Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

13. kapitola

10. června 2012 v 18:30 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád III - Smečka v zádech
Kdo že mě to tu kdysi chválil, že píšu docela rychle? :D
Z pochopitelných důvodů jsem se snažila pohybovat co nejméně v Lupinově blízkosti. Ne že bych měla něco proti jeho osobnosti, kdepak, tu jsem ani neměla šanci poznat, protože Severus o něm mluvil jen v pejorativech (když už se o něm náhodou zmínil), Brumbál jen superlativech (pozitivních, samozřejmě), mé důvody ale byly čistě rasistické. Ano, jeho živočišný/lidský druh mě odrazoval a zaháněl do opačných částí hradu. Zvláštní, co s člověkem udělá jedno blízké setkání. Brumbál se mě ani nesnažil přesvědčit, že se mýlím, a já mu k tomu ani nedala příležitost. Myslím, že byl docela zaměstnán svým novým vyučujícím. Poloobrem, ne vlkodlakem. Hagrid totiž zvládal vytěžovat ošetřovnu téměř stejně dobře, jako se to do této doby dařilo především Severusovi. Je pravda, že většině studentů nic nebylo, jen se nechtěli přehrabovat v tlustočervech a zapáchajícím mase, se kterým museli chodit do Zapovězeného lesa lovit kdejaké potvory, co si tam Hagrid hýčkal. Polovina děvčat se přihlásila k astmatu, druhá trpěla na ekzémy, myslím, že tu byl i jeden pokus uhrát absenci na mor, ale nejsem si jistá, jestli to vzešlo ze Severusovy nebo Hagridovy hodiny. Každopádně dotyčný student neuspěl.

Kdyby náhodou pánové neposkytovali dostatečnou zábavu, stále ještě se dalo spolehnout na Sibylu. Nevzpomínám si, že by někdy zklamala, ale letos se opravdu překonala - na první hodině jasnovidectví, kde tradičně prorokovala smrt jednomu ze studentů (Který potom samozřejmě nezemřel, protože svou věštbou změnila osud… Věštci to mají vymakaný.), letos předpověděla smrt samotnému nebelvírskému zázraku.

Minerva soptila ještě večer. Kdyby Sibyla nehnízdila až v nejvyšší komnatě nejvyšší bradavické věže a poslední úsek se nemusel zdolávat po žebříku, určitě by si naše vědma něco vyslechla. Ale myslím, že to věděla, proto zvolila tuhle strategickou pozici, kde byla pro všechny takřka nedosažitelná. Minervě za to nestála, pro Filiuse to bylo mimo jeho fyzické možnosti, Pomona Sibylu ze zásady neřešila a Severus po většinu času ani nevěděl, že na hradě nějaká věštkyně vůbec je. Sejde z očí… Ani krby směrem k Sibyle nebyly nikdy využívané, člověk si nikdy nemohl být zcela jistý, co ho čeká na druhé straně.

Ten večer by jí ale Severus klidně i napsal obdivný dopis, ovšem kdyby to nepoškodilo jeho pečlivě budovanou image. A kdyby neměl ještě další nepříjemné starosti. Samozřejmě že nikdo nevěřil, že by se Potterovi mohlo cokoli stát - měli jsme v Bradavicích tříhlavého psa, vlkodlaka zamčeného na noc ve škole, mozkomory, kam jsme se podívali, bystrozory spící v Prasinkách, protože ani jeden z nich nepokládal Protivovy vtípky uprostřed noci za zábavné, takže se po třetí noci beze spánku zvedla tichá rebelie vůči Korneliusovi a zaměstnanci ministerstva se šli vyspat. Ještě že strašidla nikdy nespí. Dále sem údajně mířil Sirius Black - až uteču z Azkabanu, mé první kroky taky určitě povedou do školy. Chvíli jsme tu taky měli draka a v lese jsou věci, o kterých se nemluví, protože bychom se na pokutách nedoplatili. Ach ano, a jistě, máme tu Brumbála, který to všechno diriguje. A dle všeho se nám tu za poslední roky dvakrát zjevil ten, který by měl být dle oficiálně potvrzených zpráv ministerstva zlikvidován tím, co přežil. Bradavice jsou prostě naprosto nejbezpečnější místo na celém světě. Pokud nejste učitel obrany proti černé magii.

K vyhýbání se Lupinovi jsem ale měla ještě jeden důvod, mnohem osobnější než to, že jsem mu ještě nezapomněla, že jsem díky němu mohla po večerech výt na měsíc a zvládat se drbat nohou za uchem. Kupodivu mu ani netrvalo dlouho, než mi ten důvod poskytl. Něco se vlkodlakům nedá upřít, neztrácejí čas. Byl to hned po onom večeru, kdy Minerva vynalezla spoustu nových slov, kterými se dá pojmenovat jasnovidectví a ti, co ho provozují, ale my se z toho ani nemohli pořádně těšit, protože shodou okolností týž den, kdy byl Potter odsouzen k smrti hradní vědmou, byla málem zabita i pýcha Zmijozelu, takže jsme se Severusem jen čekali, kdy se tato zpráva donese k Dracovu otci a Lucius si nás náležitě podá. V tomhle ale neměla prsty Sibyla, nýbrž samotný Brumbálův chráněnec, takže jsme si ani nemohli stěžovat. Teda mohli, ale dopadlo by to stejně jako kterýkoli rozhovor s Brumbálem - mluvíte, mluvíte a přitom víte, že kdybyste to napsali na papír, zašpuntovali do flašky a flašku poslali do nejbližšího oceánu, dostane se vám téže odpovědi.

Lucius se ozval dost pozdě večer, čímž nás oba překvapil, protože na trní jsme byli už od osudné výuky, jež proběhla už po obědě. Svorně jsme to kladli za vinu Brumbálovi, že se nesnažil Malfoye ihned informovat (Od té doby, co byl Lucius nucen odejít ze správní rady, bylo uvaleno na záležitosti Bradavic přísné informační embargo. Chvíli Brumbál blábolil i něco o neporušitelném slibu, ale naštěstí se z toho vyspal.), nám to zakázal (protože to přece udělá sám) a Draca nechal v Poppyině péči a bez přístupu k sovám. Byla jsem ho krátce navštívit, abych zjistila rozsah škod, naštěstí to nebylo tak zlé, aby nechal Lucius Bradavice zbourat. Narcissa naštěstí obdobné pravomoci nemá (ne že by Lucius měl, ale většinou se tak tváří), protože jinak bychom lehli popelem už předloni, kdy byl Draco poslán uprostřed noci do Zapovězeného lesa pátrat po stvůrách, co vraždí jednorožce, což je podle Brumbálova zdravého úsudku perfektní způsob, jak využít studenty prvního ročníku a demonstrovat bezpečnost našeho ústavu. Když nad tím tak uvažuju, napadá mě - kdyby to nebylo tak absurdní - že je Hagrid snad najatý proto, aby zlikvidoval Draca Malfoye. Severus se u něj samozřejmě krátce zastavil také, ale bylo nám jasné, že naše starost nám stejně nebude přičtena k dobru. Vnukla jsem tedy alespoň Pansy Parkinsonové nápad, aby Luciuse krátce zpravila sama, někde ale muselo dojít ke zpoždění, takže když mě v nočním úboru a plášti (při tom, co nám běhá po hradě nadále odmítám opustit své komnaty v čemkoli, v čem nejsem ochotná umřít) jeden z hradních skřítků vedl do sklepení, proklínala jsem se za svou aktivitu a přísahala si, že s tímhle už vážně končím.

Na cestě zpět jsem před Severusovými dveřmi - jaké překvapení! - musela potkat Brumbálova ochočeného vlkodlaka, protože tihle tvorové asi nemají po nocích na práci nic jiného než se ploužit po chodbách a špehovat, kde se kdo pohybuje. Jako by nám nestačil Filch. Možná jsem mu ale jen křivdila a šel za Severusem kvůli tomu svému lektvaru. Ovšem na druhou stranu co tam má co dělat v noci? Nebo v tom má zase prsty náš drahý ředitel, co všude rozhlašuje, jak nám bezvýhradně věří?

Ne, odmítám nad tím uvažovat. Nezajímá mě to a nehodlám se jedním ani druhým (ani třetím) zabývat déle, než je nezbytně nutné. Přitáhla jsem si plášť, abych snad ani oděvem o svého kolegu nezavadila a opustila Severusovy prostory. Bohužel ne dostatečně rychle, protože jsem ještě stihla zaslechnout Lupinových prvních pár vět určených Severusovi.

"Víš, já se ti divím. Konečně se kolem tebe pohybuje někdo, kdo je ochoten a schopen a pustit si tě k tělu, a ty si jí nevšímáš. Vážně bych chtěl být u toho, až ti jednoho dne dojde, že ten tvůj zmijozelský kámoš je docela hezká ženská."

Docela hezká. Za tohle jsem ochotná si přivstat jen proto, abych se vetřela do kuchyně a plivla mu do ranního čaje. Co na tom, jestli se to dostane i k někomu jinýmu. Já piju kafe.

Samozřejmě, že jsem si nepřivstala. Za tohle mi nestál nikdo, natož vlkodlak. Omezila jsem se jen na klasickou ignoraci všeho, co kdy prošlo kolem Nebelvíru. Myslím, že si toho nikdo ani nevšiml.

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kathie.jones Kathie.jones | 10. června 2012 v 19:09 | Reagovat

:-D tohle nemá chybu :-D Jen tak dál a víc...tohle čtení je návykový  - jen jsem dočetla a už mám zase absťák;-)
Doufám, že počítače už přestaly zlobit a s blížícími se prázdninami budeš mít na tyhle příběhy víc času 8-)

2 P. D. P. D. | 10. června 2012 v 19:22 | Reagovat

počítač dozlobil natrvalo. mám novej :-D  až dozkouškuju (možná natrvalo :D ), tak snad bude líp... uvidíme

3 denice denice | 10. června 2012 v 19:43 | Reagovat

Chudák Lupin! Ten se Julii nezavděčí a nezavděčí. Doufám, že brzy dostane příležitost vylepšit si u ní image, pokud to tedy stihne, než ho ona zasáhne nějakou nezjistitelnou kletbou.
A pořád věřím, že píšeš rychle - když nezlobí počítač a není zkouškové...

4 larkinh larkinh | 10. června 2012 v 19:47 | Reagovat

:D tak ta poslední věta nemá chybu :D Chudinka Julie, tak se snaží bojkotovat a on to nikdo ani nezjistí :D
Jinak jsi hezky vystihla bezpečnost Bradavic i vhodnost Brumbála na pozici ředitele (to, jak posílá prvňáčky v noci do Zakázaného lesa). Co na tom, že to bylo za trest - vždyť po něm chodili sami, bez doprovodu schopného dospělého.

5 P. D. P. D. | 10. června 2012 v 20:10 | Reagovat

[3]: právě jsi popsala většinu mýho roku :-D

[4]: jo, dědek nespolehlivej, senilní, nezodpovědnej... :-D

6 Jasmína Jasmína | 10. června 2012 v 21:11 | Reagovat

užasná povídka :D doufam že máš míň zkoušek před sebou než já a že bude brzo pokračování :D

7 P. D. P. D. | 10. června 2012 v 21:13 | Reagovat

no, moc jich nemám, já mám vše v jednom, takže je to fakt výživný... :-!

8 Abigail Abigail | Web | 10. června 2012 v 21:22 | Reagovat

:-D Tohle mi chybělo... Moc.

9 P. D. P. D. | 10. června 2012 v 21:47 | Reagovat

[8]: :-) děkuji

10 JSark JSark | 10. června 2012 v 22:12 | Reagovat

Ďakujem, táto kapitola bola úžasná. Zlepšila mi náladu a to je teda niečo, vzhľadom na to, že som práve dopozerala Lidice. :-(
"kdy byl Draco poslán uprostřed noci do Zapovězeného lesa pátrat po stvůrách, co vraždí jednorožce, což je podle Brumbálova zdravého úsudku perfektní způsob, jak využít studenty prvního ročníku" to je teda svätá pravda. A hlavne ako využiť toho, čo prežil. :-D

11 P. D. P. D. | 11. června 2012 v 0:24 | Reagovat

děkuju :)
já na ně dneska preventivně nekoukala, jednou jsem je viděla - a na koleji jsem na ně nějak neměla náladu...

12 teriisek teriisek | 11. června 2012 v 1:10 | Reagovat

Já to prostě žeru! Docela hezká, hm, to je vyloženě pochvala teda... docela by mě zajímalo, co mu na to Severus řekl :-D

13 robin robin | 11. června 2012 v 10:41 | Reagovat

pěkný shrnutí bezpečí alá bradavice :-D a pokus o likvidaci bradavických princátek :D

14 P. D. P. D. | 11. června 2012 v 13:03 | Reagovat

děkuji :-)

15 GwenLoguir GwenLoguir | 11. června 2012 v 18:39 | Reagovat

Pokud nejste učitel obrany proti černé magii. - nebo narodený koncom červenca, že jo...
Oh, Lupina som celkom mala rada, al odteraz ho miljem! Jujky, zlaté decko! (veľké)
Ach pánečky, toto mi chýbalo! Že teraz budeš častejšie písať?

16 P. D. P. D. | 11. června 2012 v 20:31 | Reagovat

no, ještě chvilku to bude trvat... :-?  :-(

17 Caddy Caddy | Web | 12. června 2012 v 18:27 | Reagovat

No teda! Každá kapitola je skvost sama pro sebe :-) Nevím, jak to děláš, že tam jsou pořád nové a nové vtipy a skvělé slovní obraty a vůbec...
Moc ráda to čtu, i když nepíšu komentář ke každé kapitole. Dokážeš člověku zvednout náladu, ať byla předtím sebehorší :-) Děkuju :-) Děkuju za to, že píšeš. Hlavně nepřestávej!

P.S. Julie je asi nejsympatičtější postava, o jaké jsem kdy četla!!! :-)

18 P. D. P. D. | 12. června 2012 v 19:05 | Reagovat

díky moc, jsem ráda, že se julinka líbí :-)

19 Elza Elza | 14. června 2012 v 7:30 | Reagovat

...až uteču z Azkabanu, mé první kroky taky určitě povedou do školy... :D Nápodobně!

20 Chavelierka Chavelierka | 16. června 2012 v 21:28 | Reagovat

Dojdu si k očaři a nebo rovnou na psychinu. Lezu sem denně, aby mi neutekla kapitolka a když se tu objeví 14 raduju se, jak si ji vychutnám a hle já nečetla ještě ani 13; rvu si vlasy i s kořínkama. :-?
Studentské sabotáže Hagrido Snape ovských hodin mě hodily pod stůl, asi budu číst na zemi :-D  :-D
Sybila byla třešinkou na dortu, divím se, že z těch profesorů netrpí studenti schizou nebo nějakou další oblíbenou chorobou :-D  :-D  :-D Ale zahrává si, jednou by tam ta Minerva mohla vzteky vylézt. A nebo si půjčí koště :-D  :-D
Hagrid nájemný vrah :-D :-D  
Pansy to asi poslala zkratkou přes českou republiku a pár fanynek přidalo soukromou koresponedenci :-D  :-D
V čem nechci zemřít, dobrá volba :-D  :-D  
Lupin si pěkně , leč něvědomky, zadělal na pořádný průšvih 8-)
Proč tam není Severusova reakce? :-D

21 P. D. P. D. | 16. června 2012 v 22:41 | Reagovat

já myslím, že severusova reakce je irelevantní. navíc si ji každý asi umí představit, jak komu vyhovuje nejlépe..

22 Colleen Colleen | Web | 15. července 2012 v 23:44 | Reagovat

Až uteču z Azkabanu, mé první kroky taky určitě povedou do školy :-D  :-D  :-D
Moc hezká kapitolka :D  Děkuji

23 Michelle Michelle | 11. března 2016 v 20:25 | Reagovat

Nojo,Bradavice, bezpečí samo :-D a říct o módní ikone Julii, ze je jen docela hezká? To přehnal :-D  8-) Bavím se skvěle :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama