Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Non-fiction

21. 6.

Včera v 23:33 | Paccia Domna
Vrchol zlomyslnosti: máte předmět, který je pro jisté studenty dobrovolný. Z té skupiny vám tam chodí už pouze jeden chlapec. Vy víte, že jen kvůli otci, protože on vám to i výslovnovně řekl - že pokud to kluk udrží, tak ho tam nechá, i kdyby jen poslouchal. Kluk na to sere. Zvysoka. Dává vám to najevo každou hodinu. Nicméně není blbej a pár testů napíše/opíše, takže mu vyjde průměr 3,5.
A V TUHLE CHVÍLI NASTOUPÍTE VY A DÁTE MU TROJKU S TÍM, ŽE: HEHE, S TÍMHLE TO NEUKECÁŠ ANI PŘÍŠTÍ ROK, ABY TI RODIČE POŽÁDALI O ZRUŠENÍ :-D NASHLE V ZÁŘÍ :-D

18. 6.

Úterý v 23:14 | Paccia Domna
Někdo se musí hodně snažit, aby někoho překvapil. Mně stačí přijít jednou včas - a je z toho zážitek na půl dne.

15. 6.

15. června 2018 v 19:26 | Paccia Domna
Život začne být mnohem zajímavější, když z fáze: "Hele, tam bych chtěla jet, nechceš jet taky? Aha, a v tomhle termínu? A v tamtom? Dobře, nebo tamhle...?" přejdete do fáze "Hele, tehdy jedu tam a tam, kdyby se ti chtělo, napiš jim, že chceš sedět vedle mě".

14. 6.

14. června 2018 v 20:55 | Paccia Domna
Když tak chodím po rozkopaných ulicích, vzpomněla jsem si na bývalého spolužáka, jak se na facebooku rozplýval nad bare foot obuví. A došlo mi, že chlapi vlastně nemaj baleríny...

13. 6.

13. června 2018 v 17:39 | Paccia Domna
V 15:40 jsem odklepla aktualizace windows. Ve škole bývám tak do čtyř. V 17:30 jsem přikryla klávesnici a vykašlala se na to. Aktualizace na 30 %.

11. 6.

11. června 2018 v 19:49 | Paccia Domna
Dnes jsme jeli na exkurzi do zahraničí. Mých pár záklaďáčků a ještě jiná škola. Cesta probíhala zhruba následovně:
"Paní učitelko."
"Jo?"
"Kam to mám dát?" podala mi holčina papírek od bonbonu.
"Tak mi to dej," odvětila jsem bezmyšlenkovitě a natáhla ruku, že to potom vyhodím.
Zbytek cesty jsem na jakékoli "paní učitelko" jen natahovala ruku a v ní přistávaly papírky od bonbónů (měli balíček a každý si musel dát), žvýkaček, sušenek, kapesníčky (jo... asi třikrát), vlhčený ubrousek, tyčky od lízátek a na jedno paní učitelko, kde jsem fakt jen během konverzace s kolegyní natáhla do strany ruku, mi v dlani skončila vyžvejkaná žvejkačka.
Tento zážitek byl ale do půl hodiny přebit dalším, kdy se další mé slečně udělalo blbě. Pytlík jsme jí sice daly, ale sotva začala, zbytek dětí nás okamžitě informoval, že v pytlíku je díra. Takže jsem ještě držela slečně pytlík, aby to dírou neteklo ven (tolik). Bylo toho úctyhodné množství.
Pak jsem udělala pár fotek na akci, aby bylo vidět, jak jsme príma škola a jak si to děti užívají. Děti si všimly, že mám foťák, tak hned, že budou fotit. Protože jsem debil, foťák jsem jim dala. Mám asi čtyři stovky snímků na nohy, jehličí, vlasy... Každý musel fotit a o foťák se vedly bitvy. Abyste si nemysleli, co mám za výkřik techniky, že to byla taková senzace - mám takový mrňavý prdítko, co se dá zastrčit do kapsy. Oni mají všichni nejnovější chytrý telefony, ale evidentně kam se hrabou na několik let starej kompakt.

7. 6. dodatečně

9. června 2018 v 23:16 | Paccia Domna
Jsem jako asistent na hodině dějepisu. Sedím vzadu na gauči a píšu kamarádovi mail. Najednou do třídy vleze student ze třeťáku a jestli se může zúčastnit hodiny dějepisu (ajťáci dějepis ve třeťáku už nemají). Vision byl tak v šoku, že ho ani hned nevykopnul, a klučina jde automaticky dozadu. Tak ho Vision posílal dopředu, že za holkama sedět nebude, že by rušil - a klučina, že potřebuje za mnou. Takže ve mně hrklo, co zas.
On, že se mnou potřebuje něco řešit.
Vision, jestli si to nemůžeme řešit někde jinde.
Já, že fakt nevím.
Načež z klučiny vypadl dotaz, jestli nemám kladivo. A bylo po dějepise.
Vyvalila jsem oči, na co potřebuje kladivo - protože první, co člověka napadne, je, že někde něco rozbili.
No prostě potřebuje kladivo, tak jestli mám kladivo.
Tak jsem mu řekla, že i ve škole je kladivo.
Kde.
No ve skladu.
Aha.
A k čemu potřebujete kladivo.
No já mám kokos.
... Tak kvůli tomuhle za mnou lezou studenti do cizích hodin...

16. 5.

16. května 2018 v 21:35 | Paccia Domna
GDPR v praxi. Nebožtík nedal souhlas se zvěřejněním osobních údajů.Maturuju, nestíhám, takže tenhle týden tu toho asi bude ještě míň, než je to obvyklé nic. (Protože jsem důležitá a sedím skoro u všeho - to je tak, když jste certifikovanej hodnotitel na všechno, co šlo.) Tohle jsem ale nasdílet musela, protože to je jedna z nejlepších věcí, co jsem za poslední dobu viděla.11. 5.

11. května 2018 v 22:24 | Paccia Domna
Reklama. "Šéf" bere kus masa na gril: "Ten ještě zabučí, když do něj píchnu."
Komentář: "Vepřové kotlety na gril."

9. 5.

9. května 2018 v 21:34 | Paccia Domna
"Paní učitelko, vy jste dneska tak hezká," řekla mi o přestávce malá slečna.
Takže prvňáčky bych měla v kapse, teď toho chlapa... :-D

5. 5.

5. května 2018 v 14:21 | Paccia Domna
200 let od narození Karla Marxe. Tak co vy a kapitál?

1. 5.

1. května 2018 v 19:38 | Paccia Domna
JEDNOU si vzpomenu včas, že potřebuju prodloužit knihy, než mi uběhne termín a budu tam muset osobně - a ona mi mezitím propadne registrace, takže tam stejně poletím.

29. 4.

29. dubna 2018 v 18:36 | Paccia Domna
Když po roce dostanete zaplaceno za svou práci...

23. 4.

23. dubna 2018 v 22:28 | Paccia Domna
O víkendu jsme měli povinný teambuilding. (A já doma fotila kytičky, protože se ze zásady nedružím a jsem navzdory svému znamení bručoun a asociál.)
Dnes všichni, co byli, nebyli - jsou doma a s*rou.
Prostě Praha je k posrání. Doslova.

8. 4.

8. dubna 2018 v 23:11 | Paccia Domna
Miluju ty stavy, když si tak pracuju na notebooku - a najednou smrad něčeho pálícího se. Nejdřív panika. Rychle čuchat notebook a disky. Mobil. Kuk na stůl, co svíčka. Čuchnout k oknu, jestli to nejde zvenčí. Znovu čuchnout k notebooku, tentokrát z obou stran a důkladněji. A pak vám dojde, že si nějakýmu debilovi připálily hodinu před půlnocí (!) v kuchyňce hranolky.

29. 3.

29. března 2018 v 22:16 | Paccia Domna
"Prosím o Vaše vyjádření k nesouladu Vašeho vyjádření a vyjádření (souhlasu) ZZ."
Tak s tímhle prosím komunikuju.

17. 3.

18. března 2018 v 1:39 | Paccia Domna
Takže, pokud vás to zajímá - zadařilo se. Foto máme kompletní. Původní Holmesovic rodina, než se objevila Eurus.

7. 3.

8. března 2018 v 0:30 | Paccia Domna
Když už se člověk naučí, kde se nechytat zábradlí, protože jsou tam zespodu nalepený žvejkačky, ta čuňata nalepí nový...

5. 3.

5. března 2018 v 21:04 | Paccia Domna
Hle, co vše se dá použít proti školství:
Uznávám, že jsem v tomhle ohledu trochu zaujatá, ale lidi, když vám ty školy tak vadí, odkruťe ti povinnou základku a dál už nelezte. Za tu dobu se většina z vás naučí číst a základy počtů, tak o co vám jde? Maturitu nemusí mít každý a bez vejšky si na rohlík taky vyděláte. Já třeba nesnáším bazény - a viděl mě někdo v bazénu od prvního stupně? A nadávám na ně snad?

1. 3.

1. března 2018 v 22:39 | Paccia Domna
To by člověk nevěřil, kolik najednou zmizí diakritiky, když si otře monitor.
 
 

Reklama