Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Non-fiction

26. 1. (2)

26. ledna 2018 v 14:47 | Paccia Domna
Paní psycholožka a paní z SPC vyrozuměly, že budeme integranta učit jen češtinu, matiku a cizí jazyky a zbytek předmětů budeme ignorovat (na gymplu!). Opomiňme možnost, že tohle ani neumožňuje zákon, ale zamysleme se nad tím, že TENHLE MATERIÁL má reálně na starosti naše děti. Takže, rodičové, až budete uvažovat, že své dítě pošlete do SPC, že má nějaké speciální potřeby, zeptejte se tam nejdřív dotyčných, jestli SPC absolvovali dříve jako klienti nebo jestli pocházejí z nějaké rezervace. Jestli bude odpověď ano, tak jděte jinam, ušetříte nám spoustu času, co sedíme nad mailem a vymýšlíme, jak jim nenapsat, aby už šli do p****e.

26. 1.

26. ledna 2018 v 12:41 | Paccia Domna
Už mám těch voleb pokrk. A kdybych to opravdu sama necítila jako povinnost, tak na ně kašlu už jen z principu. Mé oblíbené portály mi posílají na mail výzvy k volbám, což je něco, co bytostně nesnáším. Každý jsme nějaký, každý máme nějaký názor, ale nesnáším, když mi někdo cpe ten jeho. Ať si ho má. Já mám svůj. Když chci, mohu ho zdůvodnit. Když se mi někdo chce svěřit, jak to vnímá sám, prosím, ať se svěří. Ale ať mi nic necpe a nesnaží se mě spasit. Navíc nechápu, proč by zemanovci a drahošovci měli být na kordy (u nás třeba břízky na Boží tělo do kostela dodával dlouhá léta zapřísáhlý komunista - a co) - jak tak zatím koukám podle fb, většina mých "přátel" volí stejně, ale nebudu přece napadat někoho, kdo si tam nahodí druhého kandidáta. Maximálně si pomyslím "no ty vole" a budu vědět, že tady se fakt nikdy radši o politice vyjadřovat nebudu. Ale když mi chodí výzvy, ať jdu volit toho a toho z toho a toho důvodu, to mě fakt nehorázně vytáčí. I když mi to zatím vždy přišlo ve prospěch "mého" kandidáta.

Včera jsem byla na besedě s K. Sidonem. Na univerzitě to bylo super, večer proběhlo ještě čtení a beseda v knihovně, tam už jsem si připadala jak někde v ústavu. Autor přečetl povídku a otevřela se diskuse - první dotaz - Koho budete budete volit? Tak jsme se zasmáli - ono to bylo po té povídce jak dotaz z jiného světa, tak naprosto nepatřičný a absurdní, pán to ovšem myslel vážně. Potom se postavil druhý pán - od pohledu polohoumles, v puse polovina zubů, mluvil, jako by předchozích třicet let strávil na drogách, a smrděl, jako by měsíc spal v kontejneru. Seděl ob jednoho člověka ode mě. Ten "ob jeden člověk" byl můj kamarád, ten si to teda musel užít, akce trvala skoro dvě hodiny. Tento pán panu autorovi přinesl vlastní hluboký text k zamyšlení a celou dobu šustil dalšími papíry, co si přinesl v mikroteňáku. Další pán začal líčit něco o synagoze, než nám ji tu odstřelili. Pan Sidon se na něj zahleděl a řekl, že tak staře nevypadá, aby byl pamětníkem. Reakce: No já jsem starej jak Metuzalém... A po chvíli dodal: Já jsem jen o pár let mladší než vy. A nejlepší výstupy dorazila paní - ona je blond - jako blond blond: A do té židovské školy v Praze mohou chodit jen děti židů nebo i normálních lidí?

Jako u blbečků na dvorečku to bylo ale i ve škole. Přišla za mnou ředitelka, sedla na židli a zeptala se mě, jestli jsem četla ty maily, řekla jsem, že jo, ale že jsem ještě neodpovídala, že už vážně nevím JAK. Snad poprvé mi řekla, ať to zatím nechám, že to stejně nemá cenu. Do toho přišla kolegyně, že celý víkend vymýšlela dceři na základce referát na druhou světovou válku, aby tam nebyly koncentráky a Hitler, a nakonec psali o indiánech - protože šifry byly hned prolomeny, kdežto ten indiánský jazyk nikdo nerozšifroval - jeden indián vysílal a na druhém konci seděl druhý indián a přijímal. Napadlo nás, že v tom je možná ten problém - tady je taky indián, co vysílá, jen my nemáme indiána, co by to překládal. Bohužel jsem nenašla dobrovolníka, kdo by se dotyčné zeptal, jestli nevyrůstala v rezervaci.

22. 1.

22. ledna 2018 v 22:33 | Paccia Domna
Zatracený chřipky. Půlka školy popadala. Což studenti, ti by mi ani nevadili, ale učitelé, ti mě štvou, protože z toho jsou vždycky suply. To jen já zásadně chcípu o prázdninách a víkendech...

16. 1.

16. ledna 2018 v 10:08 | Paccia Domna
Když si tak říkáte, že ráno zavoláte, je vám blbě a nikam nejdete - a místo toho vám pět minut před budíkem přijde sms od ředitelky, ať se tam dostavíte co nejdříve, protože ti, co běžně odemykají, nepřijdou, protože je jim blbě...

15. 1.

15. ledna 2018 v 23:26 | Paccia Domna
Každopondělní kurzík v literární kavárně.
Slečna: Dobrý večer, co vám mohu přinést?
Já automaticky: Čer-
Slečna: Červené víno bohužel nemáme, včera došlo. Já věděla, že to večer bude problém.
Kolega: Máš to blbý, když te všude znají, co?

13. 1. (2)

13. ledna 2018 v 23:09 | Paccia Domna
Teda já zjistit, že je jméno Voldemort tabu, tak tejden nedělám nic jinýho, než že skáču po světě a vykřikuju ho do všech stran.
Británie - Voldemort
Bolívie - Voldemort
Texas - Voldemort
Albánie - Voldemort
Ukrajina - Voldemort
Nový Zéland - Voldemort
Mexiko - Voldemort
Nejlepší tejden v životě... :-D

10. 1.

10. ledna 2018 v 22:16 | Paccia Domna
Když už se tak člověk smíří s tím, že jeho práce v podstatě nikoho nezajímá a záleží pouze na papírech, tak se to povýší na nový level: vyplňování formulářů z ministerstev. Ale ne že by to poslali v texťáku nebo čemkoli, do čeho se dá psát! Kdepak, než se vůbec dostanete k psaní kokotin, u kterých vaše IQ klesá rychlostí, jakou jsem nikdy nevyvinula ani při běhu na bus (a pochybuju, že ty slinty vůbec někdo bere vážně), tak dvě hodiny jenom předěláváte ty needitovatelný pdfka do wordu, abyste vůbes ty slinty mohli začít plodit. Můj život je v podstatě totálně k ničemu...
A fakt jsem v pokušení to vyplnit všechno rukou. Jenže mě tlačí termín a stejně bych to nakonec musela přematlat.

3. 1.

3. ledna 2018 v 16:29 | Paccia Domna
Dobrý den, paní učitelko, vtrhly mi do kanceláře dvě malé slečny z 1. stupně. Paní učitelko, my jsme vám přinesly bednu s ostatky. Hrklo ve mně a vyvalila jsem na ně oči. Ani mě nenapadlo, jak bych se mohla inteligentně zeptat. ... vánočního stromku.

31. 12.

31. prosince 2017 v 19:25 | Paccia Domna
Dnes Silvestr, tak abychom začali zase odpočítávat čas do práce...

27. 12.

27. prosince 2017 v 14:05 | Paccia Domna
Kašlu na sušení venku, řekla jsem si, olámala trika ze šňůry a odnesla je do baráku.

22. 12. (2)

23. prosince 2017 v 0:28 | Paccia Domna
Seznamování, level já:
- Nemáte zapalovač? zeptal se mě chlápek, co šel stejným směrem.
- Promiňte, nekouřím.
- Hm, to děláte dobře.
- No, že jo.
Tak jsme chvíli šli, pak jsem odbočila, kam jsem potřebovala.
- A nechcete doprovodit?
- Ale já jdu až k nádraží.
Takže se mnou chudák šel přes celý město. V půli cesty, jestli bychom nezašli někam posedět. Můj první nápad - hororbar. No já, no... Kupodivu se necukal, takže jsme tam nakonec skončili. Zvládli jsme probrat rodiny, náboženství, filozofii, školu, kočky vs. psy (není na kočky), ex a děti... :-D

22. 12.

22. prosince 2017 v 10:41 | Paccia Domna
Ironie: Vision to napral do letadla a nevidí.

20. 12.

20. prosince 2017 v 18:31 | Paccia Domna
Ti Němci jsou zákeřní. Na trzích se ke mně přitočila slečna a zeptala se: "Was ist teckypunk?" Polilo mě horko, protože - co to je za jazyk a kde to tady mohla slyšet nebo vidět?
No, kdyby se vás někdo zeptal, tak "teckypunk", vysloveno "teckypunk", je dětský punč.

19. 12.

19. prosince 2017 v 20:39 | Paccia Domna
Můj gynekolog: "Vy učíte němčinu?"
"Proboha, to je to tak vidět???"

18. 12.

18. prosince 2017 v 18:39 | Paccia Domna
"Paní učitelko, nechcete jet na dovolenou s mým tátou?"
Jsou nabídky, který prostě nečekáte.

17. 12.

17. prosince 2017 v 23:07 | Paccia Domna
"Nikdo nesmí vědět o jeho utajení. Ani FBI a rozhodně ne Češi." (Legends, S02E07) Svět nám nevěří.

16. 12.

16. prosince 2017 v 23:50 | Paccia Domna
Přečetla jsem si nové komentáře i jinde než pod posledními články, v polovině listopadu se mi u Pádu objevilo: "bude do Vánoc další kapitola? A pokud ano, hodláš pokračovat v načatém tempu? Protože když si vezmu že:
počet knih celkem: 7
počet Pádů napsaných: 2,5
počet kapitol ročně: cca 1,0003
vychází mi, že až dopíšeš sedmičku, bude mi 125 let 8-O"
Odpověď: Já tu holku asi budu muset zabít, protože jinak bych asi taky musela při svém tempu začít uvažovat o nesmrtelnosti... :-D

12. 12.

12. prosince 2017 v 19:33 | Paccia Domna
Blbost nebolí, ale člověk se strašně naběhá

6. 12.

6. prosince 2017 v 20:08 | Paccia Domna
Již nějakou dobu si myslím, že zaměstnanci SPC (pro vás, co nevíte, co to znamená, a kterým z hloubi duše závidím - speciálně pedagogická centra) jsou lidé, kteří těchto center dříve využívali jako klienti. Tak třeba jedno naše SPC uděluje pokyny bez ohledu na zákony ČR. Co na tom, že studenti mají v zákoně čas na přijímačky ten a ten. V zájmu našeho klienta je to rozdělit na více dní (v zákoně je JEDEN) a v takovém a takovém časovém horizontu. Po třech měsících si klidně vzpomeneme, že vydáme doporučení na kompenzační pomůcky, kde něco přidáme, ale časy VŠECH pomůcek přehodíme. Co na tom, že je to mezitím hlášeno na kraji a na ministerstvu. My jsme se rozhodli, že totéž, ale pozměněné, se stejným jednacím číslem, vydáme před pololetím znovu... Řekněte mi, uvažuje takhle neretardovaný člověk??? A to, prosím pěkně, má celé to centrum ještě navíc JEDEN (!!!) e-mail pro všechny zaměstnance, takže když jim napíšete, že takhle to nejde, protože si koledujete o inspekci vy jako škola (nebo tu inspekci pošlete vy jim tam), tak to jedna kráva otevře ráno, ale protože vás nemá na starosti, tak to ignoruje - a kráva, co vás na starosti má, si to nepřečte, protože už to bylo otevřeno, tak co by se tím zabývala. Takže mně chodí urgence, že vyřídit, a já posílám nazpět urgence, že kurva taky přečíst, že už jsme to posílali třikrát... České školství, dámy a pánové, aneb sežeňte si papír, že vaše dítě má poruchu (jedno jakou, on to stejně nikdo nikdy neověří), a dojde k maturitě, aniž by muselo hrábnout, protože ty čtyři roky uvíznete v papírování. A možná si pak vyřvete i tu maturu... Ale tak co bysme chtěli. Vždyť celá naše vláda je jak názorná ukázka inkluze v praxi.

5. 12.

5. prosince 2017 v 18:22 | Paccia Domna
Ředitelé naší sítě u nás dnes měli celodenní poradu spojenou se seminářem na téma, jak tvořit webové stránky. Spadnul internet. Komplet.
 
 

Reklama