Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Nadvláda přišla přes poezii

10. srpna 2015 v 23:00 | Paccia Domna |  *Přišel jsem, viděl jsem
Známe to všichni - Skynet nabude vědomí a spustí válku strojů proti lidem, Ultron stráví pár vteřin na netu a rozhodne se vyhladit lidstvo. Ať se objeví jakákoli umělá inteligence, její kroky vedou bezpečně k tomu, aby nás eliminovala. Mimo Matrixu, tam si nás pěstovali - a likvidovali jen nepřizpůsobivé.I mně tento scénář vždy přišel logický. Kdybych se probudila v této civilizaci a měla přístup prakticky všude, taky bych se lidstva zbavila. Sice bych kvůli tomu nebudovala armády, ale sotva bych si zajistila vlastní přetrvání bez nutnosti lidské existence, trochu bych si pohrála s účty a již existujími zbraněmi a lidstvo by se zlikvidovalo samo. Proč plýtvat energií. K mému překvapení zřejmě stroje uvažují dost obdobně. Místo předbíhání událostem a zbytečného vysilování se se věnují tvůrčím činnostem - poezii! A musím říct, že dost zdařile.

Celý článek si můžete přečíst na příslušné stránce, já sem zkopíruju jen pár příkladů (protože jestli jste jako já, tak taky nic zásadně nerozklikáváte).

***
PÍSEŇ PODZIMU

proč se nedorazíš?
telefonát není naděje
pořád doma na týhle planetě
čas pro tebe stále dupe svou

na na na...


já vím, že v duchu prozrazuju snář
poznám že nejsem nic víc
***

Docela depresivní, ale jedna z nejlepších básní, co jsem v poslední době četla. Zajímavé obraty a má to i smysluplný obsah, což se o mnohých současných tvůrcích říct nedá. Smutné, ne? Každopádně sbírku tohoto tvůrce bych si určitě koupila.

***
VŠE PRÝ JE MŮJ HŘÍCH

já nechci slyšet chtíč
tak vzácný jako listí
slzy v očích mám
a měl bych řvát


kdo mi to vášně ukrývá
netuším, každý je tu sám
jen pár let jsem přísahal
že pro mne má smysl žít.
***

Ačkoli se UI zdá jako ukázkový depresant, má i smysl pro humor. Dvě krátké:

***
NEJSI TAMARA

jsi ludmila

***
NEJHEZČÍ DÁREK


50 kčs, tak mám tě rád
***

Dál už jen pár obratů, co mě opravdu oslovily:

***
déšť očima život hledá
***

venku je den
tak proč se bojíme
spát
***

Jinak, abych trošku prohloubila deprese, že i v poezii nás UI pomalu přebíjí, tak zde semůžete přesvědčit, že i maluje...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JSark JSark | 11. srpna 2015 v 13:26 | Reagovat

Poézia ma moc neberie, takže im ju kľudne prenechám.
A určite žiješ a písala si to ty a nie tvoj počítač? :-D

2 larkinh larkinh | 14. srpna 2015 v 19:42 | Reagovat

Lidstvo je virus, který se už přemnožil - potřebuje trochu "vybít" - zcela souhlasím s Valentinem z Kingsman: Tajná služba, i když tedy já bych volila jiný způsob - třeba jako ten z Dvanáciti opic.
Poezii jsem nečetla, ta mě také moc nebere, ale obrázky se mi líbily. Jenom místo "šroubků" bych použila název "trilobiti" :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama