Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Prosinec 2012

Rok 2012 na PD

30. prosince 2012 v 21:21 | Paccia Domna |  * Info
Rok 2012 se nám nachýlil, tak mě napadlo podívat se na blog a shrnout, co se tu tak dělo. Vyšlo mi tohle:

Leden - Třetí Pád a Andělé pomalu pokračovali v rozjezdu - a už tehdy jsem varovala, že to tu bude přibývat pomalu. Prorocké, že? No, aspoň vidno, že nezapřu své druhé alter ego. Teď rok 2012 končí a v Bradavicích už uběhly dva měsíce. Po roce - slušný. A teď si na okamžik zkuste představit, že bych psala knihu.

Únor - Oslavila jsem narozeniny blogu (se zpožděním) a Alana Rickmana (včas) a informovala, že ohledně přibývání povídek to nebude žádná sláva.

Březen - Do Budějic zavítala Olga Tokarczuk a podepsala mi mou Annu In, čímž jsem se stala jednou z mála, komu něco podepsala, protože její doprovod někde pozapomněl/ztratil/odložil knihy, tudíž na místě byly ke koupi jen ty, ze kterých se četly ukázky. (A ta moje - štěstí přeje připraveným.) Stane se. Z Pádu přibyla jedna kapitola (krátký měsíc, tak co čekat), vztekala jsem se tu nad tím, že chtějí zrušit větné rozbory, a neopomněla jsem upozornit, že mám kopr a povídkově to nebude moc plodné (slib, který jsem schopná kdykoli splnit).

Duben - Můj notebook to vzal s tím svým umíráním vážně, takže jsem napsala, že povídky nepřibudou, a přidala tři kapitoly Pádu.

Květen - Slavně jsme pokřtili Gjorky, ze školy mě vyhodili ztrapnit se mezi titulované osoby coby porotkyni do lingvistické soutěže, nebyl notebook, neměla jsem čas, měla jsem kopr, ale měla jsem tolik času, abych napsala, že nepíšu.

Červen - Asi se blbě koukám, ale navzdory tomu, že se tu minimum článků přece jen objevilo, jsem se tu ani jednou nezmiňovala, že tu nic nepřibude. Nevím, co se to se mnou dělo.

Červenec - Omluvila jsem se, že tu dlouho nic kloudného nepřibylo, a přidala dvě kapitoly Pádu. Mimo toho jsem vás oblažila informacemi z Festivalu Fantazie a informacemi o tom, jak jsem se prima potila u stánku, zatímco jsem Rakušanům referovala, jak je v jižních Čechách náramně, a cpala jim zelňáky.

Srpen - Oznámila jsem, že mizím mimo net (že tu nic nepřibude, se asi rozumělo samo sebou, protože jsem to tu přímo nevypisovala), nicméně Pády přibyly dva a obrázkové blbinky Jen tak to dotáhly na rovnou padesátku. Začínám uvažovat, že jim udělám vlastní rubriku, protože v nich začíná být bordel.

Září - Nastoupila jsem někde úplně jinde, než jsem původně měla nastoupit, a následně vyhlásili prohibici. Vzhledem k tomu, že jsem se vrátila do školství, to byly těžké časy. Upozornila jsem, že tu nic nepřibývá (kdyby si někdo nevšiml), ale zamlčela, jestli tomu tak bude i nadále.

Říjen - V Budějicích jsme přivítali Colleen (Gjorkové) a Temnářku (Hladová přání), nějakým řízením osudu přibyli jedni Andělé a jeden Pád a informovala jsem, že jsem líná a nepíšu, ačkoli touhle dobou to už musel vědět celý národ. Vlastně dva.

Listopad - To, že do kin vtrhl konečně poslední film Twilight, mě tak rozrušilo, že se tu nekonala žádná kapitola a v článcích o tom bylo ticho po pěšině.

Prosinec - Peter Jackson ukázal světu, že nejvíce sexy rasou ve Středozemi nejsou elfové, lidi ani hobiti, nýbrž trpaslíci, a na Glumovi demonstroval, že rodiče i učitelé nám lhali a že myšlení opravdu bolí. Do Budějic měl zavítat Marius Szczygiel (Gottland), ale ačkoli se sníh nikde nevyskytuje (mimo oblasti u nás doma), České dráhy to nějak nezvládly a polský autor uvízl v Táboře. Dále se nám naprosto nečekaně podařilo přežít konec světa, přestože jej odpočítával i blog. Narušilo to mou důvěru v něj. Naštěstí nové konce světa už klepou a dveře, takže se je na co těšit i do budoucna.
uxellodunon: Fili, Kili, Oin, Gloin, Thorin Oakenshield, Dwalin, Balin, Bifur, Bofur, Bombur, Dori, Nori, and Ori.  h

Edward Hopper - Nighthawks

29. prosince 2012 v 22:10 | Paccia Domna |  *Jen pro zajímavost*
Zkraje loňského roku jsem sem dávala pár článků s úpravami klasických děl výtvarného umění. Dnes pokračuju obrazem Nighthawks od E. Hoppera.

25. kapitola

27. prosince 2012 v 15:14 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád III - Smečka v zádech

Pád 3 25. Předvečer Všech svatých, kdy se studenti poprvé dostali z Bradavic do Prasinek.

Thor, Loki - Llamas with hats

26. prosince 2012 v 14:01 | Paccia Domna |  *Jen pro zajímavost*
Za tahle videjka děkuju Klice od blázince. Strávila jsem s nimi velmi příjemnou noc. :D

Veselé Vánoce

24. prosince 2012 v 11:53 | Paccia Domna |  * Info
Společenský diktát zavelel, v mobilu pípají smsky od lidí, co po mně celý rok nevzdechnou, v kuchyni prudí s tím, že bude rybí polévka (nejím) nebo mléčná (mám tendence zvracet, jen ji vidím a k polknutí mě nikdy nikdo nepřiměje), v sobotu jsem se dozvěděla, že přes několikaleté upomínky od nikoho nedostanu pod stromeček fusekle, tudíž se cítím dostatečně svátečně naladěná, abych i vám popřála hezké přežití vánočních svátků (s novým rokem a Silvestrem se ještě ozvu, žádné strachy). Děkuji za několikaletou přízeň a milé komentáře - a vůbec za vše a za to, že jste. Nebýt vás, není tady ani tohle. Děkuju a krásné Vánoce.


24. kapitola

24. prosince 2012 v 11:52 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád III - Smečka v zádech
Pád 3 24. Malé "vánoční překvapení" (hlavně pro mě, že jsem něco stihla napsat). Tentokrát se vypravíme klábosit o ničem mimo Bradavice.

21.12.2012

21. prosince 2012 v 16:35 | Paccia Domna |  * Info
Přežili jsme konec světa. Mně se ho povedlo zaspat, což mě naštvalo, protože jsem se na to chtěla podívat. Takhle vím kulový - jen že zase nic. Vedle tohohle lehkého zklamání se naplnila i druhá noční můra - na blogu proběhly ZMĚNY. A jak jsem tu předesílala, zachvátila mě zase stěhovací nálada. Já vím, že to odezní, ale prostě se chci s vámi podělit o to, jak mě zase nasrali, takže to musíte překousnout. Z hlavní stránky mi zmizely poslední komentáře. Jakou dobu jsem lovila v administraci, kde je najdu. když jsem to chtěla aktualizovat, automaticky jsem klikla na logo - a zase jsem byla v hajzlu. Hlavně že mi blog přes celou obrazovku přeje veselý Vánoce. Škoda, že si nemůže vyslechnout, co jsem mu v tu chvíli popřála já. Že mi zmizely poslední příspěvky oblíbených blogerů, ani nekomentuju. Hlavně že vidím perexy článků členů AK, perexy článků k tématu týdne a obrázky k blogu dne. Fakt príma.
Ale hurá, krásná.cz zůstala a novinky z Ulice a Ordinace taky!

Jen tak LIX

20. prosince 2012 v 21:08 | Paccia Domna |  *Jen pro zajímavost*
Loki (a spol.)
Nedávno (na mé poměry) jsem tu někam dávala odkazy na upřímné trailery. Od té doby už byly otitulkované další díly Twilight, takže ačkoli jsem je sem házela z youtube, hodím je sem ještě s českými titulky: Twilight, New Moon, Eclipse
A když už jsem v tom, tak i LOTR a poslední Batman.23. kapitola

20. prosince 2012 v 19:35 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád III - Smečka v zádech
Pád 3 23. Slíbila jsem kapitolku do konce světa, a skoro jsem to nestihla. Sice jsem začala psát s předstihem, ale pak mi v mailu přistála seminárka na neodkladnou opravu, takže jsem dnešek strávila nad podnikovou politikou. Kapitolka je tedy tentokrát kratší (ano, přiznávám to i sama), abych ji stihla zveřejnit v nějakou rozumnější dobu (předpokládám, že všichni nesvítíte očima do tří do noci, abyste si počkali, až dosmolím další stránku). Stále ještě jsem se nevyhrabala z října a stále ještě se nacházíme v období před první návštěvou Prasinek. (A co vás zajímá asi nejvíc - ano, je tam Severus). Příjemnou zábavu.

Tak i NASA

19. prosince 2012 v 22:58 | Paccia Domna |  * Info
Výstražná zpráva NASA o zvláštních jevech a zatmění 21.12.2012 byla potvrzena. Stmívání oblohy začne okolo 9:30 našeho času v oblasti Tichého oceánu, mělo by postupovat přes území Číny a Ruska, a na území ČR dorazí okolo 16 hodiny našeho času. NASA vyzývá, aby lidé nepodléhali panice a pro jistotu se dostali do svých obydlí dříve, než daný jev nastane. Jev by měl byt dočasný a měl by skončit v 7:52 následujícího dne. V klidnějších dobách je tento jev označován termínem noc.

(za upozornění děkuju Alici)