Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

14. kapitola

12. června 2012 v 19:45 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád III - Smečka v zádech
Kdo tu chtěl romantiku? No, tak... hm... :D Kapitolu jsem slíbila věnovat Colleen. Ona ví a já to tu psát nebudu. Přání, aby se kapitola líbila, je samozřejmě určeno vám všem. Příjemnou zábavu.Rebelantsky jsem propustila studenty z hodiny o pět minut dřív, abych mohla dřív vyrazit k Brumbálovi na udílení důležitých rad do života a pedagogické praxe (Kornelius poslal dopis) a nepotkala náhodou na chodbě Lupina končícího na čas. Stačí, když se s ním uvidím nahoře. Ještě pořád jsem mu neodpustila, co o mně řekl. Já vím, ono se to nezdá jako nic špatného, ale co se má co bavit o mně? Má spoustu lidí z Nebelvíru, o kterých si může navykládat kde co, komu jen se mu zachce, tak co si bere do pusy Zmijozel? A taky mě štve, že nevím, co mu na to řekl Severus, protože jestli nesouhlasil, zmetek jeden, a on je toho víc než schopen… Ale ani mě nehne, abych se ho ptala. Jsem člověk, co si nechá dobrovolně vymazat z paměti večer jen proto, abych zjistila, jestli si na to vzpomenu - jedná takhle někdo, kdo se ptá? Potřebuju terapeuta. Bohužel u Aberfortha pořád hnízdí někdo z ministerstva. Cisse si taky nepostěžuju, protože jednak ji to nezajímá, jednak by mě teď byla schopná zabít, a abych vyrazila za Lucasem, no… Zajímalo by mě, jak bych to musela podat, aby se nevytratila hlavní myšlenka. Minerva mi nevěří ani nos mezi očima, Filius je sice minichlap, ale chlap a smál by se mi ještě napřesrok, Sibyla snad ani neví, kdo je Lupin… Zatracenej Brumbál, zrušil mi veškeré vztahy a staví mě do pozice, kdy si snad začnu psát deníček. Nebo budu prostě mluvit s jedinou inteligentní bytostí na hradě. Jenže přimět Rufuse, aby aspoň minutku vydržel na jednom místě, když zrovna nespí, je nad mé síly.

Tradičně jsem zůstala tvrdnout pod schody do ředitelské pracovny, protože neznám heslo. Už se tu mračila Rolanda. Z téhož důvodu. Už už jsem se nadechovala, abych jí vylíčila, jak se cítím dotčená, ale naštěstí jsem se zarazila včas. Nepotřebuju tu ventilovat nic, kde figuruju já a Severus blíže, jak v odstupu několika vět. Ne po konci loňského školního roku. Takže jsem se sice nadechla, ale vzešel z toho jen univerzální pozdrav. Snad. Nějak podezřívavě si mě prohlížela, ale snad jsem se jen nakazila Severusovou paranoiou.

Jediný člověk (mimo Brumbála), kdo zná kdykoli heslo k přístupu na schody, dorazil až chvíli po nás. Jako vždy byla Minerva nesmírně překvapená, že čekáme dole. Mám pocit, že si myslí, že čekáváme na ni. To má sice pravdu, ale v našich pohnutkách je mimo na celé čáře.

Severus s Lupinem dorazili v další várce společně s Filiusem. Oba vypadali dost nedůtklivě a Filius se tvářil, že právě absolvoval nejdelší cestu po schodech ve svém životě. Než skončí září, ještě budou všichni s láskou vzpomínat na Zlatoslava. Aspoň někdo vnášel slunce do těhle kamenných zdí. Sice jsme se všichni chovali jako při úpalu, ale v Bradavicích nebude nikdy panovat harmonie, na to musí být nějaký přírodní zákon. Nebo máme divnou auru. S ním to tu jen nabralo naprosto netušené obrátky.

Po večerním programu, který by se dal shrnout slovy "nemluvte s nikým, kdo by mohl být uprchlík z Azkabanu" a který byl neustále narušován Severusovými připomínkami, díky nimž se zprostředkované Korneliusovo kázání protáhlo o dobrou čtvrthodinu, jsme se odebrali na večeři. Minerva důstojně, cestou ještě něco řešila s Lupinem, já rychle, aby mě náhodou nikdo nedohnal, Severuse si tam Brumbál ještě nechal. Asi zase něco s Potterem - mimo Pottera se tu stejně nic neřeší. Nechápu, co jsme tu dělali v období před ním, a nechápu, co tady budeme dělat v období po něm. Bradavice určitě spadnou.

Na celém dni bylo nejlepší, že jsem se dostala opravdu rychle do postele. Když se snažíte vyhnout konverzaci se všemi lidmi, které potkáte, najednou jdou věci, co by jindy byly nemyslitelné, nádherně jednoduše.

Spala jsem už asi tři hodiny, když mě něco probudilo. Ze zvyku jsem to přikládala za vinu Rufusovi, že už zase někde štrachá, takže jsem se v první chvíli ani neobtěžovala otevírat oči. Jenže štrachání nepokračovalo, alespoň ne tak, jak jsem očekávala. Nastražila jsem uši a přivedla se do bdělejšího stavu. Ne, Rufus to nebyl. Damien taky ne. Někdo tu byl. Někdo tu dýchal. Zvážila jsem pro a proti toho, abych dala najevo, že jsem vzhůru. Sirius Black by se mi po ložnici asi nepoflakoval, takže vynechám možnosti obsahující variace na téma "otevřu oči a někdo mě podřízne". Když budu dělat dál, že spím, bude mi tu šmejdit dál. Co se mi může stát nejhoršího, když otevřu oči? Někdo po mně bude něco chtít. To je dost pádný argument. A kdybych nebyla tak zvědavá, určitě by to vyhrál.

Otevřela jsem oči. Byla tma. Překvapivě. Zamžourala jsem do tmy a ostřila na stíny tmavší než ten zbytek tmy. Nemohla bych být krtek. Zešílela bych. Najednou se jeden z těch stínů pohnul.

"Myslel jsem, že spíš."

"Spala. Co tu děláš?"

"Přemýšlel jsem…" Postel vedle mě se prohnula, jak si přisedl. Odtáhla jsem (vyškubla zpod přisednuté deky) nohy, vadí mi, když se nemůžu hýbat, jak bych chtěla.

"Čekám něco světobornýho, když už kvůli tomu nemůžu spát," zavrčela jsem na něj.

"… o tom, co říkal Lupin," pokračoval, a abych náhodou nepochybovala, co přesně má na mysli, sklonil se ke mně.
Zaplavila mě vlna vůní přísad do lektvarů z jeho pláště a mastné černé vlasy se mi otřely o tvář…

Vzbudila jsem se zpocená a srdce mi bušilo. I když jsem měla chvíli pocit, že se o mě pokouší infarkt, takhle rychle jsem z postele ještě nikdy nevyskočila a tak rychle jsem schody k Sibyle nikdy nevyběhla. A doufám, že už taky nevyběhnu. Nepotřebuju psychoanalytika, nepotřebuju deníček, potřebuju panáka!

K mému úžasu byla hradní vědma vzhůru. Ačkoli se nezdálo, že by ji to obzvlášť těšilo. Mrzutě mě pozvala dovnitř, bez řečí mi nalila skleničku čehosi a odplula do ložnice. Flašku mi nechala na stole. Nesnáším, když tohle dělá - když se chová, jako by předem věděla, o co jde. Vždycky se pak začnu bát, že na tom věštění opravdu něco je, což mi docela nahání husí kůži.

"Nechceš vědět, proč jsem tady?" zavolala jsem na ni, když už jsem byla schopná ovládat svůj hlas. Ujala jsem se láhve a vyrazila za ní.

"Ne," rezolutně odmítl jindy tak mystický hlas z ložnice. No co, stejně tu zůstanu. Teď dolů nepůjdu ani náhodou. Chci zpět své krásné noční můry! Než riskovat tohle ještě jednou, radši už nikdy nepůjdu spát. Takhle zvrhlé podvědomí můžu mít jenom já. Než rok skončí, tak toho Lupina snad zabiju.

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 colleen colleen | Web | 12. června 2012 v 20:39 | Reagovat

Beruško, za věnování mockrát děkuju, jen přečíst si to teď asi nestihnu. Chybí mi ještě 12 a 13 kapitola. Až bude volněji, tak je slupnu a lípnu ti sem komentáře nové :-D

2 P. D. P. D. | 12. června 2012 v 20:41 | Reagovat

óó, no, jen studuj, studuj... :-)

3 Nerla Nerla | Web | 12. června 2012 v 22:08 | Reagovat

Boží :-D Trochu mi zatrnulo, k jakému stylu to sklouzáváš... konec to vynesl do nadoblačných výšin. Doslova, myslím tím samozřejmě Sibylinu věž :D

4 P. D. P. D. | 12. června 2012 v 22:13 | Reagovat

co si o mně myslíš? 8-)

5 denice denice | 12. června 2012 v 23:18 | Reagovat

Romantika :-D  :-D  :-D Tak Julii přísady do lektvarů ulpělé na jeho plášti voní, hm, hm...

6 P. D. P. D. | 12. června 2012 v 23:23 | Reagovat

no jasně, vždyť už se nad těmi vůněmi rozplývala několikrát :-D

7 larkinh larkinh | 12. června 2012 v 23:55 | Reagovat

Jediná inteligentní bytost na hradě - Rufus :) A ten konec mě tedy dostal :D Juliina nová noční můra :) Hele, a jak ví, že se jí to zdálo? Co když jí změnil paměť?

8 P. D. P. D. | 13. června 2012 v 0:16 | Reagovat

prostě VÍ. :-D  i kdyby jí všichni změnili paměť, VÍ :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

9 Abigail Abigail | Web | 13. června 2012 v 2:22 | Reagovat

Taky mě to na chvíli vážěn hodně vyděsilo. Ale pak jsem se zase uklidnila. Hlavně mě pobavil Juliin přístup, zkoušela jsem ho, nefunguje to, čtvrtý den jsem usnula ve stoje v metru :-D Metro nemají, takže to bude mít o to jednodušší...
Ale jinak se mi ta kapitola moc líbila. Jediná inteligentní bytost na hradě, Minerviny představy o jejich pohnutkách i Sibyla, která nemá potuchy o tom, kdo je Lupin, mě dostali.
A moc se těším na pokračování. ;-)

10 robin robin | 13. června 2012 v 8:22 | Reagovat

jo je vidět,že jí chybí sex :-D ,když má takovýhle sny to se ti povedlo ;-)

11 P. D. P. D. | 13. června 2012 v 11:05 | Reagovat

[9]: já už to taky párkrát zkoušela, většinou nedobrovolně. pak mám tendence spát týden v kuse, nejsem už nejmladší a není to, co to bývalo.... zatím je jisté jen to, že julii to vydrží minimálně do konce příštího týdne, protože já ted zase končím.

[10]: teda co ty si to o mé slečně nemyslíš? :-D

12 GwenLoguir GwenLoguir | 13. června 2012 v 13:43 | Reagovat

Dumem dumem, či to vážne bol len sen, ale asi hej - ako by Severus vedel, že počula tie Lupinove kecy?
Och, milujem to  ateším sa na častý prísun!

13 P. D. P. D. | 13. června 2012 v 20:42 | Reagovat

byl!! bože můj, byl!!! :-D  :-D  :-D  :-D

14 Elza Elza | 14. června 2012 v 7:49 | Reagovat

...Filius je sice minichlap, ale chlap a smál by se mi ještě napřesrok... :-D
...nechápu, co tady budeme dělat v období po něm. Bradavice určitě spadnou. :D Bradavice po Potterovi? Ten kluk je pro většinu budov naprostá kalamita (asi jako Indiana Jones - ten také zničí, co navštíví). I když mudlovská základka jeho průchod možná přežila... ;-)
Nepotřebuju psychoanalytika, nepotřebuju deníček, potřebuju panáka! (Hm, že bych si šla dát taky...? ;-))

15 P. D. P. D. | 14. června 2012 v 12:04 | Reagovat

se máš, že máš... já nemám, život je nanic :-(

16 Lily Lily | 15. června 2012 v 10:03 | Reagovat

Jáj.. připomíná mi to moje sny o těhotenství.. taky se budím hrůzou a chci panáka.. :-(
Akorát, že tady na mne nikdo nečeká, přítel se kdoví proč jen chechtá, zvrhlík ;-)

17 P. D. P. D. | 15. června 2012 v 23:04 | Reagovat

já se taky takhle budím - a když se vzbudím, nejdřív mi spadne kámen ze srdce, uff, byl to jen sen... a pak mi dojde, že si jen přehrávám, co mě čeká...

18 teriisek teriisek | 16. června 2012 v 2:38 | Reagovat

Tak asi bych nesouhlasila, že jsou lepší noční můry, ale pobavila jsem se výtečně! :-D Hlášky vypisovat nebudu, musela bych to opsat celé... 8-)

19 JSark JSark | 16. června 2012 v 12:56 | Reagovat

Také sny... ts ts. :-D Díky, nestíham nestačím, ale zdvihla si mi náladu. :-P

20 P. D. P. D. | 16. června 2012 v 14:12 | Reagovat

děkuji, to mě těší :)

21 Chavelierka Chavelierka | 16. června 2012 v 21:47 | Reagovat

nemít si s kým pokecat to je děs, to znám :-D
Představuju si jak se to Luciusovi pokouší vysvětlit, aby nic nepochopil a přeci věděl, o co jde :-D
Minerva je sladká, když je přesvědčená o své nepostradatelnosti :-D
Bradavice spadnou :-D  :-D  nespadnou pošle potomky :-D
Taky by u mě zvědavost vyhrála :-D
Hej, takové sny mám normálně a ještě daleko odvážnější (myslím se Severusem) a rozhodně je nepovažuju za noční můru 8-)
Čemu se diví, že Sybila ví? Vždyť k ní kvuli ničemu jinému nechodí a v noci bych i já pochopila, že chce paňáca :-D  :-D  :-D
Nebudu se zlobit, když u té romantiky přitlačíš a jak už bylo někde výše zmíněno - asi jí vážně chybí sex :-D  :-D  :-D

22 P. D. P. D. | 16. června 2012 v 22:47 | Reagovat

njn, nejsi julia :-D ta má o nočních můrách jasno.
jak to, že k ní jinak nechodí? v jedničce tam byla furt na čaji, a pokud si dobře vzpomínám, tak už taky jen tak přespávala, bez postranních úmyslů...
chybí, nechybí, má peška. severus až do sedmičky áchal po lily.... :-D a pak umřel

23 Chavelierka Chavelierka | 17. června 2012 v 19:12 | Reagovat

Jistě že tam chodila, ale stejně jen aby si utřídila myšlenky :-D
áchaní po Lily je jen veřejná kamufláž, aby zamaskoval pravé city k Julii :-D
A hlavně ty jsi autorka, když už jsi to upravila, aby se tam vešla Julie jistě se to dá ještě mírně přikrášlit, aby se tam vešel jeden postelový sport 8-)  :-D  :-D  :-D

24 P. D. P. D. | 17. června 2012 v 20:22 | Reagovat

obávám se, že julinka moc na sport není. ona bude lnoch po mně, takže žádné extra výkony asi nebudou :-?

25 Sargo Sargo | 24. června 2012 v 11:41 | Reagovat

To jsem ráda, že jsi zase popopsala, udělalo mi to náramně dobře :-D (Ano, čtenář je tvor sobecký :-))

26 P. D. P. D. | 24. června 2012 v 14:22 | Reagovat

autor ještě víc. :-) mně taky komentáře dělají víc než dobře. kdyby nedělaly, už tu nejsem... :-D

27 Colleen Colleen | Web | 15. července 2012 v 23:55 | Reagovat

Cos mi to udělala?? O_O  Jenom sen ?! Takhle jsem si to ale nepředstavovala!!
Aúúú-znova a lépe!

28 P. D. P. D. | 16. července 2012 v 0:04 | Reagovat

někde příště....
slíbí si a v davu zmizí
příště...

29 Michelle Michelle | 11. března 2016 v 21:12 | Reagovat

Chci zpět své krásné noční můry :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama