Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Prosinec 2011

Mona Lisa II

28. prosince 2011 v 14:46 | Paccia Domna |  *Jen pro zajímavost*
Mona Lisa podruhé - a na nějakou dobu naposled. (doplněn Základní instinkt)

Mona Lisa I

28. prosince 2011 v 14:18 | Paccia Domna |  *Jen pro zajímavost*
Na netu existuje řada ztvárnění nejznámějšího Leonardova obrazu. Protože jich už hezkou řádku mám staženou, pár vám jich sem dám.


Jen tak XXVIII

27. prosince 2011 v 15:21 | Paccia Domna |  *Jen pro zajímavost*
hp mix, zase...

27.12.2011

27. prosince 2011 v 13:00 | Paccia Domna |  * Info
Právě jsem zjistila zajímavou věc. Většinou mívám na začátku nového roku problémy s psaním roku. Znáte to. Celý rok člověk píše 2009, tak v tom pokračuje i po prázdninách. A když už zjistí, že je o rok dál, začne psát 20010... No, letos jsem začala nějak předbíhat čas a začala psát 2012 už teď.

Včera jsem ze zvědavosti otevřela spolužáky (přišlo nějaké upozornění na mail) a vlezla do galerie. Mimino a mončičák, mimino a skluzavka, mimino a starší ségra, mimino a traktor, mimino a kůň, mimino a polštář, mimino a flaška (miminí), mimino a nočník... A pak fotky z našeho jediného základkového srazu. Už si nevybavuju, kdo to fotil, ale byl to kluk. Asi na polovině jsem já - a můj výstřih. Respektive můj výstřih a občas taky já. Vypadám tam vcelku dobře, až mě překvapilo, že to není taková hrůza jako jindy. No, aspoň vím, z jakého úhlu pořizovat fotky.

Všem děkuju za podporu v soutěži. Jste zlatí. Já vám za to brzy zase něco napíšu. A omlouvám se za novou ikonku u Pádu, která na fb asi dost mátla, jak jsem zjistila. Jak už jsem někde kdysi psala, ty obrázky nejsou tematické, ale jsou tam jen proto, aby mi to na fb neházelo logo blogu. Takže v tom nehledejte hlubší podtexty. Možná je tam najdete, ale já je tam nedávám. Jinak to je z obrazu Tuesday od Aarona Lockharta. Naprosto dokonalá věc. Po velmi dlouhé době obraz, co mě opravdu nadchl. A doma mi řekli, že "je ňákej divnej" a "fuj, co to máš na ploše?" Barbaři.

26.12.2011

26. prosince 2011 v 18:04 | Paccia Domna |  * Info
Tak... Podle škarohlídů již teď každé datum zažijeme pouze jednou, než nám svět skončí. Tímto se všem čtenářkám a čtenářům Pádu omlouvám, že celé to nedopíšu. Do sedmičky za necelý rok fakt nedolezu. :( Ale snad alespoň trojka se zadaří. Dneska jsem zveřejnila první kapitolu, tak mi držte palce, ať to přibývá. Za podtitul ještě jednou moc děkuju Elze.

Jak asi někteří z vás zaregistrovali, zúčastnila jsem se podmořské soutěže u Temnářky. Soutěží zde celkem sedm povídek, takže kdybyste měli zájem, odkazy na povídky najdete tam. A můžete samozřejmě podpořit svého favorita. Do zítřka. Njn, jsem aktuální, já vím...

Když už jsem v těch upozorněních, tak zase odkazuji na blog Colleen a její povídku, jejíž nejnovější kapitoly nalezente zde. O heslo možno napsat na blogu Colleen nebo na jejím fb (taky odkaz na blogu).

A protože včera jsem si přečetla jednu kratičkou povídku u Alice, zase jsem si oživila vzpomínky na její stejnojmennou povídku, kterou naprosto miluju - Alice.

Třetí aktualizace článku. Děkuju všem za vánoční přání, udělaly jste mi radost. :)
A teď už nám konečně ty poslední Vánoce skončí a baráky se zbaví té tradiční české výzdoby - svítící rampouchy, svítící sobi, červenobílý Santa Claus... Už jen Valentýn, Velikonoce a klid. :D

Čtvrtá aktualizace článku. Dneska máme třídní sraz z gymplu. Koukám na Top Gear. :D


Veselé Vánoce

23. prosince 2011 v 16:33 | Paccia Domna |  * Info
Vám všem, kteří sem chodíte, přeju příjemné přežití vánočních svátků.

Vánoce v Podmoří

19. prosince 2011 v 19:01 | Paccia Domna
Jak již název napovídá, nakonec se mi přece jen podařilo úspěšně dopsat povídku do Temnářčiny soutěže (úspěšně dopsat = dopsat). Tématem byly právě Vánoce v Podmoří - jak se slaví, mají-li Podmořané něco jako Vánoce atd. Můj kratičký příběh se odehrává rok po Hladových přáních.


82. kapitola

18. prosince 2011 v 15:41 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho II - Neplánovaný pád rytíře v nablýskané zbroji
I když nedovysvětlená (jsem to přece jen pořád já), opravdu POSLEDNÍ KAPITOLA. Všem vám děkuji za vaši přízeň a trpělivost, se kterou jste vydrželi až sem.


Pozdě, ale přece

13. prosince 2011 v 23:43 | Paccia Domna |  * Info
Už jsem si vzpomněla, proč jsem psala předchozí článek. Chtěla jsem se zeptat, jak jste strávili dnešní den, obzvláště tento krásný čas: 13.12.´11 v 10:09:08...

Zase jeden problém

11. prosince 2011 v 15:12 | Paccia Domna |  * Info
Tentokrát nic inteligentního. Jen už tady přes půl roku avizuju, že Pád 2 se chýlí ke konci. Vzhledem k tomu, že Lockhart je již vyřízen ( :( ) - to měl být smutný smajlík v závorce - a v knize zbývají asi dvě stránky, čeká nás tak jedna dvě kapitoly - a šlus. A tady se dostáváme k tomu problému, který už dávno přede mnou zformulovala M. Knappová - Jak se bude jmenovat? Zatím nemám nápad žádný (je fakt, že dvojku jsem taky pojmenovala, až když jsem zakládala rubriku), takže kdyby vás napadlo něco, co se mi v menu vleze do pěti řádků...

Přijde matfyzák do fotolabu:
"Potřeboval bych vyvolat fotky."
"9 krát 13?"
"117. Proč?"


Feminizmus, sexizmus, lingvistika a obrazy, které o sobě vytváříme

10. prosince 2011 v 2:07 | Paccia Domna |  *Proběhlo mi hlavou
Uvědomuju si, že včerejší článek byl takový nic neříkající, ale dorazila jsem "domů" a potřebovala vypustit páru. Nyní bych to chtěla trošku napravit a vysvětlit, o co se vlastně jednalo a proč mě to tak nadzdvihlo ze židle.

Vzdělanci

9. prosince 2011 v 0:18 | Paccia Domna |  *Proběhlo mi hlavou
Článek, který neříká nic konkrétního, nikoho nejmenuje a ani by tu nemusel být, jenže mi to nedalo...

Pod maskou aneb anonymita na internetu a umění argumentace

7. prosince 2011 v 18:18 | Paccia Domna |  *Proběhlo mi hlavou
Omlouvám se, že už zase, ale tomuhle nešlo odolat (alespoň jsem vynechala Hon na čarodějnice, i když i to pro mě bylo docela těžké :D ). Veškerá podobnost se skutečností čistě záměrná (Situace, ze které to všechno vzešlo je popsaná skoro až na konci. Inteligentní řešení, ale co už…).

Colleen

5. prosince 2011 v 17:43 | Paccia Domna
Po nějaké době zase krátký oznam na blog Colleen a její vlastní příběh ze světa pod hladinou oceánu. Nefasin příběh na blogu čítá aktuálně pět kapitol a od začátku již nám změnila prostředí a společnost, ve které se pohybuje. Oficiálně se dostala mezi své, výhra se ale přesto nekonala. Takže pokud zabrousíte na její stránky, abyste zjistili, jak těžké je chytit nejvyššího radu nebo jak ušetřit při nákupech, až se ocitnete pod hladinou, zanechte po sobě prosím pár slov, co příběhu říkate, co se vám líbí a co ne. Děkuji za pozornost. :)


78. kapitola

5. prosince 2011 v 1:35 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho II - Neplánovaný pád rytíře v nablýskané zbroji
O trochu později, protože jsem se začala hádat na cizích blozích. To má člověk z toho, že si každého konfliktního návštěvníka blokne... :D No co, jsem na svým písečku, tak až tak tolerantní být nemusím, ne?