Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Kouzelnická eskorta

11. srpna 2011 v 2:28 | Paccia Domna |  * Všednost a la Bradavice*
Pokračování povídky Chlap se neptá na cestu.
Věnováno Claire (její námět).
Bledý muž v černém plášti kráčel Zobí ulicí a zamračeně si prohlížel jeden stejný dům za druhým. Kdyby měl vousy, určitě by si pod ně něco brblal - a nebylo by to zrovna lichotivé. Netopýří muž byl bohužel ale hladce oholen, takže se jen mračil na všechno okolo.

Ulice byla prázdná.

Pustá.

Muž kráčel rázně za nějakým cílem, jaký byl znám pouze jemu.

Náhle se zastavil u jedné z branek. Pro jistotu ještě jednou překontroloval jméno na štítku a otevřel vrátka. Černý plášť za ním vlál, když se blížil ke dveřím na verandě.

Zhluboka se nadechl a stiskl zvonek.

Okamžitě se ozval protivný zvuk, následovaný protivným hlasem. "Petunie, dojdi otevřít."

Muž se znovu zhluboka nadechl.

"Chviličku, dělám Dudlínkovi kakao."

Muž se zadrhl uprostřed nádechu a obrátil oči v sloup.

Tohle Brumbálovi nezapomene. Takhle ho sem poslat jako nějakou chůvu! Jen proto, že ten přerostlý pitomec není schopný ani tak primitivního úkonu, jako posadit dítě na vlak. Sice jeho výraz, když Minerva vyvolala chlapcovo jméno, a chlapec se neobjevil, si bude připomínat, kdykoli nebude moci usnout, ale za následující úkol, ať toho mrňavého spratka (Albus použil jiná slova) vyzvedne a přivede do Bradavic, by svého nadřízeného nejraději shodil ze schodů.

V předsíni se ozvaly šouravé kroky a pak se dveře otevřely.

Muž v černém pohlédl do tváře jednomu z nejkulatějších mužů, jaké kdy potkal. Říká se, že to jsou bodří lidé. Tenhle nebyl. Muž v černém taky ne. Chvíli tam jen tak stáli a měřili se pohledy. Kulatý muž naštvaným a černooděnec lhostejným.

Ačkoli Vernon Dursley viděl svého hosta poprvé v životě, věděl naprosto přesně, kam ho zařadit, a to mu na náladě také zrovna nepřidalo.

"Přejete si?" zeptal se ho a ani se nesnažil maskovat nepřátelství ve svém hlase.

"Víte moc dobře, proč jsem tady," odtušil ledově muž přede dveřmi.

"Už jsem řekl vašemu kolegovi, že nebudu platit žádnému šaškovi za to, aby toho spratka učil nějaké hokusy pokusy." Tón jeho hlasu se nezměnil, ale jednoznačný odsudek a averzi v jeho očích vystřídalo téměř zvědavé vyčkávání.

"To nebude nutné. Váš vzkaz ale předám. Kde je Potter?" Vyslovoval to jméno, jako by pojmenovával nějaký odporný živočišný druh. Vernonovi Dursleymu začínal být ten muž sympatický. V mezích možností. Obrátil se do domu a zařval.

"Pottere! Sbal si okamžitě věci a pojď sem!"

Během pár okamžiků se za ním objevila drobná postavička chlapce s rozbitými brýlemi. Vernon Dursley si moc dobře všiml, jak čarodějova již tak dost zamračená tvář potemněla ještě více a jeho rty se stáhly do tenké nenávistné linky. Opravdu se mu začínal líbit.

"Tenhle pán si pro tebe přišel," oznámil chlapci a vystrčil svého zkoprněného synovce i s kufrem ze dveří.

"Budete ho učit i vy, že ano?" zeptal se a cizinci neunikl záchvěv radostné naděje v jeho hlase.

On jeho nadšení nesdílel.

"Tomu se asi nevyhnu," odvětil a štítivě vzal Minijamese za ruku. Harryho, opravil se v duchu Severus.

V příštím okamžiku oba s tichým lupnutím zmizeli.

Vernon se přistihl, že se široce usmívá…


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 El El | 11. srpna 2011 v 9:27 | Reagovat

Tvoje stránky mi pokaždé dokáží zvednout náladu, problém je, že v práci pak těžko vysvětluju kolegům, proč se tu směju jak blbá a po tváři mi tečou slzy. :-)
Jen škoda, že tohle v knize nepoužili, jelikož se mi to jeví mnohem lepší než idylické: "Jak to hodný Hagrid natřel ošklivým mudlům co vychovávali Harryho." ;-)

2 Elza Elza | 11. srpna 2011 v 15:58 | Reagovat

Náááádhera. :-D  :-D  :-D  Tohle vážně nemělo chybu!

3 JSark JSark | 11. srpna 2011 v 16:22 | Reagovat

Zábavné je, že toto by skutočne mohol byť námet na poviedku o vzťahu Severusa a Harryho so všetkou vážnosťou. :-D Typu Harry skončí v Slizoline, Severus si uvedomí, že nejde o žiadneho Minijamesa.... 8-)
V každom prípade skvelé ako obvykle. Hlavne Vernon, aké si začal robiť nádeje, že najšiel spriaznenú dušu. :D

4 kris.ta kris.ta | 12. srpna 2011 v 13:18 | Reagovat

Heh...Vernon :-D  :-D  :-D Božátko Severus...a ještě větší božátko je Harry, ale tomu to přeju :-D Nádhera!

5 evi evi | Web | 12. srpna 2011 v 16:43 | Reagovat

Dokonalé - jak Vernon Harryho rychle vylifroval ze dveří, když viděl, jak se na něj Severus "nadšeně" tváří. Tohle by byl fakt námět na dobrou alternativní povídku - Harry by se ve vlaku neskamarádil s Ronem a ten by mu neřekl, že Zmijozel je špatný, Draco by neměl šanci se předvést, Harry by tak ani nevěděl, že má Moudrému klobouku oponovat - no kdoví, jak by to dopadlo8-)

6 Filomena Filomena | Web | 13. srpna 2011 v 13:05 | Reagovat

Fantastické. Nemám, co bych řekla jinýho. Vážně jsem se pobavila :)

7 Claire Claire | 26. srpna 2011 v 15:40 | Reagovat

Děkuju za věnování. :-) Tak to vypadá, že po tomhle zážitku Vernon přehodnotil svůj dosavadní názor na kouzelnický svět. :-D Kdyby Brumla poslal pro Harryho místo Hagrida rovnou Severuse, tak by Vernon svého synovce v tom kouzlení snad ještě začal podporovat. :-D :-D :-D Luxusně napsáno. :-D Tvoje povídky mi vždycky zvednou náladu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama