Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

5. kapitola

20. září 2011 v 20:49 | Paccia Domna |  *Andělé nejsou blond*
Lin, které to slibuju už týden...

"Je to Leviooooooooosa, ne Leviosaaaaaaaaaaaaaaaa," pitvořil se Ron cestou na hodinu. Výsledek Kratiknotovy hodiny, kterou strávil přidělen do dvojice s Hermionou Grangerovou. Harry se ho snažil moc neposlouchat. On sám strávil hodinu se Seamusem Finneganem, což byl sice milý kluk, ale kdyby nebyl v Bradavicích, zavřeli by ho někam do ústavu, protože byl schopný podpálit i rybník po dešti. Pořád ještě se mu třásly ruce a na nohou se cítil trošku nejistě. Ještě pár takových hodin a bude mít noční můry i z krabičky zápalek.

Tohle byla také poslední chvíle, kdy Hermionu Grangerovou viděli. Narozdíl od Harryho se nesnažila nic předstírat, takže bylo na první pohled zřejmé, že Rona slyšela a že ji to ranilo. Na další vyučování se již nedostavila, a neukázala se ani u večeře, která měla překvapivě krátké trvání, jelikož ji přerušil profesor Quirrell hysterickým řevem, že ve sklepení je troll. Než se všichni obyvatelé Bradavic stihli propracovat k bezdůvodné panice, protože byli přece do jednoho shromážděni ve Velké síni, takže zatím v bezpečí, bleskla Harrymu hlavou myšlenka, jestli ho nějakým způsobem nepřišel navštívit Dudley. Potom už ale panika propukla naplno a všeobecný chaos mu vyhnal bratránka z hlavy. Quirrell tou dobou už v hlavě také nic neměl, protože zčásti ležel před a zčásti pod profesorským stolem.

"Klid!" zařval Brumbál a nakázal prefektům odvést studenty do svých kolejí. Tři se uklidnily a víceméně spořádaně se nechaly sešikovat a odvést. Čtvrtá nikoli. Kolej Salazara Zmijozela se nezdála být nadšená Brumbálovým rozhodnutím a už vůbec nevyskakovala radostí ke stropu při představě, že odsud odejde. Ačkoli bylo umístění jednotlivých kolejí pro příslušníky ostatních tří kolejí drženo v tajnosti, Harry si udělal vcelku jasný obrázek, kde se Snapeova kolej asi nalézá. Nebo kudy se k ní jde.
Madame Hoochová trpělivě naslouchala Minervě McGonagallové už přes půl hodiny. Jistě, podle prvních hodin létání se zdálo, že Harry Potter má velký potenciál, v trénincích odváděl dobrý výkony, a upřímně Minervě a její koleji přála vítězství, přesto pomalu dospívala k rozhodnutí, že jestli to bude poslouchat ještě deset minut, tak ji zadusí jedním z dýňových koláčků, které se před ní zatím nevyužitě povalovaly. Když Quirrell rozrazil dveře, zbývalo Minervě zhruba šest minut života.

Zatímco kvílel, Minerva zmlkla a Rolanda si konečně oddechla. Až když se Quirinus samovolně uskladnil pod stůl, zvědavě si v paměti přehrála poslední okamžiky, aby se dozvěděla, co předcházelo změně jeho polohy z vertikální na horizontální.

Představa trolla uvnitř školní budovy se jí ani trochu nezamlouvala. Zatímco Brumbál organizoval zbytky profesorského sboru, které zůstaly na místě, bleskurychle se propletla mezi panikařícími studenty. Nebude riskovat, že se to stvoření dostane z budovy. Nemůže si dovolit další poškození svých výukových pomůcek. Bohatě stačilo nešetrné a neumělé zacházení, jakým je obdařovaly generace a generace bradavických studentů. Ostatně nebyla sama, kdo se vymkl Brumbálově organizaci a vyrazil za vlastním vyšším cílem. Severus zmizel v patře, než se ona stihla vymotat ze stáda zdivočelých studentů. Představa dobrodružné výpravy do sklepení spojená s honem na trolla ho zřejmě vzrušovala naprosto stejně jako ji.
"Rone! Hermiona!" vyhrkl Harry a popadl spolužáka za rukáv, takže je další studenti, tlačící se jedním směrem, skoro smetli.

Ron se zatvářil nechápavě, hned ale tento výraz nahradily pochybnosti. "Harry, i když si o ní myslím něco podobnýho, nemyslím si, že by si ji někdo spletl s trollem."

"Rone, ona o něm neví!"

"…A?"

"Rone!"

"Troll je ve sklepení, Hermiona někde na záchodě nebo v umývárně. Kde je problém?"

"Co když vyleze ze sklepení?"

"A půjde se umýt?" Ron byl ztělesněná skepse.

"Musíme ji varovat."

Harry vyrazil směrem k dívčím toaletám. Ron ho jen neochotně následoval a cestou něco brblal.

"Pozor!" sykl najednou Ron a zatáhl Harryho za jedno brnění. Vzápětí kolem nich provlál Snape. Harry se otřásl už při samotném pohledu na profesora lektvarů. "Co tu dělá? Nemají honit toho trolla?"

Určitě v tom má prsty, pomyslel si Harry, ale nechal si to pro sebe.

"Určitě v tom má prsty," řekl Ron polohlasem. "Co myslíš?"

"Nemůžeme dělat ukvapené názory," zašeptal Harry. Už to, že je to napadlo oba současně, bylo důkazem, že na té domněnce něco bude. Stejně jako na jeho přesvědčení, že Snape mu jde po krku, a tak nasadil do týmu protihráčů tu zmijozelskou potvoru, co mu jde po krku taky. Jestli bude mít dobrou mušku, bude při prvním zápasu se Zmijozelem v háji.

Když otevřeli dveře na dívčí toalety, bylo oběma jasné, že Hermiona žádné varování ohledně trolla ve sklepení nepotřebuje. Touto dobou měla o pohybech trolla bezpochyby nejpřesnější představu ze všech lidí na bradavické škole.
Nejen že je Brumbál protáhl celým sklepením, kde jim společnost nedělal jejich domestikovaný netopýr, který si zmizel bůhvíkam v jediném okamžiku, kdy mohl být jednou užitečný, ale ve chvíli, kdy konečně našli zneškodněného trolla, u jeho těla našli i tři studenty z její koleje, z nichž jeden byl Potter! Jestli ten kluk bude přitahovat problémy, je naděje na školní pohár zase v háji! Samozřejmě že při této příležitosti se tu musel zjevit Severus! Celou dobu si poletuje kdovíkde, ale jakmile je Nebelvír v průšvihu, najednou je u toho. Ten chlap snad má šestý smysl. Než se ale dostal ke slovu (zaváhal, jeho problém), předběhla ho Grangerová a celou situaci vzala na sebe. Potter s Weaseym se sice tvářili, že její verzi slyšeli poprvé v životě, ale Minerva jim rychle přidělila body za obrovskou odvahu, za nehorázné štěstí, za cokoli…, než se jeden z nich vzpamatuje a stihne něco říct. Nebo než se vzpamatuje Severus a stihne něco říct.

Potom už se naštěstí vzpamatoval Brumbál a poslal je do jejich koleje. Nebezpečí zažehnáno.

Ne tak pro Quirrella, který se přechodně vzpamatoval a dopravil se rovnou na dívčí záchody (Minerva se rozhodla, že si na něj začne dávat pozor) a jemuž Brumbál uložil, aby se o horskou potvoru postaral a dostal ji mimo pozemky školy. Koneckonců je učitelem obrany proti černé magii, je to v jeho pravomoci.

Jen aby se o tom nezmínil Hagridovi. Horský troll v Zapovězeném lese jim opravdu chyběl!PS: Lin, tyhle rozdělovače jsou lepší? :P
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sargo Sargo | 21. září 2011 v 0:14 | Reagovat

Moc si tu knizku pamatuju, nez abych si vychutnala pouhe prevypraveni. Odvaz se trochu, vsude jinde to stalo za to :-D

2 P. D. P. D. | 21. září 2011 v 2:46 | Reagovat

pokusím se :)

3 JSark JSark | 22. září 2011 v 11:20 | Reagovat

Náhodou, mne sa to páči, je to stručné (veď knihu si pamätáme, tak načo to naťahovať) a hlavne zábavné, čo potrebujem zvlášť po prerábaní nášho prekliateho kúrenia, čo bol najblbší nápad v mojom živote. :-!
Minerviných posledných 6 minút života a Severusov šiesty zmysel, vďaka ktorému sa objaví, keď niekto z nej fakulty robí neplechu boli úžasné. :-D

4 JSark JSark | 22. září 2011 v 11:20 | Reagovat

z jej fakulty. 8-)

5 P. D. P. D. | 22. září 2011 v 16:01 | Reagovat

děkuji :-)  (on je problém už v tom, že všechno, co je tady, je v podstatě jen převyprávění toho, co všichni znají... :-D )

cože jste to dělali????

6 evi evi | Web | 23. září 2011 v 0:53 | Reagovat

No nejlepší byl ten skeptický Ron - jakože by se trol šel umýt:-D

7 JSark JSark | 23. září 2011 v 19:52 | Reagovat

Vymenili všetky radiatory aj s trubkami v celom dome plus vymenili kotol. Des. :-! Hlavne že nám majstri sľubovali, že to bude trvať tri štyri dni, a trvalo im to osem. :-(

8 P. D. P. D. | Web | 24. září 2011 v 19:26 | Reagovat

juj. no, tak se trošku spletli v matematice... aspoň že to stihli do zimy :-D

9 Lin Lin | Web | 25. září 2011 v 11:17 | Reagovat

"Harry, i když si o ní myslím něco podobnýho, nemyslím si, že by si ji někdo spletl s trollem." :-D  :-D  :-D  :-D
kouzelný :-D
přepsané od tebe mě to baví mnohem víc než originál od Rowlingové :-D děláš ze mě fanouška HP :-D  :-D

10 Lin Lin | Web | 25. září 2011 v 11:25 | Reagovat

tyhle rozdělovače jsou mnohem lepší, děkuju :)

11 P. D. P. D. | 25. září 2011 v 12:43 | Reagovat

Lin: to byl účel 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama