Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

68. kapitola

10. září 2011 v 2:23 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho II - Neplánovaný pád rytíře v nablýskané zbroji
Pád 2 68"…a potom si nemyslím, že musíme studenty doprovázet i na toalety," dokončil Severus své výhrady vůči nařízením, která vzešla od Brumbála po nejnovějším napadení studentek z Nebelvíru a Mrzimoru.

"Myslím, že v tvém případě nehrozí, že by se někdo přihlásil, že potřebuje na toaletu, ať jdeš s ním," vylétlo ze mě dřív, než se spustila autocenzura.

Minerva se zakuckala, ale zachovala si vážnou tvář. Přece jen se momentálně nemáme rády. Alespoň z mé strany to platí. Hodlám být dotčená a uražená hodně dlouho, mám na to právo. Založila jsem si ruce na prsou a ignorovala ji, seč to šlo.

Severus se na mě zamračil, ale v jeho případě jsem na negativní reakce zvyklá, to je setrvalý stav.

"Nemůžeme si dovolit přijít o dalšího studenta, jinak nám školu zavřou," namítl Brumbál.

"O nikoho jsme nepřišli, jen jsou bezpečně skladováni… uloženi… na ošetřovně. V tuto chvíli požívají největšího bezpečí na celém hradě. Nevidím, kde je problém," ohradil se Severus, jehož nemohlo přesvědčit absolutně nic, aby dobrovolně doprovázel své studenty na každém jejich kroku.

"Fakt, že Zmijozel je kompletní, v tom samozřejmě nehraje žádnou roli," pronesl Filius do neurčita.

"Samozřejmě," potvrdil Severus a přestal se mračit na mě, aby mohl jednu ze svých grimas věnovat Kratiknotovi. Ten ale hleděl před sebe a okázala ho ignoroval. Skoro stejně jako já Minervu.

"Nechápu, proč proti nám vytahujete očividnou skutečnost, že jediný Zmijozel je schopen se o sebe postarat a dávat na sebe pozor. Na rozdíl od ostatních kolejí. Osobně to vidím jako pozitivum, ne jako něco, za co by měli být mí studenti pranýřováni."

"Tohle snad nemyslíte vážně!" prskala Minerva a více než kdy jindy se podobala kočce, ve kterou se občas proměňovala.

"Samozřejmě že myslí," ujistila ji Rolanda, které se poslední projednávaný bod netýkal, protože ona z hřiště s nikým do hradu na wc běhat nebude.

"Klid," snažil se Brumbál obnovit pořádek a hlavně uklidnit vedoucí kolejí. Mimo Pomony, ta v klidu byla, protože mandragory jsou v pubertě a až se zbaví rostlinné obdoby akné, tak se nakrouhají a studenty budeme mít zpět. Osobně mi přišlo strouhání těch ječících a pohyblivých rostlinek poněkud morbidní, ale já jsem Zmijozel, tak co bych se k tomu vyjadřovala… Ostatně, jak bylo řečeno, Zmijozel projevuje obdivuhodnou rezistenci vůči neznámému nebezpečí, takže není třeba se vzrušovat. Je fajn, že naše nestvůra pozná kolejní příslušnost a vyhne se vlastním lidem (zatím měla na kontě dva studenty Nebelvíru, jednoho z Mrzimoru, jednoho z Havraspáru, jednoho ducha a jednu kočku). To je hodno obdivu a ocenění. Salazar Zmijozel si to prostě uměl zařídit a je vidět, že kdyby škola fungovala pod jeho vedením, panoval by tu řád. Žádné přerozdělování bodů po vyhlášení výsledků školního poháru a jejich následná anulace, žádné výjimky pro prváky ve famfrpálu, žádné výjimky ohledně držení košťat… Zajímalo by mě, jak by se na obdobné praktiky díval Nebelvír, kdyby to bylo obráceně. Jistě by už na ministerstvu leželo několik stížností a Popletal by sem byl hnán několikrát do roka. Ani tahle tichá schopnost snášet bezpráví a útlak Nebelvíru nám není připsána k dobru.

"Pokud jde o doprovázení studentů na hodinu…" začal zase Severus a několik tváří se k němu nesouhlasně otočilo. Přehlédl je a pokračoval: "Uvědomujete si, že někteří studenti čtvrtého ročníku mají po mé hodině lektvarů jasnovidectví?"

Většina se zatvářila nechápavě, ale na několika tvářích se objevil náznak pochopení. Sinistře zacukaly koutky, protože rovněž jedna její hodina se nacházela v časovém údobí těsně po Severusově dvouhodinovce. Střelil po ní pohledem.

"Nebudu každý den šplhat na všechny věže na hradě. Jsem pro, aby si studenty po konci hodiny vyzvedávali vyučující, kteří je teprve budou mít."

"Ono se vám nic nestane, když jednou za čas vylezete ze sklepení. Prospěje vám to," rýpla si Minerva. Být na jejím místě, hlídám si v příštích několika týdnech své jídlo i pití před nevyžádanými přídavky.

"Souhlasím s původním návrhem," ozvala se překvapivě Sibyla a vyslala k Severusovi nějaký těžce interpretovatelný škleb. "Vy ke mně dovedete studenty a můžete celé odpoledne odpočívat, kdežto já bych musela dolů a opět s nimi nahoru a potom ještě vést výuku. Víte, kolik je to schodů? Nejsem nejmladší," pravila jen lehce starší profesorka jasnovidectví a Zlatoslav se při těch slovech nervózně ošil. Bylo mi jasné, že s posledním výrokem z pochopitelného důvodu nesouhlasí, ale nechtěl se ozývat, aby se mu nedostalo odpovědi, o kterou nestál.

"Na tom něco bude," podpořila ji výjimečně Minerva, která jindy ke kritice vůči hradní věštkyni neměla daleko. "Považte, kolikrát za rok paní kolegyně sleze z věže. Vždyť by už nemusela trefit zpět."

"Nechtějte, abych vám řekla něco k vaší budoucnosti," odsekla jí Sibyla a zaujala vůči ní stejně uražený postoj jako já.

"Berte to trochu vážně, tohle je vážná situace," ozvala se Charity a Brumbál ji za to obdařil vděčným úsměvem.

"Přistupujeme k problému kreativně a diskutujeme o nejlepším možném dalším postupu. Co se vám na tom nezdá vážné?" odpověděl jí Severus a Albus si pozdechl.

"Mám to chápat tak, že když po šesté hodině večerní mají být studenti v kolejích, mám zrušit noční hodiny astronomie a přejít jen na teorii?" pohlédla Aurora tázavě na Brumbála.

"Na ty dvě zbývající hodiny je můžete zahnat do Velké síně, uděláme vám ochranku," zavrčel Filius.

"Ještě jsme nedořešili ty toalety."

"Severusi, dejte už pokoj s těmi záchody! Kolik studentů vám průměrně z hodiny odbíhá na toaletu?" obořila se na něj Minerva.

"Na toaletu moc ne, ale na ošetřovnu. Kdo mi pohlídá zbytek, zatímco já půjdu na ošetřovnu s někým, kdo není schopný si ani pořádně přečíst postup přípravy?"

"Oni vám učebnu nerozeberou."

"Učebnu ne, ale mé zásoby ano. Kradou mi tam, i když tam jsem. Letos mi mimo jiné zmizela nějaká kůže z hřímala. Dovedete si představit, co by se asi stalo, kdybych každou hodinu odcházel s vaším Longbottomem na ošetřovnu?"

"Tak s nimi připravujete něco, při čem si neublíží, dokud nevyřešíme tenhle problém."

"Samozřejmě, do konce roku budeme připravovat sirup proti kašli. Budeme mít nejzdravější ročníky v historii."

"Vidíte, jak v tom dovedete najít pozitiva."

"Ta opatření jsou nezbytná a berte je prosím vážně," ukončil Brumbál zmijozelsko-nebelvírskou rozepři.

"Nespadá to do obrany proti černé magii?" nadhodil Filius a polovina sboru rázně přikývla. Zlatoslav tak přesvědčeně nevypadal a přimhouřil oči, jak hledal přesvědčivé protiargumenty.

"Nemůžete chtít po profesoru Lockhartovi, aby rozváděl všechny studenty po škole," oponoval mu Brumbál.

"Proč ne?" Spoustě lidí to přišlo jako dost dobrý nápad.

"Jednoduše to není v lidských silách."

"To většina věcí, které popsal ve svých knihách," odtušila Minerva a Zlatoslav se rozzářil.

"Tak jste je přece jen četla!" zvolal nadšeně a nadechl se k delšímu proslovu. Už byl zase ve svém živlu.

Minerva protočila panenky.

"Nevidím tam nic ohledně návštěv knihovny. Jak to bude s doprovodem tam? Budeme tam vodit studenty na směny?" zeptala se Charity s očima zapíchnutýma do pergamenu s novými nařízeními.

"Promerlina ženská, netvořte nám nové problémy!" zkusil ji zarazit Filius, ale Pinceová už se toho chytla.

"To je pravda, jak vyřešíme knihovnu? Profesoři, co nebudou zrovna vyučovat, budou působit jako doprovod mezi knihovnou a kolejemi a učebnami?"

"A co kouzelnické dějiny?"

"Chcete čerpat inspiraci z historie?"

"Ne, jen mě zajímá, kdo bude dělat doprovod k Binnsovým hodinám. Nic proti jeho stavu, ale v tomto případě ho docela znevýhodňuje."

"Jeho ani moc ne, spíš jeho studenty."

"Někdo má v tu dobu jistě volno," promluvil zase Brumbál. Zněl o něco unaveněji než před chvílí. A to se ani moc do diskuze nezapojoval.

On volno jistě měl. Ale jeho sotva dostaneme z jeho pracovny. Protože on je koordinátor, on musí být nad věcí, sledovat ji shora, aby měl dokonalý přehled.

Severus se ušklíbl. "Myslím, že potřebujeme najmout nové lidi."

 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 astina astina | 10. září 2011 v 11:25 | Reagovat

tak tahle kapitola je fantazie :-)  :-D celá, od prvního písmenka do posledního, a musím se přiznat, že se mi vybavují scény ze slavné Bradavické porady, myslím, že to k sobě naprosto pasuje :-D senzace, bude takových kapitol víc? :-D :-D

2 P. D. P. D. | 10. září 2011 v 11:29 | Reagovat

děkuji :-)
pokusím se :-)

3 Abigail Abigail | Web | 10. září 2011 v 12:41 | Reagovat

-"Tohle snad nemyslíte vážně!" prskala Minerva a více než kdy jindy se podobala kočce, ve kterou se občas proměňovala.
"Samozřejmě že myslí," ujistila ji Rolanda, které se poslední projednávaný bod netýkal, protože ona z hřiště s nikým do hradu na wc běhat nebude.- Tohle je dokonalé, ovšem tohle:
-"Pokud jde o doprovázení studentů na hodinu…" začal zase Severus a několik tváří se k němu nesouhlasně otočilo. Přehlédl je a pokračoval: "Uvědomujete si, že někteří studenti čtvrtého ročníku mají po mé hodině lektvarů jasnovidectví?"- mě jednoznačně málem shodilo ze židle.
A pak jsem našla ještě pár dokonalostí:
-"Na tom něco bude," podpořila ji výjimečně Minerva, která jindy ke kritice vůči hradní věštkyni neměla daleko. "Považte, kolikrát za rok paní kolegyně sleze z věže. Vždyť by už nemusela trefit zpět."- tuhle, nebo třeba:
-"Učebnu ne, ale mé zásoby ano. Kradou mi tam, i když tam jsem. - tuhle...
Zkrátka a dobře, tahle kapitola se opět řadí k tomu dokonalému popadání se za břicho, které jsem vždy protrpěla v začátcích... :-D A to je vážně moc skvělé. I když i poslední kapitoly byly povedené, tohle je skvost. Dokonalé rozhovory ve sborovně. Nejhorší na tom je, že když se myšlenkami vrátím ke svému gymnaziálnímu ústavu, dokážu si v té sborovně představit něco velice, ale velice podobného...

4 P. D. P. D. | 10. září 2011 v 14:27 | Reagovat

páni, to je komentář! děkuju :-)
pokud mohu mluvit ze svých nečetných zkušeností, něco podobného se ve sborovnách odehrává :-D

5 kris.ta kris.ta | 10. září 2011 v 15:14 | Reagovat

Od začátku do konce geniální... :-D  ;-) Tak trochu mi to připomíná náš profesorský sbor.. :D  :D Tedy nevím, co se děje za zavřenými dveřmi o poradách, ale mám dojem, že přesně něco takového. A pak se žáci diví..... :-D

6 Akr.. I'm Akr.. I'm | Web | 10. září 2011 v 17:49 | Reagovat

Hehehe, to bylo skvělý :D těším se dál :D:D

7 JSark JSark | 10. září 2011 v 20:34 | Reagovat

Nádhera, perfektné, dokonalé, hlavne Zlatoslav, ktorého zaujímalo jedine to, že McGonagalka čítala jeho knihy. A Sybila netrafiaca späť a kradnúci študenti a čo s učiteľom-duchom...

8 JSark JSark | 10. září 2011 v 20:36 | Reagovat

Ach kruci, namiesto smajlíka som stlačila komentovať. No nič, pokračujem.
:-D Prisahám, v momente, ako riaditeľ povedal, že niekto musí mať voľno, mala som zvyšok textu ešte pod lištou, ale napadlo ma, tak ty by si určite mal voľno. :-?
K tým zborovniam - sprostredkovane (cez rodičov) - je to ešte horšie, hlavne ak riaditeľ trpí stihomamom, komplexom menejcennosti a ukecanosťou. :-!

9 P. D. P. D. | 10. září 2011 v 20:39 | Reagovat

náš ředitel trpěl hlavně tím, že to byl blb... teda on tím netrpěl, jen ti okolo... :-D

10 P. D. P. D. | 10. září 2011 v 20:40 | Reagovat

ale když jsem byla na praxi na své bývalé střední, tak jsem byla docela vyděšená, co všechno tam řeší. to byla drbárna největšího kalibru. ti věděli i o mně věci, o jakých já neměla ani zdání... :-D

11 JSark JSark | 11. září 2011 v 10:16 | Reagovat

U nás to vyvrcholilo tým, že otca tento rok vyhodil. Respektíve mu zredukoval úväzok na 4 hodiny s tým, že pre neho dostatok hodín nemá. Keď otec radšej odišiel, aby dostal riadne odstupné (podľa výplaty za posledné 3 mesiace - so 4 hodinami by bolo minimálne), tak prijal nového učiteľa, pre ktorého sa zrazu dostatok hodín našiel.

12 P. D. P. D. | 11. září 2011 v 11:11 | Reagovat

to je zmrd (sorry za ten výraz). někteří jsou fakt na zabití. náš byl ukázkovej kokot, tak jsem vzala roha - a teď se děsím, jestli seženu práci... nejhorší je, že člověk proti nim nic nezmůže...

13 JSark JSark | 11. září 2011 v 16:40 | Reagovat

Presne. Čo? Udáš ho, že zneužíva postavenie a majetok školy a on ti to sto krát vráti. Najhoršie je, že už veselo hádže na otca čo sa dá. V sklade TV chýbajú vzduchovky a lyžiarske boty? Pán riaditeľ s tým nič. Nehovoriac o tom, že už oznámil, že celá škola nedostane odmeny, pretože prachy padli na odstupné pre otca. Ktorý ho dostal podľa zákona. Je to sila.
No nič, plachtím preč, od zajtra meníme kúrenie, takže pol domu vysťahovaná, druhá zabalená v igelitoch, som zvedavá, kam sa na ten týždeň zabalím ja. 8-O

14 P. D. P. D. | Web | 11. září 2011 v 17:02 | Reagovat

mému příteli se stalo něco podobného, taky tam padala dost nechutná obvinění... jsem ráda, že mě nic podobného postihnout nemohlo, protože jsem byla srab a zdrhla. tihle jsou jako mor. člověk si třeba i sedne s kolegy, bavilo by ho to, ale co se dá dělat, když všechno řídí kretén, který všem jen háže klacky pod nohy a komplikuje jim život z bůhvíjakých důvodů... a jak říkáš, obrana proti tomu není, protože je to vždy jen slovo proti slovu a s cizí podporou počítaš nemůžeš, pokud si oni svá místa chtějí udržet a nedopadnout stejně...
užij si týden :-D

15 larkinh larkinh | 11. září 2011 v 21:58 | Reagovat

Tohle bylo tedy boží :D

16 P. D. P. D. | Web | 11. září 2011 v 22:11 | Reagovat

děkuji :-)

17 Kamenka Kamenka | 12. září 2011 v 9:11 | Reagovat

Tak zase jedna kapitolka, kdy jsem se nepřestala bavit ani na jedinou větu.. príma odreagování u učení na zkoušky.  Skvělý, díky moc :-D

18 P. D. P. D. | Web | 12. září 2011 v 15:47 | Reagovat

taky zkouškuješ? upřímnou soustrast...

19 Elza Elza | 26. září 2011 v 14:06 | Reagovat

Budeme mít nejzdravější ročníky v historii. :D  :D  Miluju porady sboru!

20 Chavelierka Chavelierka | 25. února 2012 v 18:08 | Reagovat

Zajímavá porada sboru, už jim jen chybí praky a žvejka ve vlasech :-D  :-D
Je divné, že si mistr nespojil ukradenou kůži se změnou slečny Šprtky :-D  :-D
Zajímavý zádrhel, kdo bude studenty vodit do věží, asi do věžíííí :-D  :-D
A nemohl by mě Severus místo na toaletu vodit do ložnice? 8-)

21 kopapaka kopapaka | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 12:35 | Reagovat

:-D
Jé...

22 Michelle Michelle | 4. března 2016 v 21:26 | Reagovat

Za me je tohle zatím nejvtipnejsi kapitola :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama