Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Milý deníčku…

7. června 2013 v 2:11 | Paccia Domna |  *Přišel jsem, viděl jsem

Nelekejte se, zas až tak strašné to nebude. Navíc psaní deníčku by - už kvůli tomu, že je DENíček - vyžadovalo mnohem větší nasazení, než jaké jsem schopná vyvinout. Ale cítím nutkání se s vámi podělit o jeden ze svých dnů. A o Star Trek. A to slíbené triko, kdo ho chtěl vidět.
Dopoledne jsem se dozvěděla, že příští rok budu třídní. Mé první třídnictví, a hned budu mít pod sebou ajťáky (Teď jsem se vyhnula trapnému faux pas - word mi počítačové experty přepsal na auťáky. Naštěstí jsem si toho všimla a opravila, ovšem vyskytne-li se dále v článku nějakákonina, prosím, přikládejte to za vinu automatickým opravám, a ne vínu, co mám v sobě). Ani nedovedu pořádně vyjádřit své nadšení z této nové funkce Naštěstí jsem své pocity nemusela krotit dlouho, protože přišel na řadu náš nový kolega. Nenávidím ho. Dokončuje vejšku a je mladší než já, neřád.

Odpoledne jsem absolvovala cosi jako minislučák z vejšky. Sešlo se nás pár, co tu bydlíme - já a spolužačky s miminama. Probíhalo to následovně - jé, ten se krásně směje… ty už přikrmuješ? … pořád blinká… poblila mi záda… já to měla i v podprsence… jakou kojeneckou vodu kupuješ? … chůvičky… nutrilon jednička a nutrilon dvojka…. nutrilon dvojka se nejmenuje nutrilon? … (co je nutrilon???)… my bereme hlavně tyhle přesnídávky… teď je měli v akci… on si počůrá i obličej… tyhle plínky ne… hypotéka… - A co ty? upřou se nakonec oči na mě a jedné, co mě napadne, je No, já byla v sobotu na Star Trek conu… Ale co, mají víc šedých vlasů než já je to dobrý.

A když jsem začala se Star Trekem, tak musím dodat i dojmy z posledního filmu, Into Darkness - první Star Trek, co jsem navštívila v kině. A možná i poslední. Dalo by se to shrnout následovně (kašlu na obsah, prostě jen mé myšlenkové pochody během filmu. Obsahuje SPOILERY a některé scény budou určitě špatně seřazeny):

To je ale blbá planeta! Ale tak co, je to Star Trek, co jsme čekali… Počkat, domorodci mají po rudém pralese rozvěšené pergameny, kterým se klaní?

Omáčka, omáčka…

Oni sesadili Kirka a rozdělili je se Spockem? To bude nadlouho. Tak co jim to ten Kirk na té planetě ukrad'?

Omáčka…

Bože, Benedict je skvělej, a to ani není vidět!

Už je vidět. Je úžasnej!

Kydy.

Benedict!

Kydy.

BENEDICT!

No, to to rozdělení vydrželo dlouho… Stačí vystřílet velení Hvězdné flotily a pánové jsou zase pohromadě. Holt osud tomu chtěl, co se dá dělat.

Proč mají chvílemi ty ksichty tak vytažený dopředu a proč Pine nemá v některých záběrech nic mezi krkem a bradou?

Mám flek na svým svých brýlích nebo je to na 3D?

Spock žárlí na bloncku, to si zas slasherky užijou. Bloncka usedá mezi Kirka a Spocka, Vulkánec nevraživě sleduje její počínání. (Berme s rezervou, vždyť Vulkánci přece neprojevují city.)

Kydy.

Kydy.

Zase nějaká omáčka.

Moment! Federace stojí na pokraji války s Klingony, cokoli ji může spustit naplno, a přeživší velení vyšle chlapa, co na akci, kde měl jen pozorovat, ukradne posvátné cosi (JÁ CHCI VĚDĚT, CO TO BYLO!!!), vyletí s vesmírnou lodí z oceánu, nechá zamrznout sopku a právě prodělal emocionální nápor kvůli smrti chlapa, co ho dostal k flotile - a jeho úkolem je nějakými novými super torpédy bombardovat v utajení planetu nepřátel? (Navíc mám nejasnosti v jeho vzdělání, protože ho chtěli poslat zpět na akademii - to jako ještě ani nedostudoval, a už velí vesmírné lodi?)

Vesmírná loď může taky chcípnout? Blbý… Ale aspoň jsou skoro u cíle. Sulu je jmenován dočasným velitelem, a zatímco vyhrožuje Benedictovi, který se schoval (dost blbě když ho hned našli) na opuštěné části klingonské planety, úderné komando ve složení Kirk - Spock - Uhura se v raketoplánu dohaduje, kdo má radši Spocka a kdo nebere ohledy na čí city.

OMFG! Spockovo milostné vyznání.

Benedict je borec. Kdyby dostal příležitost, během hodiny určitě vymlátí všechny Klingony holýma rukama.

Benedict v doprovodu vojáků kráčí chodbou. Loki, ahoj!

Loki ve vazbě. Teda Benedict.

Kydy.

Déja-vu. Sherlock! Radost poslouchat.

Kydy. Nic zajímavýho.

Nová loď na scéně. Velká. Ten chlap si něco kompenzuje?

Aha, takže to rozhodnutí poslat na tuto akci Kirka mělo důvod. Nějaký bitky, nic zajímavýho.

Kirk a Benedict se řítí vesmírem jak vystřelené kulky, pouze ve skafandrech (naštěstí velmi dobře ovladatelných), vstříc nepřátelské lodi a bok po boku vletí dovnitř otvorem širokým 4 m. KIrk dokonce s praskajícím hledím. Je to borec.

Velká loď má překvapivě málo posádky, ale protože ji může ovládat i jen jediný člověk, je to pořád víc než dost. Jediný člověk. Hm, copak se tam asi může stát?

Starý Spock varuje mladého Spocka, že Benedict je zmrd. No neke.

Benedict vyhrožuje Spockovi, výměnou za Kirka chce svou 300 let zmrzlou posádku, kterou nápaditě ukryl do supertorpéd, která měl pro flotilu a mírovou konfederaci vytvořit. Podotýká, že pokud by je neposlali, že to pozná.

Spock vysílá torpéda, Benedict vrací Kirka a pálí na Enterprise. Že by se, sherlock jeden, kouknul, jestli má svou posádku fakt u sebe na lodi, ho ani nenapadne. Zato zničit loď, kde by jeho posádka byla, kdyby nebyla v torpédech, na to se jde hned.

SAMOZŘEJMĚ že posádka není v torpédech. Torpéda vybuchují.

Nějak se někdy stalo, že jsme u Země. Nebyl tu Benedict, nedávala jsem moc pozor. Každopádně Enterprise je v úděsným stavu, nefunguje a hrozí zřícení na Zemi. Respektive shoření v atmosféře. Všichni někam padají, vypadávají, Scotty (asi) letí z můstku, Kirk ho chytá, Kirk letí přes zábradlí, Čechov ho chytá a drží oba. Čechov váží čtvrtinu, co já, ale oba muže vytáhne. Nevím jak, to neukázali. Možná se otočila loď a prostě je to hodilo zpět. Kirk, který tentokrát předal velení Spockovi, aby se v této funkci průběžně vystřídalo co nejvíc lidí (rovnost - volnost - bratrství), leze do radiakrivního jádra, aby ho spravil. "Budeš mrtvej, než se tam dostaneš." No, nejen, že se dostane k němu, ještě ho zvládne dokopat (doslova) do funkčního stavu a zřítit se kamsi do hlubin. Díkybohu ale skončí u prosklených dveří, takže následuje dojemná scéna, kdy si umírající Kirk a Spock div nevyznají lásku (Uhuru mu stejně nikdo nežral). Snažím se nesmát moc nahlas, klepu se jak osika a brečím do dvojích brýlí. Kirk umírá, ani si to nestihli říct. Ale my všichni už víme!

Spock řve Benedictovo jméno. (Vždyť mohl předpokládat, že zařval na té lodi, co ji vyhodili do vzduchu,ne? Teda do vzduchoprázdna.) Ve zlomku vteřiny je Benedict tu (reaguje na zavolání líp, než nejlépe vycvičený pes), náležitě - teď mě nenapadá slušné synonymum k "nasraný", a místo aby zničil loď, na níž jsou ti, o kterých se může domnívat, že mu vyhladili posádku (ve skutečnosti jsou všechny kapsulky se zmrzlíky v bezpečí na Enterprise, která hned po přistání půjde do šrotu.), tak letí zase zrušit velitelství.(Ještě že se vždy všichni z vesmíru objeví nad místem určení a nemusí ho hledat.) Během přistání to zalomí skrze několik budov, ale vyvázne v pohodě. Je to borec. Spock je transportován za ním a letí ho umlátit. Benedict běží, cestou si bere dlouhý plášť, aby se mu běželo ještě lépe (nebo prostě jen chce být sexy, co já vím), Spock ho honí.

Mezitím na Enterprise zjistí, že pokud dají Kirkovi Benedictovu krev, tak ho to vrátí mezi živé a volají Spockovi, že by ho teda jako nemusel zabíjet, protože je to jejich jediná šance (a těch 72 kapsulek jako co?). Spock jim to nezvedá, takže je k nim transportována Uhura. Zatímco Spock měl zpočátku lehké problémy udržet se při boji na poletujících vznášedlech, Uhura v sexy minišatečkách tento problém nemá (je to borka, je vidět, že flotila najímá do svých řad jen ty nejlepší z nejlepších) ani v nejmenším, takže společnými silami Benedicta dostanou a Kirka vzkřísí.

Následuje dojemná scéna u nemocničního lůžka, kdy zase čekáte milostné vyznání, ale asi si budeme počkat do dalšího dílu. Tvůrci nás napínají jako kšandy.

Závěrečná scéna filmu - na Enterprise čeká 5 let v kosmu (no jo, už je zas jak nová), Kirk se Spockem stojí u "okna" téměř ruku v ruce a hledí vstříc společné budoucnosti.

Prostě stálo to za to. Buď tam byl Benedict, nebo to bylo neskutečně vtipné. Nikdy bych nevěřila, že půjdu na kina na Star Trek a nikdy by mě nenapadlo, že se mi to bude líbit.Zůstaly nezodpovězené jen tři otázky:

1) 1) Co to zatraceně Kirk na začátku ukrad' a proč?
2) 2) V jaké souvislosti se tam mohla objevit vystřižená scéna Benedict ve sprše?
3) 3) Proč na IMDB psali, že tam hraje Chris Hemsworth?

Tak jo, Sherlocku, vyblbnul ses, tak zpět do Londýna, lidi už mají absťák.


edit:
3)Po druhé návštěvě kina (Napodruhé stejně vtipné jako napoprvé. Prořozaly jsme se celým filmem. Zajímalo by ě, jestli u toho fanoušci trpí.) jsem objevila Chrise Hemswortha - ta chvíle, kdy je Kirk mimo, zatmívačka a hlas "je to kluk"... Tak v těch hlasech se ukrývá jak Chris Hemsworth, tak Jennifer Morrison. Kirkova vzpomínka na vlastní porod?
1) Furt nevím, co za pergamen Kirk šlohnul domorodcům a PROČ vůbec cítil nutkání krást posvátný pergameny, když s tím pak stejně hupsne do oceánu.
2) Stále tajemství. Ale nechat ji tam mohli, vždyť holky na to jsou stejně kvůli němu, tak jako... Navíc je krátká, tak kdyby si odpustili vteřinku Vulkána ve vulkánu...

edit 2:
ad bod 1) Konečně jsem pochopila! Po třetím shlédnutí. No, je to prostě na mě náročný... On to tam šlohnul, aby dostal domorodce z chrámu, a pak jim to pověsil v lese, takže s tím už nikam neskákal.


a teď ta trika:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 newkax newkax | Web | 7. června 2013 v 8:54 | Reagovat

Krásný report!!. O tom Benedictovi ve sprše jsem si taky říkala. :-D Asi malý bonus uprostřed filmu pro fanynky. :-)

2 denice denice | 7. června 2013 v 16:42 | Reagovat

Neuvažovalas někdy o změně povolání? Myslím, že psát filmové recenze by ti šlo skvěle. Ten film chci rozhodně vidět :-D  :-D  :-D

3 patka patka | 7. června 2013 v 17:35 | Reagovat

Moji spolužiaci dnes idú/išli (neviem čas) na tento film do kina. Pôvodne som chcela ísť s nimi, ale teraz vidím, že by ma po chvíli vyhodili za nadmerný hluk :-D Star Trek som v živote nevidela ale tento film si asi určite pozriem už pre tú srandu :D

4 Abigail Abigail | Web | 7. června 2013 v 20:47 | Reagovat

Minulý týden nebo kdy to bylo, dávali v televizi ten první díl (předpokládám, že byl první), tak jsem se rozhodla, že zjistím, o čem ten Star Trek vlastně je.
Bylo to celkem vtipné, tak jsem se nechala přesvědčit a viděla i tohle. To bylo taky vtipné... ovšem...
No, Tvé dojmy se od poloviny dál zjevně rozšiřují, mé dojmy se zužují často na pouhé "Kydy a kydy a prásk a bum" a končí těmi dvěma milostnými vyznáními (minule to mezi nimi "jiskřilo" víc, tak teď to zjevně museli zachránit troškou romantiky... :-!). Ovšem zase co přesně bylo mezi těmi vyznáními... (Navíc i v té první půlce byly mé dojmy ochuzené, protože já si nedokázala tak skvěle vychutnat Benedikta - teď jsem docela dlouho přemýšlela, kdo to vlastně je :-D)

5 P. D. P. D. | 7. června 2013 v 21:19 | Reagovat

[4]: tak s tím jsme problémy neměly, protože my šly speciálně na něj :-D na star trek jako takový by mě nikdo nevytáh

6 JSark JSark | 8. června 2013 v 21:17 | Reagovat

Tak na Star trek som nikdy až tak nebola, takže mňa na to nevytiahne ani Sherlock. :) Teda mňa vlastne do kina nevytiahne absolútne nič... :D Tak som hľadala a sťahovala :-!, ale zatiaľ som nemala odvahu. 8-O

7 P. D. P. D. | 8. června 2013 v 21:58 | Reagovat

tak to mě sherlock vytáhl docela spolehlivě :-D  ale stejně, sherlock je sherlock...

8 JSark JSark | 8. června 2013 v 22:05 | Reagovat

Ja kiná z duše nenávidím, takže mňa fakt nič. :-D
Inak keď som videla Sylara z Hrdinov ako Spocka s tými smiešnymi obočiami, skoro som skolabovala. :-x

9 kathie.jones kathie.jones | 12. června 2013 v 8:53 | Reagovat

Koukám na nadpis "Milý deníčku" a říkám si:"Že by Zlatoslav?" Skoro to vyšlo :-D

10 Lily Lily | 16. června 2013 v 1:02 | Reagovat

Ha.. tak Star Trek jsem nikdy neviděla. Tedy myslím, že jsem zahlídla pár obrázků a taky něco z Big bangu, ale to je asi tak všechno.. ovšem po tvém komentáři bych tam snad šla, páč to vypadá jako dobrá prča.. jen nevím, jestli by mne opravdoví fanoušci neumlátili..:))
Díky za obrázky trička.. vypadá to dobře.. promyslím ;-)

11 Klika vod blázince Klika vod blázince | 17. června 2013 v 10:43 | Reagovat

Star Trek mě nikdy nijak nebral, ale ty trička jsou skvělý:))

12 P. D. P. D. | Web | 17. června 2013 v 12:34 | Reagovat

[9]: čtvrtletky, dumy, tak zatím nevyšlo... :-(

[10]:[11]: tak já se mezi fanoušky star treku taky nepočítám ani smykem, ačkoli jsem ho díky bratrovi absolvovala docela dost (a hodně rychle vypustila). původní mi přijde jak čtyřicetiminutový moralitky, tam už chybí jen shrnutí na závěr a poučka jako v pohádce. nechci to hanět, ale tyhle věci jsem načerpala jinde a jinou formou, takže objevovat tady ameriku fakt nebudu. ty další odnože - spousta divnejch marťanů a skvělí kapitáni a úžasné posádky - no, proč ne. jsou horší věci a proti gustu... můj šálek kávy to nikdy nebyl, ale s nikým se dohadovat nebudu. já mám zase jiné věci, co spoustu lidí neberou, a taky jim je necpu (většinou, většině. ségra má holt smůlu).
na druhou stranu - furt lepší star trek než star wars. u těch nových má můj mozek tendence krvácet a utíkat mi z hlavy jakýmkoli otvorem.

ovšem tenhle novej star trek, to je úplně nová liga. všechny holky v kině vytlemený, kluci nasraný, že to jejich dívčí polovičky nedokážou náležitě ocenit, ale my dokážeme!! :-D myslím, že jsem si tam prodloužila život aspoň o dvě hodiny.

ad trika: díky :-)
ono to není sice znát, ale isaak je fakt černobílej, jen při mizerným světle na koleji a s oranžovými zdmi to háže takový divný nádechy. a trika jsou fakt černá, ono to na fotce vyšlo tak nějak všelijak...

13 lenka.strelenka lenka.strelenka | 19. června 2013 v 14:02 | Reagovat

ahoj,
no musím říct, že mě celý článek vážně pobavil! už na začátku setkání z vejšky, ještě, že jsem mladší ročník a tolik spolužaček mimin nemá

co se týká recenze na sherlocktrek : samozřejmě, že jsem šla na ten film kvůli němu, opravdu moc vtipný film! Taky jsem tam úplně slyšela sherlocka. on je tak ... sherlokovsky sexy :D boží

no a ty trička závidím, zvlášt i believe, to bych chtěla taky :-D

14 P. D. P. D. | Web | 19. června 2013 v 14:06 | Reagovat

[13]: jo, i believe je mé milované taky. a tady po straně, jak mám moriartyho, tak toho doufám, že budu mít už o víkendu do chotěboře, že se to stihne. jsem prostě neodolala. původně tam měly být i barvy, ale furt se mi to nezdálo, tak dopadl, jak dopadl.
jinak na star treku už jsme byly dvakrát. prostě benedict. :-)

15 P. D. P. D. | Web | 19. června 2013 v 14:07 | Reagovat

"připravuju" článek s nakradenými kravinkama na star trek a sherlocka, už se mi tu toho nějak kupí, ale furt není blogová nálada nebo čas...

16 Klika vod blázince Klika vod blázince | 21. června 2013 v 18:01 | Reagovat

[12]: Tak filmy Star Wars šly taky úplně kolem mě... jediný, co mě s touhle "vesmírnou tématikou" baví, je Červený trpaslík a Galaxy Quest :D

ad nakradené kravinky: Jo, už jsem právě chtěla začít vyzvídat, kdy bude nový příspěvek obsahující obrázky :D

17 kathie.jones kathie.jones | 27. června 2013 v 6:43 | Reagovat

Maturity jsou za námi, vysvědčení je předáno...chtělo by to tu nějakou těsně předprázdninovou aktivitu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama