Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

8. kapitola Albuse Brumbála

25. února 2012 v 21:57 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád III - Smečka v zádech
Víte co? Já už sem žádné oznamy psát nebudu. Pak mi to akorát hlodá v hlavě, takže pak stejně udělám něco jiného...
Lily a Sargo k narozeninám :D Opožděně.Dostal jsem cennou lekci. Ke Zmijozelu se chodí zásadně po předchozím ohlášení a klepe se. Lupinovi bylo od začátku jasné, že se budu chtít ujistit, na jakém množství se ustálí vlkodlačí populace následující školní rok, takže mě požádal, zda by se nemohl připojit a případně pomoci s nastalými problémy. Souhlasil jsem, protože vyhlídka, že budu po ránu čelit "novorozenému" vlkodlakovi, nepatří mezi oblíbené představy mužů mého věku. Z přítomnosti dvou vlkodlaků na jednom místě jsem se sice taky dvakrát radostí netetelil, ale přece jen jsem se cítil bezpečněji. Koneckonců - Lupin je Nebelvír. Místo dvou vlkodlaků se mi dostalo ale mnohem horší - a lehce nečekané varianty: jeden vlkodlak a dvakrát Zmijozel. Připouštím, že jsem to čekat měl, ale Snape mi při tom všem nějak vypadl z hlavy, takže když jsem ho tam uviděl, ležérně opřeného o zeď a mluvícího o mé myslánce, skoro jsem zapomněl na přítomnost majitelky domu. Lupin ovšem ne a očividně ho potěšila i denní doba, kterou jsme využili k návštěvě. Julii ne. Bez pozdravu kolem nás zmizela v nějakém krátkém župánku ve zmijozelských barvách, a dokonce i s logem - k Lupinově lehkému smutku a Severusově pobavení. Potom nám Snape nabídl kávu a odvedl nás do obývacího pokoje, kde jsme se všichni usadili a počkali, až se dostaví i ustrojená domácí.

Ani jsem nestačil vyjádřit své potěšení nad jejím nezměněným stavem. Netvářila se, že by ji zajímalo cokoli, co bych jí řekl. Přitáhla si odněkud židli, aby si k nikomu z nás nemusela přesednout a mračila se na nás jako mezistupeň mezi mým bratrem a Severusem.

Snažil jsem se tedy udržet konverzaci alespoň s mužskou částí osazenstva, když už ta ženská zarputile mlčela s rukama založenýma na hrudi a ignorovala šálek vlastní kávy, který ji přinesl Severus s podivným nečitelným výrazem. Lupin těkal očima z jednoho na druhého a já skoro slyšel jeho myšlenky. Julia asi taky, takže se mračila ještě víc, Severus ho okázale ignoroval.

Alespoň jsem si to myslel.

O to víc mě překvapilo, když se k němu najednou pomalu obrátil, ve tváři hluboké zamyšlení, a položil mu otázku.

"Vždycky mě zajímalo, jestli při přeměně může hrát svou roli i zdravotní stav, případně vzdálenost mezi dobou pokousání a úplňkem."

Lupin na něj vykulil oči a zeptal se, co tím myslí.

Severus se usmál směrem k Julii a z jejího obličeje začala mizet barva.

"Chci tím říct, jestli je zcela zaručeno, že k přeměně musí dojít vždy při prvním úplňku, nebo jestli je možné, že existují i faktory, které mohou první přeměnu odložit na další úplněk… třeba." Nechal svá slova vyplynout do ztracena. Lupin na něj překvapeně hleděl, Julia mrtvolně zbledla, ale než jsem já stačil říct, že je to naprostý nesmysl, pokrčil lhostejně rameny. "Jen mě to zajímalo. Čistě teoreticky, samozřejmě."

"Severusi, k takovým dohadům není důvod. Zkušenost nás učí, že tomu je takto, takže nechápu-," ozval se nakonec Lupin, ale Snape ho zase hned přerušil.

"Zkušenost? To v té vaší minipopulaci čítá kolik případů?"

"Pánové," zakročil jsem, než se informační návštěva zase zvrhne v něco zcela odlišného. "Vlastně bych vás rád zpravil ještě o jedné události, i když samozřejmě mě těší, že vy jste…" Chtěl jsem říct "v pořádku", ale vzhledem k Lupinovi mi to nepřišlo zrovna citlivé, takže jsem se na Julii jen povzbudivě usmál. Nějak se zatvářila, těžko říct, co to mělo představovat, ale na chvíli přestala rozšířenýma očima hypnotizovat bílý ubrus na stole. Oba pánové se na sebe přestali mračit (respektive Remus přestal, protože Severus se spokojeně usmíval) a věnovali mi svou plnou pozornost. U Julie jsem si tak jistý nebyl, asi jí později ještě pošlu dopis.

"O útěku Siriuse Blacka z Azkabanu jste se jistě již dočetli." Dvojí kývnutí a jedno nechápavě stažené obočí. Až teď jsem si všiml, že mám část červencových Denních věštců srovnanou vedle sebe na pohovce, srolované a nerozbalené, a druhá část se válela po stole. "Ministerstvo na mě v tomto ohledu tlačí a obávám se, že v tomto školním roce z toho vyplyne několik důsledků."

"Neříkejte, že Popletalovi došli bystrozorové, takže mu budeme se studenty pomáhat pročesávat Británii a hledat uprchlé trestance."

Lupin po něm střelil pohledem a Julia se ušklíbla nad tou představou. Tohle bude zase rok.

"Ne, ale Kornelius cítí potřebu dát celému kouzelnickému světu najevo, že situaci zvládá a všichni jsou v bezpečí. Včetně jejich dorostu."

Julia zahuhlala něco, z čeho jsem zachytil jen dvě slova, ale naprosto mi to stačilo, abych pochopil kontext.
U Severuse vyvolala poznámka obsahující slova "letos" a "bazilišek" další nepříjemný úsměv a k Remusovi se přestěhovalo nechápavě stažené obočí.

"Takže mě Kornelius informoval," pokračoval jsem neochvějně dál, "že dokud se nepodaří Siriuse Blacka dopadnout, budou Bradavice pod přímou ochranou ministerstva."

Tentokrát už jsem se dočkal naprosté pozornosti od všech tří. Kdybych ve mně nevřel vztek nad tím, do čeho mě Kornelius vmanévroval a co mi vnutil, pocítil bych teď hřejivé uspokojení.

"Pod přímou ochranou ministerstva?" zopakoval Severus.

"Budeme se muset smířit s neustálou přítomností několika bystrozorů…" Chvíle, aby zbledl Severus. Myslím, že letos nebude ve sklepení jediná nepovolená látka. Alespoň ne viditelně. "…a neustále spolu jednáme, protože si myslí, že nezbytná je i přítomnost azkabanských strážných na našich pozemcích."

Rozhostilo se naprosté ticho, tři páry očí na mě zíraly v němém šoku.

"Mozkomoři v Bradavicích?" prolomila ticho nakonec ta, co měla k ministerstvu ze všech mých zaměstnanců nejblíž a napřímila se na židli v celé své výšce. "To má rodiče uklidnit? Že jim kolem ložnic budou poletovat zrůdy vysávající duše?"

"Není to nejšťastnější rozhodnutí, ale Kornelius na tom trvá. Snažím se mu to rozmluvit, ale tím více si stojí za svým. Doufám, že se mi alespoň podaří usmlouvat co nejnižší počet." Nemohu přece říct, že se úplně zbláznil.

"Nepotřebujeme mozkomory! Jsme jedno z nejbezpečnějších míst v celém kouzelnickém světě, navzdory staletým baziliškům plazícím se hradem a Pánovi zla, kterému se k nám podařilo infiltrovat… No, asi začínám Popletala chápat," zarazila se nakonec a zase se schoulila do své původní polohy. "Cissa se zblázní," slyšel jsem ji špitnout.

Ta poslední věta, určená spíš jí samotné než nám ostatním, mi ale vnukla nápad. Tonoucí se stébla chytá.

"Možná kdybyste si promluvila s Luciusem Malfoyem, pomohl by nám Korneliuse přesvědčit." Sám jsem byl vůči té představě skeptický. Malfoy neudělá nic, o čem bude vědět, že bych si to přál.

Její výraz byl rázem neproniknutelný.

"Nežádám vás o to, ale alespoň to zvažte." Snažil jsem se přehlédnout Severusův neskrývaný nesouhlas. Takhle nějak by se jistě tvářila i Minerva. Ale mozkomoři jsou pořád ještě mnohem nepříjemnější než jeden namyšlený egomaniak i s celou svou rodinou. Naštěstí jen tříčlennou.

Žádné kývnutí, žádný náznak toho, jak se rozhodla. Založila si ruce opět na prsou a nepřítomně se mračila na nás všechny.

"Na druhou stranu by ale přítomnost mozkomorů mohla zabránit některým členům sboru uvažovat o případné pomoci dotyčnému uprchlíkovi nebo o možnosti kontaktovat ho." Severus, kdo jiný. "A Potterovi taky prospěje, když mu na chvilku zmizí ten spokojený samolibý výraz z tváře."

"Ať narážíš na cokoli, Severusi, tak tě ujišťuju-" narovnal se Lupin.

"Já na nic nenarážím, říkám to přímo, jen se mi zdálo zbytečné tě jmenovat."

Než mohla vypuknout hádka, dolehl k nám z předsíně jakýsi zvuk. Všichni tři jsme rázem měli v rukou hůlky. Potom se ozvalo zaklepání.

"Hůlky schovat!" sykla Julia a vstala, aby otevřela dveře. "Ahoj Lucasi," pozdravila příchozího a na hlase bylo cítit, jak se pokouší o úsměv.

Muž nahlédl přes její rameno do místnosti a zaraženě si nás prohlížel jako nějaké panoptikum.

"Promiň, mám tady kolegy z práce, vyskytly se nějaké neočekávané problémy. Potřebuješ něco?"

Přeostřil na ni. "O prázdninách? Myslel jsem, že jsi říkala, že učíš."

"Administrativní zařizování kvůli novému učebnímu plánu. Nic přelomového, ale spousta papírů. Sjednocujeme postupy a dolaďujeme detaily, znáš to. V září už bude pozdě," pokrčila rameny. V jejím hlase nezaznělo ani zaváhání. Ani stopa po nervozitě. Zmijozel.

"Aha… No, přišel jsem se zeptat, co máš v plánu na víkend, jedeme tábořit, a protože vím, že máš auto…"¨

"Počkej, to je pozvání nebo si chcete půjčit auto?"

"Řekl bych, že oboje."

"Dobře," souhlasila po chvilkové odmlce. "Pak to proberem. Stavíš se později nebo mám přijít já?"

"Pokud ti nevadí, že mám doma do pátku rodiče, klidně přijď. Dneska přijeli."

"Nevadí. Radši tvoji než moji."

Usmál se a věnoval nám poslední nervózní úsměv a obezřetný pohled mým kolegům. Potom se k ní naklonil a polohlasem se zeptal: "Ty pracuješ v ryze mužském kolektivu?"

Odpověděla mu pobaveně stejným polohlasem: "Ne, ale jednu máme zamčenou ve věži, jedna se mnou nemluví a zbytek doufám neví, kde bydlím."

Nemám nic proti mudlům a smíšeným vztahům. Ale stejně… Mudla?


 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 denice denice | 25. února 2012 v 22:40 | Reagovat

Jen tak jsem nahlédla a vyplatilo se to. Už první odstavec mě uvedl do stavu euforie a dál se to ještě zlepšovalo. Jedinečná návštěva! Asi nejlepší byla Severusova otázka na zdravotní stav a vzdálenost mezi pokousáním a úplňkem, tu jsem si užila nejmíň tak jako on. A pak Juliino "nepotřebujeme mozkomory" a následující úvaha.
Díky za skvělou kapitolu.

2 Abigail Abigail | Web | 25. února 2012 v 23:35 | Reagovat

"Ne, ale jednu máme zamčenou ve věži, jedna se mnou nemluví a zbytek doufám neví, kde bydlím." :-D Chci taky svoji věž a aby se mnou zbytek pošahané koleje nemluvil...
Už jsem se moc těšila a Brumbál byl jako obvykle dokonalý... Myslím, že by mi ho skoro bylo líto nebýt to Brumbál... Přitom, co si tam na další rok všechno nastěhoval...

3 teriisek teriisek | 26. února 2012 v 2:15 | Reagovat

A my už víme, že Julia buď nepromluvila, nebo nebyla dostatečně přesvědčivá, ne že bych ji po té úvaze nechápala:P Chudák Brumbál, nějak se mu ta škola boří pod rukama - a to mě baví! :D Začátek s župánkem a konec mě rozsekaly, paráda!

4 Elza Elza | 26. února 2012 v 12:04 | Reagovat

/Dostal jsem cennou lekci. Ke Zmijozelu se chodí zásadně po předchozím ohlášení a klepe se./ Že by... konečně?!? *:DD
Severus vaří kávu domácí paní i návštěvě. Kam se hrabe Narby! Hm, ale nedala si... a to ji tak chtěla. Snad se nebála jejích nečekaných kvalit. *;-)
A ještě Lucas do toho! *:DD To asi Lupina nepotěšilo, že...? A co na něho Severus. Sakra, Julia tam má nějak přechlapováno - není ona mladá ženská bez zjevných vad na kráse...? :-?  :D  :D

5 GwenLoguir GwenLoguir | 26. února 2012 v 13:15 | Reagovat

Medzi stupeň medzi Aberforhom  a Severusom :D Ach...
Ale stejne, mudla?! Jaj, opätovná vďaka za moje rozosmiatie... (máti sa za chrbtom sťažuje, takže to potrebujem ako soľ)

6 P. D. P. D. | Web | 26. února 2012 v 13:17 | Reagovat

[1]: to jsem ráda, že už mě tu všichni tak znaj, že mě stejně neberou vážně, když napíšu, že nic nenapíšu... :-D

[2]: to jsme na tom podobně. co já bych někdy dala za zamykací věž... když všichni cítí potřebu něco sdělovat a člověka to vůůůůůůůůůůbec, ale vůbec nezajímá... (pro tyhle chvíle mám blog a prudím vás... :-D )

[3]: no, ještě pár let mu vydrží... tohle je věc psát věci, o kterých stejně všichni vědí, jak to dopadne, jak se k tomu dojde a proč... :-D

[4]: nevím, co je zjevná vada na kráse, třetí oko nemá a uši má jen dvě, takže bych řekla, že naprostý standard... a pokud jde o chlapy... který z nich se dá počítat?

7 P. D. P. D. | Web | 26. února 2012 v 13:20 | Reagovat

[5]: tak to jsem ráda, že pobavilo a potěšilo :-)

8 Kathie.jones Kathie.jones | 26. února 2012 v 14:33 | Reagovat

Je to super. Přečetla jsem všechny Pády v téměř rekordním čase! Konec téhle kapitoly mě taky dostal :-D Už se těším na pokračování :-)

9 P. D. P. D. | Web | 26. února 2012 v 14:42 | Reagovat

[8]: tak to tě tu vítám a těší mě, že tě to neotrávilo hned na začátku :-)

10 Petzen Petzen | 27. února 2012 v 23:02 | Reagovat

no tak jo...pořád nemám ráda komentáře k čemukoliv na internetu, jenže tohle se nedá jen tak přejít.. :-D
myslím, že se to tu řešilo u jiného článku..HP jsem začala číst až v prváku na vejšce pevně rozhodnutá, že už jsem dostatečně stará na to, abych to dokázala patřičně ohodnotit a najít odpovídající stupeň odsouzení..a protože jsem padlá na hlavu, Snape se stal mojí platonickou láskou (jsem holt na bad-ass hochy)..ovšem Snape v podání Pacie je naprosto geniální a chci ho za muže :-D
btw. otázka autorce na tělo - neznáš náhodou knížku Korálky v pupíku (Hana Poltikovičová)?

11 P. D. P. D. | Web | 27. února 2012 v 23:07 | Reagovat

[10]: děkuji, já i severus se tetelíme blahem :-)
knihu neznám. dobrá? o čem?

12 P. D. P. D. | Web | 27. února 2012 v 23:21 | Reagovat

tak, na knihu jsem našla anotaci a nějaký článek na jakémsi blogu. musím ale přiznat, že o knize slyším poprvé a ani jsem ji nikdy nikde neviděla...

13 JSark JSark | 28. února 2012 v 10:55 | Reagovat

Díky, úžasná kapitola, Dumby by mal vyliezať z riaditeľne častejšie. :-D

14 Lily Lily | 28. února 2012 v 12:14 | Reagovat

Pacci, ty jsi přidala.. to je ale překvápko.. dokonce jsi se trefila do týdne co mám narozeniny.. skvělý dárek :-D
Teda až na to, že jsem to zjistila až teď.. no neva ;-)
Jako obvykle jsi mne velmi pobavila.. takže Remuse potěšil župánek.. no kterého chlapa na mladé ženské by nepotěšil.. to by asi nebyl normální o Sevovi nemluvím ten normální není :D
To že Brumla sám navrhl Luciuse, tak tím jsi mne odzbrojila.. a že se to Sevovi nelíbilo.. egoista, jako by snad měla hledat podporu vždy u něj.. Stejně je jen nakrklej že nepřišel na to co mezi ní a Luciem je.. vědět to Lucius tak mu posílá "heč.." dopisy :-? :D
No možná Lucius ne, ale já bych to dělala :-D .
Jsem zvědavá, jak na to asi zareagoval Remus, ten o spojení Malfoy a slečna učitelka určo zatím nic netušil..
Taky jsem zvědavá, jestli jí připleteš nějak i k těm akcím se Siriusem.. ale nejspíš, ne.. když jsou vlastně popsaný v knize bez ní.. takže se o tom asi zase dozví ex post, že..
Tak každopádně, supeeer kapča :-D

15 Lily Lily | 28. února 2012 v 12:14 | Reagovat

Juj, jsem to nějak přehnala 8-O

16 P. D. P. D. | Web | 28. února 2012 v 12:50 | Reagovat

[13]: zkusím, ale nezaručuju.

[14]: tak to dodatečně gratuluju :-) no, sirius je potížista, to je jasné. hlavně pro mě. protože tam pak pořád byl potter... ale nějaké osobní setkání taky určitě proběhne...

17 Petzen Petzen | 28. února 2012 v 15:19 | Reagovat

[11]: no abych pravdu řekla, tak co tě tu tak čtu (zvlášt ten článek o tom, jak ses nestala akademickou malířkou), tak je ta knížka vlastně o tobě :-)

18 Petzen Petzen | 28. února 2012 v 15:33 | Reagovat

[12]: koukala jsem na web, ty anotace nejsou nic moc...kdysi dávno jsem jí dostala k narozkám a byla jsem z tý knížky hodně dlouho v bezvědomí(přečetla jsem jí asi dvacetkrát)..ono se dost špatně popisuje o čem to je..ale myslím, že úvodní věta ji vystihuje celkem dobře "Jmenuji se Karin a nemám ráda špenát, když spím vyčuhujou mi nohy z postele, zpívat neumím a zpívám ráda, malovat neumím a maluju ráda, zbožňuju se  něčem pořádně patlat a když si dělám bramboráky, jsou hodně mastný" ...nebo tak nějak to bylo

19 P. D. P. D. | Web | 28. února 2012 v 17:14 | Reagovat

[17]: no, kdyby byla o mně, tak si můžeš být jistá, že by to nikdo nečetl :-D  ale díky za tip, kouknu po ní, kdyby se někde zjevila.. :-)

20 Sargo Sargo | 28. února 2012 v 18:58 | Reagovat

Lily: nene, to já jsem ji dostala k narozeninám! :-D

Kapitolka jak má být, ty prostě víš, čím uděláš čtenářkám největší radost. Autor asi musí být trochu... trošičku... ne, sadista je silné slovo: řekněme, musí si umět užít :-D

21 sib sib | Web | 28. února 2012 v 19:06 | Reagovat

Lily, sargo: oki, oki, vyřešeno, máte to tam obě :-D

[20]: já nejsem sadistka... já jsem milá, roztomilá, vnímavá, vstřícná... super, asi jsem se do sebe zrovna zamilovala... :-D

22 P. D. P. D. | Web | 28. února 2012 v 19:07 | Reagovat

21 jsem já, to má člověk z toho, že opustí jeden nick, ale nedokáže se ho zbavit

23 Jituš Jituš | 29. února 2012 v 7:43 | Reagovat

Tak jsem se včera odpoledne náhodou začetla do toho, co jsi zatím vyplodila ve trojce, moc jsem se nasmála, kapitokly mě potěšily. Sevík je boží, alecelé je to napsané velmi dobře. Je vidět že zraješ.

24 robin robin | 29. února 2012 v 9:17 | Reagovat

pěkný to se ti povedlo severus chce dalšího vlčka :-D pro svý testy :-D a brumla má taky averzi k mudlům :-D

25 P. D. P. D. | 2. března 2012 v 19:54 | Reagovat

[23]: a taky jsem zjistila, že mám jiné čtenářstvo, než jsem si původně myslela... :-D  :-D

[24]: děkuju :-)

26 gleti gleti | 3. března 2012 v 6:41 | Reagovat

No, kdyby ke mě po náročné noci přišla tahle svatá trojice, tak bych se zabetonovala na wc a vylezla až v září. ;-)

Severus umí potěšit, kam na ty nápady chodí - zpožděná reakce na lycantropickou infekci. :-D  :-D  :-D

27 Chavelierka Chavelierka | 4. března 2012 v 11:56 | Reagovat

Severuse snad baví lidi děsit? Že nad tím vůbec uvažuju. Jasně že baví :-D  :-D  :-D
Vedlejší faktory :-D  :-D
Já mluvím přímo, jen jsem tě nechtěl jmenovat. :-D  :-D On si ty proslovy snad doma trénuje :-D  :-D
Docela mě zajímá, jak chceš dostat Lupina do vlaku i s kufrem, když už ti prozkumává Bradavice? :-D
Jé Julie má rande a přímo před chlapama :-D  :-D  To bude žárlivých scén :-D  :-D
Jedna je zavřená ve věži, druhá se mnou nemluví a třetí doufám neví kde bydlím ve výčtu jí pár kolegyň chybí :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

28 linterna linterna | 6. března 2012 v 10:02 | Reagovat

Bomba :-) Strašně dlouho jsem se nedostala na net, takže na mě teď čekalo překvapení v podobě několika kapitol. Ovšem tak nějak si troufám napsat, že tahle mě dostala nejvíc. Chudák Brumbál, mám dojem, že nemůže ořežít ve zdraví :-D Jen tak dál, těším se na další kapitolky, co mi umí zvednot náladu i v pošmourném ránu...

P.S. Lucas mě taky baví...ale ještě víc Julie a její věta "Ne, ale jednu máme zamčenou ve věži, jedna se mnou nemluví a zbytek doufám neví, kde bydlím." /ta mě odrovnala) :-D

29 Michelle Michelle | 10. března 2016 v 20:53 | Reagovat

Chudák Julie :-? Ale tím Lucasem jim dobre rozhodila koncept :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama