Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Prosinec 2013

Šťastný nový rok

31. prosince 2013 v 21:32 | Paccia Domna |  *Proběhlo mi hlavou
Nebudu tady prudit s žádnou rekapitulací - jednak si nepamatuju, co se tenhle rok dělo, jednak jsem to dělala už v létě, když jsem slavila další rok nečinnosti blogu. Takže vám všem jenom stručně popřeju všechno nejlepší v novém roce a oslavy bujaré jen přiměřeně, ať ten nový rok nezačnete s příliš velkou kocovinou.Odpočet

28. prosince 2013 v 14:22 | Paccia Domna |  *Sherlock
Pomalu odpočítáváme do chvíle, kdy John praští Sherlocka (a za čtrnáct dní můžeme zase vesele odpočítávat nanovo), BBC nám čekání zpříjemňuje, jak jen to jde - třeba včera si pro nás připravila naprosto boží dvouvteřinový klip s pohledem na DVEŘE (prostě tam sedí banda sadistů, co se můžou potrhat smíchy, mizerové), a v Radiotimes vyšel krásný průvodce po Londýně v Sherlockových stopách.
edit: How many days until Sherlock?


edit 13.1. a máme zas po ptákách. po obou.


Unlocking Sherlock a první miniepizoda

24. prosince 2013 v 17:08 | Paccia Domna |  *Přišel jsem, viděl jsem
Konečně VÁNOCE! BBC pustila do světa první miniepizodku k blížící se třetí řadě Sherlocka. Pod ní potom komentovaný Unlocking Sherlock.


Veselé Vánoce

24. prosince 2013 v 14:41 | Paccia Domna
Je to tu zas. Doma se luxuje, kafe piju hořký, abych snížila hladinu cukru a přežila do večerního kapra, kterýho přežiju jen na Vánoce a ještě ne vždy. Takže i vám všem přeju krásné a pohodové přežití Vánoc a s přáním do nového roku se tu objevím později.

19.12.

19. prosince 2013 v 13:07 | Paccia Domna
Před pár lety, když šel do kin Pán prstenů, všichni měli strašný problém s tím, jak je to zkráceno, jak je to ořezáno, jak to tí pádem místy mění vyznění a posouvá některé postavy, kam se *** poděl Tom Bombadil, že písně, kterými je knižní trilogie protkaná, vymizely a tak dále a tak dále. Teď už nám nějakou dobu kina okupuje druhý Hobbit, kde si Peter Jackson vzal všechny výtky k srdci - do filmu dostal téměř všechny scény z knihy (+ některé navíc), dopřál nám písně, všechny postavy (+ některé navíc), a hle, zas špatně! Divák je prostě tvor nevděčný a hudrat bude vždy, a čím víc ho budou rozmazlovat, tím bude nespokojenější. Druhýho Eragona na vás, nespokojenci!

13.12. 2013

13. prosince 2013 v 8:25 | Paccia Domna |  *Proběhlo mi hlavou
V pátek třináctého pokračuju v pozitivním přístupu k životu. Ve škole si mě natolik váží, že místo své krásné, uklizené a nablýskané třídy dostanu tu nejvíc zabordelenou, ať se o ni starám. Tolik svěřené důvěry v mou osobu mě neskutečně hřeje u srdce.

Soukromá výzva nastávajícím maturantům

10. prosince 2013 v 14:58 | Paccia Domna |  *Proběhlo mi hlavou
Sedím v kanclu a opravuju maturitní slohovky, které nám byly svěřeny za úkol. Což o to, přečtení, opravení, obodování jakž takž jde, ale ta část, kdy se mají sepisovat komentáře! Lidi, prosím, když už vidíte, že ten text by neobstál ani ve čtvrté třídě, prosím, napište to pod dvě stě slov, ať se to nemusí číst a hodnotit! Vždyť ty komentáře jsou delší než samotná slohovka. A v případě, že je text sice dostatečně dlouhý, ale vypadá to, že ho napsala opice po mozkové příhodě, nejde napsat, že je to děs ve všech ohledech a že je na to škoda slov...

PS: Ten, koho jsem neurazila, prosím, nevíte, jestli je možné zbavit se fb tlačítka "líbí se mi" pod článkem? V administraci jsem našla jen nastavení barevného schématu na "světlé" / "tmavé", ale možnost "žádné" nikde nevidím.

9. 12.

9. prosince 2013 v 10:09 | Paccia Domna |  *Proběhlo mi hlavou
Po motivujícím předchozím týdnu jsem se rozhodla dívat se na svět pozitivně - a hle, první vlaštovka je na světě! Na záchodech se nám objevil papír na utírání rukou, po kterém nesmrdí ruce (ne tolik).

Varování

3. prosince 2013 v 13:26 | Paccia Domna
Varování - předchozí článek obsahuje sprostá slova. Bohužel ale moje administrace NEOBSAHUJE předchozí článek, nemůžu to dopsat tam.

Kdo tedy nechcete číst o tom, jak jsem dožraná na celý svět, koukněte na blog ke kathii.jones, která přednedávnem začala taky blogovat. :)


3.12.

3. prosince 2013 v 13:19 | Paccia Domna
3.12.