Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

28. 4.

28. dubna 2017 v 21:43 | Paccia Domna |  *Non-fiction
Moji drazí,
musím se vám s něčím svěřit. Miluju Visiona. Já vím, že to po předchozích zprávách působí překvapivě, ale prostě je to tak a musí to ven. Berte to klidně jako takový můj malý coming out.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JSark JSark | 28. dubna 2017 v 22:05 | Reagovat

Co to? O_O O_O O_O

2 P. D. P. D. | 28. dubna 2017 v 22:30 | Reagovat

no, prostě ho nejde nemilovat...

3 P. D. P. D. | 28. dubna 2017 v 22:30 | Reagovat

a teď ta delší verze:

4 P. D. P. D. | 28. dubna 2017 v 22:55 | Reagovat

z cizího jazyka se dá maturovat ve státním i školním kole. státní se generují, školní si škola připravuje sama. aby to bylo úrovní srovnatelné a nikdo si nemohl stěžovat, že to měl lehčí nebo těžší než ten zbytek, tak jsme používali pracovní listy ze státních maturit - stejná struktura, otázky, úkoly, prostě jen nedáváme body, ale rovnou to uzavřeme známkou. vždycky to tak šlo a bylo to bráno jako elegantní a inteligentní řešení.
jenže
naše předsedkyně přišla s tím, že student si ve školním kole tahá téma, tak i z cizího jazyka musí táhnout téma. v té státní jsou ta témata rovnou čtyři - aby student prokázal širší znalosti (navíc když se nechytí u tématu sport, stráví s ním jen tři minuty a pak má třeba tři minuty na téma jídlo), takže musíme o krok nazpět... což znamená vytvořit všechno od píky - protože
1. část - vezmeme třeba téma média. student dostane 3-5 otázek k tématu médie, které zodpoví
2. část - studet popisuje a srovnává dva obrázky na téma média a dostává další otázky
3. část - ta nejobsáhlejší, tuhle si škola může i ve státních maturitách vytvořit sama, aby se tam diefencovaly zdrávky, gymnázia apod. - tady by měl student prokázat znalosti, tak co sem hodit, aby se o tom dalo mluvit pět minut, když historie rozhlasu nebo mladé fronty jsme nedělali a nechceme se zacyklit do "rád kukám na tv a internet je super", což jsme už určitě slyšeli v částech 1. a 2?
4. část - smysluplný dialog, kde se dvě osoby na něčem domlouvají na téma média.
tohle řadu témat vyloučí úplně, protože k tomu prostě 4 části na úrovni nevymyslím. já teda ne.
takže jsem byla nasraná, protože debilní práce navíc - a to navíc  pravděpodobně jen pro tenhle rok, prostě  buzerace pro buzeraci. celej jeden den jsem jen tvořila tu blbou osnovu, aby to alespoň vzhledově vypadalo ve výsledku obdobně, protože žáci jsou na to zvyklí a do poslední chvíle jsme na tom cvičili. pak přišla madam s nápadem a rok nácviků by byl v hajzlu.
takže se tu s tím už jakou dobu smolm, vytočená, jde mi to pomalu, protože do toho přišly maturitní práce a opravy bakalářek, tak ty šly přednostně, a dneska se v kanceláři dávaly otázky do kupy. termín je posledního, tak to samozřejmě ještě nemám komlet zpracovaný, protože poslední týdny byly nabitý. jen studenti mají seznam témat, otázky, na kterých jsme cvičili, poznámky... a do toho přišel vision. jemu jde taky jeden ve školním z angličtiny. jen otevřel desky se státníma, řekl, že to půjde, a odešel. když mi to říkali, tak jsem hned samozřejmě vystartovala, jak to, že on tohle může, a já musím komplet smolit celý předmět, tak se šlo za ředitelkou, že je tu tenhle problém - že já sice otázky podle témat dělám, ale on ne. ta naznala, že je to špatně, ale že je utopie byť jen čekat, že by to dělal. takže když nemusí on, nemusím ani já! prostě to pojmenujem podle tý třetí části, což jsem navrhovala už předtím, ale tenkrát to nešlo - najednou je to strašně chytrý řešení.
někdy jsou prostě tihle líní žvanilové docela prima :-D
jen se na to mohlo přijít dřív, protože zase spousta práce je tímhle spláchnutá do hajzlu.
jako i teď musím všechno vytvořit, ale když jsou tam čtyři témata, tak se to tvoří mnohem lépe, protože se nemusí vymýšlet, co tam vlastně dělat, aby se pořád nedělalo totéž, což u některých témat byl nadlidský výkon.

5 P. D. P. D. | 28. dubna 2017 v 23:50 | Reagovat

navíc jsem ho dnes snad ani neviděla, což našemu vztahu vždy prospěje... :-D když ho nevidím a neslyším a nemusím ho řešit nebo za něj něco dělat, tak s ním vycházím vcelku bez problémů... :-D

6 JSark JSark | 29. dubna 2017 v 11:55 | Reagovat

Tak to je dobré, až na tú prácu, čo už si urobila. Ale jedna rada - odlož si to. Nikdy nevieš, či ich to nenapadne aj nabudúce. 8-)
Ty by si vlastne aj potenciálne manželstvo mala najradšej ako v stredoveku - každý svoje priestory a vídať sa tak maximálne pri večeri. :-D

7 P. D. P. D. | 29. dubna 2017 v 14:32 | Reagovat

no to je jasný, že si to uložím, tady člověk nikdy neví :-D

jo, to já říkám furt. mám vyhlídnuté dokonce dva ideální adepty. jedno je můj bývalý učitel z univerzity. debil. už jsem tu o něm psala - ale nechce děti, má vlastní byt a momentálně učí asi na třech univerzitách, přičemž ani jedna není ta tady, takže je furt někde v háji. jen myslím, že má přítelku (holčina o rok starší než já). oni se furt tak nějak rozcházeli, scházeli, tak těžko říct, jak jsou na tom teď. kamarádka, co bydlela ve stejným baráku, se přestěhovala, tak už nemám info... :-D
o druhým mi zase pořád pořád bájí ségra, že by pro mě byl ideální -  taky učitel na uni, do noci v práci a věčně courá na několik týdnů až měsíců do afghánistánu a tam těch končin, takže taky věčně někde v háji, děti taky nepotřebuje a má alergii na seznamování s rodiči a rodinami...
jen pořád nemůžu sehnat nikoho, kdy by mě oficiálně představil... :-D

8 JSark JSark | 29. dubna 2017 v 17:13 | Reagovat

No vidíš, to ja nemám vyhliadnuté nič. :-D

9 P. D. P. D. | 29. dubna 2017 v 17:15 | Reagovat

no, a mně je to houby platný, takže prašť jako uhoď  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama