Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Konečně

25. května 2015 v 18:12 | Paccia Domna |  *Non-fiction
Dnes se mi dostalo asi největšího uznání v mém životě.Normálně probíhá hodina, probírám novou látku, do konce hodiny zbývá asi patnáct minut a najednou se ozve jedna studentka: "Všechno nejlepší."
"Facebook?" zeptám se, i když je mi vše jasné. Ta mrcha vždy všechno vykecá. (Ale potěšilo, že facebook otevřeli až tak pozdě.)
Tak mi teda děcka svorně pogratulovali (koncovku -a sem prostě nedám, no :D), načež jedna studentka správně podotkla, že mám narozeniny stejně jako Ian McKellen. To potěšilo, tím se chlubím ráda. Načež z jednoho studenta vypadlo: "Toho neznám, ale vás jo."
No může se mi reálně dostat většího uznání? :D


Co mi ale přišlo neskutečně kouzelný, byl jeden student: "Vy máte narozeniny? Jako dneska? Jako fakt?" A ještě na mě koukal, jako že ho fakt zaráží, že i učitelé mohou něco takového mít. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kathie Jones Kathie Jones | Web | 25. května 2015 v 20:01 | Reagovat

Takže dodatečně i od věrných fanoušků tvé tvorby: všechno nejlepší! :-D

2 P. D. P. D. | 25. května 2015 v 20:19 | Reagovat

děkuju :-) to není dodatečně, to je dnes...

3 P. D. P. D. | 25. května 2015 v 20:21 | Reagovat

kousek..... než se dokopu k tomu, abych to dopsala, momentálně překládám a nestíhám (překvapení :-D )

Vážně se se mnou něco děje. Opravdu jsem chvilku věřila, že Brumbál pro letošek vzdal vánoční snahy a ušetřil nás tak povinného všeobecného veselí. Nevzdal a neušetřil. Jen to posunul na poslední možnou chvíli, kdy už jsme téměř ztratili ostražitost, a pak jsme se mohli všichni svorně přetrhnout, aby to následující den vypadalo slavnostně a nenuceně.  Opravdu si nedokážu představit, jak bychom to tu zvládali bez pomoci magie. Jak vůbec mohli mudlové přežít tak dlouho? Musím to Charity nadnést jako téma na výzkumnou práci.

„Tomuhle říkáš pořádně zavěšená girlanda?“

Moje reakce Severusovi unikla, protože mimika je bohužel k ničemu, když k dotyčnému stojíte otočeni zády. Ale vzhledem k tomu, jak běžně reagoval na všechny mé (a nejen mé) neverbální projevy, to bylo lhostejné.

„Už máš rozsvícená všechna brnění?“ vrátila jsem mu otázku a ani jsem se nemusela otáčet, abych viděla jeho reakci. Severus totiž na rozdíl ode mě disponuje tou úžasnou vlastností, že jeho mimiku prostě vidíte, i když stojí otočený zády k vám - a za patery zavřenými dveřmi. Taky ho slyšíte, když si o vás začne něco byť jen myslet.

„Všechna v dosahu Brumbálových pěších tras. A ta girlanda ti vážně spadne.“

„Nespadne. Magie.“ V magii se totiž skrývá spousta možností - můžete nakládat s fyzikálními zákony, jak se vám zachce. Třeba zrušit gravitaci. A vše jen proto, abyste mohli odbýt práci, co vás nebaví. Může být něco lepšího než být kouzelníkem?

„Jak myslíš. Jen chci, abys věděla, že to vím a že jsem tě varoval.“

„Pořád mluvíme o vánoční výzdobě?“ vrátila jsem mu upřený pohled, aby mi pořád jen nekoukal do zad.

„Mluvili jsme snad ještě o něčem jiném?“ Někdo má dneska tajemnou, skvělé. Tohle ale umím hrát taky. Zvlášť když nemám na práci nic jiného.

„A měli bychom?“

„Vím, že jsi mluvila s Lupinem.“

„Samozřejmě že jsem mluvila s Lupinem. Je to můj kolega už několik měsíců, tak se tomu prostě nevyhnu.“

„Taky vím o čem,“ pokusil se vynést další trumf.

„Bod pro Zmijozel.“

Zhluboka se nadechl.

„Podívej, chápu, že jsi od přírody paranoidní a od nástupu Pottera v tomhle pocitu dosahuješ nových limitů, ale ač mi to láme srdce, musím tě zklamat. Ne všechno v mém životě se točí kolem tebe. Připouštím, že jsem se snažila párkrát zjistit, co to vlastně všechno spolu máte, ale protože Lupin je zhruba stejně tak sdílnej jako ty, kašlu na to. Až tak moc mě to nezajímá. Prostě si koupím novou knížku a do konce zimy se zabavím jinak.“

Dívala jsem se do očí ztělesněnému skepticizmu. Tak jinak.

„Dobře, připouštím, že jsi neskutečně zajímavý a všechno to tajemné kolem tebe je nevýslovně přitažlivé, ale buď jsem natolik líná, že to vzdávám, nebo tě prostě ve svých očích nechci zbavit aury tajemství. Lepší?“ Doprovodila jsem svou řeč lockhartovským úsměvem. Merline, jak mně ten chlap chybí! Bradavice jsou bez něj tak mdlé, unylé, fádní… A to tu máme volně pobíhajícího neregistrovaného vlkodlaka. To vypovídá o mnohém.

Pokusil se mě zavraždit pohledem a odešel. Konečně jsem objevila spolehlivý způsob, jak ukončit tyhle konverzace. Až to přestane fungovat, budu mít problém. Ale zatím na sebe mohu být pyšná. Spokojeně jsem se sama pro sebe usmála.

„Ta girlanda je nějaká divná,“ ozval se za mnou hluboký mystický hlas. V Bradavicích totiž, ať stojíte čelem obráceni kamkoli, všichni lidi se klidně naučí procházet zdmi, jen aby vám mohli vpadnout do zad.

„Co tě přivádí dolů k nám, běžným smrtelníkům?“  

Sibyla pokrčila rameny. Asi. V těch šálách se to dost těžko určuje. „Měla jsem velice silný pocit, že ti hrozí nebezpečí.“

„Jdeš pozdě, Severus už odešel.“

Chvilku se na mě pokoušela zaostřit skrze své brýle, ale pak se otočila, vskutku efektně, protože všechny ty šály kolem ní zavířily, že ani Severus by se za to nemusel stydět, a odkráčela. Taky potřebuju vlající šaty. Prostě potřebuju. Jen co se dostanu někam jinam než na hlídku do Prasinek, musím si něco obstarat. Rozhlédla jsem se kolem sebe, jestli zase nehrozí, že se za mnou vynoří někdo s důležitým sdělením, a - dorazilo Sibylino nebezpečí. Girlanda se s jakýmsi nedefinovaným zvukem uvolnila a zřítila se přímo na mě. Zatímco jsem se sbírala z dlažby, zahlédla jsem ještě mizejícího Protivu. Než jsem stihla vytáhnout hůlku, byl pryč, takže místo nějaké zajímavé kletby ho doprovodilo pouze několik barvitých nadávek. Ještě že jsou studenti v kolejích.

4 patka patka | 25. května 2015 v 20:45 | Reagovat

jéééj :-D ohromné zlepšenie nálady, ďakujem :-) nie je nič lepšie než si dať prestávku od učenia na zajrajšiu maturitu a nájsť takéto milé prekvapenie. ešte raz ďakujem  a dúfam, že čoskoro pribudne aj nová kapitola :-D

5 P. D. P. D. | 25. května 2015 v 21:25 | Reagovat

tak zítra hodně štěstí :-) my už máme maturity za sebou - tak bacha, babička není poezie, jak se nám jeden chlapec pokoušel tvrdit ;-)

6 Colleen Colleen | Web | 27. května 2015 v 8:05 | Reagovat

[3]: Jéé... jupí!!! Kdy budeš mít další narozeniny, já chci ještě!! Nebudeme čekat na novou kapitolu roku, viď že ne? :-(

7 P. D. P. D. | 27. května 2015 v 11:45 | Reagovat

:-D já ti nevím, oni se tak zjevujou...

8 denice denice | 27. května 2015 v 21:53 | Reagovat

Pozdě, ale přece - všechno nejlepší k narozeninám.
A moc děkuji za kousek kapitoly, už se mi po Julii strašně stýskalo!

9 P. D. P. D. | 28. května 2015 v 10:50 | Reagovat

děkuju :-)
mně taky.... jen se k tomu pořád nemůžu dostat - a když náhodou mám čas, tak nejsem schopná cokoli tvořit, je to bída se mnou... :-(

10 JSark JSark | 31. května 2015 v 11:41 | Reagovat

Tiež dodatočne gratulujem k narodeninám a ďakujem za ukážku z kapitolky. :-D

11 evi evi | Web | 18. června 2015 v 17:28 | Reagovat

že nezná Iana McKellena, to je v pohodě. Hlavně jestli zná Michala Davida. A Chucka Norrise:-D

12 Elza Elza | 5. srpna 2015 v 20:30 | Reagovat

Kus kapitoly! A zrovna k mým narozeninám! A já to minu... :-D
Díky, PD!
PS: My máme narozeniny jako Ian McKellen, milááášku? To jsme netušili/y! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama