Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Rovné šance

9. ledna 2012 v 0:51 | Paccia Domna |  *Překlady*
Jen kratičká věc, pže se mi nechce spát, psát ani se učit . Autorkou je P.L.S., odkaz v článku.
Nechala ji tu Hermiona. Svou starou kopii Hodnocení alternativního vzdělávání v Evropě. Vypadalo to dostatečně zajímavě a Harry se nudil. Takže zatímco si s Remusem užívali další oběd strávený ve vzájemném mlčení, protože ani jeden z nich nevěděl, co říct, otevřel si Harry knihu na náhodné kapitole.

Proč jste vlastně šel do Bradavic? zeptal se Harry, když dočetl krátký úryvek o soukromých učitelích a učebních programech, které ministerstvo financovalo. Remus na Harryho úkosem pohlédl.

Co?

No, jste vlkodlak. Tady se říká, že ministerstvo zajišťuje soukromé učitele pro takové případy, jako byl ten váš, nebo když student pochází z mudlovské rodiny, která chce, aby dál chodil do své mudlovské školy.

Aha. Původně jsem měl mít soukromého učitele, ale pak se přišlo s tou akcí o rovných příležitostech a finance se přesunuly do této oblasti. Mí rodiče se doslechli, že Brumbál se snaží naplňovat tyto požadavky, a zapsali mě, řekl Remus. Trošku mi vadilo, že nebudu moct být poblíž, ale pak se ukázalo, že chodit do Bradavic bylo vlastně lepší. Nebo aspoň zábavnější.

Harry přikývl. Pak se zamyslel. Jestli studentská populace v Bradavicích měla odrážet populaci Spojeného království… Co upíři, víly a nejrůznější další etnické skupiny?

Snapeovi, Malfoyovi. Bradavice většinou poskytují stipendium dětem narozeným v mudlovských rodinách a dětem se smíšenou krví, které mají potřebné vlastnosti a dispozice*, mávl Remus rukou.

Takže profesor Snape je upír? zeptal se Harry. A Malfoy víla?

Jo.

Ou. A Harry dojedl sendvič a polévku, aniž by dál přečetl byť jen slovíčko.


*(spíš ve smyslu kádrový profil :D, ale pochybuju, že by s tímhle Remus operoval)


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 JSark JSark | 9. ledna 2012 v 15:58 | Reagovat

Škoda, že tam neboli spomenuté iné školy, aby sme si to spestrili. Inak vždy mi prišlo divné, že v celej čarodejníckej Európe boli len tri školy. 8-O

2 Mienat Aryija A. Eveni Mienat Aryija A. Eveni | Web | 9. ledna 2012 v 17:58 | Reagovat

... Takže Snape je upír? A Malfoy víla? - Yes. ...
:D :D :D pěkné

3 Lil Lil | 9. ledna 2012 v 19:42 | Reagovat

musím se stále chechtat, když si připomenu část věty "malfoy je víla" - prostě to nejde :-D  :-D  :-D

4 P. D. P. D. | Web | 9. ledna 2012 v 21:52 | Reagovat

podle mě by jich taky muselo být víc. vždyť kam by chodili němci a spol? do těch tří sotva (už vidím francii, jak je vítá s otevřenou náručí :-D ). nebo ostatní národy prostě nemají čarodějné vlohy...

to víte, přečtu někde něco jednou za uherskej rok, tak se s tím musím pochlubit. :-D  škoda jen, že my máme ty víly z našich pohádek zafixovaný jen jako blbky, co nemaj nic jinýho na práci, než se někde motat bosky při měsíčku. i na hp wiki je směřují spíše k nymfám, harpyjím... ale asi nemáme nějaké slovo, co by to bez nějakých nežádoucích konotací shrnovalo všechno dohromady (dryády, najády, rusalky...) v tb se mi líbí slovo "fae",které je tam užíváno dle mě v jakémsi zastřešujícím smyslu) ale nevím, jak je k nám v knihách přeloženo, to jsem zatím nekontrolovala. ani si nejsem jistá, jak se poprali s "weres", protože "dlaci" mě upřímně děsí :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama