Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

31. kapitola

19. listopadu 2013 v 0:30 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád III - Smečka v zádech
Pád 3 31"Lupine, to je dobře, že je už vedete," spustila Minerva a vyrazila k nám. Lupin se skromně usmál a já se Severusem jsme narazili na obličej identický výraz - ani jeden z nás by se nikým z Nebelvíru nedal dobrovolně nikam dovést, už jen při pouhém nařčení jsme se cítili dotčeně. Přerušila tak ale i Severusovo zesměšňování mého patrona, takže jsem ze své uraženosti byla ochotná mírně ustoupit. Já taky nenarážela na pohlaví jeho patrona - i když bych mohla. Jenže na rozdíl od něj jsem dospělá.

Dám mu to sežrat jindy. Při tom pomyšlení mi hned bylo líp.

Mě si Minerva skoro ani nevšimla - těžko říct, co jsem zase provedla, - a hned udeřila na Severuse, že ho očekává Brumbál a ať pospíchá, že je to důležité. Přehodnotila jsem svůj postoj. Být ignorovaná není vždy na škodu. A Severus si pozornost zaslouží. Líbezně jsem se na něj usmála. Dala jsem si záležet na tom, aby mohl vycítit všechnu mou přejícnost. Jako člověk ovládající nitrozpyt mohl být v tomhle ohledu docela citlivý.

Jako další člověk jakž takž ovládající nitrozpyt jsem vycítila z jeho strany jistou negativitu. Ano, mé smysly stále fungují spolehlivě. Kdyby mi další smysly neříkaly, že jsem špinavá, mokrá a zmrzlá, asi bych byla nadšená víc. Byla jsem zralá na grog a postel. Až sem mě sport dostává. V čem je to prospěšné mé duši, fakt netuším. Problém ale je, kde sehnat v Bradavicích alkohol, když mně došel, a Severus v něm bude mít naložené v nejlepším případě krysí oči. Vypadá to skoro jako kaviár. Nikdy jsem ho neměla ráda, teď mi došlo proč. Zauvažovala jsem nad návštěvou u Sibyly. V jistých ohledech na ni byl opravdu spoleh, jenže od chvíle, co zvedla Minervě mandle předzvěstí Potterovy smrti, o ní nebylo ani vidu, ani slechu. Byla ještě vůbec naživu? Nevypadala Minerva nějak spokojeně?

Všechny úvahy ale ústily v jedinou - stálo to všechno za to, abych se sebrala a absolvovala všechny ty schody?

Bojím se, že odpověď je zřejmá až příliš. A o mé sociální kompetenci nevypovídá nic lichotivého. Další otázka tedy je: Dokážu s tím žít? Jo, v pohodě.

V uctivé vzdálenosti jsem následovala Lupina na cestě do svého patra. Za sebou jsem zanechávala cestičku z bláta, vody a padajícího listí. Mohla jsem to uklidit…

Ovšem taky jsem se mohla cítit jako opadavý strom, a taky nic.

"Mohu se na něco zeptat?" zastavil se Lupin zničehonic a obrátil se ke mně. Napodobila jsem jeho jednání a zastavila se taky. Asi jsem se nějak naučila udržovat odstup. Myslím, že v tom by se mi ale nikdo nemohl divit. Mimo Brumbála.

Překonala jsem se a nezintenzivnila svůj otrávený výraz. Člověk, který dennodenně jedná se Zmijozelem by to mohl vzít jako vstřícný krok.

Lupin se Zmijozelem měl bohaté zkušenosti, takže povzbuzeně pokračoval. Já to vzdala a doploužila se k němu. Ať chce cokoli, nemusíme to tu po sobě pokřikovat po schodech.

"Od samého počátku mě zajímá, jak jste vy a Severus mohli skončit ve škole. Severus není právě typ člověka, co by si užíval práci s lidmi, a nezlobte se na mě, ale vy tak na mě taky nepůsobíte."

Oddychla jsem si. Že já ani Severus nejsme rodinné typy, není žádné tajemství. A předpokládám, že nikdy ani nebylo.

"Asi osud. Nebo karma. Cesty boží jsou nevyzpytatelné. Vyberte si." Co jsem mu na to mohla říct? "Ostatně vy taky nejste prototyp člověka, co vyrazí hledat štěstí do školství. Co přivedlo vás?"

"Brumbál," odpověděl krátce a nejistě se usmál.

"Jak říkám, cesty boží…" zašklebila jsem se na něj a považovala událost za vyřízenou.

"Ale tolik let…" nedal se odbýt Lupin, zatímco jsme se zase dali do pohybu.

"Tohle okamžitě přeformulujte," rázně jsem ho přerušila. Nikdo, dokonce ani vlkodlak, nebude poukazovat na můj věk.

Zarazil se, skutečně se na okamžik zatvářil zahanbeně. Po tak dlouhé době se Severusem jsem na existenci této emoce skoro zapomněla.

"Chtěl jsem říct… Pochopil bych, kdybyste tu byli krátce a odešli, ale několik let? Nenapadlo vás nikdy jít někam jinam?"

"Pokud začínáte chytat ponorkovou nemoc, tak nebojte, jako učitel obrany takovou životnost mít nebudete, abyste musel řešit podobné existenční otázky."

"Vy víte moc dobře, že tak jsem to nemyslel."

"Nevím. Nitrozpyt je zakázán jak směrem ke studentům, tak směrem k vyučujícím." To druhé alespoň předpokládám. "Budete se cítit lépe, když budu mluvit o silných morálních zásadách, poslání, odpovědnosti, solidaritě vůči Bradavicím a tak podobně?"

"Kdybyste byla odkudkoli jinud než ze Zmijozelu, tak možná ano."

"Kdybyste byl odkudkoli jinud než z Nebelvíru, možná by se mě to dotklo."

Pousmál se a hned se zase vrátil k původnímu tématu. "Pochopím sebe a Severuse, ale pochybuju, že vás zviklal kvůli Harrymu Potterovi. Co v tom bylo?"

"Severus že by šel do Bradavic, aby mohl být nablízku Potterovi?" Jen samotná ta myšlenka byla absurdní. Severus Pottera nesnášel. Nesnášel zem, po které chodil, vzduch, který dýchal. A nesnášel ho, ještě než slavnostně napochodoval do školy v houfu dalších prváků před dvěma lety.

"Samozřejmě že ne Harrymu, ale kvůli Lily."

Tohle byl okamžik, kdy jsem zbystřila. Věděla jsem, že se Severus s Potterovými rodiči znal, ale neměla jsem zdání, do jaké míry. Severus v tomto ohledu nebyl zrovna nejsdílnější. Bohužel z Lupina se mi také nepovedlo nic vytáhnout, protože Kratiknot snad čekal se stopkami za rohem, aby mohl v nejzajímavější chvíli vyskočit, odvést mi jediný zdroj informací z nějakých pofiderních důvodů a zhatit mi jedinečnou příležitost se cokoli dozvědět. Umínila jsem si, že to z Lupina stejně při nejbližší příležitosti nějak vytáhnu.

Dočvachtala jsem k sobě a zula rozmočené boty. Vytáhla jsem z kapsy hůlku a zkusila je uvést do původního stavu. Promočené oblečení jsem nechala tak nějak po cestě do koupelny a se světem a Bradavicemi se smířila, až když na mě několik minut tekla horká voda. O zbytku dne jsem měla zcela konkrétní představu. Zamotala jsem se do měkkého županu a vklouzla s knihou do postele, rozhodnutá, že mě odsud už nikdo nedostane. Sprcha mi sice udělala dobře, ale stejně mi bylo jasné, že z téhle Brumbálovy sportovní akce chytím přinejmenším pořádnou rýmu. Alespoň že už jsou pryč mozkomorové.

Ve vedlejší místnosti klaply dveře a já zaklapla knihu. Hlavou mi proběhla dost nepříjemná a nečekaná myšlenka. Od začátku bylo zřejmé, že Brumbál přítomnost azkabanských strážných neschvaloval a snažil se je z Bradavic dostat pryč. Kam až byl ale schopen zajít, aby se jich zbavil? Mohl to plánovat? Jistě, u Brumbála se nic nedělo náhodou, ale skutečně mohl naplánovat dnešní den? Vždyť přece musel počítat s tím, že při podobných akcích se vždy rozvíří emoce - a co to asi udělá s bytostmi, jako jsou naši nevítaní hosté. A pokud si to uvědomoval, a přesto se ze všech sil snažil famfrpálové klání uspořádat…

Skutečně by chladkokrevně ohrozil naše studenty jen proto, aby se zbavil nezvaných strážců a dohledu ministerstva?

A Zmijozelu se bude něco vyčítat!
"Vypadáš mizerně. Tak rychle si ale nemoc nemůžeš vsugerovat ani ty. děje se něco, o čem bych měl vědět?"

"Nemůžeš jednou prostě jen pozdravit?" zamračila jsem se na Severuse a vydatně jsem kýchla, abych dokázala, že mi mizerně opravdu je a nic nepředstírám.

"Mám ti na to něco přinést?" nabídl se, protože věděl, že ho s lektvarem stejně akorát tak někam pošlu.

"Ne."

"V tom případě mám další řešení. Víš, že fénixovy slzy léčí? A shodou okolností o několik pater výše právě jeden takový pták sedí."

"To jako že vypadám tak mizerně, že bych rozbrečela i fénixe?" Rázem jsem zapomněla na zdravotní obtíže. Už zase jsem byla na nejlepší cestě se urazit. V některých ohledech je na Severuse fakt spoleh.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 lenka.strelenka lenka.strelenka | 19. listopadu 2013 v 12:07 | Reagovat

pěkný ... ale po tak dlouhý době ... :-D ...  jsem ráda, že tu něco přibilo :-)

2 P. D. P. D. | 19. listopadu 2013 v 12:21 | Reagovat

pořád píšu, jak nestíhám, tak tohle je důkaz, no... :-D

3 patka patka | 19. listopadu 2013 v 16:10 | Reagovat

Hurá! ;-) Už som pomaly ani nedufala, že niečo pribudne. Kapitola skvelá ako vždy, úžasne mi zdvihla náladu :-D
Ale ďalšia by mohla byť skôr B-) :-)

4 P. D. P. D. | 19. listopadu 2013 v 18:53 | Reagovat

no, mohla.. O:) ale čertví...

5 Jiťa Jiťa | 19. listopadu 2013 v 19:26 | Reagovat

Děkuji za super kapitolku. Už se moooc těším na pokračování. :-D

6 Jituš Jituš | 20. listopadu 2013 v 13:29 | Reagovat

Hurá, další kapitolka, už se těším. Proto sem lezu každý den.

7 chavelierka chavelierka | 20. listopadu 2013 v 17:36 | Reagovat

Ten poslední odstaveček mě totálně rozsekal. vypadám tak, že bych rozbrečela fénixe :-D  :-D  :-D  :-D
Když se přestanu smát, tak možná i zplodím komentář :-D  :-D  :-D  :-D
Zajímalo by mě kam na to chodíš, jedna lepší hláška než druhá :-D  :-D  :-D
A líbí se mi jak jsi tam zamontovala informace o Lilly. Jsem zvědavá, jestli  bude Julinina zvědavost vyslyšena 8-) Severus ukázán v lidském světla vrrrr :-P
A naopak Brumbál nastíněn jako starý intrikán, geniální :-D

8 robin robin | 20. listopadu 2013 v 18:30 | Reagovat

hazký,ale krátký :-D

9 Lily Lily | 22. listopadu 2013 v 8:25 | Reagovat

Vážně mne baví, jak za ní Severus pořád lozí..:) chudák, jedinej další zmijozel na hradě, že.. Pěkný to info o Lily.. jsem zvědavá, jestli bude nějaký další..:)

10 Elza Elza | 22. listopadu 2013 v 16:21 | Reagovat

D O K O N A L É ! ! !
/Dám mu to sežrat jindy.
Problém ale je, kde sehnat v Bradavicích alkohol, když mně došel, a Severus v něm bude mít naložené v nejlepším případě krysí oči./ :-D  :-D  :-D

11 denice denice | 22. listopadu 2013 v 20:14 | Reagovat

Občas nahlédnu a ejhle - ono se urodilo! Moc pěkná šňůrka perliček pro radost. Hovory Julie se Severusem můžu kdykoli, tentokrát zabodovala i ve stírání chudáka Lupina. Moc doufám, že sebere energii a ještě si ho podá.
Díky.

12 P. D. P. D. | 22. listopadu 2013 v 21:37 | Reagovat

děkuju za tolik komentářů. jste skvělí :) já bych se na sebe s tímhle tempem psaní vykašlala už dávno. :)

13 GwenLoguir GwenLoguir | 23. listopadu 2013 v 12:25 | Reagovat

To je také zlaté...

14 Kathie Jones Kathie Jones | Web | 23. listopadu 2013 v 13:58 | Reagovat

Trestuhodně jsem zanedbala zdejší návštěvy, tak mě kapitolka Pádu velice mile překvapila a zlepšila den :-D Ostatně poslední dobou kašlu i na svůj blog - nedostatek návštěvníků a absence komentářů zlikvidovala i zbytky mé motivace (nemluvě o nedostatku času, který momentálně "žere" mé miminko:-))

15 Julča Julča | 25. listopadu 2013 v 13:06 | Reagovat

Super, super :-)
Sotva jsem dočetla, tak se jako vždy těšim na další :-D

16 Verča Verča | 27. listopadu 2013 v 19:33 | Reagovat

Moc tě obdivuju, že to nevzdáváš. A i když kapitoly nepřibývají často, každá z nich stojí za to!!! :-) Čtu to strašně ráda :-)

17 JSark JSark | 27. listopadu 2013 v 20:50 | Reagovat

Severus k nej chodí tuším viac ako k sebe. :-D
Á, taká dobrá príležitosť vytiahnuť niečo z Lupina a Kratiknoťák nám to zákerne prekazí. :-?
Ďakujem, a šup šup s ďalšou. :-D  :-D  :-P

18 JSark JSark | 27. listopadu 2013 v 20:52 | Reagovat

Sakra, normále mi to tuším zožralo komentár. 8-O
Ďakujem. :-P

19 Jituš Jituš | 29. listopadu 2013 v 13:10 | Reagovat

My se na tebe určitě nevykašleme, alespoň na tvoji tvorbu, hlavně, aby ses na psaní nevykašlala ty. Jinak u nás doma nejoblíbenější hláška v současné době - "já bych to nejed" nepřipomíná to to něco?

20 P. D. P. D. | 1. prosince 2013 v 20:44 | Reagovat

[14]: no, snad se to zase zlepší a času bude víc. i když je fakt, že já zvládám nestíhat i bez miminka... :-?

[15]: děkuju :-) snad se tentokrát objeví dříve. (tento týden ale ne)

[16]: děkuju. :-) já to beru jako takovou jistotu, co budu dělat, dokud neodejdu do důchodu a nestanu se senilní :-D

[18]: byly tu jen tyhle dva, k povolení žádný další nebyl, tak to asi jen špatně ukazovalo. ono to teď zase zlobilo, asi zas budou změny či co...

[19]: tys mi dala. já to lovila v notebooku po dokumentech, jestli jsem to nenapsala, ať si neuříznu ostudu :-D  (ďáblovo osidlo :-D  )

21 Kathie Jones Kathie Jones | Web | 1. prosince 2013 v 21:01 | Reagovat

Změny se asi dějí - nejdou mi přidávat články do blogu. Ale zítra už by to prý mělo fungovat :-D  Tak jsem zvědavá 8-O

22 P. D. P. D. | 1. prosince 2013 v 21:10 | Reagovat

no, já teď zas nevidím ten tvůj komentář, ačkoli v administraci se mi hlásí, že tu normálně je...
mně kdyby nešly přidávat články, tak na to hned tak nepřijdu... :-D

23 P. D. P. D. | 1. prosince 2013 v 21:11 | Reagovat

a už tu je. se to nějak profouklo či co....

24 Jituš Jituš | 2. prosince 2013 v 8:46 | Reagovat

Správně, ďáblovo osidlo, takže kdykoliv je řeč o "zelenině" tak mám takovou asociaci. U oblečení zase jinou "kde ten chlap šije", to by ti mělo taky něco říkat, tvůj první díl byl perla za perlou. Je vidět, jak nás naši autoři fanu ovlivňují -i náš všední život. :-D

25 P. D. P. D. | 2. prosince 2013 v 9:17 | Reagovat

jo je milý, to mě těší, že mám až takový dopad... :-) to abych to fakt předělala a vydala knižně, ať infikuju co nejvíc lidí :-D
já jsem na vytváření co nejnemožnějších asociací taky expert. já se  zvládnu smát u filmů v naprosto nepochopitelných pasážích (pro jiné). ale na druhou stranu jsem ochotná se o své asociace podělit, takže třeba ségře už jsem taky pár filmů "zrušila". ono jak to člověk dostane do hlavy,už se toho nezbaví.. :-D

26 Kathie Jones Kathie Jones | Web | 2. prosince 2013 v 21:00 | Reagovat

Schválně to zkus (třeba přidat další díl Pádu ;-) ) Mně to pořád nefunguje a některé komentáře se také objevují se zpožděním :-? Ale už jsem jim tam psala dvakrát, tak nechci moc otravovat, ať mi tu moji stránku nezruší úplně :-D

27 P. D. P. D. | 3. prosince 2013 v 0:19 | Reagovat

ono to teď blbne všeobecně, snad si to zase sedne a bude klid... já měla při každých změnách tendence se z blogu stěhovat - místo toho jsm omezila psaní a teď jsem ráda, když se přihlásím :D

no, možná zkusím. ještě jedna jobovka a s prací lupnu, tak bude času vrtat se v ptákovinách... :D

28 P. D. P. D. | 3. prosince 2013 v 0:20 | Reagovat

no nic, jdu spát. dneska už jsem vytočená dost

29 larkinh larkinh | 7. prosince 2013 v 20:28 | Reagovat

Hurá - nová kapitola :)

30 Michelle Michelle | 14. března 2016 v 22:53 | Reagovat

Vse uz bylo vyzdvizeno..Tak snad příště víc pokeca s Lupinem :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama