Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

15. kapitola

15. července 2012 v 23:06 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád III - Smečka v zádech
Pád 3 15"Špatná noc?" zatvářil se soucitně Filius, když jsem se dovlekla do Velké síně na snídani. Věnovala jsem mu pohled, co naprosto jasně říkal, že nemám svůj den a jestli nechce podstoupit nepříjemnou konfrontaci se Zmijozelem, ať radši mlčí. Spokojeně se zazubil sám pro sebe a nalil si mléko do ranní kávy. Kdosi mě ušetřil pracného rozhodování, kam se posadím, když mi na stůl položil úhledně nadepsanou obálku. Zastrčila jsem ji do kapsy hábitu. Tady nic otevírat nebudu. A dopis od Cissy teprve ne. Stejně si dovedu živě představit, co bude uvnitř. Vždyť její jednorozený syn se stal historicky prvním studentem, kterého první den školy skoro zabil hipogryf v první hodině ochočeného nebelvírského poloobra. Malfoyovi museli mít vždy něco extra. Luciusův hlas ze včerejšího večera mi stále ještě zněl v hlavě. Jako bychom snad JÁ nebo Severus mohli za to, co se tu děje! Copak si nikdo ještě nevšiml, že v čele Bradavic stojí Brumbál a domluva s Brumbálem končí dole pod tím jeho efektním eskalátorem? No, možná tak Popletal, ale ten toho taky moc nezmůže.

"Dobré ráno," zašveholil nade mnou rozverně mužský hlas, až jsem se skoro ohlédla, jestli se nevrátil Zlatoslav. Ale tolik štěstí po ránu by mě tady asi sotva potkalo. Místo toho jsem na Lupina jen zavrčela.

"Ty na mě dneska nemluv."

Zatvářil se překvapeně, ale měl tolik soudnosti, aby zůstal mlčet. Severus se pousmál. Asi. U něj se to vážně těžko určuje. Zadoufala jsem, že si to doporučení rozšíří i na svou osobu. Dnes jsem opravdu nebyla v komunikativním rozpoložení - a čím dříve to člověk dá ostatním najevo, tím lépe pro něj. Pro mě. Tohle je opravdu začátek školního roku se vším všudy. A to jsme začali teprve včera. Máme - mám - před sebou ještě deset měsíců.

"Rád vidím, že už jste se lépe seznámili," utrousil Severus s pohledem upřeným ke zmijozelskému stolu. Takže nerozšířil.

"Ty na mě nemluv taky," obětovala jsem mu pár slov a byla mu vděčná, že svůj pronikavý pohled věnuje kolejnímu stolu, a ne mně. I kdyby na mě nitrozpyt nepoužil, měla jsem pocit, že musím mít předešlou noc vepsanou ve tváři - a hezky čitelně i pro negramoty.

"Problémy v ráji?" přisunula se ke mně Rolanda se svou židlí a úsměvem na tváři.

"Už zase?" přisadila si Minerva.

"Něco jsem propásl?" Na Brumbála už jsem byla líná se i ošklivě podívat. On by navíc byl schopen na to přijít, takže oční kontakt nenavážu za žádnou cenu. Radši budu hypnotizovat - to je dýňová šťáva? To snad už ani není možný! Kde je moje kafe? Jak má člověk energicky vykročit do nového dne, když mu všechno sabotujou už od rána?

Uzmula jsem konvičku s kávou Lupinovi. Vlkodlaci by stejně měli dodržovat zdravý životní styl a radši se dopovat vitamíny než kofeinem. Aby nám déle vydrželi. Zhruba tak do června.

Náš milovaný ředitel se ale nenechal zmást odmítavou reakcí svých podřízených (mě) a zvesela navázal tím, co měl na srdci.

"Po snídani bych si s některými z vás rád mluvil." Srdce mi spadlo do… asi pod stůl, kalhoty jsem neměla. I Severus ustal v pohybu, ačkoli pohledem ani jednou k Brumbálovi nezalétl. Ta bláhová dětská naděje, že co nevidíme, nevidí nás. No, co kdyby… "Takže kdybyste potom šli se mnou, Minervo, Severusi a Remusi, byl bych vám velmi vděčen." Uf! Ze srdce se mi svalilo něco, z čeho bychom mohli postavit Hagridovi druhou hájenku. "A vy raději taky, Julie," dodal, když jsem si začala soukromě slavit. V první chvíli jsem chtěla zareagovat klasickým "a proč já?", ale rychle jsem si to rozmyslela, Radši na sebe zbytečně neupozorňovat. Ne dneska. Severus do sebe vyklopil černou kávu a jídla už se ani nedotkl. Remus si přidal.

***
Minerva za námi zavřela dveře svého kabinetu a netrpělivě se podívala na hodiny. Zřejmě by nepřežila, kdyby dorazila do své hodiny pozdě. Opřela jsem se o zeď hned u vchodu a založila si ruce na prsou. Všichni tedy museli předstoupit přede mě a poskytli mi tak vcelku ucházející bariéru mezi mnou a vedením. Brumbál si toho všiml a káravě se na mě zamračil. Pokrčila jsem rameny. Stejně jsem tu jen do počtu, a nebýt Sibyly, nebyla bych tu vůbec, tak co bych se hrnula do popředí. Navíc s nebelvírskou přesilou okolo. Kde jsou mozkomorové, když je člověk potřebuje? Nutí mě tu pracovat s polovinou Azkabanu, vlkodlakem a Nebelvírem, a ještě snad po mně budou vyžadovat aktivitu?

"Minervo, vím, že studenti od třetího ročníku mají povolené návštěvy Prasinek, to samozřejmě nemohu zrušit, takže budou náležitě hlídaní - Cornelius nám dobrovolně přislíbil nějaké své lidi navíc, aniž bych ho o to musel žádat… což bych ani nedělal, ale neuvažovala jste nad tím, že by byly tyto návštěvy Potterovi přinejmenším tento rok - za této situace - zrušeny?" začal Brumbál nejprve s Minervou.

"Nemůžeme přece Pottera připravit o tento výjimečný zážitek," vmísil se do jeho promluvy k všeobecnému úžasu Severus. "Návštěva Prasinek, první ryze kouzelnické prostředí, které si může úžít se svými vrstevníky, nepočítáme-li Bradavice. Taková příležitost pro někoho, kdo vyrůstal pouze mezi mudly. Nemůžete být tak krutý."

"Severusi, odkdy vám tak leží na srdci blaho našich studentů? Mých studentů?" zeptala se ho nedůvěřivě Minerva.

"Odnepaměti," odpověděl s neproniknutelným výrazem.

"Severusi, vážím si vašich pohnutek a vašeho zájmu o pozitivní duševní rozpoložení pana Pottera, ale v zájmu jeho bezpečnosti-"

"Právě jste řekl, že v Prasinkách bude polovina ministerstva a okolo polovina Azkabanu. Tam bych dobrovolně nešel ani já."

"Pro Pottera bude i tak bezpečnější, když zůstane přes víkend ve své koleji."

"Takže Prasinky budou hlídat nejlepší Popletalovi muži, zatímco Potter zůstane v tím pádem mnohem méně střežených Bradavicích, kde ho budeme hlídat jen my, a sice před uprchlým vězněm, kterého nás milovaný Potter stačil dohnat ke smrtelné nenávisti už jako batole, a proti jeho příteli, před kterým vás varuji od vašeho prvního nápadu ho zde zaměstnat jako učitele a který zde stále zůstává, ačkoli již stihl napadnout váženou dlouholetou členku našeho sboru?"

"Severusi!" ohradili jsme se všichni tři - já, Brumbál i Lupin. Já proti výrazu "dlouholetá", ale pochybuju, že to byla i jejich motivace.

"To zní, jako byste ministerstvu a panu ministrovi nedůvěřoval. Opatrně, máme mezi sebou dceru politika," dokončil svou řeč, aniž by si všímal námitek, které se vůči němu začaly hrnout. Nikdo neobdivoval ty dlouhé větné konstrukce, v nichž se to komunikovalo. Já od slova "dlouholetá" taky ne.

"Dost," zarazil Brumbál rodící se hádku mezi bývalými spolužáky. Ne, že by mě nebavilo sledovat kohoutí zápasy, ale dost dobře jsem nechápala, co tu vlastně dělám já. Po těch letech tady jsem si ale tenhle stav už docela zvykla. Dá se tam popsat celý můj život. "Julie," obrátil se Brumbál nakonec na nejinteligentnějšího člověka v místnosti, aby alespoň trochu zmírnil mé tápání. Zvedla jsem oči na znamení, že poslouchám. "Včerejší nešťastný incident s Dracem Malfoyem může mít velmi neblahé dohry pro naši školu. Ačkoli Už Lucius Malfoy není členem správní rady, jeho vliv na ministerstvu je nadále obrovský a nemůžeme ho ignorovat, zvláště ne v tuto chvíli."

Přikývla jsem. To mi bylo jasné. Asi jako všem. Je od něj ale hezké, že se to rozhodl mně osobně přednést nahlas. Jenže co já s tím? To mě považuje za rozumově méněcennou, že cítí potřebu mi to sdělit přímo? Prima, vážně prima.

"V tuto chvíli jste zřejmě jedna z mála, kdo s ním může promluvit, aby upustil od svých snah poslat nás všechny do Azkabanu. Bez toho, aby na vás vypustil psy, sotva překročíte hranici jeho pozemku."

"Vážím si vašeho názoru, ale…"

"Dnes dopoledne se bude pohybovat v prostorách ministerstva, vaše hodiny dnes odpadnou a váš krb byl připojen k letaxové síti, abyste se mohla transportovat mimo pozemky Bradavic." Obdivuju Brumbálovu techniku žádání laskavostí - jak dokáže vše podat tak, abyste neměli nejmenší příležitost ho odmítnout. Prostě vám nedá prostor. Než jsem se stihla nadechnout, poděkoval mi za ochotu a propustil mě, zatímco oba znesvářené muže si tam nechal.

Zůstala jsem stát přede dveřmi jako opařená. Nějaký čas mi trvalo, než mi plně došlo, že to Brumbál myslel opravdu vážně, že si ze mě nedělal legraci. Upřímně - nechtělo se mi ani trochu mluvit s Luciusem, když se rozhodl vyhlásit válku celým Bradavicím. Co má na srdci ohledně celé věci vím naprosto přesně - včera jsem si to vyslechla u Severuse a dneska to zřejmě budu mít ještě jednou písemně v kapse hábitu. Obvykle mi stačí říct jednou, nejsem tak nechápavá. Kde jsem k tomu přišla, že si Brumbál myslí, že bych zrovna já mohla mít na cokoli, co se tady děje, vliv? Už samotná má přítomnost zde svědčila o faktu, že mám na běh událostí stejný vliv jako britský mravenec na sucha v Austrálii. Už abych se zase děsila, co se mu honí v hlavě. Ať se tam tentokrát vylíhlo cokoli, bude to zase stát za to.

Dveře se znovu otevřely a vyběhla Minerva s knihou pod paží. Ošklivě se na mě podívala a proběhla kolem mě do své třídy. Rezignovala jsem. Skvělé, a jsme tam, kde jsme byly na konci minulého roku. S tím rozdílem, že teď z toho neuteču nikam na prázdniny.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kris Kris | 16. července 2012 v 0:19 | Reagovat

Zdravím, jakožto pravidelný zatvrzelý "nekomentovač" všech povídek, které se mi doteď dostaly pod ruku, se musím překonat a jeden koment tu taky zanechat.
Navštěvuji tvé stránky každý den, už nějakou dobu, ve snaze tu narazit na novou povídku pádu či čehokoli jiného a heuréka konečně je to tu!
Máš úžásné nápady a tvoje stránky jsou jedny z mála těch, kde není  Severus Snape  „sexuálním ďáblem“, díky bohu.  Neustále mě překvapuje, co dokážeš vymyslet a pokaždé mě to neuvěřitelně pobaví. Tvoje povídky jsou nejlepší, jaké jsem za poslední dobu četla, a proto se musím skolnit nad tvým uměním psát. Jen tak dál, jde ti to skvěle ! :-)
S pozdravem Kris.

2 P. D. P. D. | 16. července 2012 v 0:25 | Reagovat

wow, díky moc za pochvalu, opravdu si jí cením. s tím severusem je to jednoduché - tohle já neumím. o víc nejde. :-D  a pokud jde o povídku samotnou, stále mě překvapuje, že to někde čte, i když se tam neděje skoro nic, co by nebylo v knize.
ještě jednou moc děkuju za moc krásný a milý komentář. pokusím se nezklamat ani do budoucna. snad.

3 Jiťa Jiťa | 16. července 2012 v 7:55 | Reagovat

Ahojky, je to opět neuvěřitelně excelentní :-D :-D . Tyto povídky čtu, protože je dobře psaní a je braná uplně z jiného úhlu pohledu než je v knížkách.
A myslím, že to tak mají i ostatní, ale je to jen můj názor.
Zatím pa Jiťa :-)  :-D  ;-)

4 robin robin | 16. července 2012 v 9:17 | Reagovat

pěkná kapča jen mohla být delší o rozhovor s Luciusem takhle je člověk napnutej co ztoho vznikne :-D

5 Lily Lily | 16. července 2012 v 11:07 | Reagovat

Há, dostala jsi mne, skvělá kapča. Vážně, kvůli čemu je zase Minerva nakrklá?? To snad dělá naschvál, ne??
Hm,jsem zvědavá co je v té obálce, třeba je to o něčem jiném.. a jsem hroznně zvědavá co bude Julie říkat Luciosovi.. fakt hoodně zvědavá:))

6 Elza Elza | 16. července 2012 v 17:36 | Reagovat

/jednorozený syn/ :D :D :D To je boží termín!!!
/"Problémy v ráji?" "Už zase?" "Něco jsem propásl?"/ :-D Asi jsem právě uhynula...
Chuděrka Julie, zase to slízne. Chudinka Minerva, zase musí jít učit, zatímco ta svoloď zmijozelská se bude flákat na rande s Malfoyem... *:DD

7 P. D. P. D. | 16. července 2012 v 19:41 | Reagovat

[3]: děkuju, jsem ráda, že se líbí :-)  (i když nepřibívá - jakmile se začnou objevovat komentáře u ostatních povídek, vidím, že situace je už zoufalá a opravdu bych měla psát :-D )

[4]: lucius až někdy příště. asi. :-)

[5]: je to stará protivná baba a je zaujatá vůči zmijozelu... ne, spíš jí leží v hlavě konec předchozího roku a otázky loajality u zmijozelských kolegů.

[6]: no vidíš, mně to ani nepřišlo nijak příznakový. ale je možný, že to mám jen zažitý z náboženství, tam člověk přijde k  řadě termínů a obratů, který bere jako naprosto běžný. musím se podívat, jestli se to používá i jinak, než ve spojitosti s Kristem... to mě nenapadlo.

8 Elza Elza | 16. července 2012 v 21:39 | Reagovat

...odjinud rozhodně "jednorozeného" neznám... 8-)

9 P. D. P. D. | 16. července 2012 v 21:42 | Reagovat

hned to získá nový rozměr :-D

10 larkinh larkinh | Web | 16. července 2012 v 22:29 | Reagovat

Skvělé, další kapitola a opět naprosto úžasná. "Kde jsou mozkomorové, když je člověk potřebuje?" AU postavy obvykle nemusím, ale Julie mi vážně přirostla k srdci. Díky za kapču.

11 P. D. P. D. | 16. července 2012 v 22:31 | Reagovat

děkuju. jsem ráda, že jsi u julie udělala výjimku. ještěže na začátku nebyla jmenovaná :-D

12 GwenLoguir GwenLoguir | 17. července 2012 v 10:53 | Reagovat

Ach, ako toto milujem... nedočkavo očakávam ďalšiu dávku tohto proti/depresívneho tonika!

13 denice denice | 17. července 2012 v 22:26 | Reagovat

Každý den tu šmejdím, pak jeden den vynechám a ona je tu kapitola! (Zkusím vynechat návštěvu obden...) Už jsem se zmiňovala, že miluji Julii? A Severuse taky - "Nemůžeme přece Pottera připravit o tento výjimečný zážitek." To bylo od Brumbála kruté, Severus už v duchu jistě viděl, jak si Pottera sebere zatoulaný mozkomor, když už ne Smrtijedi.
Jsem moc zvědavá, jak se Julie vyzuje z mírové mise.
Díky.

14 P. D. P. D. | 17. července 2012 v 22:42 | Reagovat

takže zítra tě neuvidím? to abych rychle něco napsala... :-D hm, jestli já to nedělám schválně :-D

15 teriisek teriisek | 17. července 2012 v 23:17 | Reagovat

Chudák Julie, zase se jí nepodařilo zdrhnout včas. Jsem zvědavá na rozhovor s Luciusem, jen aby na ni ty psy nepustil pak 8-)

16 Lil Lil | 18. července 2012 v 22:58 | Reagovat

[2]: Máš jsi originální nápad, originální postavu a originální styl psaní. Ještě se ptáš, proč to někdo čte? Já navíc čekám, co se vyklube z těch tajemných postav, které se ti mihly na konci jedničky... ;-)  (teď si vlastně uvědomuju, že celou dvojku o tom (nich) má Julie noční můry... :-D)

17 JSark JSark | 19. července 2012 v 21:11 | Reagovat

Trúfam si povedať, že všetci čitatelia sa netešia ani tak na obsah, ale tvoju interpretáciu a komentáre. :-D
"Nemůžeme přece Pottera připravit o tento výjimečný zážitek." Severus nám obrátil. :D

18 JSark JSark | 19. července 2012 v 21:12 | Reagovat

Píšem obsah? Myslím knižný dej. 8-O

19 Chavelierka Chavelierka | 23. července 2012 v 19:26 | Reagovat

Omlouvám se za zpoždění, tak trochu jsem byla bez netu :-D
Nepříjemnou konfrontaci se Zmijozelem, :-D Jasné stručné výstižné a to i jen pohledem :-D
Nejsem si jistá jestli o tohle prvenství Malfoyové stojí :-D
Severusovy grimasy by se daly spočítat na prstech jedné ruky :-D
Docela by mě zajímalo, co by na její divoké sny řekl :-D
Ať žijou bradavické drbny :-D
Zrušit Potterovi vycházky? Co ho zrušit celého? :-D
Co to má ten Severus zase za lubem? :-D
On si ten proslov někde trénoval? :-D
Dlouhé větné konstrukce, u Severuse nezvyklé :-D
Vůbec není domýšlivá slečna inteligentní :-D
Dobře ji do toho vmanévroval :-D
Nemá to holka lehké :-D

20 Michelle Michelle | 11. března 2016 v 21:20 | Reagovat

Já proti slovu dlouholetá :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama