Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Dotazník I

7. února 2017 v 15:13 | Paccia Domna |  *Proběhlo mi hlavou
Protože jsem našla na tumblr dotazník a já ráda dotazníky. Vyplňuju, nečtu. A protože to pak vypadá, že tu něco dělám, i když ne. A protože teď sedím ve škole a hraju si na klíčníka a nic užitečného se mi nechce.


Fandom Questions

1. What was the first fandom you got involved in?

Rozhodně Harry Potter. To jste nečekali, co? Do té doby mě ani nenapadlo nic podobného hledat. Navíc do té doby jsem ani neměla pořádně internet, studovala jsem, četla, malovala… a vůbec se věnovala věcem před internetem, seriály, blogy. Jakmile tohle vtrhlo do mého života, nějak mi kupodivu nezbývá na nic čas.

2. What is your latest fandom?

Já se mezi nimi zas tolik nepohybuju. Fanfikce nečtu (ano, přečetla jsem Bradavickou poradu a chvíli jsem měla tendence tu něco překládat z němčiny, ale tam mi spíš šlo o tu němčinu než o tu fanfikci, mě cizí vize fakt moc nezajímají, já mám plnou hlavu svojich), po ničem se extra nepídím, ve všech těch milionech zkratek se nevyznám, nejsem ani shipperka nějakého páru. Ale mám deviantart a tumblr, takže alespoň u svých oblíbených seriálů vím, co se kolem děje. Nejblíže mi jsou asi The Flash (protože Harrison Wells) a překvapivě Sherlock. To je asi jediná věc, kde i něco čtu - ale žádné fanfikce, spíše teorie okolo, to mě baví - objevovat, co v tom někdo může vidět a ještě si to zdůvodnit tak, aby to opravdu dávalo smysl.

3. What is the best fandom you've ever been involved in?

Harry Potter, tam jsem poznala spoustu naprosto skvělých lidí a jen díky němu tu vůbec existuje tenhle blog a začala jsem zase trochu psát, a Sherlock, tam jsou zas úžasní konspirátoři, i když celkově chování řady mě po posledním díle dost zklamalo. Asi dva týdny po odvysílání mi na tumblr naskakovaly jen rozhořčené reakce, že Johnlock se nekonal. Založit svou kritiku na tom, že se nespároval pár, který nikde ani pár není, no… Ale tak co, alespoň jsme tu sérii vzala rychleji na milost já, když jsem si to musela všude obhajovat :D

4. Do you regret getting involved in any fandoms?

Ne. Ani nechápu smysl otázky. To jako někdo fakt lituje toho, že ho něco bavilo? Můžu být zklamaná z nějakých dílů, zvratů, vývoje, ale určitě to nepovede k tomu, jak někteří hned po odvysílání The Final Problem proklamovali "Nemůžu uvěřit, že jsem tomuhle věnovala sedm let svýho života". Na některý seriály koukám už mnohem déle, a nemám pocit, že bych ty roky tomu věnovala. Sorry, ale můj život se kolem toho fakt netočí. Pokud něčí ano, tak by spíš měl vyhledat odbornou pomoc nebo si nechat odstřihnout internet.

5. Which fandoms have your written fanfiction for?

Harry Potter. Sice se tu objevilo pár věcí odjinud, ale to bylo spíš… Z Twilight si člověk prostě nemohl nedělat srandu!

6. List your OTP from each fandom you've been involved in.

Tak jo, vygooglila jsem si "one true pairing", a - ne, nemám, nevedu, já jsem většinou spokojená, jak to je, a nemám potřebu dotvářet úplně všude páry, protože co není v páru, tak snad zdechne nebo co. Upřímně mám ráda vztahy, než se z nich ty páry vytvoří. Pak to ztratí dynamiku a jde to do kytiček. Sice některé fanarty jsou krásné, o tom žádná, pár jich mám i uložených, ale programově po tom opravdu nejdu.

7. List your NoTPs from each fandom you've been in.

Takže neoblíbené páry, hm… Když mě to nezajímá, tak se tím ani nezabývám, přeskakuju, neřeším. Když to někoho baví, pro mě za mě, ale nevidím důvod, proč bych tomu já měla věnovat svůj čas, který můžu promrhat někde úplně jinde. Třeba u tohohle dotazníku. (Mimochodem - má ještě další části, takže časem doplním :D )

8. How did you get involved in your latest fandom?

Na Sherlocka mě upozornila asi Kočička. Na Flashe jsem začala koukat sama, protože já koukám na kdeco a pak to buď vzdám, nebo zůstanu. Žádná věda. Opravdu má na tyhle otázky někdo nějaké srdceryvné příhody? Jako "Pokémoni mi zachránili život, našla jsem v nich smysl své existence"?

9. What are the best things about your current fandom?

Na Sherlockovi bezpochyby všichni ti spiklenci a teorie, za které by se nemuseli stydět ani konspirátoři ohledně Roswellu, UFO a Oblasti 51. A ano, taky jsem seděla na streamu i čtvrtý týden, jestli fakt není čtvrtá, tajná epizoda, protože všichni vydedukovali, že podle všeho být musí. (Chtěla jsem sem hodit článek a pár reakcí, ale nějak jsem se k tomu nedostala, abych to sumarizovala. Nicméně ten nový seriál, Apple Tree Yard nebo jak se to jmenuje, musel mít první týden úžasnou sledovanost.)
A pokud jde o Harryho Pottera, tak to, že to pořád žije. I po všech těch letech. (A ne, Fantastic Beasts jsem ještě neviděla a Cursed Child snad ani nebudu zkoušet.)

10. Is there a fandom you read fic from but don't write in?

Ne. Nečtu ani ty, ke kterým píšu… :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 P. D. P. D. | 7. února 2017 v 15:23 | Reagovat

Ship Questions for your Current Fandom
11. Who is your current OTP?
Nemám, nevedu, viz výše.
12. Who is your current OT3?
Oblíbená trojka. vygoogleno. Nemám, nevedu, viz výše.
13. Any NoTPs?
Nemám, nevedu, viz výše.
14. Go on, who are your BroTPs?
Nemám, nevedu, viz výše.
15. Is there an obscure ship which you love?
Nemám, nevedu, viz výše.
16. Are their any popular ships in your fandom which you dislike?
NNVV (abych taky vytvořila nějakou zkratku).
17. Who was your first OTP and are they still your favourite?
NNVV
18. What ship have you written the most about?
NNVV
19. Is there a ship which you wished you could get behind, but you just don’t feel them?
NNVV
20. Any ships which you surprised yourself by liking?
NNVV

2 P. D. P. D. | 7. února 2017 v 15:24 | Reagovat

tak jo, tohle bych sem jako samostatný článek hodit nemohla, to my musela hanba fackovat  :-D :-?

3 JSark JSark | 7. února 2017 v 18:42 | Reagovat

É, na čo že potrebujú odpovede na takéto otázky? Inak tie skratky sú strašné, už pre nutnosť hľadať ich význam by som sa do vypĺňania nedokopala ani pod hrozbou zastrelenia. :D

4 P. D. P. D. | 8. února 2017 v 10:08 | Reagovat

tak odpovědi nepotřebuje nikdo, ale když mám před sebou dokument a píšu, tak vypadám pro náhodné kolemjdoucí zaměstnaně a vytíženě. A když píšu něco svého, tak spíš jen čumím do wordu, takže asi tak.... 8-)

5 P. D. P. D. | 8. února 2017 v 10:09 | Reagovat

a pustit si seriál je provokace nejvyšší, i když už mám doučeno a já tam víceméně fakt sedím jen proto, abych otevírala dveře...

6 JSark JSark | 8. února 2017 v 18:21 | Reagovat

Treba zaobstarať noťas a posadiť sa, aby nikto nevidel, čo robíš. Prípadne občas zakmitať prstíkmi, aby to nevyzeralo podozrivo. :-D
Ani tak by som sa nedokopala vypĺňať to. :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama