodinové školení s Visionem. Oba žijem. A jsme kááámoši jak hrom, jak Jerry a Tom...

PS: Bylo to zaměřené na IT a docela i prakticky, což by bylo super, kdyby mi v půlce nechcíp notebook a oni neměli málo prodlužek. Půl hodiny jsem ještě koukala k Visionovi, pak se to vybilo i jemu. Tak jsme to zaklapli a jako řádní účastníci kurzu až do konce rušili, protože jsme neměli co dělat. Prima bylo i tvoření QR kódů. Kódy tvořit šly, což o to, problém nastal, když paní zavelela Vytáhněte mobily a načtěte je. Můj mobil umí volat, budit, psát sms bez smajlíků a svítit...

4. 6.

4. června 2017 v 14:14 | Paccia Domna
Včera jsem měla školení (jo, v sobotu). Od deseti do čtyř. Jediný větrák tam byl na záchodě. Dorazila jsem v pět, dala si studenou koupel, po hodině studenou sprchu, pak prášky na bolení hlavy, pak jsem si opláchla hlavu, abych měla aspoň pocit, že mi na ni táhne, a v jedenáct večer mě konečně slavnostně přestala bolet, takže jsem mohla začít pracovat. To jen pro ty, co se v zimě pořád ptají, co dělám v létě, když v zimě chodím v triku a sukni, a jak to snáším. Tak přesně takhle.

1. 6.

1. června 2017 v 20:30 | Paccia Domna
"Sorry, košíček nemám, ale tady máš kýbl."
brácha, když mě nedávno viděl v nových červených šatech

31. 5.

31. května 2017 v 23:07 | Paccia Domna
Byly jsme v kině na Králi Artušovi. Původně jsem na to jít chtěla, ale pak jsem viděla trailer, tak jsem zas nechtěla. Nakonec mě Ted přesvědčil, že to bylo dobrý, tak jsem to zkusila.
Rozhovor po kině:
- Ach jo, to snad není možný. Tady se vážně nedá nikomu fandit. Chudák malej. Všechno musel obětovat, celý roky dřel, aby si získal a udržel postavení, a pak mu ani ty mrchy, co kvůli nim obětoval své nejbližší, nepomůžou."
- To jsi ale taky mohla čekat, když se jmenuje Vortigern.
- A proč ho nezabil hned napoprvý, když tam odpadnul? Prostě vyskočím, useknu tomu hlavu, evidentně o něj Excalibur nestojí, tak je moje vláda posvěcená shůry... Nebo proč ho nezabil podruhý, když se tam složil? Já bych ho zabodla při první příležitosti, kdy byl v bezvědomí, protože taková skvělá příležitost - to přece musí být osud! A netajtrlíkuju, abych měla nejvyšší věž. Vždyť ten dřevorubec stejně nechtěl být král, navíc byl úplně nekompetentní! Vyrostl v bordelu, co asi ví o státnických záležitostech.
- A víš, že se to jmenovalo Král Artuš, jo? ARTUŠ!

24. 5.

24. května 2017 v 22:02 | Paccia Domna
Sen každého překladatele: Koukáte na větu, rozumíte všem slovům, ale zaboha nechápete, co to vlastně má znamenat dohromady. :/

22. 5. edit

22. května 2017 v 13:26 | Paccia Domna
Právě jsem se dozvěděla, že příští rok budu asi sekční šéfová. Přes výchovu. Nevím, jestli za těchto okolností nestáhnout předchozí příspěvek.
Ale to bych asi musela postahovat úplně všechny...
Mám neskutečnou radost. Nevýslovnou. Fakt. Nemám slov. Teda jedno jo. Začíná na "k" a končí na "a". A "krása" to není.
Nemám o tom mluvit, protože zatím to nevím. Takže mi ani radši negratulujte...

22. 5.

22. května 2017 v 12:02 | Paccia Domna
Aktuálně ve mně soupeří dvě těžce zvladatelné touhy - touha nacpat těm prťatům na základce do krku stavebnici a touha udusit je na žíněnce polštářem. Já vážně čekám, kdy se mi spustí biologické hodiny, ale zatím jsem pořád ve stavu, že mít mimimo, tak ho asi uškrtím dupačkama. A hádejte co? Učitelka ze základky zase marodí celý týden. Už se bojím otevírat systém, protože po každém otevření tam mám o supla víc...

18. 5.

18. května 2017 v 19:53 | Paccia Domna
Začala jsem si tykat s kolegou. Dnes mi došlo, že jsem tím naši konverzaci zredukovala na polovinu, protože z "dobrý den" jsme přešli na "ahoj".

16. 5.

16. května 2017 v 17:14 | Paccia Domna
Dnes jsem ve škole odvedla naprosto nevídané množství práce, až jsem na sebe pyšná byla. Prostě když tam ty děti nejsou, ta práce je hned o něčem jiným. Studenti jen ruší, zdržujou, překážejí a brání v jakémkoli výkonu.

9. 5.

9. května 2017 v 12:12 | Paccia Domna
- Kdo vyhrál válku Jihu prosti Severu?
- Sever.
- Kdo vedl Sever?
- Jih.

2. 5.

2. května 2017 v 23:39 | Paccia Domna
"Paní učitelko, já tak doufám, že už váš nikdy neuvidím."
Studentka mně při opravném termínu maturity.

28. 4.

28. dubna 2017 v 21:43 | Paccia Domna
Moji drazí,
musím se vám s něčím svěřit. Miluju Visiona. Já vím, že to po předchozích zprávách působí překvapivě, ale prostě je to tak a musí to ven. Berte to klidně jako takový můj malý coming out.

27. 4.

27. dubna 2017 v 22:15 | Paccia Domna
Kancelář: "Přišel ti dárek. To už tě zas nasral?"
:-D Všichni vědí, že kombinace já - Vision - e-bay je občas vražedná.
Ale tentokrát ne, jen dorazily poslední dva hrnky, co jsem nechala dělat pro svou třídu (v minulé várce měly prasklá ouška,tak mi dělali nové). Navíc své osobní nákupy do školy fakt nesměřuju.

26. 4.

26. dubna 2017 v 22:22 | Paccia Domna
Právě jsem omluvila poslední absenci. Napsala jsem čtyři maily, dvě zprávy na facebook, napsala rodičům a pokusila se o telefonní hovor, ale konečně to mám všechno omluvené! A tak nějak mi konečně došlo, že moje děti opravdu končí, opravdu odchází. Už žádné shánění omluvenek, žádné omlouvání prohřešků,zatloukání průšvihů, trnutí, co známky, co maturitní práce, kdo ukončí ročník, kdo si na koho zasedl, co kdo kde vyvedl... Děti mi jdou fakt maturovat. Fakt mi odchází...
 
 

Reklama