Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Leden 2017

Jen pro ilustraci

29. ledna 2017 v 15:19 | Paccia Domna |  *Non-fiction
Občas si tu stěžuju na naše děti. Tak abyste věděli proč. Třeba tento týden nám ZASE chyběly základkářky, takže jsme zas suplovali. To, jak jim říkám "antikoncepční děti", má své opodstatnění, ale že je to až tak vážné, mi došlo až tento týden - přes týden zpoždění v cyklu, protože i mé reprodukční orgány se zalekly, a dokud nepřišel víkend a bezpečí, tak mě nechaly na pochybách, jestli neposkvrněné početí fakt není možné.
A teď koukám na rozpis práce na příští týden a tam mám výslovný příkaz připomenout dětem, že mají přestávku, protože někteří rodiče si stěžovali, že děti nemají čas na jídlo. No nevím, ale když odcházím ze třídy se slovy "tak máte přestávku, na shledanou", tak kdo nepochopí, že je přestávka a může se najíst, si snad i zaslouží chcípnout hlady.

Výročí

29. ledna 2017 v 14:24 | Paccia Domna |  *Sherlock
29. leden. Den, kdy to vše začalo... 29. ledna 1881 se poprvé setkali Sherlock Holmes a doktor Watson.

R. I. P. John Hurt

28. ledna 2017 v 11:16 | Paccia Domna |  * Info.................Sir John Vincent Hurt, CBE

....................22. 1. 1940 - 27. 1. 2017Zase jednou Harry...

21. ledna 2017 v 21:36 | Paccia Domna |  *Jen pro zajímavost*
Chvilku jsem na to chtěla napsat jednorázovku, ale prostě jsou skvělé tak, jak jsou :D

I had no one

19. ledna 2017 v 20:27 | Paccia Domna |  *Sherlock
I had no one (Eurus Theme) ....................................................Ending Song


Postřehy (nejen) z S04E03

19. ledna 2017 v 19:45 | Paccia Domna |  *Sherlock
Protože předchozí článek mi při aktualizacích zlobí (obrázky, no...), pokračuju zde. /aktualizace 29.1./

- rozšíření rozšíření (jako jo, mohla bych sem vždycky hodit až finální verzi, ale mě baví, jak se to nabaluje)
- ad Mycroft a ještě jednou
- epilog bez Maryina projevu (Za mě tisíckrát lepší, mnohem silnější. Nic proti Mary, ale někdy je míň opravdu víc.)
- John vs. Eurus - letadlo
- Eurus - tohle je dotaz za mě - pracovalo se v The Final Problem s její heterochromií? Nebo to byla záležitost ryze jen této scény? Odkaz na Benedictovu částečnou heterochromii? Nebo proč by vyndavala jen jednu hnědou čočku? V TFP má oči obě modré...
- Molly - největší borec široko daleko
- tajná epizoda (tohle mě fakt baví) People always stop lookin after three.
- The Abominable Bride byl jen začátek, SH je stále v letadle, Eurus je pouze koncept vytvořený po smrti Viktora - tohle opravdu dporučuju přečíst
- Geek interpreter a Moriarty
- náhrobky z The Final Problem, písnička Eurus, kód
- Lord Moran - poprvé, podruhé (to sice s čtvrtou řadou nic nemá, ale DO HÁJE, KDO JE TEN CHLAP??? Toho herce nikdo nezná!)
- upoutávka na Apple Tree Yard (běží v době Sherlocka), sadisti


Moje dozvuky S04E03

17. ledna 2017 v 18:00 | Paccia Domna |  *Sherlock
Protože jsem se vracela i za předchozími epizodami, vrátím se i tentokrát, i když v podstatě není moc co řešit (i když pořád nevíme, co to vlastně psal John Sherlockovi).

Postřehy z S04E03

17. ledna 2017 v 16:17 | Paccia Domna |  *Sherlock
Ze světa internetu (protože když jsem to hodila za svůj text, tak každá aktualizace byla za trest):

- To Two Undiscerning Writers - jo, i fanoušci napsali báseň
- scéna, kdy Sherlock míří na Mycrofta (předtím jsem si ani nevšimla, jak se vlastně tváří Sherlock)
- The Mystery of Lady Smallwood (no jo, má peška, holka... :D )

obrazový materiál v článku

Hello from the other side

15. ledna 2017 v 23:53 | Paccia Domna |  *Sherlock
No, tak jsme tam dolezli. A že nám to za to stálo, co? Jdu zapsat známky, opravit testy a spát. Ještě že tam dali ten epilog během Maryina proslovu, protože u Pottera nám to nestačilo...

The Final Problem

14. ledna 2017 v 19:23 | Paccia Domna |  *Sherlock
Ještě včera tumblr řešil, že v našich trailerech na The Last Problem bylo víc spoilerů, než by bylo zdrávo (hlavně po tom, jak Moffat s Gatissem vyzývali ty, co byli na screeningu, aby nesdělovali žádné informace... a po tom, jak jsme vypustili do světa jedno promo dřív, než jsme měli - ČT prostě jede :D ). Dnes už je to minulost. Rusům se povedlo postnout celou epizodu.
hashtag finally someone fucked it up more then us
Takže kdo zvládáte ruštinu, můžete začít lovit. Já si budu sportovně trpět ještě do zítřka.

edit 15.1. 13:28 Tak ono už to uniklo i anglicky. Tentoktát zase Turci. :D Stejně hodlám trpět až do večera.

14. 1.

14. ledna 2017 v 18:27 | Paccia Domna |  * Info
Dnes je tomu rok a ani já nemohu to smutné výročí nepřipomenout. Ani se mi nechce věřit, že už je to doopravdy rok.

Okamžik prozření

14. ledna 2017 v 0:29 | Paccia Domna |  *Non-fiction
Znáte ty chvíle, kdy žijete v přesvědčení, že jste v podstatě normální, a pak přijde něco, co vás přinutí si uvědomit, že vlastně žijete v úplně jiném univerzu než lidi okolo? Já docela důvěrně. Mé poslední prozření se dostavilo nečekaně tento týden. Máme takový malý studijní kroužek a kolegyňka nás odkázala na jeden seriál s Mayim Bialik (Amy v The Big Bang Theory) s židovskou tematikou, tak jsme na jeden díl koukli. Zaujalo nás to, tak jsme dali ještě jeden, to už ale kolegyňka musela pryč, tak jsme tam zůstali s kamarádem sami. Dokoukali jsme díl a on se mě zeptal, jestli to je nějak populární herečka a jestli je TBBT populární seriál. Tak samozřejmě chápu, že člověk s několika doktoráty má trošku jiný záběr než já, co sedím na tumblr a řeším, jestli umře Mycroft a co bylo v tom dopise, co John napsal Sherlockovi. Najeli jsme na nějaké stránky o TBBT a přečetli synopsi. Chyba. Musela jsem vysvětlit, co je klingonština, proč je v tom Hamlet, co je geek, proklikali klingonštinu a že zkusíme jeden díl. Po deseti minutách pauza "Už se nechytám". Vysvětlení, co znamenají slova jako Brangelina, Johnlock, Peenis, v čem spočíval vtip, že u Profesora X někteří studenti fakt křídla měli. Následovala stručná charakteristika jednotlivých postav a jejich problémů. Zase kousek, zase pauza "zase se nechytám". Díl jsme nedokoukali. Byla jsem vděčná, že tady nešli do komiksového obchodu, neřešil se cosplay a neobjevil se tam Will Wheaton, protože bychom tam seděli ještě teď.
A to jsme ještě začali tím, že jsem dorazila pozdě - s omluvenkou - a on řekl, že to beztak bylo proto, že jsem zrovna byla ve vaně, když jsem si vzpomněla, že bych měla přijít, a tak mám dokonce svetr, abych se nenastydla, a já jim pokorně vysvětlila, že jsem konečně našla někoho, kdo kouká na Sherlocka ve stejnou dobu jako já, tak to s ním můžu probrat...
Teorie a postřehy po S04E02

12. ledna 2017 v 20:33 | Paccia Domna |  *Sherlock
Vlastní dojmologii jsem vypsala v komentářích u předchozího článku, tak teď ty z internetu. Pod perexem zase obrazový materiál.

You guys! The promo picture wall cutout is a cardiac silhouette. They are standing in a heart. A HEART!


* The duplicate man - odkazy na předchozí epizodu a Voice of Terror
* a mutual friend - spojení mezi Eurus a Jimem?
* East Wind is coming
Video o tom, jak byla natočena celá ta scéna prozření ("anyone")

A jako teď mám čekat TEJDEN???

8. ledna 2017 v 23:44 | Paccia Domna |  *Sherlock
Nám snad příště ještě zabijou Sherlocka...

Edit 9. 1. Tak internet ve škole zase padal, dveře nešly otevírat, ale už máme hajzlpapír. Jo, a Severus Snape slaví narozeniny.

V komentářích spoilery ohledně Sherlocka. I když "spoilery"... Oni nám v neděli stejně Gatiss s Moffatem vytřou zrak... :D

I hate you, Harry... Barry... Nevermind, hate you both

7. ledna 2017 v 19:36 | Paccia Domna |  *Jen pro zajímavost*
Nevím, nakolik sledujete seriál The Flash, já jo, protože Tom Cavanagh, ale to je věc druhá. Ta první je, že v nové sérii, té třetí, hraje jednu z rolí Tom Felton. A ano, je to prostě Draco. Hlavně poslední díl, S03E09, je jedna velká aluze na Harry Pottera - Julian nesnáší Barryho (což je Flash, což je blesk), je služebníkem Temného pána a byl posedlý kamenem mudrců.

Summa summarum

7. ledna 2017 v 17:34 | Paccia Domna |  *Non-fiction
Tak mi včera nešel net (jsme škola založená na tom, že máme materiály online), nešly otevírat dveře (máme na bzučák a oprava by vyžadovala... opravu) a uklízečka nám nedala papír na záchod. Nebýt pátek, tak je to pondělí jak vyšité.

A Sherlock Holmes měl narozeniny (6. 1.)

Záměrný lempl

5. ledna 2017 v 23:06 | Paccia Domna |  *Non-fiction
Na prázdniny jsem dostala práci - sepisovat zprávy o věcech, se kterými nemám co do činění a o kterých vím vcelku kulový. Protože jsem první půlku prázdnin měla nateklý oko a pak jsem byla grogy a nevyspalá, tak jsem to pustila k šípku, že se to nepo. A hádejte co - dnes jsem k tomu dostala formuláře. Teď si představte, jak bych byla vzteklá, kdybych ty vopičárny fakt smolila celý prázdniny a teď to musela všechno předělávat. Takhle to vyfiknu za minutu dvanáct na první dobrou (z mýho pohledu, oni ať si to překopou, jak potřebují) a mám klid. A pak má být člověk motivován dělat něco včas. Čím dřív něco uděláte, tím více to budete předělávat.

To an indiscerning critic

4. ledna 2017 v 22:22 | Paccia Domna |  *Sherlock
V reakci na kritiku posledního dílu napsal Mark Gatiss báseň. Tak jako kdysi Arthur Conan Doyle, když kritizovali jeho dílo.

Teorie a postřehy po S04E01

4. ledna 2017 v 10:47 | Paccia Domna |  *Sherlock
Internet se hemží teoriemi, některými blbými, některými zajímavými, každopádně je to občas zábava číst. Zatím nejvíc se mi líbila teorie, že dějová linka Sherlocka skončila zhruba ve chvíli promítnutí Maryina obličeje na fasádu domu a od té doby máme mind palace (protože co by Mary dělala u Holmesových doma atd.) a Sherlock jen dosazuje postavy do svých myšlenek. Osobně proti tomu nic nemám, ale kdyby to tak ve skutečnosti bylo, tak si Gatiss s Moffatem koledují o zastřelení. Něco jsem naházela už do komentářů k předchozímu článku, ale zkusím postupně aktualizovat i zde do textu, co mi tumblr přinese. /aktualizace 14.1./
Pokud toužíte navštívit Baker Street 221B, tak díky google street view můžete :)


Ou

1. ledna 2017 v 23:12 | Paccia Domna |  *Sherlock
Me before the episode

Me after the episode
V komentářch spoilery, takže komu vadí, nečíst.