Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Pod maskou aneb anonymita na internetu a umění argumentace

7. prosince 2011 v 18:18 | Paccia Domna |  *Proběhlo mi hlavou
Omlouvám se, že už zase, ale tomuhle nešlo odolat (alespoň jsem vynechala Hon na čarodějnice, i když i to pro mě bylo docela těžké :D ). Veškerá podobnost se skutečností čistě záměrná (Situace, ze které to všechno vzešlo je popsaná skoro až na konci. Inteligentní řešení, ale co už…).
Ačkoli ten název vyhlíží tak vzletně, já ho zase přitluču na zem, takže nečekejte nic hlubokého na téma "všichni nosíme masky, aby nás zlá společnost nesežrala". Původně jsem chtěla napsat povídku, jenže tenhle název bych mohla přiklepnout skoro ke každé tady (teď mě napadá, že by byl ideální pro Okamžiky), a tak jsem se rozhodla jinak a věnuju ho osobě, která mě bavila dva dny.

Říkejme jí slečna A. Slečna A trpí rozdvojenou osobností, občas se cítí jako žena, občas jako muž, kterou s touto ženou chodí. Termíny "žena" a "muž" jsou tu pouze orientační, abych odlišila dvojí pohlaví těchto identit. Ve skutečnosti si slečna A musí na okamžik, kdy bude moci být označována za muže či ženu, ještě chvilku počkat. Než by se tu do mě někdo pustil, jak jsem netolerantní, tak chci předeslat, že netolerantní sice v řadě případů jsem, ale většina věcí je mi fuk a tohle je zrovna jedna z nich. Otázku, zda můžeme za toleranci označovat lhostejnost, tady řešit nebudu. Aspoň ne teď. Pro mě za mě si slečna/chlapec může nechat přišít/ufiknout, co je jí/mu libo.

Slečnu A jsem potkala na blogu slečny B. Kdo sem chodíte a aspoň trošku mě znáte, víte, jak je to se mnou a s blogy problematické. Kdybych měla sbénka, tak mě po týdnu smáznou, protože nechodím na jejich blogísky a nekomentuju jejich článečky. Ano, já jsem jedna z těch, komu by prostě upadly prstíčky, kdyby po sobě měl zanechat zprávu. Nejsem Fantomas, nemusím se všude podepisovat. Blog slečny B sice znám, ale nejsem pravidelnou návštěvnicí a myslím, že do předvčerejška tam po mně nebylo ani vidu, ani slechu. To víte, lenora je zlá. Za změnu můžu poděkovat slečně C (tímto se slečnami končím, nebojte), u které jsem našla link přímo do diskuze, takže jsem do toho vpadla - a pak už to jelo. (Ještě taková storka na okraj - chvilku předtím jsem se dohadovala zase u ní na stránce. Poslala mi link, já to přečetla a píšu jí do konverzace na fb: Já ti to napíšu tady, klidně si mě odcituj, ale tam ti to psát nebudu, já se dneska nechci hádat… - A za deset minut už tam datlím a datlím…)

Zpět tedy k našemu člověku pod maskou, využívajícímu anonymitu internetu. Proč se chci bavit o někom, kdo si vytvoří jako další alter ego svého přítele, aby tím podpořil své argumenty? Protože tahle holka v sobě má prvky geniality. Víte, kdysi nám na škole říkali, že pokud budeme s někým diskutovat, mnohem lépe se obhajují nesmysly a věci, kterým nevěříme. Říkala jsem si: blbost. Ale vzápětí jsem si uvědomila, že je to pravda. Pokud pracujeme s nesmyslem, nic nás nesvazuje. Můžeme pracovat s čímkoli, abychom si prosadili, co prosadit máme. Neváže nás logika, neváže nás absolutně nic, z čeho bychom za jiných okolností vycházeli. Naopak prosazujeme-li věc, o níž jsme hluboce přesvědčeni, máme tendence si myslet, že ostatní jsou na tom podobně, a ukážeme-li jim svůj náhled, MUSÍ to pochopit, protože je to přece JASNÉ a logické. Nejde to jinak. Prostě ne. Vidíte, jak nás tenhle předpoklad svazuje? Ale slečna A (a její mužské alter ego s nickem v ženském rodě) tam uplatnila něco, co bych strašně ráda ovládala - umění vystačit si s jediným argumentem v konverzaci, kterou když hodíte do wordu, získáte 30 stran čistého textu, a tento argument používá zároveň pro podpoření, tak pro vyvrácení téhož tvrzení.

Dokážete si představit, že byste toto umění ovládali? Ty nekonečně možnosti, co by se před vámi otevřely?

Někde jsem někomu psala, že by byla vynikající jehovistka. S těmi se taky můžete bavit hodinu, argumentovat stále něčím novým, a oni vám budou omílat jednu jedinou věc stále dokola. Ne že bych se někdy bavila s jehovistou hodinu. Z mé strany by sice pokusy i byly, ale oni mi nejdéle po půlhodině vždycky pláchnou. Nechápu. Jiní se s nimi bavit nechtějí a jsou na ně hnusní - a oni je uhánějí -, a když se s nimi někdo CHCE bavit, tak to nevyužijí. (Další alibistická poznámka - jako katolička fakt nemám nic proti víře. Že se tak trochu nemohu shodnout s názory církve, je věc druhá. Když do vás cpou, že Bůh je láska, milostivý, laskavý a spravedlivý a že byste měli být ohleduplní, vstřícní a tolerantní - a jedním dechem vám cpou, že když budete třeba lesba, tak shoříte v pekle, tak se s tím nějak nemohu srovnat. Ještě jsem k tomu kdysi slyšela bezva názor - můžete být homosexuál, ale musíte to brát jako zkoušku a nepraktikovat to. Samozřejmě, nejsou takoví všichni, ale občas mám pocit, že zrovna ten náš by někdy byl i pro obnovení čarodějnických procesů. Tyhle postoje mi prostě přijdou dost pokrytecké, takže dokud si to naše organizace nějak nepořeší, označuju se jako "věřící s výhradami".)

Beru to zpět. Tahle slečna má na mnohem víc než být mluvčí náborové organizace pro cestu k bohu. Kdyby sepsala příručku o své řečnické strategii, tak si ji i koupím. Nebo spíš půjčím, ať ji nesponzoruju, protože jakmile to vydá, ať si klidně umře hlady i se všemi svými osobnostmi.

Pro vás, co jste do inkriminované diskuze nebyli zataženi, krátké shrnutí: Slečna B zveřejnila článek k jistému tématu a slečna A ji napadla kvůli něčemu, co s hlavní náplní článku nesouviselo, načež začala napadat všechny, kdo se jí něco snažili vysvětlit nebo pochopit, v jaké sféře bytí se vlastně nalézá. Když slečně A došly argumenty (ten jeden), zmizela a objevil se její mužský protějšek, který se ji jal obhajovat a pokračovat v napadání všech ostatních. Když neprošla možnost, že by to mohl být nezaujatý pocestný, který nedával pozor na hodinách stejné učitelky češtiny, vyklubal se z něj přítel dotyčné slečny. (Vždycky jsem chtěla mít přítele, co by ve svém volném čase obcházel blogy kam jsem náhodou zabrousila a hádal se tam za mě, ale furt nic…) Když došel argument i jemu, odešel do práce a vrátila se slečna A, která jediná nakonec odešla z konverzace obohacená o zjištění, že existuje cosi jako ip…

A proč tenhle článek sunu k tématu "Pod maskou"? Víte, vždycky mě fascinovala jedna věc u těhle lidí. Že mají tendence maskovat se pod spoustou nicků, dost často exotických a komplikovaných, aby každý viděl, že je to nick a že jsou za ním v podstatě anonymní. Jestli tak chtějí vyslat zprávu, že se jménem "královna Esmeralda von Bahnhof" je nikdy nikdo nenajde, netuším… Přitom kdyby se podepsali třeba "Jana", už to na první pohled vypadá mnohem seriózněji, protože si můžete říct: ok, nějaká Jana pěkná kr**a. A po Zuzkách a Tomáších ani nevzdechnete. Snažím se tu říct, že nenápadné masky jsou mnohem rafinovanější a nedají ani tolik přemýšlení (stačí vzít kalendář a přeskočit Kunhutu). Prostě jak řekl nesmrtelný sir Humphrey (Yes Minister): Kdo chce nějaké tajemství utajit, musí utajit hlavně to, že má tajemství k utajení.


PS: není divné vymýšlet pseudonym někomu, kdo už pod pseudonymem (pod dvěma) vystupuje? Stejně toho Mickey Mouse nikdo neidentifukuje...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kejtýýý kejtýýý | Web | 7. prosince 2011 v 19:32 | Reagovat

Proč jsem na Tvůj blog nenarazila dříve? Jinak díky za rozptýlení mezi zkouškama =) pobavila mě jak slečna A. a její udatný rytíř tak i slečna von Bahnhof (úžasný pseudonym).
Vážně a upřímně moc díky za tento článek =)

2 P. D. P. D. | Web | 7. prosince 2011 v 20:06 | Reagovat

[1]:to netuším, asi jsem dobře schovaná (a název blogu se blbě pamatuje :-D )

3 Polgara Polgara | Web | 7. prosince 2011 v 20:21 | Reagovat

Dokonalost, o té hádce vím. Jen mi přišlo zbytečné zasahovat, když si ji tam v podstatě vedla ty :-D Ty stěry, které dostávala Tess od tebe jsou nezapomenutelné. A stejně tak ostatní diskutují a samotná autorka článku ji hezky poslali do temných míst.

4 P. D. P. D. | Web | 7. prosince 2011 v 20:30 | Reagovat

tohle teď vypadá, bůhvíjak nejsem konfliktní člověk... :-D  (a to já přece nejsem 8-) )

5 JSark JSark | 7. prosince 2011 v 20:47 | Reagovat

Peknéé. :-D Toto sa vo veľkom praktikovalo na diskusnom fóre denníka SME (teda v čase než som usúdila, že je to definitívne strata času), tam bolo zo desať chlapíkov, ktorí mali úplne rovnaké názory, štýl písania, ešte aj pravopisné chyby robili rovnaké, takže bol vysoký predpoklad, že išlo o tú istú osobu. 8-O

6 Bastera Bastera | E-mail | Web | 7. prosince 2011 v 20:48 | Reagovat

Lol tak teď jsem se vážně pobavila :D Ale uznávám má to svoje moudra to nemohu říct! :) Tu hádku jsem tak rychle přelétla, ale opravdu mě dostává, jak je někdo ještě tak naivní a snaží se :)

7 P. D. P. D. | Web | 7. prosince 2011 v 20:51 | Reagovat

[5]: ale báječné je, že tito lidé spolu dokážou i diskutovat :-D
no, i když... kdysi dávno na chatu jsem to dovedla taky. takhle v noci, když všichni odejdou a v místnosti zůstane jen vaše ženské alter ago a mužské alter ego, to se někdy sami nestačíte divit...

[6]: teď doufám, že ta naivka nejsem já... 8-O  :-D

8 VeEee VeEee | Web | 7. prosince 2011 v 21:15 | Reagovat

V ten den jsem se tím článkem víc než dost pobavila :D ty jsi to teď všechno pěkně shrnula, klobouk dolů nad tímhle článkem 8-)

9 Lily Lily | 8. prosince 2011 v 2:29 | Reagovat

Hezký článeček.. tak musím říct, že na tu tvou hádku jsem teď celkem zvědavá.. s tvými odpověďmi...:)
Pokud jde o IP adresu něco podobného nedávno řešila i Evi (blog e-vismaor), ale pokud vím, tak to byly jen pochvalné komentíky.. Ale zase tak narazila snad na jednu celou kancelář, kde jí pracovnice čtou všechny.. potěší:)
Jinak.... já jsem Zuzka.. vzdychejte..!!! Kruci to zní ale blbě.. O_O

Tak nic.. asi už mi nefunguje mozek 8-)

10 kris.ta kris.ta | 8. prosince 2011 v 16:01 | Reagovat

Uf..jsem asi trochu mimo...Jaká hádka, kde? O_O ???

11 evi evi | Web | 8. prosince 2011 v 19:33 | Reagovat

:-D Tak tohle mi úplně uniklo! Musím po tom zapátrat, to je tak, když člověk chvíli nechodí na net:D No a závěrečnoá věta z YM, to je vážně klasika, jedna z mých nejoblíbenějších hlášek:D jj, IP jsou vtipné - jak píše Lily, bez toho bych se ani nedozvěděla, že mi na blog chodí celá jedna kancelář:D Což je ten lepší případ - horší je ten, když je to fakt trapně jenom jeden a ten samý člověk. Jehovistům se nediv, ono je jim asi nakonec blbý, mlít si pořád dokola ten jeden argument, tak od tebe prchají. No a mít přítele, co by za mě chodil bojovat na blozích, tak se na nich snad konečně začnu i hádat, beztak jsem příliš nekonfliktní8-)

12 P. D. P. D. | Web | 8. prosince 2011 v 21:36 | Reagovat

[9]: tak to musí být bomba. by mě zajímalo, jestli to pracovnice o sobě vědí... :-D

[10]: [11]: jinak ta diskuse byla u abyss u článku o její knihovničce.
http://abyss-mystery.blog.cz/1111/kouzelna-knihovnicka-aneb-to-me-magicke-misto
myslím, že má v tuto dobu nejrozebíranější knihovnu, kam se hrabe knihovna akademie věd... :-D  :-D  :-D  :-D

13 Sargo Sargo | Web | 9. prosince 2011 v 10:22 | Reagovat

Kvůli nějaké koze, kterých je plný internet, zanedbávat Julii, to si beru osobně i za ní. Tssssss! :-D

14 P. D. P. D. | Web | 9. prosince 2011 v 10:39 | Reagovat

[13]: julia je teď nasraná, tak ať jí to hezky chvíli vydrží. při tom, jak je pořád flegmatická, jí nějaká ta emoce jenom prospěje... :-D

15 Sargo Sargo | 9. prosince 2011 v 15:19 | Reagovat

A to má zítra svátek. Šup šup :-D

16 Janiss Janiss | Web | 9. prosince 2011 v 16:01 | Reagovat

díky díky díky konečně se dokážu pojmenovat, ano jsem taky věřící s výhradami, díky, furt ani za boha jsem se nedokázala správně označit :)

17 Janiss Janiss | Web | 9. prosince 2011 v 16:04 | Reagovat

tak ke zbytku článku, pobavil mě:D a teda jdu kouknout na tu diskuzi vo co tam go

18 P. D. P. D. | Web | 9. prosince 2011 v 17:57 | Reagovat

[15]: to abych napsala brumbála, ne? už by zase byl čas... :-D

[16]: hlavně to nesváděj na mě, ať mě ještě neexkomunikujou... bych si pak musela založit vlastní sektu a na to jsem moc líná...

19 Elza Elza | 10. prosince 2011 v 16:26 | Reagovat

Chichi, poznámkou o Jehovistech jsi mi připomněla poslední debatu, kterou jsem se dvěma chudáky vedla... Přišli a začali cosi citovat z Bible. Usoudila jsem, že mají divný překlad - vytáhlou svou historickou kralickou - a začala věci uvádět do souvislostí. Pak jsem si ještě skočila pro Korán (přes práh jsem je nepustila) a podívala se, jak tutéž situaci komentuje Mohamed. :-D  :-D  :-D
Musím říci, že nakonec odešli směrem k modlitebně Českých bratří, kam jsem je odeslala (mají nebývale sehrané a zvukově bohaté hudební tělese), aby si tam popovídali na úrovni... :-P No, jinak jsem také katolička, přiznávám, že nepraktikující (i když si občas dojdu poslechnout pěkné kázání, když se náhodou v dosahu objeví rozumný kněz - filozofické rozmýšlení inteligentních poslouchám ráda).

20 P. D. P. D. | Web | 10. prosince 2011 v 16:42 | Reagovat

[19]: náš kněz je strašně netolerantní. u zpovědi jsem u něj byla naposled na základce, tehdy byl ještě normální, otevřený a dalo se s ním mluvit. teď už žije úplně mimo, takže sice chodím do kostela, ale že by mi to něco dávalo... teda jo, jednou jsem byla nakrknutá asi měsíc, když tam prohlásil, že patriarchální uspořádání společnosti je jediné správné. grrrr. ale jinak jen posloucáme, jak jsme špatní.... :-D

21 Snapea Snapea | 10. prosince 2011 v 21:17 | Reagovat

Jsem také věřící a po jednom dialogu s knězem, jsem měla vážné obavy, že dotyčný kněz poběží vyhledat Kladivo na čarodějnice a dle návodu v dané knize, budu mít pomalé a velmi bolestivé ,,umírací odpoledne." Odmítám s jistými tézemi církve souhlasit! A k dané velmi podnětné diskuzi mohu napsat pouze: Slepice umí psát na PC? Její argumentace byly naprosto tupé a na facku. Děkuji Bohu, že nejsem pedagog, ale zdravotník. Naši budoucí generaci a naději lidstva-děti, bych asi zaškrtila. Mám v živé paměti namyšlené a náležitě tupé princezny a arogantně tupé frajírky z letních táborů. Ale ne všichni, většina byla zlatá:-D Rodina mne má za cynického podivína, ve svých takřka 26.letech jsem svobodná, mrzutá stará panna, s otřesným černým humorem, sarkazmem a s módou mezi pohřebákem a jeptiškou. Ale má to výhodu-zrušili mi výbavu, velkou kuchařku darovali sestřence a moc mne nezvou na rodinné popravy...oslavy. I psycholog při povinných testech oznámil, že někoho takového nepotkal a neviděl. Velmi ho zajímalo, jak mě snáší okolí... Buď si zvykne a nebo uteče, každého si přeze své brnění nepustím:-D Každý je, jaký je! Knihy miluji-věrní společníci a přátelé;-)

22 Elza Elza | 10. prosince 2011 v 21:17 | Reagovat

Tak k takovému bych šla jen jednou. Naposledy. ;-) Mám výhodu, že matka má místní svatostánky docela prochozené, takže když se někde vyloupne zajímavý "objev", tak mi dá echo a já se tam příležitostně stavím si ho poslechnout. Mívá šťastnou ruku. Dobrý, tolerantní kněz, to je požehnání, donutí člověka nahlédnout na život z jiného úhlu. Nejhorší zážitek mám z jedné rakouské dědiny (vždy po týdnu bivakování v horách si na závěr zajdem do kostela poděkovat, že jsme to všichni ve zdraví přečkali), kde místní kněz snad půl hodiny hřímal z kazatelny (!!!) o zhýralosti dnešního života, o škodlivosti TV... naštěstí jsem mu rozuměla jen místy. :-? Prohlašovat něco takového u nás, tak bude mít prázdno a může si hřímat tak na kostelní myši.

23 P. D. P. D. | Web | 10. prosince 2011 v 21:54 | Reagovat

[21]: ani nechtěj vědě, co v testech vycházelo mně... každopádně sociabilita nebyla mezi mými silnými stránkami... :-D ne že by mi to vadilo...
já se osobním hovorům s naším knězem vyhýbám. nemám si s ním co říct, on žije úplně mimo realita - já sice taky, ale úplně někde jinde... sestře zakázal chodit do kostela :-D (ona je taková od rány) přijala to s nadšením a užívá to jako argument, kdykoli by jí tam chtěl někdo poslat... :-D

[22]: no jo, televize je zaujatá proti víře.. to máme na programu ob týden, jedno z oblíbených témat - média (hlavně tv... o internetu toho naštěstí moc neví) jsou zaujatá proti víře a pomlouvají církev; všichni lidé okolo jsou zaujatí proti víře a věřícím se vysmívají, když přiznají svou víru (kdykoli jsem to někomu řekla, nikdy se mi nikdo nesmál ani na mě nekoukal skrze prsty. pár lidí se zajímalo, většině to bylo fuk... ale je pravda, že to lidem necpu na potkání. když na to přijde řada, tak ale nemám problém se přiznat... ale abych se představovala stylem: dobrý den, jmenuju se XY, jsem katolička a maje sexuální orientace je..., tak to fakt ne.. :-D ) a třetí téma - do kostelů chodí málo lidí (poslouchat 20 minut kázání - a promlouvání do duše na toto téma je fakt zážitek)... jo - a dříve měl ještě nedostatek kněží. nevím proč to cpal nám - v kostele má důchodkyně, důchodce, pár mladých lidí (většinou manželů) a mě. mládež z větší části vypudil. tak nevím, koho tam chce přesvědčit. já bych mu klidně kněze dělala, ale církev by mi to nevzala (šmejdi sexistický :-D  :-D  :-D )

24 gleti gleti | 11. prosince 2011 v 1:29 | Reagovat

jsem ráda, že na věc církve máme stejný názor. (jako u více věcí) Přestože stoprocentně stojím za křesťanským učením, nemohu být členkou organizace jejíž nejvyšší představitel přirovnává homosexualitu k terorismu. Vůbec mi připadá, že po smrti Jana Pavla se církev posunula od lásky a porozumění k restrikcím a úzkoprsosti (zajímalo by mě, nakolik to ovlivňuje němectví papeže.)

25 gleti gleti | 11. prosince 2011 v 1:37 | Reagovat

Ještě k ID adresám, zajímalo by mě, jak se projeví, když počítač opravdu používají dvě osoby. (já a můj partner)
Naštěstí máme každý jiný prohlížeč - já firefox, on chrome.

Pročítám postupně komentáře a musím ae smát. Mě jedná nezapomenutelná kolegyně z práce (s diagnozou histrionství) oznámila, že jsem sociopat.

26 P. D. P. D. | Web | 11. prosince 2011 v 11:01 | Reagovat

jestli počítač používají dvě osoba, je adresa táž... nejsem odbornice, o počítačích vím kulový, ale myslím, že tam jde o připojení, takže i kdyby bylo v baráku připojení jedno a počítačů pět, měla by být stejná.... (no, usuzuju z toho, že když chci na koleji něco stáhnout, tak mi to většinou hlásí, že z mé ip se už stahuje - studenti jsou šmejdi... nebo když chci titulky, musím zadávat kód, pže má ip přesáhla 25 stažení za den)

27 Lily Lily | 12. prosince 2011 v 16:28 | Reagovat

Já se obvykle bráním rozebírání své psychické stránky, že rozebírám všechny okolo.. celkem to funguje.. na vejšce máme už pět let sociologii, filozofii duše, různé druhy antropologií a tak.. takže jsou to celkem dobré základy když vám chce někdo začít říkat proč a jak se chováte, nebo máte chovat, moc to pomáhá.. ale většinou jsem na cokoli líná a prostě začnu tu osobu ignorovat.. to mi vychází nejvíc..
Já jsem zatím nikdy na žádném kázání nebyla i když jsem už mockrát chtěla zajít.. jen jsem právě měla hrůzu abych nepotkala nějakého zarytého kněze s velmi vyhraněnými názory.. to bych byla asi naprdlá :-?

28 P. D. P. D. | Web | 12. prosince 2011 v 16:48 | Reagovat

to já se klidně rozeberu.... jenže já se najdu úplně ve všem. buď je pravda, že blíženci mají více osobností, takže to pokryju jejich počtem, nebo jsem nádherně všeobsažná, univerzální osobnost (tohle označení se mi líbí víc než nevyhraněná)... :-D
s tím knězem - náš byl zpočátku dobrý, pak se to pokazilo a kdo mohl, začal jezdit jinam... ono to fakt nebaví, pořád dokola poslouchat, jak jsme špatní. nejlepší kázání, co jsem kdy slyšela, měl již zesnulý páter hobizal (taky autor řady vesnických povídek) na mém jediném setkání katolické mládeže, kterého jsem se kdy účastnila. u ničeho mi čas tolik neutíkal. bylo to vtipné, bylo to chytré, neodsuzovalo to, opravdu radost. a on byl báječný člověk. kdyby bylo takových v církvi víc, určitě by to vypadalo jinak. no, jejich škoda, můžou si za ten klesající zájem sami. kdo někam poleze, aby pořád poslouchal, že za nic nestojí?
mimochodem - kardinál vlk mívá dobré tweety (aspoň myslím, že on, twitter mi nahazuje jen hlavní stránku a cokoli dalšího odmítá načíst nebo vyhledat)

29 Lily Lily | 12. prosince 2011 v 17:46 | Reagovat

docela se mi líbí anglické "kázání" o rozdílech žen a mužů, který je na youtube, myslím, že to vede nějaký partnerský poradce (nebo kněz, tím si nejsem jistá) Mark Gungor se jmenuje. Je to velmi vtipné a výstižné.. tak nějak bych si kněze představovala.. no moje fantazie 8-)
Jinak já jsem ryba.. takže u mne obvykle ostatní zakončí "no ona je ryba, je divná".. nevím jestli jsem si na to už zvykla nebo mne to vytáčí.. (existuje vůbec něco mezi tím??)

30 P. D. P. D. | Web | 12. prosince 2011 v 17:56 | Reagovat

nothing box? :-D  :-D  :-D  :-D ten je božskej :D -na co myslíš?- na nic. -na něco musíš myslet.
mozková obrna :-D
ten je úžasnej. na videačesky je to i s titulkama, jestli myslíme totéž

31 Lily Lily | 12. prosince 2011 v 18:04 | Reagovat

rozhodně.. nothing box je skvělý... no na youtube se dají titulky zapnout.. ale jsou jen u dvou videí.. u mužský a ženský mozek a u multitasking.. má jich ještě spousty, ale tam už titulky nejsou.. koukala jsem i něco o sexu před manželstvím.. to by mne fakt zajímalo..:)
Jo jinak si teď čtu tu vaši "hádku o knihovničku".. hodně mi to připomíná komentáře těch dobrých duší na novinkách.cz .. chjo.. nevím jestli je to k smíchu nebo k pláči.. :-?

32 P. D. P. D. | Web | 12. prosince 2011 v 18:09 | Reagovat

k smíchu... ještě tak kvůli tomu brečet... to si radši pobrečím nad nějakým dojákem, co za to stojí (třeba ta reklama s pohovkama - vyměňte starou za novou... tu jsem fakt nemohla vidět, lidi jsou strašně nevděčný sobecký mrchy...)

33 Lily Lily | 12. prosince 2011 v 18:13 | Reagovat

reklamu s pohovkama neznám.. ale obvykle jsou ty dnešní nový pohovky strašně nepohodlný.. ;-)
proč vždy, když se vysvětluje rozdíl mezi ženskejma a chlapama ( :-D ), tak se to zvrhne v hádku kdo je lepší a evidentně má právo na nadvládu...??? O_O  - to nic jen jsem jukla na komentáře k těm videím na videačesky (Mark Gungor)..

34 P. D. P. D. | Web | 12. prosince 2011 v 18:20 | Reagovat

tak tam jsem komentáře nečetla...
nevím, ale dala bych to přečíést těm, co osočují genderové lingvistky, že uměle vytvářejí nějaký boj mezi pohlavím, když tady nic takového VŮBEC NENÍ. :-D

35 Rosalinda Rosalinda | Web | 8. ledna 2012 v 13:05 | Reagovat

S tou vírou je to naprosto přesné. Já jsem hluboce věřící, ale čím víc si o těch církvích zjišťuju, tím více objevuju, že s mnohým dost výrazně nesouhlasím a v poslední době si nevyhnutelně začínám tvořit na věc vlastní názor... Dost mi v tom pomáhá knížka Hovory s Bohem, ale to se už koukám dostávám k docela jinému tématu... :-D Každopádně doporučuji, je tam nesmírně optimisticky vylíčena podstata bytí... Ale dost filozofických odboček, tvůj článek mě skvěle pobavil a jdu nahlédnout do té diskuze :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama