Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

8. 5.

8. května 2015 v 0:41 | Paccia Domna |  * Info
Už to tu dlouho nebylo, tak zase krátké zpravodajství a výmluvy, proč nepíšu.


V březnu zavítal do Prahy v rámci Febiofestu Alan Rickman - toho asi zrovna na těhle stránkách představovat nemusím. Přijel sem se svým novým filmem A Little Chaos, který je tak krásně červenoknihovně přeložen jako Králova zahradnice. Alan si to střihl roli Ludvíka XIV., již zmiňovanou zahradnici Kate Winslet - a když už se tu tvářím tak potterofilsky, hraje tu i Helen McCrory (Narcissa) a Phyllida Law, což je matka mé milované Emmy Thompson (Sibyla) a Sophie Thompson (Mafalda Hopkirk). Kouzelný je tu i Stanley Tucci, protože ten je kouzelný vždycky, a to ani nemá s Potterem nic společného. Už když jsem zjistila, že sem láska mého života pojede, bylo mi jasné, že se daný den budu muset hodit marod, protože tohle si ujít nedám. Nakonec se to vyvrbilo tak, že jsem mohla odjet z práce dřív (oficiální důvod - potřebuju do knihovny - což byla mimochodem taky pravda), takže bych to stihla - a pak ještě přišla ředitelka s tím, že kdyby mi dala volno celý den, jestli bych kamsi zašla. Zašla, samozřejmě - takže jsem vyřídila pochůzky, vyzvedla si knihy na fakultě a vyrazila vyhlížet Alana. Shrnu to - od 19. března 2015 mohu klidně zemřít, protože můj život dosáhl vrcholu (a on se pak stejně po padesáti letech oženil s Rimou). Byli jsme ve stejném městě, dýchali stejný vzduch - a byl úžasnej, kam se hrabou fotografie. Prostě - ON FAKT EXISTUJE! (Nefotila jsem, fotek je všude dost, ale podpis mám : ) )

Abych unikla prázdnotě, co se v mé duši rozprostřela po naplnění životních cílů, vyrazila jsem teď v pondělí 4. 5. (hned poté, co jsem si odzadávala matiku) opět do Prahy vystát frontu - byl tu Jo Nesbo. Jestli jste tam nebyli (čemuž se mi vzhledem k tomu, že tam byla asi půlka republiky, ani nechce věřit), tak fronta byla od Neoluxoru snad až na Hlavák, šílený. My dorazili ¾ hodiny předem, a už jsme stály kus za rohem v Opletalce. Ale jakmile autogramiáda začala, utíkalo to velice rychle, Neoluxor měl výborně zvládnutou organizaci, nikdo nikde nezdržoval. Z fronty byl prý zaskočen i Nesboho tým - a autorovi samotném nemluvě - musel asi docela koukat, když kolem fronty procházel do knihkupectví. No, třeba se zase někdy staví. 5. a 6. se po republice ještě motal Kevin Hearne (Kroniky železného druida) v rámci svého evropského turné, v Praze a Brně křtil Gaiin štít, ale to už by mě asi zakousli - na škole je nás málo, kdo nezadává, učí, navíc akce s ním jsou od čtyř a to mi končí hodiny… Nakonec byla moje sestra natolik ochotná a skvělá, že mi tam došla, takže knížečky s podpisem mám.

Přednedávnem jsem tu psala, že bude vycházet další kniha Terezy Matouškové. Vílí kruhy jsou již v prodeji, je to formátem sice malinká roztomilá knížečka, ale nenechte se zmást - stran to má kolem 250, a na rozdíl od Hladových přání, ze kterých dýchala převážně pohádková (kolem toho slova si domyslete uvozovky, o pohádku se nejedná) atmosféra, Vílí kruhy opouští tuto hravost a vrhají se do Podmoří s opravdu velkolepým zápřahem - projedou ho skrz naskrz a ještě zabrousí do jeho pantheonů. Víc nenapíšu, stručný náznak děje máte v předchozím článku, na internetu se již objevují první recenze, takže v případě zájmu je vše dohledatelné. Jen bych k tomu všemu ještě zmínila, že knihu doplňují i půvabné ilustrace Aleny Kubíkové. Snad nebude vadit, když sem přidám ukázku.


Poslechli a výtah se rozjel dolů. Mechanismus se teskně rozskřípal, rozklapal a rozhučel. Femorianovi se stáhly útroby novou vlnou hrůzy. Namlouval by si, že je to strachem z neznámé výšky, ale stroj k němu promlouval jasnou řečí umírajícího zvířete. Dokonávalo zatraceně rychle.
(Tenhle odstavec se mi vážně líbí :D )
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 JSark JSark | 8. května 2015 v 21:17 | Reagovat

Heh, vieš, čo ma napadlo ako prvé, keď som videla ten infantilný preklad filmu - čo by sa stalo, ak by vypadlo "hra" zo zahradnice. :D

2 P. D. P. D. | 9. května 2015 v 14:59 | Reagovat

:-D  :-D
ta tam není, bohužel. v dark harbor musí stačit :-D

3 evi evi | Web | 9. května 2015 v 15:05 | Reagovat

Taky mám od toho 19. března pocit, že mám splněno. Nikdy mě ani nenapadlo, že bych viděla AR na vlastní oči (jakože fakt existuje:D), natož že by jeho ruka spočinula na mém zápisníku:-D A to teda normálně celebrity nikde nenaháním. Vlastně tohle bylo poprvé, pokud nepočítám to, že někdo dá po představení divákům na chodbě pár podpisů. A i těch mám coby spočítal na prstech jedné ruky. Prostě on je fakt jiná liga.

4 P. D. P. D. | 11. května 2015 v 13:37 | Reagovat

no tak allan byla prostě povinnost. jak říkám, já byla ochotná dát i výpověď, kdyby mě nechtěli pustit, to prostě nešlo, sedět tady, zatímco on se prochází po praze... :-D

5 Chavelierka Chavelierka | 11. května 2015 v 20:24 | Reagovat

Taky jsem si byla zasnít na Febiofest.
Mluvíš mi z duše, taky si neustále říkám, fakt je to chlap z masa a kostí? O_O  :-D
Já měla štígro zrovna jsem si přehodila dovču a hle on přijel. Asi znamení osudu, že se máme potkat :-D
A teď čekám na další splnění snů :-D

6 P. D. P. D. | 25. května 2015 v 20:16 | Reagovat

jo, prostě... a vážně neuvěřitelný bylo, jak neskutečně dobře vypadal. s fotkama naprosto nesrovnatelný... no já se rozplývám pořád, jen si na to vzpomenu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama