Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

19.12.

19. prosince 2013 v 13:07 | Paccia Domna
Před pár lety, když šel do kin Pán prstenů, všichni měli strašný problém s tím, jak je to zkráceno, jak je to ořezáno, jak to tí pádem místy mění vyznění a posouvá některé postavy, kam se *** poděl Tom Bombadil, že písně, kterými je knižní trilogie protkaná, vymizely a tak dále a tak dále. Teď už nám nějakou dobu kina okupuje druhý Hobbit, kde si Peter Jackson vzal všechny výtky k srdci - do filmu dostal téměř všechny scény z knihy (+ některé navíc), dopřál nám písně, všechny postavy (+ některé navíc), a hle, zas špatně! Divák je prostě tvor nevděčný a hudrat bude vždy, a čím víc ho budou rozmazlovat, tím bude nespokojenější. Druhýho Eragona na vás, nespokojenci!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ta druhá Ta druhá | Web | 19. prosince 2013 v 13:16 | Reagovat

No...ještě štěstí, že jsem Hobita neviděla, nečetla a ani to nemám v plánu. Všechny tyto nepokoje z kterých jistě brzy vznikne občanská válka, jdou mimo mě ;-)

Druhýho Eragona ano...ale s jiným režisérem prosím.

2 P. D. P. D. | 19. prosince 2013 v 14:31 | Reagovat

no, to já na hobbita musela už na půlnočko, ačkoli se za nějak skalní fanynku nepovažuju. ovšem podle mě se v tomhle člověk nemůže řídit - já jsem za hobbita ráda a ráda na něj koukám, líbí se mi. ovšem mně by stačilo, kdyby tak jen thorin, fili a kili chodili po novým zélandu, zpívali, hrála k tomu hudba, bilbo by za nima klusal na poníkovi a občas by se tam objevil elrond nebo thranduil. mně to ke štěstí stačí. hezký chlapi, krajina a hudba, co víc si přát? :-D samozřejmě, je to dlouhý, ale má to tři hodiny, to je pak každej film dlouhej. utahaný mi to nepřijde - pořád je nějaká akce, jiné prostředí, pořád je na co koukat. mnohem víc mě teda rozčiloval frodo v pánovi prstenů, brzda jedna. toho jsem vždycky měla tendence přetáčet.
ale vůbec pokud jde o srovnávání pána prstenů s hobbitem - netuším, o co komu jde. pán prstenů je plnokrevná fantasy, hobbit je knížka pro děti. v prvním filmu bylo vytýkáno, že jsou tam občas infantilní vtipy. v knize taky, tak co. pnížka pro děti. DĚTI! ve dvojce si pochvalujou, že tam vtípky ubyly, ale že si to velkolepostí snaží hrát na pána prstenů, na kterýho to nemá. bych chtěla všechny tyhle, co si zrovna na toto tak stěžují, vidět, co by dělali, kdyby v hobbitovi peter jackson zcela změnil koncept středozemě.

a pokud jde o eragona - nevím, jestli bych na to měla po jedničce odvahu. to byl snad první film, kde jsem vážně uvažovala, že opustím kino. škoda, že to tak podcenili a odbyli ho. zbytečně pohřbená slibná příležitost..

3 Elza Elza | 21. prosince 2013 v 18:00 | Reagovat

Hobit je moc povedený - i filmově (sakra, je to vůbec k pochopení, tyhle mé komentáře...?). Pán prstenů je bohužel mizerný ať jako adaptace (haúúúú, hrůza!!!), tak jako film. Ten by chtěl přetočit... :-( Hobit je fajn. :-D

4 P. D. P. D. | 21. prosince 2013 v 18:42 | Reagovat

mně se líbí oboje. nebudu na to koukat donekonečna za dlouhých zimních večerů, ale čas od času kouknu ráda na oboje... :-)
jako adaptace i jako film?

5 Elza Elza | 22. prosince 2013 v 15:43 | Reagovat

Ani jako film: Pán prstenů bohužel nedrží vnitřní logiku ani sám o sobě - ta filmová trilogie není zrovna "samonosná" (to se povedlo u Potterů, tam jsou díly víceméně srozumitelné bez znalosti ostatních a hlavně navazují filmy vzájemně na sebe).
Hobit je jako zatím film fajn - předlohu neuráží a má samostatné nápady.

6 Odetta Odetta | Web | 30. prosince 2013 v 19:05 | Reagovat

Hobita jsem četla a druhou část zatím neviděla, ale proti první nic nemám. PP jsem sice nečetla, ale v létě jsem si dala maraton jeho filmů. Možná to bylo tím, že jsem to sledovala téměř v kuse, ale bylo to na mě moc i bez vynechaných písniček a scén. Ale máš pravdu, nic nemá na Eragona. Nejsilnější dojem ve mně nechala nejspíš marmeláda/povidla okolo Durzových úst, ale věřím, že tam bylo mnoho lepších chvilek :-D  :-D

7 P. D. P. D. | 30. prosince 2013 v 21:18 | Reagovat

to si ani nevybavuju :-D je vidět, jak člověk léty vytěsňuje a vytěsňuje...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama