Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Říjen 2012

Jak měly Budějovice na chvíli moře

27. října 2012 v 20:18 | Paccia Domna |  *Přišel jsem, viděl jsem
Snažil se o to už legendární Jára Cimrman, jemuž bohužel císařští mocipáni házeli klacky pod nohy, a v současné době se ke snahám dát Čechům moře přidaly dvě mladé autorky fantasy literatury, Tereza Matoušková a Tereza Benešová. Cimrmanovi moře sice srolovali a odnesli, Podmoří a Gjorkové nicméně začali prosakovat do povědomí čtenářů - a doufejme, že budou prosakovat ještě dlouho a ještě silněji.

21.10.2012

21. října 2012 v 21:29 | Paccia Domna |  * Info
Protože je tu zase trošku mrtvo, tak abyste věděli, že žiju:

1) Doufám, že se s některými sejdeme tento čtvrtek (25.10) v 16:00 v Českých Budějovicích v Kanzelsbergeru na Podmořské fantazii, besedě s autorkami Terezou Matouškovou (Hladová přání) a Terezou Benešovou (Gjorkové:Tajemství minulosti). Vím, že jsem tu o tom už psala, ale kvůli křídě mi to odlezlo.

2) Protože momentálně ujíždím na SGU (a tohle si samozřejmě newkax nepřečte, když z toho výjimečně neudělám SGA), tak pokud nevíte a měli byste zájem, na letošním FanCity je hostem Alaina Huffman, která v seriálu hraje lékařku TJ. Konkrétně je tu ve dnech 24.-28. 10. Více info. Já nejedu, letošek už jsem si odbyla v Chotěboři, ale za zmínku to jistě stojí.

3) Jo, nic tu nepřibývá. Prokrastinace je mrcha.

4) Proč jste mě nikdo neupozornil, že v předchozím článku bylo napsáno "ostatnímy"?! Já dneska otevřela blog a skoro mě šlehlo. Omlouvá mě, že letos češtinu neučím, už bych musela být v kanálech.

Malé postesknutí za křídou

14. října 2012 v 22:04 | Paccia Domna |  *Proběhlo mi hlavou
Dlouho jste tu neměli nic o mně, a protože si dokážu představit, jak vás to asi mrzí a jak tím trpíte, rozhodla jsem se s tím něco udělat. Dovedla mě k tomu jednoduchá věc. Zatímco jsem v moodlu smolila primitivní testy, až jsem se nakonec rozhodla, že se na celou techniku můžu z vysoka a testy budou hezky klasicky na papíru (komu u mě vadí zvýšený výskyt slova klasika a jemu příbuzných i tam, kde by se tyto výrazy daly nahradit jinými, vězte, že to není neúmyslná vada na mé kráse, nýbrž můj odpor ke slovu tradice a jemu příbuzným), přepadla mě malá nostalgie. Nebo spíš vztek. Nejpravděpodobněji nejprve nostalgie a potom vztek.

Podmořská fantazie

10. října 2012 v 17:41 | Paccia Domna |  * Info
Už dříve jsem vás informovala o plánované akci v Českých Budějovicích. Nyní je vše již oficiální, čas a místo jsou již potvrzeny, takže přináším slíbené bližší informace.

Ve čtvrtek 25. října 2012 v 16:00 se v prodejně Kanzelsberger v Českých Budějovicích (Kanovnická ul.) koná beseda s dvěma autorkami české fantasy scény, a sice s Terezou Matouškovou (Hladová přání) a Terezou Benešovou (Gjorkové: Tajemství minulosti).
Oficiální facebookovou pozvánku najdete zde: https://www.facebook.com/events/233032650158461/

Pokud knihy nemáte a toužíte po nich, mimo obvyklých cest je můžete získat i přímo od autorek na jejich blozích, k zakoupení budou i v Kanzelsbergeru v ČB, jak mi potvrdil vedoucí prodejny.

Všichni jste srdečně zváni.

anotace obou knih (převzaté ze stránek nakladatelství Krigl):

Pod hladinou oceánu leží svět, o jehož existenci nemá lidstvo dodnes ani ponětí. Dvanáctiletá Nefas o něm už pár let ví, ale teprve dnes nastal čas zařadit se mezi své. Mezi Gjorky.
Nefas nechce nic víc, než najít konečně domov, pár přátel a zjistit, proč vlastně musela vyrůstat stranou. V novém světě ji ale otevřená náruč rozhodně nečeká a její touha po kamarádech se v mžiku smrskne na snahu proplout a být neviditelná.
Brzy sice zjišťuje, že pomoc může přijit z míst, odkud by ji nikdy nečekala, ale také, že kdo se ptá, mohl by dostat odpověď, o kterou vlastně vůbec nestojí. Vstupte spolu s Nefas do místa, kde je všechno stejně nebezpečné jako krásné a fascinující. Kde mají všichni svá malá tajemství a odkaz minulosti je příliš silný na to, aby se dal jen tak překonat.Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny. Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo.
Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?

Jen tak LV

10. října 2012 v 16:21 | Paccia Domna |  *Jen pro zajímavost*
nepotterovský mix

11. kapitola

10. října 2012 v 1:01 | Paccia Domna |  *Andělé nejsou blond*
Andělé 11 pro Robina.
Stalo se v předchozích částech: Harry přežil zásah zlatonkou, Bradavicemi obchází chřipka, na Rona padl jakýsi nevysvětlitelný učební zápal, Harry a Morganne chytli školní trest od Kratiknota a nezadržitelně se blíží Vánoce.

21. kapitola

6. října 2012 v 16:41 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád III - Smečka v zádech
Předminulou kapitolu jsme seděli ve sborovně, minulou v křesle, kdepak asi budeme sedět dnes?