Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

*Non-fiction

17. 3.

Neděle v 1:39 | Paccia Domna
Takže, pokud vás to zajímá - zadařilo se. Foto máme kompletní. Původní Holmesovic rodina, než se objevila Eurus.

7. 3.

8. března 2018 v 0:30 | Paccia Domna
Když už se člověk naučí, kde se nechytat zábradlí, protože jsou tam zespodu nalepený žvejkačky, ta čuňata nalepí nový...

5. 3.

5. března 2018 v 21:04 | Paccia Domna
Hle, co vše se dá použít proti školství:
Uznávám, že jsem v tomhle ohledu trochu zaujatá, ale lidi, když vám ty školy tak vadí, odkruťe ti povinnou základku a dál už nelezte. Za tu dobu se většina z vás naučí číst a základy počtů, tak o co vám jde? Maturitu nemusí mít každý a bez vejšky si na rohlík taky vyděláte. Já třeba nesnáším bazény - a viděl mě někdo v bazénu od prvního stupně? A nadávám na ně snad?

1. 3.

1. března 2018 v 22:39 | Paccia Domna
To by člověk nevěřil, kolik najednou zmizí diakritiky, když si otře monitor.

27. 2.

27. února 2018 v 22:52 | Paccia Domna
Předem - děkuju za nové komentáře u kapitol (deset let starých - hrůza, co?), teď jsem je objevila a přečetla. Klidně na mě svádějte, co potřebujete - dokud někde nevydedukujete, kdo doopravdy jsem.

Dnes jsme ve škole měli školení. S odborníkem. Jediná věc, co mě zajímala a co bych potřebovala, nejde (v našem e-learningovém prostředí připravit online cvičení pro studenty, aby si mohli doma procvičovat a hned viděli výsledky). Jo, přesně. E-learning bez e-learningu. To je jak ty požadavky, kdy jsme měli upravit výuku chemie, aby tam nebylo názvosloví, vzorce a rovnice. Zbytek dvouhodinové akce jsme se dozvídali věci typu: Když si na youtube otevřete video, nemusíte ho zkoukávat celý, můžete ho proskákat, jestli obsahuje, co potřebujete (jste nevěděli, co?), a vedle v panelu se vám dokonce objevují videa s podobnou tematikou!
Školení. S odborníkem.
Dvě hodiny života, kdy jsem prostě mohla ležet v posteli a čučet do stropu, nenávratně ztraceny. A ještě jsem tam nastydla.

21. 2.

21. února 2018 v 18:34 | Paccia Domna
Dnes jsem si říkala, jak jsem šikovná - osladila jsem si jen jedno kafe, čaje jsem pila bez cukru... A pak přišla kolegyně s buchtama. Pětkrát.

20. 2.

20. února 2018 v 19:45 | Paccia Domna
Totálně mrtvá po novém cvičení (rozhodla jsem se zhubnout, zase) jsem dorazila pozdě večer domů. Otevřu dveře do pokoje. Zhasnuto, totální tma. Po paměti hrábnu na vypínač a jdu dál. Trvá tak tři čtyři vteřiny, než zářivka blikne a rozsvítí se. Po dvou krocích se po straně z temnoty ozve tichounký hlásek: "Nelekej se, jsem tady."
Skoro mě kleplo.

17. 2.

17. února 2018 v 16:19 | Paccia Domna
Ve čtvrtek večer mi na LFCC oznámili Capaldiho. Já vím, že mají ještě skoro půlrok příležitost to zrušit nebo se může něco posrat, ale stejně - o krůček blíž k tomu, že uvidím Capaldiho. :)

15. 2.

15. února 2018 v 13:58 | Paccia Domna
Hodina matematiky (na SŠ):
"Paní učitelko, na tu tabuli jste psala co?"
"Obláček a deštníček."
"Já mám papričku."
"Paprička je deštníček."
Občas jsme i surrealistická škola s náběhem do dada.

14. 2.

14. února 2018 v 22:38 | Paccia Domna
"Jé, dobrý den," řekl mi právě příchozí student, když jsem opustila hodinu, na které měl být, "já jsem asi zaspal." I takhle může vypadat omluvenka.

13. 2.

13. února 2018 v 18:45 | Paccia Domna
Dnes do školy všichni dorazili oblečení. Nuda.

12. 2.

12. února 2018 v 23:27 | Paccia Domna
Asi jediný způsob, jak doručit mail do SPC, je vytisknout ho a dojít jim ho přibít na dveře. Najednou i toho Luthera vidím v jiném světle. (A to ještě napíšou, že nekomunikujeme. Za posleních necelých 14 dní tam jen ode mě měli tři maily, včetně návrhu termínu schůzky. Ani na jeden nezareagovali. Ale my nekomunikujeme. Já bych jim poslala komunikaci... kdybych měla aspoň dvacetiprocentní naději, že některá z těch kravek umí otevřít mail a ještě k tomu umí číst.)

7. 2.

7. února 2018 v 20:32 | Paccia Domna
- Ty dneska vypadáš nějak jinak. Nejsi ostříhaná?
- Ne.
- Ne, není ostříhaná, to je učesaný.
Dnešek vstoupí do dějin jako den, kdy si kolegyně všimly, že se taky občas učešu...

3. 2.

3. února 2018 v 11:41 | Paccia Domna
Kdybych dnes umřela ve spánku, tak má poslední slova byla (když nepočítám hromadu nadávek z obou stran): Jestli sem ještě jednou strčíš čumák, tak ti ho zarazím do ksichtu.

2. 2.

3. února 2018 v 0:07 | Paccia Domna
Můj život je takové DVD... Debil vedle debila.

27. 1. (2)

27. ledna 2018 v 17:48 | Paccia Domna
slovy z FB: Lidi v této republice mají zvláštní a absurdní smysl pro humor.

27. 1.

27. ledna 2018 v 15:48 | Paccia Domna
Mohli jsme si zvolit někoho, kdo se umí chovat jak civilizovaný člověk, a ne jako vulgární ožrala a hulvát, ale český národ opět nezklamal a zůstali jsme sví.

26. 1. (2)

26. ledna 2018 v 14:47 | Paccia Domna
Paní psycholožka a paní z SPC vyrozuměly, že budeme integranta učit jen češtinu, matiku a cizí jazyky a zbytek předmětů budeme ignorovat (na gymplu!). Opomiňme možnost, že tohle ani neumožňuje zákon, ale zamysleme se nad tím, že TENHLE MATERIÁL má reálně na starosti naše děti. Takže, rodičové, až budete uvažovat, že své dítě pošlete do SPC, že má nějaké speciální potřeby, zeptejte se tam nejdřív dotyčných, jestli SPC absolvovali dříve jako klienti nebo jestli pocházejí z nějaké rezervace. Jestli bude odpověď ano, tak jděte jinam, ušetříte nám spoustu času, co sedíme nad mailem a vymýšlíme, jak jim nenapsat, aby už šli do p****e.

26. 1.

26. ledna 2018 v 12:41 | Paccia Domna
Už mám těch voleb pokrk. A kdybych to opravdu sama necítila jako povinnost, tak na ně kašlu už jen z principu. Mé oblíbené portály mi posílají na mail výzvy k volbám, což je něco, co bytostně nesnáším. Každý jsme nějaký, každý máme nějaký názor, ale nesnáším, když mi někdo cpe ten jeho. Ať si ho má. Já mám svůj. Když chci, mohu ho zdůvodnit. Když se mi někdo chce svěřit, jak to vnímá sám, prosím, ať se svěří. Ale ať mi nic necpe a nesnaží se mě spasit. Navíc nechápu, proč by zemanovci a drahošovci měli být na kordy (u nás třeba břízky na Boží tělo do kostela dodával dlouhá léta zapřísáhlý komunista - a co) - jak tak zatím koukám podle fb, většina mých "přátel" volí stejně, ale nebudu přece napadat někoho, kdo si tam nahodí druhého kandidáta. Maximálně si pomyslím "no ty vole" a budu vědět, že tady se fakt nikdy radši o politice vyjadřovat nebudu. Ale když mi chodí výzvy, ať jdu volit toho a toho z toho a toho důvodu, to mě fakt nehorázně vytáčí. I když mi to zatím vždy přišlo ve prospěch "mého" kandidáta.

Včera jsem byla na besedě s K. Sidonem. Na univerzitě to bylo super, večer proběhlo ještě čtení a beseda v knihovně, tam už jsem si připadala jak někde v ústavu. Autor přečetl povídku a otevřela se diskuse - první dotaz - Koho budete budete volit? Tak jsme se zasmáli - ono to bylo po té povídce jak dotaz z jiného světa, tak naprosto nepatřičný a absurdní, pán to ovšem myslel vážně. Potom se postavil druhý pán - od pohledu polohoumles, v puse polovina zubů, mluvil, jako by předchozích třicet let strávil na drogách, a smrděl, jako by měsíc spal v kontejneru. Seděl ob jednoho člověka ode mě. Ten "ob jeden člověk" byl můj kamarád, ten si to teda musel užít, akce trvala skoro dvě hodiny. Tento pán panu autorovi přinesl vlastní hluboký text k zamyšlení a celou dobu šustil dalšími papíry, co si přinesl v mikroteňáku. Další pán začal líčit něco o synagoze, než nám ji tu odstřelili. Pan Sidon se na něj zahleděl a řekl, že tak staře nevypadá, aby byl pamětníkem. Reakce: No já jsem starej jak Metuzalém... A po chvíli dodal: Já jsem jen o pár let mladší než vy. A nejlepší výstupy dorazila paní - ona je blond - jako blond blond: A do té židovské školy v Praze mohou chodit jen děti židů nebo i normálních lidí?

Jako u blbečků na dvorečku to bylo ale i ve škole. Přišla za mnou ředitelka, sedla na židli a zeptala se mě, jestli jsem četla ty maily, řekla jsem, že jo, ale že jsem ještě neodpovídala, že už vážně nevím JAK. Snad poprvé mi řekla, ať to zatím nechám, že to stejně nemá cenu. Do toho přišla kolegyně, že celý víkend vymýšlela dceři na základce referát na druhou světovou válku, aby tam nebyly koncentráky a Hitler, a nakonec psali o indiánech - protože šifry byly hned prolomeny, kdežto ten indiánský jazyk nikdo nerozšifroval - jeden indián vysílal a na druhém konci seděl druhý indián a přijímal. Napadlo nás, že v tom je možná ten problém - tady je taky indián, co vysílá, jen my nemáme indiána, co by to překládal. Bohužel jsem nenašla dobrovolníka, kdo by se dotyčné zeptal, jestli nevyrůstala v rezervaci.

22. 1.

22. ledna 2018 v 22:33 | Paccia Domna
Zatracený chřipky. Půlka školy popadala. Což studenti, ti by mi ani nevadili, ale učitelé, ti mě štvou, protože z toho jsou vždycky suply. To jen já zásadně chcípu o prázdninách a víkendech...
 
 

Reklama