Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

11. 4.

11. dubna 2016 v 23:47 | Paccia Domna |  *Non-fiction
Dnes!
Konečně jsem měla pocit, že k tomu došlo! Den, kdy mě konečně začnou brát vážně jako pedagoga!
Jednou to přijít muselo - a už je to tady!
O přestávce za mnou přišli dva studenti, že mají dotaz.
Byla jsem hrdá. Chápejte - O PŘESTÁVCE! A jdou za mnou, za pedagogickým vzorem! Hrdě jsem vypjala hruď v triku s marveláckým logem S.H.I.E.L.D. na prsou. Samozřejmě že mohou mít dotaz, všechno zodpovím. Jsem dospělá, zodpovědná, inteligentní a začíná to na mně být konečně vidět.
"Paní učitelko, my jsme se chtěli zeptat na ten prsten."
Lehce ve mně hrklo. Když měli naposledy poznámky o prstenu, strašně jim leželo na srdci, že ho nosím na prsteníčku levé ruky a že si nikoho nenajdu, protože takhle vypadám zadaně. Sice jsem se je snažila přesvědčit, že v tom, že jsem sama, je prsten ten nejmenším problém, ale budiž, vyměnila jsem ho a nosím ho teď na prostředníčku. Kdyby se náhodou někdo našel, abych mu zdviženým prstem mohla dát naději. Stejně jsem ale zalétla očima k oběma prstenům - černý se symbolem Flashe na pravé ruce v pořádku, Prsten moci na prostředníčku levé taky v pohodě. Ten jsem se tam naučila nosit hodně rychle. Jednou jsem si ho vzala po prodlouženém víkendu na prsteníček - a sekretářka na mě hned ve dveřích vyvalila oči, že jsem se stihla vdát. Když jsem jí řekla, že to je Prsten moci z Pána prstenů, řekla, že jsem blbá, tak už jsem jí radši ani neříkala, že ho mám dokonce ve třech barvách.
"No?" zeptala jsem se nejistě.
"Paní učitelko, jak je ta básnička. Jeden prsten vládne všem..."
Takže zase nic.
Ale prsten se jim líbil.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 JSark JSark | 12. dubna 2016 v 20:04 | Reagovat

:-D No neviem, ono to nie je nič moc, keď sa na teba niekto obracia s otázkou. Minulý týždeň som dostala mail od študenta, či by som mu mohla pomôcť so zdrojmi na bakalárku. Tak som sa hodinu rýpala v archíve, poslala som u to. Druhý deň poďakoval a spýtal sa, ako by mal do angličtiny preložiť názov práce. Popravde som mu odpovedala, že by ho mal zmeniť, pretože nie je najlepší. Odpoveď: školiteľka povedala, že je ok. Dobre, tak som mu napísala preklad toho pôvodného. Druhý deň: a neviete mi povedať, ako mám tú prácu napísať? Chvíľu som mala strašnú chuť mu odpísať, nech mu to povie školiteľka. Ale som mäkká, tak som poradila. :-! Som zvedavá, na čo sa spýta nabudúce. 8-O

2 Elza Elza | 18. dubna 2016 v 20:51 | Reagovat

velmi pěkné :-D  :-D

3 Michelle Michelle | 25. dubna 2016 v 20:59 | Reagovat

:-D  :-D zase jsi mě skvěle pobavila :-D

4 evi evi | Web | 13. května 2016 v 12:51 | Reagovat

Tak aspoň, že znají toho Tolkiena:-D

JSark: Jsem čekala, že ta historka bude končit otázkou, jestli bys mu tu práci nemohla napsat:-D

5 JSark JSark | 16. května 2016 v 19:42 | Reagovat

No, ďaleko od toho nemal. :) Ale potom sa už neozval, tak snáď si poradí.
Teraz som končila semester a tiež som mala zaujímavé skúsenosti - dve seminárne práce, z ktorých jedna bola okopírovaná takmer od slova do slova z možno 3-4 zdrojov, druhá vyzerala, ako keby niektoré odseky vyliezli z google prekladača. 8-O A zase som mäkká, obidvoch hriešnikov som vyhrešila a nakázala práce prepísať. Ale musím povedať, že to nie je úplne ich vina, proste im chýba predmet, kde by sa naučili, ako písať práce a zo stredných škôl bohužiaľ prichádzajú strašne nepripravení. Niektorí majú katastrofálne problémy s pravopisom, gramatikou, štylistikou, nie to ešte aby vedeli napísať prácu. Je to des. :-x

6 larkinh larkinh | 14. srpna 2016 v 9:38 | Reagovat

Doufám, žes jim poradila, ať si tu knihy půjčej v knihovně a přečtou si je?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama