Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

36. kapitola

24. prosince 2016 v 15:23 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád III - Smečka v zádech
Pád 3 36
Někdy svou práci opravdu miluju. Stála jsem v Minervině kabinetu se založenýma rukama a sledovala každodenní představení. Dokonalost. Byla jsem tu sice platná jak prachovka u Aberfortha, ale tohle byl pohled pro bohy. Už to chtělo jen popcorn a nohy stůl (no, nikdy jsem netvrdila, že jsem dáma). Minerva, Filius a Severus tančili kolem koštěte a mohli se přetrhnout při vymýšlení věcí, co by nikoho se zdravým rozumem snad ani nemohly napadnout. Na druhou stranu - kdy my vlastně jednali naposled s někým se zdravým rozumem? Všude po místnosti se povalovaly bichle, z nichž polovinu měl někdo v ruce naposledy, když byly zanášeny do evidence.

Minerva objevila zcela nové rozměry paranoie a Severus ji v tom bezvýhradně podporoval. Kdykoli přišla s nějakou myšlenkou, dokázal ji během pár vteřin rozvinout v tak dokonalé teorie a spiknutí, že by si z toho i celé oddělení bystrozorů ucvrnklo blahem. Vlastně jsem ho snad ještě nikdy neviděla tak šťastného. Byl jako dítě při první návštěvě Medového ráje. Oči mu plály zápalem pro věc, jako by nalezl smysl nejen svého života, ale celé existence. Brumbál mohl být hrdý - dosáhl něčeho, čeho žádný ředitel před ním. Nebelvír a Zmijozel spolupracovaly bok po boku ve vzájemné shodě jako sehraní partneři a nedokázal je rozdělit ani poprázdninový návrat studentů. Především Oliver Wood naléhal na Minervu v pravidelných intervalech, ať vrátí koště Potterovi a neohrožuje budoucnost vlastního famfrpálového družstva. Minerviny ochranářské pudy ale prozatím vítězily na celé čáře. A to i přesto, že v lednovém zápase dal Zmijozel Havraspáru dost slušně na frak a přiblížil se tak zase dalšímu vítězství poháru. A proti Severusově sportovnímu duchovi neměl nějaký Wood nejmenší šanci. Tohle byla prostě jiná liga.

"Nemyslíte, kolego, že bychom to koště neměli ještě jednou rozebrat? Dočetla jsem se o případu, kdy… Vlastně nešlo o koště, ale o kotlík, ale jde o princip..." Severus začal horlivě přikyvovat, ačkoli otázka směřovala původně na Kratiknota a Minerva ještě ani nestihla nastínit problém.

"Neměli to koště rozebrané včera?" zeptala se mě tiše Rolanda, přesto jsem nadskočila leknutím, protože jsem ji nezaregistrovala, že přišla.

Přikývla jsem. "A předevčírem a den předtím a den předtím…"

"Lítá ještě?"

Pokrčila jsem rameny. "To ještě nikdo nezkoumal."

"Už jsem se bála, že ho ani neuvidím vcelku."

"Tak koukej rychle, protože v tomhle stavu nikdy dlouho nevydrží."

"Co ty tu vůbec děláš?"

"Nic," odpověděla jsem popravdě. "Ale včera jsem si třeba představovala, v které fázi vývoje bychom byli, kdyby tihle vedli oddělení kvality."

"Neměli bychom ani vidličku."

"Měli bychom na to koště někoho posadit," prohlásil Kratiknot a jejich oči se stočily ke mně, jako by snad znali moje životní cíle. Teda když jsem je kontrolovala minule, tohle mezi nimi nebylo a rozhodně jsem ten seznam neměla v plánu aktualizovat.

"Promerlina! Já už měla být pět minut v hodině!" vyhrkla Minerva, popadla zápisník a odkvačila. Filius se Severusem osiřeli. Filiusovi to nevadilo ani v nejmenším, zato Severusův zápal trochu pohasl. "Asi bych se měl jít taky připravit na hodinu." Filius pokýval hlavou a dál si soustředěně prohlížel Kulový blesk. Dnes neučil, tak se mohl věnovat dekonstrukci dle libosti.

"Mohu?" připojila se k němu Hoochová, takže jsme koště nechali v rukou těm nejpovolanějším a vyklidili pole. Jak se říká - kde se pracuje, tam nepřekážej.

"Opravdu s tím koštětem něco je?" zeptala jsem se, když už jsme byli v bezpečné vzdálenosti.

"Pořád lítá," odpověděl poněkud zklamaně Severus.

"To se divím."

"Já taky."

Někdy je blbuvzdorná konstrukce prostě k vzteku.


Vánoce nám vydržely až do začátku února. Po více než měsíčních průtazích již bylo prakticky nemožné udržet Pottera od jeho koštěte. Wood už za Minervou pořádal výpravy téměř každý den, až se k němu s nátlakem přidal i sám Potter. A protože Minerva už nedokázala vymyslet další hrozbu a Kratiknotovi už taky došla fantazie, nebylo vyhnutí a koště bylo vráceno právoplatnému majiteli. Definitivně se tím uzavřela jedna kapitola bradavických dějin. Troufnu si fušovat Sibyle do řemesla a pronesu svou malou předpověď - už nikdy nezavládne takový duch spolupráce mezi naší kolejí a Nebelvírem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lenka.strelenka lenka.strelenka | Web | 24. prosince 2016 v 16:31 | Reagovat

supr jsou tu Vánoce nová kapitolka! skvělé jako vždy :) ještě by jsi Sib mohla zavést tradici - kapitola na Silvestra a na nový rok :D

2 JSark JSark | 24. prosince 2016 v 19:38 | Reagovat

Že Minerva neodhalila pozadie Severusovho náhleho záujmu o zdravie jej hviezdneho chytača. :-D

3 Chavelierka Chavelierka | 27. prosince 2016 v 18:03 | Reagovat

Skoro jsou začala doufat, že vážně někoho přinutí to koště vyzkoušet než ho dají Potterovi :-D Na druhou stranu si vážně nedovedu představit, koho by umluvili. Docela jsem se taky divila, že Severus nenápadně neodebral nějakou součástku, když se to koště tolikrát rozebralo a složilo. Měl by jistotu, že už nevzlétne :-D Asi ho Minerva sledovala až příliš bedlivě. Každopádně supr kapitola. Přála jsem si být na místě Julie a užít si tu podívanou 8-)

4 Jituš Jituš | 3. ledna 2017 v 14:08 | Reagovat

Hurá, vánoční dáreček, díky

5 Railey Railey | 21. března 2017 v 21:50 | Reagovat

Dva dny soustredeneho cteni a jsem az tu :-) dokonale mne tahle povidka vcucla a chtela bych cist a bavit se dal ;-) bude nekdy v blizke budoucnosti pokracovani?

6 P. D. P. D. | 21. dubna 2017 v 0:25 | Reagovat

definuj blízkou budoucnost :-D

7 Evelynne Storm Evelynne Storm | 9. června 2017 v 13:17 | Reagovat

Chtěla bych Vám poděkovat za Vaše velmi povedené literární tvoření, které mi nejednou zpříjemnilo prokrastinační chvíle během učení se na zkoušky. Píšete ještě? :)

8 Abigail Abigail | Web | 13. července 2017 v 21:44 | Reagovat

Tohle mi prostě chybí. Ne, že by se člověk nepobavil u běžných denních příspěvků. Naopak, je mu z nich zcela jasná cesta inspirace, ale... Julia a Severus mi prostě chybí, pořád platí, že bych je snesla častěji než jednou v roce, na Vánoce...

9 Hena Hena | 15. listopadu 2017 v 21:35 | Reagovat

Ahoj, tak jsem všechny 3 díly shltla od pondělka, dospěla k názoru, že to se mnou není až tak zlé, a spadla několikrát pod stůl, v důsledku čehož mám na hlavě 2 solidní boule (nikdy nevstávat s deskou stolu nad hlavou). A v záchvatu smíchu se ptám, bude do Vánoc další kapitola? A pokud ano, hodláš pokračovat v načatém tempu? Protože když si vezmu že:
počet knih celkem: 7
počet Pádů napsaných: 2,5
počet kapitol ročně: cca 1,0003
vychází mi, že až dopíšeš sedmičku, bude mi 125 let 8-O

10 P. D. P. D. | 16. prosince 2017 v 23:55 | Reagovat

omlouvám se, dlouho jsem nekontrolovala komentáře jinde než jen u toho, kde si průběžně stěžuju na svůj život.
jestli přímo do vánoc, to negarantuju, protože předvánoční týden bude zase docela nabitý jak ve škole, tak mimo ni - máme ještě workshop a zase musím k doktorovi. do toho možná ještě finančák, uvidím, jak budu stíhat, jestli se tam dostanu.
nechci ani počítat, do kolika bych tu musela být já, kdybych to chtěla tímhle tempem dopsat celý, protože můj startovní věk bude asi vyšší... jako dopsat bych to chtěla, ale občas přemýšlím, jestli julii prostě nenechám někde spadnout ze schodů a zlomit si vaz... :-D

11 Hena Hena | Sobota v 20:45 | Reagovat

Né! Nezabíjet!!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama