Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Srpen 2017

22. 8.

Včera v 18:51 | Paccia Domna |  *Non-fiction
Druhý den ve škole a už mě skolil nějaký ranní mor. Náhoda? Sestra říkala, že se mi tělo snaží jemně naznačit, že mám taky skončit. Pod slovem "jemně" si obvykle nepředstavuju, že během dvou hodin letím čtyřikrát zvracet, bolí mě hlava, teče mi z nosu, mám rýmu, průjem a vidím auru.
Dokonce jsem napsala do školy, jak jsem na tom a že dorazím později. Ředitelka mi prý vzkázala, že chodit nemusím. Dorazila jsem v deset, protože jsem měla dodatečné zkoušky (dokonce dva lidi z deseti přišli, což bylo o dva víc, než jsem čekala). Všichni se mi vyhýbali a nikdo nechtěl, abych na něj dýchla. Jen kolegyně se mě zeptala, jestli nejsem těhotná. Takže jsem zítřejší návštěvu gynekologie pro jistotu jen popsala slovem "doktor".

21. 8.

Pondělí v 8:54 | Paccia Domna
Ráno se vzbudím a z 30 cm mi přímo do obličeje kouká dítě. Moje první myšlenka: Ježišikriste, KDY?!
Moje biologické hodiny v praxi.

edit: První ze seznamu filmů zhlédnut - Hitman's Bodyguard. Dokonalost sama - konečně hollywoodský film, co rozumí Čechám - "Fucking Prague!"


16. 8.

16. srpna 2017 v 16:49 | Paccia Domna |  *Non-fiction
Mám takový přístup - nechat věci vyhnít. Buď to udělá nekdo jiný, nebo se na to zapomene. (Vypěstovala to vě mně škola - když totiž něco udělám včas, dostanu práci někoho, kdo se na to vysral, případně to musím několikrát předělat. Takže vše přinejlepším na poslední chvíli.) Včera mi psal kamarád, jestli bych se u nich nechtěla na víkend ubytovat, že potřebuje hlídat psa. No, moc nadšená jsem nebyla. Kamaráda mám ráda, psa miluju, ale stěhovat jsem se chtěla až v pondělí, protože do tý školy zas až tak nechvátám. Protože to jen tak nadhodil, říkala jsem si, že den dva počlám, třeba mezitím najde někoho místního. Jenže on mě zná, tak mi rovnou i zavolal, takže hádejte, co dělám o víkendu... Ještě že je ženatej, protože tenhle by se mnou zametal naprosto neskutečně. :-D


14. 8. - II

14. srpna 2017 v 21:43 | Paccia Domna |  *Non-fiction
"Hele, víš, že máme před verandou prase?" Zase jedna z těch vět, co by mě nikdy nenapadlo, že kdy použiju.

14. 8.

14. srpna 2017 v 12:58 | Paccia Domna |  *Non-fiction
Vision ke mně chce chodit na soukromý hodiny. Mé pocity jsou - nevyjádřitelné.

12. 8.

13. srpna 2017 v 0:35 | Paccia Domna |  * Info
Sice na nic nestíhám koukat, ale mám velké plány. A momentálně do kin míří hned několik věcí, na které prostě musím:
1. The Snowman. Tak na tuhle věc se těším jak malá od chvíle, co vůbec začali řešit, že by se to mohlo zfilmovat a kdo by byl ten správný Harry Hole. Nakonec byl vybrán Michael Fassbender (za mě víc než dobrý), dále se lze těšit na Jamese D'Arcyho a mihnout by se tam měl i samotný Jo Nesbo, kterého jsme třikrát mohli vidět i v ČR - fronty do Neoluxoru při autogramiádě při příležitosti vydání Policie byly naprosto neuvěřitelné, kromě psaní se věnuje i hudbě, se svou kapelou Di Derre navštívili v roce 2016 Bernard Fest. Snad se film vydaří a nedopadne jak Hypnotizér od Larse Keplera. Trailer nicméně vypadá slibně.
2. Kingsman 2: The Golden Circle. Tak jo, když oznámili, že se bude točit dvojka a půjde to do Ameriky a asi se vrátí Firth, tak jsem byla víc než skeptická a štvalo mě, že mi pravděpodobně zničí dojmy z brilantní jedničky, jejímž jediným negativem je, že v jejím stínu zapadl The Man from U.N.C.L.E. (v dubnu se nicméně - fakt mám tohle slovo ráda, všimli jste si? - objevily zvěsti ohledně dvojky, které potvrdil i Armie Hammer, takže naděje je). Trailery ale vypadají skvěle (ty dva nejlepší jsou hned za sebou v odkazu), takže už se nemůžu návratu tria Egerton-Firth-Strong dočkat. (Skipping rope :-D)
3. The Hitman's Bodyguard. Zahanbeně přiznávám, že tohle jsem zaregistrovala, až když Ryan Reynolds hodil mezi propagací Deadpoola 2 na sociální sítě trailer - a nechápu, jak mi to mohlo uniknout. Vypadá to božsky a dočkáme se i toho Sama Jacksona :-D
4. Thor: Ragnarok. Jo, vypadá to blbě, Cate Blanchett tam vypadá blbě, ale předtím byli Guardians of the Galaxy a potom bude Black Panther a ti mě neberou už tuplem. A Spiderman byl nebo bude? Ten mi leze na nervy ještě víc. Ale teorie, že Tom Holland vypadá, jako by v puse neustále schovával žábu, má něco do sebe. A bude tam Loki, takže co mi zbude.
Tak aspoň něco, když ve všech seriálech mi vybili moje oblíbené postavy, ať už The Flash, Arrow (dneska ovšem Barrowman psal něco o tom, že Merlyn by se možná vrátit mohl, tak uvidíme), Supernatural, Agents of SHIELD, Doctor Who (ale už jsem vzala na milost Jodii Whittaker a jsem na ni zvědavá, i když Capaldi je Capaldi). Aspoň že ten Lucifer pořád žije. (Teď ale netvrdím, že jsem všechny ty seriály ukoukala, to ani smykem. Jen ty poslední epizody, abych věděla, k čemu směřuju, jestli budu koukat :-D) A obnovili jednání ohledně Hannibala, což by byl asi největší můj seriálový splněný sen.
Ještě něco mi uniklo, na stojí za to se těšit?

Edit: Už vím, na co jsem zapomněla!
5. Fack ju Göhte 3!!! Zeki ist zurück! A to znamená co? Že to uvidím, až to budet na netu, protože to zase bude v kinech jen česky!

Krátké ohlédnutí za Londýnem a Comic conem II.

12. srpna 2017 v 3:20 | Paccia Domna |  *Non-fiction
Než otevřete článek, chtěla bych se krátce (zas to slovo) vyjádřit k obrázkům - nevím, co na blog.cz dělali, ale vložit a upravit tu obrázek přes chrome je už nějakou dobu zhola nemožné. Sice to už jde vložit - PO JEDNOM - do složky, ale i kdybyste se rozkrájeli, už to nedáte do článku, takže jedu přes operu, kde to sice možné je, ale průběžně mě to vyhazuje. Vážně úžasné inovace.

Krátké ohlédnutí za Londýnem a Comic conem I.

12. srpna 2017 v 1:21 | Paccia Domna |  *Non-fiction
Slovo "krátké" berte spíš jako aluzi na to, že to mohlo být horší.

R.I.P. Robert Hardy

3. srpna 2017 v 22:00 | Paccia Domna |  * Info
Dnes se objevila smutná zpráva - ve věku 91 let zemřel Robert Hardy, představitel Korneliuse Popletala.

29. 10. 1925 - 3. 8. 2017