Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

18. kapitola

26. srpna 2012 v 1:15 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád III - Smečka v zádech
Stalo se v předchozích částech: Začal školní rok, hipogryf napadl Draca Malfoye, jeho otec se to dozvěděl, a místo aby skákal radostí, by nejradši někoho zadupal do země. Po fiasku z loňského roku je ale ministr se znovuposíláním Hagrida do Azkabanu opatrný. Dnes, v 18. Kapitole, už jsem pokročila do čtvrtého dne prvního týdne Potterova třetího ročníku.

"Opravdu se už cítíte na to, abyste opustil ošetřovnu?" zeptala jsem se spíše jen z povinnosti, protože si nedovedu představit, co by mu muselo být, aby tu musel zůstat. Poppy dokáže nechat narůst zmizelé kosti přes noc, jak jsme se přesvědčili v loňském školním roce na páně Potterově případu, takže mi to, že Malfoy mladší zůstal na ošetřovně od počátku týdne až do čtvrtka, přišlo poněkud přehnané. Na druhou stranu se ale jednalo o Malfoye, nikoli o Pottera. Malfoyovi, navzdory tomu, že Lucius už nebyl právoplatným členem správní rady, znamenali pro Bradavice nezanedbatelný finanční přísun. No, ne až tak pro Bradavice jako celek, ale pro Zmijozel každopádně.

Poppy na mě vrhla varovný pohled. Jako by mi chtěla říct "Jen mu ještě dávej možnost se rozmyslet". Protože ale na mně přece jen Severusova a Brumbálova přítomnost zanechala určitý vliv, okatě jsem to ignorovala, jako bych si ničeho nevšimla, ačkoli jí musel být jasný opak.

"Ano, paní profesorko, myslím, že už to zvládnu," zaskuhral ztrápeně odvážný bojovník a starostlivě si urovnal pásku, na níž měl zavěšenou již uzdravenou paži. Poppy protočila oči. Dracovi to ale neuniklo, a na rozdíl ode mě to nebyl ochoten ponechat bez náležité odezvy. "Můj otec-" spustil, takže jsem ho raději rychle vyprovodila na chodbu. O pohybech jeho otce jsem byla zpravena mnohem detailněji, než bych si kdy přála, a o jeho matce to platilo dvojnásob. Skoro abych se bála zavřít si okno, abych nepromeškala sovu přinášející dotaz, jak se daří jejímu synovi. Za jiných okolností by mi to nečinilo potíže, ovšem s mozkomory, kam oko dohlédlo, mě nonstop větrání až tak moc nelákalo. I když vědomí toho, že jsem zavřená v jedněch stěnách s vlkodlakem, mě pocitem klidu a míru taky nezaplavovalo. Zpražil mě pohledem, ale mlčel. Možná mě to mělo ztrestat, ale pro mě nikdy nebylo trestem, když se mnou někdo z trucu nemluvil.

"Je tohle opravdu nutné?" Období ticha skončilo na schodech do podsvětí. Do podzemí.

"Vaše matka mi kladla na srdce, ať vás nespouštím z očí."

Draco se nafoukl jako kterýkoli jiný třináctiletý kluk, jemuž právě oznámili, že bude mít chůvu. "Neskutečný," zavrčel a podvědomě se rozhlédl kolem sebe, jestli nenajde něco, do čeho by kopl. Já se v podobných chvílích koukala, kde je Norriska, ale ta kočka byla určitě telepatka, protože tohle byly jediné chvíle, kdy se nevyskytovala v dohledu.

"Mám vás doprovodit do vaší koleje a nechat vám tam poslat něco k-" podívala jsem se na hodinky, "-svačině?" Ať byl můj děda kdokoli, určitě byl komorník.

"Ne!" upřímně se zhrozil a klidněji potom dodal, že ještě neskončily lektvary, tak že se ještě zastaví tam. Pochybovačně jsem se podívala na ruku, kterou se mermomocí snažil vydávat za poraněnou takovým způsobem, že mu do konce večera asi upadne, a nic neříkala. Pro mě za mě, stejně mu nic není. Jak si ale chce udržet vzezření nemobilního a umírajícího člověka na Severusově hodině, to pro mě byla záhada.

"Weasleyi, nakrouhejte Malfoyovi jeho kořínky," ozval se do minuty, co za Dracem zapadly dveře učebny, Severusův hlas. Samozřejmě, Zmijozel si poradí. Jak jsem mohla zapomenout?
***

Rolanda dorazila na oběd bledá jako stěna. V první chvíli mě napadlo, že se Luciusovi podařilo zakázat v Bradavicích z bezpečnostních důvodů famfrpál, ale pak mě napadlo, že tolik štěstí asi mít nebudu, takže mě stejně za chvíli bude čekat povinné fandicí odpoledne a následná rýma. Posmutněle jsem vzdychla a preventivně si nalila horký čaj, zatímco Minerva se ujala iniciativy a začala z poletušky tahat, co se stalo. Moc jsem neposlouchala, protože mě nezajímalo, kam si zadřela třísku nebo kolik košťat se přes prázdniny proměnilo v prach. Ignorace mě opustila, když z Rolandy vypadlo, že ve sborovně je něco strašného. Ujistila jsem se, že Severus sedí na svém místě. Lupin dokonce ani neměl své dny, v tom jsem si udržovala přehled. Tak že by Hagrid přesunul Chloupka někam, kde to bude dle jeho soudu bezpečnější?

"Och, ten bubák, ano," pokývala Minerva hlavou, jako by byla ta nejsamozřejmější věc na světě, že ve sborovně máme bubáka. Možná proto tam tak málo chodím.

"Doufám, že jste ho nevyplašila," upřímně se zděsil Lupin.

"Vypadám, že z nás dvou jsem to byla já, kdo někoho vyděsil?" Lupin mohl děkovat Merlinovi, že mezi ním a Rolandou sedělo několik lidí.

"Sháníte si přátele, profesore?" "usmál" se na něj Severus. Jsem ráda, že na mě se neusmívá. Alespoň ne tak často. Bubáka jsme měli - oni měli - ve sborovně od včerejšího odpoledne. Nějak se tam vyskytl a Lupin si ho tam od té doby opatroval a nikomu nedovolil, aby ho odsud vyprovodil. Po dlouhé době se tak přihodilo, že se klevetnický kroužek musel přestěhovat k Minervě. Nebo kam si to vlastně přesunuli operační základnu. Mě a Severuse se to nijak zvlášť nedotklo. Já byla zalezlá ve svých komnatách a u Severuse jsem předpokládala totéž.

"Ne, ale děkuji za zájem, profesore," odvětil Lupin. Zajímavé, jak se těm dvěma podařilo během pár dnů vytvořit z akademického titulu nadávku. Jestli mi Severus někdy řekne "profesorko", osolím mu kafe. Nebo mu vyliju ty jeho sklenice s naloženýma očima krys, ropuch a čertvíčeho do postele - a hezky v abecedním pořadí.

"Jak dlouho to tam má být?" dostala ze sebe Rolanda po několika hlubokých doušcích černé kávy.

"Dnes odpoledne tam chci vzít třetí ročník na praktickou ukázku-"

"Třetí ročník?" skočil mu do řeči Snape. "Pottera?"

"Je v tom problém?"

Velmistr zavrtěl hlavou. "V žádném případě. Jen se ujišťuju."

Lupin si ho chvíli podezřívavě měřil, ale zřejmě v jeho dotazu neshledal nic extra závadného, protože se s jeho vysvětlením nakonec spokojil. "Dobře," promluvil nakonec opatrně. "Nebude vám tedy vadit pohlídat ho tam, než tam přivedu třídu? Podle rozvrhu máte v tu dobu volno."

"Já ti nebudu hlídat-" spustil Severus a namířil na domestikovaného vlkodlaka vidličku. Bezděčně jsem se zaklonila ve své židli, abych to nebyla nakonec já, v jejímž těle příbor skončí.

"Severusi," zasáhl Brumbál. Jmenovaný po něm hněvivě loupl očima.

"Nabídla bych ti, že ti budu dělat společnost, ale učím," vmísila jsem se do hovoru.

"Neučíš," opravil mě Severus.

Nasadila jsem udivený výraz. "Ne? V tom případě beru svou neuváženou poznámku zpět."

Filius vydal jakýsi prapodivný zvuk. Jako by mu mělo nosem vyletět ven něco, co před chvílí dostal do sebe ústy. Zřejmě mu došlo, že plánujeme zavřít do jedné místnosti Severuse a bubáka a čekat, kdo tam vydrží déle, přičemž Severus ho nebude smět zneškodnit.

"Sázím deset galeonů na Severuse," šeptla mi do ucha Charity, když jsme se rozcházeli od stolu ke svým odpoledním povinnostem.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 gleti gleti | 26. srpna 2012 v 3:19 | Reagovat

také bych sázela na Severuse

2 GwenLoguir GwenLoguir | 26. srpna 2012 v 10:27 | Reagovat

Veľká vďaka, dnes som to potrebovala ako soľ!
svoje dny....Sev verzus bubák - hm, to preto ho vedel tak vierohodne zobraziť! :D

3 robin robin | 26. srpna 2012 v 12:21 | Reagovat

teda to jsem zvědavý v co se promění Severusův bubák :-D že by Potter?Teď to se nevyhneš tomu jak to dopadlo,ale zlepšilo mi to náladu tadle kapitolka :-D jen tak dál ;-)

4 P. D. P. D. | 26. srpna 2012 v 14:22 | Reagovat

no, podle knihy, když lupin přivedl děcka do sborovny,seděl tam jen snape v klubovce a jinak tam nikdo nebyl - a hned po jejich příchodu odešel. takže čertvíco tam dělal...

5 Abigail Abigail | Web | 26. srpna 2012 v 16:12 | Reagovat

Nicméně i tak zní pokračování víc než zajímavě... Už se na něj moc těším, tahle kapitola mi zase jednou vážně zlepšila náladu...

6 P. D. P. D. | 26. srpna 2012 v 16:50 | Reagovat

to jsem ráda. děkuju :-)

7 GwenLoguir GwenLoguir | 26. srpna 2012 v 18:05 | Reagovat

Čert ví a ten vydesený bubák :D

8 JSark JSark | 26. srpna 2012 v 21:05 | Reagovat

"Lupin dokonce ani neměl své dny", úžasné, ako dokážeš evokovať niečo úplne iné ako spln. :-D
To ma zaujíma, čím sa dá vydesiť taký bubák. :-?
Neopováž sa vyvliecť z konfrontácie Severus vs. bubák, strašne sa na to teším. :-P

9 P. D. P. D. | 26. srpna 2012 v 21:08 | Reagovat

fakt děkuju tomu, kdo tu přišel s tím bubákem...

10 Petzen Petzen | 26. srpna 2012 v 23:44 | Reagovat

Já umřu...Snape vs. bubák...klidně bych políbila Mozkomora, jen abych mohla vidět tuhle scénu na vlastní oči :-D

11 Kathie.jones Kathie.jones | 27. srpna 2012 v 7:45 | Reagovat

Páni, na Severusova bubáka jsem zvědavá :-)
Super kapitolka (jako vždy :-)))

12 larkinh larkinh | 27. srpna 2012 v 8:16 | Reagovat

Ach jo, jsem zvědavá, v jakém stavu skončí bubák v tvém podání :)
Mně nevadí, že ses dostala teprve ke čtvrtému dni prvního týdne školy :) Aspoň mám jístotu, že budu mít co číst ještě dalších 10 let :)

13 Elza Elza | 27. srpna 2012 v 9:24 | Reagovat

...pro mě nikdy nebylo trestem, když se mnou někdo z trucu nemluvil.
...ve sborovně je něco strašného. Ujistila jsem se, že Severus sedí na svém místě. Lupin dokonce ani neměl své dny...
Jestli mi Severus někdy řekne "profesorko", osolím mu kafe.
:-D  :-D  :-D  :-D
PD, to je neuvěřitelné. Skvělé! Já být bubákem, tak po zahlédnutí Severuse zalezu do skříně... :-P

14 P. D. P. D. | 27. srpna 2012 v 11:38 | Reagovat

[13]: děkuju :) jsem ráda, že se líbí :)

15 P. D. P. D. | 27. srpna 2012 v 11:39 | Reagovat

[12]: to není vtipný :-D  :-D

16 teriisek teriisek | 27. srpna 2012 v 15:05 | Reagovat

V tvém podání je Draco takový spratek, že bych ho snad být Severusem i nesnášela ;-) No a scénka kolem bubáka byla geniální :-D

17 Lily Lily | 27. srpna 2012 v 15:50 | Reagovat

Bože to bylo krásný.. nechápu, jak dokážeš vymyslet tak zábavné dialogy..
Zase jsem si poprskala notebook.. :-(
Jinak taky sázím na Seva.. ale že se z toho zase vyvleče.. :-D

18 denice denice | 27. srpna 2012 v 21:18 | Reagovat

Z tématu bubák jsi vytěžila opravdu hodně, bavila jsem se skvěle. Jen nevím, jestli je Lupin tak naivní, nebo tak zlomyslný, když požádal Severuse o tuhle laskavost před celým profesorským sborem ;-)
Díky.

19 Colleen Colleen | Web | 28. srpna 2012 v 19:44 | Reagovat

Kdy se stala z akademického titulu nadávka... ach můj božínku :-D :-D krásně jsem se zasmála. Děkuji
A zas to bylo nějaké krátké. Že já ti začnu počítat znaky :-P

20 P. D. P. D. | 28. srpna 2012 v 20:31 | Reagovat

[16]: no, v knihách byl taky :-D a knihy jsou pro mě v tomhle posvátné. víceméně :-D

[17]: v knize tam právě seděl. sám. tak mě zajímalo, co tam dělal... :-D

[18]: spíš jediná možnost, jak ho k čemukoli přimět. beze svědků by měl asi smůlu. v čemkoli.

[19]: já ale nikde nemám závazný počet znaků, co musím dodržet... 8-) já se jen snažím vždy dolézt na třetí stránku wordu a pak to jde sem... :-D

21 Chavelierka Chavelierka | 23. září 2012 v 19:58 | Reagovat

plánuješ si otevřít sázkovou kancelář? Jaké jsou kurzy? Dávám stovku na Severuse :-D
Malfoy a zraněná ruka, která mu určitě upadne, to by byl teprve pohon pro Luciuse :-D
Zmijozel si vždy poradí :-D
Noriska telepatka? Nebo spíš má se zmijozelem své zkušenosti :-D

22 P. D. P. D. | Web | 23. září 2012 v 20:12 | Reagovat

už ne, vše už je zveřejněno... :-D

23 Michelle Michelle | 11. března 2016 v 21:43 | Reagovat

Julinka vrací útok :-D pravá zmijozelka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama