Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

4. kapitola

10. ledna 2012 v 20:23 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád III - Smečka v zádech
Pád 3 4. Původně jsem počítala s tím, že kapitolu dodám až o víkendu, ale protože tady včera byla rekordní návštěvnost, tak vám chci moc poděkovat. Nevím, jestli za to mohl Munch nebo Severusovy narozeniny, každopádně děkuju.


Už dobrou půlhodinu jsem stála v koupelně a strnule zírala do zrcadla.

V noci mi možná tváří v tvář vlkodlakovi život před očima neproběhl, ale tváří v tvář sama sobě něco probíhat začalo. Mohla jsem s čistým svědomím říct, že setkání s Lupinem ve mně - a na mně - zanechalo nesmazatelné stopy. Kdybych chtěla, byla bych schopná poreferovat o velikosti vlkodlačích zubů, o vzájemné vzdálenosti jeho drápů… Na to jsem ostatně měla i důkaz. Koukala jsem na sebe a se zpožděním mi celá věc začala docházet. Mohla jsem umřít. Zase. Skončila jsem v cizí posteli a dotyčný trpělivě počkal, až se proberu (případně jestli se proberu). Zase. Můj život se ocitl na nějaké zakleté komické spirále. V mých vztazích k mužům je něco patologického.

Už nějak dlouho jsem nemrkla.

Mrkla jsem a pokračovala v zírání.

Mohla jsem umřít ve škole. O prázdninách. Cestou z hospody. Potupný!

Vlkodlak v Bradavicích jako učitel obrany proti černé magii! Buď Brumbálovi definitivně přeskočilo, nebo má opravdu zvrhlý smysl pro humor. A pak že my ze Zmijozelu jsme nevypočitatelní… Ve srovnání s Nebelvírem máme co dohánět. No, teď se můžu učit od mistrů, když už máme zase původního ředitele na svém místě.

Další mrknutí.

Ještě nikdy jsem se nemusela k mrknutí nutit nebo nad ním přemýšlet

Roztřásla se mi kolena. MOHLA JSEM UMŘÍT, ZATRACENĚ! Na co Brumbál zase myslel, když ho napadlo tohle?!

Někdo zaklepal. Dost nahlas. Asi už chvilku klepal, ale protože jsem byla v koupelně, neslyšela jsem. Ale momentálně bych možná neslyšela, ani kdybych stála hned za dveřmi. Jen o vlásek jsem unikla smrti. Na svém pracovišti. Na tom nejbezpečnějším místě v celé Británii. Údajně. Asi bych se měla začít rozhlížet někde jinde. Zamotala jsem se do županu a šla se podívat, co mi kdo chce. Jestli je to Brumbál, tak ho praštím dveřmi.

Nebyl.

K mému nezměrnému překvapení stál za dveřmi Severus a držel pomeranč.

Zamračila jsem se na ovoce, ale nakonec jsem usoudila, že to by k ničemu nevedlo, a mračila se radši na toho, kdo ho přinesl.

"Odkdy klepeš?"

"Od té doby, co zvažuju, jak velká je tu šance, že budeš za měsíc výt na měsíc v novém kožichu. V tom případě mám plánu udržet harmonické vztahy, než budu mít jistotu. Ovoce?"

Srdce mi spadlo snad až někam ke kotníkům. Asi jsem taky právě dostala astma. Nemohla jsem se nadechnout. Asi se mi zastavilo srdce. Pár úderů každopádně vynechalo. Merlinemerlinemerlinemerline! Tolik jsem se soustředila na šok, že bylo skoro po mně, že jsem si neuvědomila, jaké tohle setkání mohlo mít důsledky.

Zavrávorala jsem dovnitř a opřela se zády o zeď. Barvou jsem s ní skoro splynula.

Severus si to vyložil jako pozvání a vešel za mnou. Damien zaprskal a zmizel pod skříní, Rufus ale prokázal mnohem více odvahy, když zmerčil, že Severus nepřišel s prázdnýma rukama, a při první příležitosti mu oranžovou kouli ukradl. Severus se ji ani nesnažil uhájit. Můj nedostatek vitamínů ho asi moc nevzrušoval.

Výt na měsíc!

Srst!

Ty hnusné křivé nohy!

Do háje, SRST!

Jestli obrostu, tak Brumbála zakousnu.

A Lupina hned potom.

Jakmile mi srdce zase naskočilo, začalo bušit až neskutečně nahlas. Hučelo mi v hlavě. Srst… Až po chvíli jsem si uvědomila, že Severus mluví. Přes vlastní burácení jsem ho vůbec nevnímala.

"… ale nemusíš mít strach, pořídíme ti boudu vedle Hagridovy hájenky a budeme vás oba, a možná i s Chloupkem, pravidelně venčit."

Nechápavě jsem zamžikala, co to tu mele. Mile se na mě usmál.

"Severusi, přestaň si ze mě utahovat, tohle není vtipný!"

"Jak pro koho," odvětil a v koutcích mu zacukalo.

Odlepila jsem se ode zdi a popadla ho za ramena. Tenhle útok nečekal, takže pro změnu překvapeně zamžikal on.

"Jaká je šance, že… že…" Ani jsem to nedokázala vyslovit. Představa, že ze dne na den změním živočišný druh, není něco, s čím bych se vypořádávala každý den.

"Pokousal tě?"

Vykulila jsem na něj oči.

Jak to mám vědět? V noci jsem uprostřed hradu potkala vlkodlaka. Detaily jsem vypustila.

"Snad ne." Aspoň jsem nikde žádné kousnutí neviděla. "Nebo jo?"

"A jak to mám vědět já? Já tě do detailů neprohlížel. Promiň, jestli jsem se tě tím nějak dotkl, ale dovedu si představit lepší zábavu."

"A můžu… může se ze mě stát… tohle…, když mě nepokousal?"

"Tohle… Z tebe by Brumbál moc radost neměl. Jsou nám rovni, takže o nich mluvíme jako o nich, a ne těch."

"Jenže ze mě v žádném případě nestane on!"

"Pokud tě nepokousal, můžeš být v klidu. A jestli si nejsi jistá, za měsíc se to dozvíš," pokračoval v klidu dál, jako bych ho ani nepřerušila. "Vlkodlakem se stává jen ten, kdo se vlkodlakovi narodí, koho pokousal jiný vlkodlak, nebo kdo…"

"Já jsem taky kdysi tu knížku četla!"

"V tom případě nechápu, co pořád řešíš."

"Ta kniha je stará. Druhy se vyvíjí, ne? Co když už stačí jenom poškrábání?"

Skepticky stáhl obočí.

"Co když si olízl packy?"

Pohrdavě si odfrkl.

"Co když měl sliny za nehty… na drápech?"

"Tohle myslíš vážně?"

"Ne, jen tady tak žertuju, abych ti přišla roztomilá! Zatraceně, co když za měsíc budu… budu…"

"Můj vztah k tobě se nezmění, jen ti pořídím vodítko," odpověděl uklidňujícím tónem, jako by tohle bylo přesně to, co mě v tuto chvíli trápilo nejvíc. Nevěděla jsem, jak to mám chápat, ale nepátrala jsem po tom.

"Přísahám, jestli se proměním, tak si ho najdu a roztrhám ho na hromadu mrňavých štěňat."

"V tom tě bezvýhradně podporuju."

Ve chvíli, kdy jsem byla schopná se naštvat na všechny okolo, jsem začala opět trošku uvažovat.

"Co tu vlastně děláš? A co jsi dělal v noci tam?" vyklopila jsem otázky, ke který dosud nebyla příležitost.

Zalovil v kapse a podal mi malý kelímek zavřený víčkem. Nedůvěřivě jsem si ho vzala a ještě nedůvěřivěji odšroubovala víčko. Uvnitř byla hustá nazelenalá mast. Opatrně jsem přičichla a hned zase ucukla.

"Co to je?"

"To je na ty jizvy. Měly by se ztratit po jednom dvou namazáních. Jsou čerstvé, takže to půjde dobře. Pokud si je nechceš nechat na památku."

Tohle mě nenapadlo. Já se toho mohu zbavit?

Můj pohled rázem přetékal vděkem. Jizev se zbavím a pak seženu někoho, kdo mi vymaže paměť.

"Na tu další to ale nepomůže. Černá magie?"

Ruka mi instinktivně vyrazila k boku.

"Ten, kdo to léčil, to zbabral. Měla sis to nechat ošetřit odborně."

To by Lucius slyšel moc rád.

"Ten, kdo to léčil, mi zachránil život."

"Možná. Ale v léčebných kouzlech se moc nevyznal."

"Nemůžeme nechat tuhle roky starou záležitost plavat? Momentálně řeším jiný problémy."

Pokrčil lhostejně rameny. "Jen jsem se tě snažil rozptýlit."

 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Abigail Abigail | Web | 10. ledna 2012 v 22:40 | Reagovat

Hysterická Julia je snad ještě lepší než Julia normálně :-D A klepající Severus slibující boudu a procházky s Chloupkem rovněž. Už se moc těším na pokračování. Jsou to vítaná rozptýlení v učení... :-D

2 P. D. P. D. | Web | 10. ledna 2012 v 23:16 | Reagovat

o rozptýlení mi ani nemluv... :-! potíž je, že já jsem rozptýlená hned, mně stačí málo... :D

3 Sargo Sargo | 10. ledna 2012 v 23:37 | Reagovat

!!! Skvělá kapitola, řezala jsem se od začátku do konce. Doufala jsem v něco takového už minule, tam jsi ještě rafinovaně odskočila, ale těší mě, že jsi nakonec Julinku nechala zdravě vykvasit :-D :-D Severusovi se narozeniny asi vydařily, když byl v tak dobrém rozmaru... :-D

4 JSark JSark | 10. ledna 2012 v 23:53 | Reagovat

"Jestli obrostu, tak Brumbála zakousnu" a "roztrhám ho na hromadu mrňavých štěňat" ma dostalo. Díky moc, zdvihlo náladu ako vždy. :-D

5 colleen colleen | Web | 11. ledna 2012 v 0:09 | Reagovat

Poklade děkuju :-) Hned je mi lépe...

6 Petzen Petzen | E-mail | 11. ledna 2012 v 1:15 | Reagovat

tuhle FF jsem začala číst na popud spolubydlící někdy před Vánocema...nejsem fanouškem zanechávání stop a komentů na blogách, blozích, blo bla bla bla...ale tohle si neodpustím...už od prvního dílu je to absolutní nářez!!! :-D  :-D  :-D a docela nesoudružsky si přeju, aby to Pacia dopsala až do konce, co nejdřív, protože jestli jsem zatím neměla díky svému věku problémy s inkontinencí, po tomhle je mít zaručeně budu...navíc nás sousedi z koleje (po jednom obzvláště vydařeném večeru, kdy jsme se tady se spolubydlící chechtaly jak vadný) začínají obviňovat z  používání zakázaných psychotropních látek.. :-)

7 P. D. P. D. | Web | 11. ledna 2012 v 2:04 | Reagovat

[3]: ne rafinovaně, ale srabácky... :-D ale tak - musela si přece nejdřív vstřebat šok, není už nejmlasdší a najrychlejší... a noční setkání s vlkodlakem taky není zrovna standardní situace....

[4]: jsem ráda, že se líbilo :-)

[5]:i když to zase skončilo někde? když já v průběhu tak nějak zjistila, že něco řešit musím. kdybych čirou náhodou dolezla ke konci, potřebuju vlastní materiál - protože ten šmejd zjizvenej lítá všude možně po británii, jen těm bradavicím se vyhýbá...

[6]: jsem ráda, že jsi překonala odpor ke komentování (kterým já trpím taky, takže  jako návštěvnice blogů chápu, ale jako majitelku blogu mě přivádí k šílenství :-D ), a já tak aspo%n vím, že se tu objevila nová duše. jsem ráda, že se povídka líbí a snad vydržíte i přes dosti svévolné přidávání nových kapitol. :-)

8 Elza Elza | 11. ledna 2012 v 9:03 | Reagovat

/Mohla jsem umřít ve škole. O prázdninách. Cestou z hospody. Potupný!/
/...a držel pomeranč/ - to je normálně surrealistický výjev. A ke všemu... nemá Julia odpor k čemukoliv oranžovému? (Ehm, já vím, že za to mohou dýně...) :D
Ovoce? - Také jí mohl přinést steak... *;-)
/Detaily jsem vypustila./
Geniální jako vždy.
Ehm, to včerejší Munchovo OMG bylo také skvělé, jen jsem ho nějak neokomentovala... :-?

9 Elza Elza | 11. ledna 2012 v 9:03 | Reagovat

...ještě dodatek: stále nevíme, co tam Severus dělal a zda Lupina nevypustil... ale působí hoch černá trochu provinile... 8-)

10 GwenLoguir GwenLoguir | 11. ledna 2012 v 10:04 | Reagovat

Pánečky, vzhľadomk jeho správaniu, ktoré Pôsobí ako výčitky svedomia (keďže tvoj Severus blahosklonne nepomáha), začínam mať pocit, že ho naozaj vypustil on... Jaj, Dumby, vyžer si ešte nejaké problémy, zaslúžiš si to! Chudák dievča.
Mimochodom, tá tretia možnosť bola aká? (o žiadnej neviem, tak sa pýtam)

11 Lily Lily | 11. ledna 2012 v 14:18 | Reagovat

Jak pak to myslel, že svůj vztah k ní nezmění??? zajímavá věta.. jaký vztah, vůbec? ;-)
Jinak moc pěkné.. čekala jsem kdypak vstřebáme první šok a dojdou nám důsledky (toho množného čísla si nevšímej.. už jsem se s Julií ztotožnila :-P )
Ale opravdu si nemyslím, že bys z nás chtěla udělat vlčici, takže si mysllím mohu oddechnout.. a je nemožné aby si Severus nevšiml, že by byla kousnutá.. blbost :-?
Ten pomeranč mne pobavil.. opravdu.. a dokonce klepal.. téda.. nevím jestli se snížil k tomu pustit Lupina, ale rozhodně to mohou být i výčitky, že ho tolik provokoval (mohlo mu být jasné, že si kvůli tomu Lupin ten lektvar nevezme..),takže já to beru takhle :-)

Těším se na další pokráčko a hlavně na setkání s Lupinem.. to bude zajímavé..
Jo jinak to Sevovo (jen jsem se tě snažil rozpýlit).. pch.. to určitě.. myslel si že z ní dostane informace.. to by čučel kdyby jí ujelo, že ať si na kvalifikaci stěžuje Luciosovi :-D

12 denice denice | 11. ledna 2012 v 16:08 | Reagovat

Celá kapitola je zase naprosto dokonalá - Severus s pomerančem, který si nechal při první příležitosti ukrást, to, jak se bavil, Juliiny vnitřní monology, prostě všechno. Nejvíc mě dostalo:
"Co když si olízl packy?"
"Co když měl sliny za nehty… na drápech?"
Díky.

13 Polgara Polgara | Web | 11. ledna 2012 v 21:19 | Reagovat

Koukám, že cizí neštěstí potěší a ještě pobaví a Severus je toho živým důkazem. :-D Chudák, aby to za měsíc neodnesl :-D A vyšilující Julie? Dokonalost.

14 P. D. P. D. | Web | 11. ledna 2012 v 23:58 | Reagovat

všem moc děkuju za komentáře a zpětnou vazbu :-) a teď jednotlivě:

[8]: ke všemu oranžovému? snad jen o halloweenu, jinak snad ne...

[9]: všechno se dozvíme... možná...

[10]: třetí možnost čeho?

[11]: jak jen bych si mohla dovolit udělat z vás vlčice, to by bylo ode mě tak neohleduplné... :-D i když vlkodlaci jsou dnes v módě, tak proč nejít s dobou?

[12]: no mě by stejně zajímalo, na jekým principu to funguje... :-D

[13]: cizí neštěstí vždy pobaví a potěší, to máme asi zakódóváno všichni. vlastní neštěstí nestojí za nic, tak někde se to kompenzovat musí... :-D jsme prostě přející

15 larkinh larkinh | 12. ledna 2012 v 23:19 | Reagovat

Myslím, že z Julie vlkodlaka neuděláš, ale docela mě to mrzí - ráda bych viděla, jak si ji Severus vede na vodítku na procházku :) Jenže to by z něj byl brzy asi mrtvý muž :)

16 Lily Lily | 13. ledna 2012 v 16:19 | Reagovat

vlkodlak v módě, jo?? tak jedině na obrázku.. hrdě se hlásím, že jedním být nechci ;-)

17 Kallia Kallia | Web | 14. ledna 2012 v 18:33 | Reagovat

Parádní! A gratuluji k tak vysoké návštěvnosti... ale přece jen, zasloužíš si to :)

18 P. D. P. D. | Web | 14. ledna 2012 v 23:25 | Reagovat

děkuju :) jsem koukala, co se ten den dělo... to už tu nebude, tak jsem si to musela zvěčnit... :-D  :-D

19 robin robin | 16. ledna 2012 v 9:02 | Reagovat

pěkná kapitlka jsem zvědavý kdy pláchne sirius a její názor na něj.
P.S.Jo a co pokračování povídky "Andělé nejsou blond"

20 Jituš Jituš | 16. ledna 2012 v 14:37 | Reagovat

Teda až teď jsem si všimla,že už píšeš trojku. Mám to v oblíbených a tak jsem nekoukala do pravého sloupečku. A taky vidím, že standard se nesnižuje, spíše zvyšuje. Začátek je vynikající. Díky a pokračuj prosím co nejrychleji.

21 P. D. P. D. | Web | 16. ledna 2012 v 19:51 | Reagovat

[19]:sirius musel zdrhnout někdy kolem půlky prázdnin - weasleyovi už byli v egyptě... takže cca za necelý měsíc... nedávno jsem to taky počítala, kdy vlastně zdrhal... :-D
slibuju, že anděly brzy nějaké přidám, ted jsem z toho trochu vypadla. problé je, že vím začátek, vím konec, jen ta cest k němu  se mi místy nějak motá... to jsou ty rychlé popudy...

[20]: vynasnažím se, ale spíš se to hne po zkouškách....

22 robin robin | 19. ledna 2012 v 16:04 | Reagovat

jsem zvědavý jestli bude odhalený Julie dědeček :-)

23 Lily Lily | 20. ledna 2012 v 0:51 | Reagovat

ááá koukám, že zkoušky tě zatěžují, co?? Já mám taky trochu problémy.. no uvidíme, jak to půjde.. nevím jestli bych byla úplně nadšená z prodlužování páťáku ;-)

24 P. D. P. D. | Web | 21. ledna 2012 v 14:58 | Reagovat

[22]: všechno (snad) bude jednou odhaleno (doufám)

[23]: jo, ted s opravováním a pak s vlastní prezentací své "práce"... :-!

25 Chavelierka Chavelierka | 4. března 2012 v 9:25 | Reagovat

Severus a jeho dokonalé vtipkování budeme tě pravidelně venčit :-D  :-D
Můj vztah se nezmění, jen ti pořídím vodítko - já bych to brala jako poklonu od Severuse :-D  :-D
Roztrhám na štěňata :-D  :-D
To by měl Lucius radost - možná mu to měla říct :-D  :-D  :-D
Krásná a chytlavá kapitolka :-D

26 Michelle Michelle | 9. března 2016 v 17:00 | Reagovat

Roztrham na štěňata s vřelou podporou od Severuse :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama