Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Květen 2012

Info

27. května 2012 v 18:47 | Paccia Domna |  * Info
Zdravím. Teď to nějak nevycházelo, jak jste si asi stihli všimnout, a nevychází, jak vás předem upozorňuju, abyste si nemysleli, že sem jdu naběhnout s osmi novýma kapitolama čehokoli. Ale od konce příštího týdne se snad už vrátím. Doufám. Zatím mám myšlenky všude jinde, jen ne tady, a není to nic moc. Mimochodem - můj chlapec definitivně dosloužil, půjdu pro nový, tak pak snad už budu zas schopná něco napsat. Zatím se mějte

EDIT 30.5.: Období blogové nečinnosti se protáhne - musím být velmi činná někde jinde. Zkusím sem něco dohodit, nicméně do poloviny června to bude na dvě věci.

EDIT 5.6. Protože už mi zase bylo vyčiněno, že si blbnu na Sibile a tady na to kašlu, jdu vysvětlovat. Jednak tam jdou věci, které nechci psát sem (sice jsem dřív psala, ale nějak si nejsem jistá, zda to sem patří, respektive jestli to tu vlastně chci), a jednak to tu nezanedbávám (ne až tak úmyslně), ale nějak mám teď psací krizi, takže věci jsou sice ve fázi rozpracovanosti, ale nikam se moc nehejbou. Až se pohnou, tak to tu samozřejmě uvidíte jako první. :D
A ještě jedna věc - protože se nám blíží kvapem pátek, připomínám akci zahrnující Křest Gjorků a besedu s mladými autorkami fantasy, o níž jsem tady už informovala, ale už to zase odlezlo ke spodku stránky, tak to zase aktualizuju. Po fb běhá plakátek, ale protože nevím, kdo ho vytvořil, tak to sem nebudu házet, protože autorka by tam v pátek mohla být a já bych to mohla slíznout, tak si musíte vystačit s mými vřelými slovy...

EDIT 10.6. Gjorkové pokřtěni navzdory snahám moderátora uhrát to do outu a zprivatizovat šampaňské. Nezbývá už tedy než popřát Nefas hodně a hodně problémů, ať má hodně dlouho co řešit, a Colleen naopak problémů co nejméně, ať může psát a vydávat vesele dál a dál.

Photoshop

19. května 2012 v 0:59 | Paccia Domna |  *Proběhlo mi hlavou
Setkali jsme se s tím všichni. Narazíte třeba na facebooku na obrázek, který vás pobaví - krokodýl hraje tenis, Madonna má tvář Mr. Beana, no, známe jich všichni stovky, ne-li dokonce tisíce, podařené, nepodařené, vtipné, trapné, pitomé a takové, které vymýšlel asi někdo, kdo má mozek zavařený ve sklenici s okurkami. Někdy se zasmějeme, někdy nás napadne, že autorovi předkové museli být retardovaní, už když slezli ze stromů - a potom se někdy podíváme do komentářů. Když přeskočíme komentáře, dle nichž neumíme dát pobavení najevo jiným způsobem než "lol", což by, troufám si říct, devadesát procent těch, co to napíšou, nedovedlo bez chyby přepsat v nezkratkové formě, narazíme VŽDY na komentář "to je photoshop". Dodnes jsem nepochopila, co tím chce autor říct. Pochybuju, že si někdo při pohledu na ty obrázky řekne: "Jé, ti krokodýli jsou boží! To jim muselo trvat dlouho, než se naučili chodit po dvou a ovládli pravdidla tenisu!" Máme snad dotyčným pogratulovat, že jim to došlo taky? Borci jste, drahouškové, jen tak dál. Ještě si najděte na wiki definici vtipu a budete moct machrovat třeba i v psaných textech ("jé, písmenka!"). Nebo je to nějaká (ne)skrytá potřeba ukázat světu, že jsou "chytřejší" než ten zbytek - a rychlejší? "Ha, já jsem stihl napsat dřív, že je to photoshop, jste lůzři, hahaha, lol."

Být originální

13. května 2012 v 16:12 | Paccia Domna |  *Proběhlo mi hlavou
Včera jsem zase po nějaké době koukla, kam se posunula témata týdne, a současné mě docela pobavilo. Zní "originalita". Nevím, jak vám, ale mně přijde představa blogerů, co hromadně usednou k počítači a začnou hromadně psát hluboké články, jeden jako druhý, o tom, jak je žádoucí být originální, nekopírovat a nejít slepě s davem, strašně vtipná a mít alkohol, dám si na autora nápadu panáka. Ať to bylo úmyslné nebo je to jen zase mé zvrhlé vnímání, prostě se to povedlo.


10. kapitola

13. května 2012 v 3:03 | Paccia Domna |  *Andělé nejsou blond*
Andělé 10

Dark Shadows

11. května 2012 v 3:45 | Paccia Domna |  *Přišel jsem, viděl jsem
Když se kdysi prohnala internetem (kde jinde bych asi tak já čerpala novinky) zpráva, že se Tim Buton chystá na Dark Shadows, jakousi už díkybohu ukončenou obdobu nekonečného Tak jde čas z šedesátých let (přes 1200 dílů, dámy a pánové!), proběhla jsem síť a tuto mýdlovou operu se všemi dnes tak uctívanými potvorami našla. Nebudu vás napínat - jakž takž jsem přežila první díl (nejsou dlouhé, uf!), asi čtyři skoky jsem věnovala druhému a třetí jsem zvládla do ani ne deseti vteřin. Tím jsem s dvanáctistovkou skončila a popřála Timovi hodně zdaru a po dalších podrobnostech radši ani nepátrala. Tak šel čas a objevilo se první promo. Jaké překvapení, hrají v tom Johnny Depp a Helena Bonham-Carter! Oba zbožňuju, takže navzdory Alence se půjde do kina. A co víc, Michelle Pfeiffer a Eva Green, kterou od Snílků prostě miluju. Objevily se první zkazky, co a jak. Vynořil se trailer, který zkazky popřel a zase se zdálo, že film bude zcela jinou cestou, která vypadala dost zajímavě. V tuhle chvíli jsem se začala těšit. Trošku poposkočím - z kina jsem odcházela spokojená, bavila jsem se. A pak jsem sedla k wordu a -

Beseda s mladými českými spisovatelkami + křest knížky Gjorkové: Tajemství minulosti

1. května 2012 v 22:34 | Paccia Domna |  * Info
8. června 2012 v 16:00 v HooDoo Music clubu (Korunní 106, Praha 2 Vinohrady) se koná beseda s mladými českými spisovatelkami a při téže příležitosti se koná křest knihy Gjorkové: Tajemství minulosti.
Zúčastní se (mimo jiných) Tereza Temnářka Matoušková, autorka Hladových přání, blog: http://temnarka.blog.cz/, a samozřejmě Tereza Colleen Benešová, autorka již zmiňovaných Gjorků, blog: http://colleenuw.blog.cz/ (Pokud byste měli zájem, o obě knihy si můžete napsat i přímo autorkám na jejich stránkách.)
Takže jste všichni samozřejmě srdečně zváni. Doufám, že mi do toho nic nevleze (to víte, na fb to mám odklepnuté, to se těžko ruší :D ) - kdybyste hledali fb stránky události, tak pod jménem názvu tohoto článku.

Oba náhledy převzaty z http://nel-ly.blog.cz, kde budou obě autorky (společně s nel-ly) v současné době porotcovat v soutěži - takže zároveň i odkazuji na možnost přečíst si zde a hlasovat pro povídky s tématem parapsychologických jevů (až budou povídky zveřejněny).

1. května

1. května 2012 v 1:45 | Paccia Domna |  * Info
Mimo toho, že vám chci pogratulovat k přežití (aspoň doufám, že vás neupálili), a toho, že se chci pochlubit, že mi včera snad historicky poprvé nikdo nepřál k svátku, vám jdu předložit další řadu výmluv, proč se to tu zase sekne.
1) O víkendu odjíždím soudcovat, dneska dorazily studentské příspěvky, takže se tím musím prokousat, všechno přečíst, pochopit a připravit se, ať příští týden neudělám své alma mater ostudu.
2) Musím se učit, teče mi do botek. (Hm, tohle by spíš hovořilo pro to, abych psala, protože když nestíhám, tak zásadně nic nedělám a čekám, jestli dřív umřu já nebo oni.)
3) Pořád nemám svůj notebook.
Neříkám, že tu nepřibude vůbec nic, ale prostě zase nebudu tak akční jak v jistých dobách.
PS: Na dva měsíce (nebo kolik) starý námět na povídku zaslaný mailem jsem se nevykašlala, ale už jsem to začala několikrát, ale pořád to nevypadá tak, jak bych chtěla.

Jen tak XLV

1. května 2012 v 1:41 | Paccia Domna |  *Jen pro zajímavost*
Game of Thrones, bez ankety, pže mi jde pomalu net