Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Vítězství je jeho

4. prosince 2010 v 17:54 | Paccia Domna |  *Konce Vyvoleného
Ohlašuji novou krátkou sérii krátkých povídek ze světa HP. Zkuste hádat o čem.
Po bitvě se všude rozhostilo zaražené ticho. Jistě, dalo se to čekat, ale to nikterak nesnižovalo míru překvapení a šok. V přítomných shromážděných kouzelnících a čarodějkách by se krve nedořezal. Na rozštípaný nábytek a mrtvá těla rozesetá po podlaze se začal pomalu usazovat prach a omítka z rozbitých stěn.

Jako první se vzpamatovala postava v dlouhém plášti stojící v kruhu ostatních. Byl to spíše kruh větší než menší a s kruhem měl společnou jen tu vlastnost, že byl ohraničen čarou bez pravoúhlých rohů, do jakékoli pravidelnosti měl hodně daleko.  Muž se vítězoslavně rozhlédl po přihlížejících. I kdyby upustil pírko, zadunělo by o zem s ohlušující ránou. Ani jeho věrní očividně zcela nevěřili tomu, čehož se právě stali na vlastní oči svědky.

Před šestnácti lety ho tenhle chlapec skoro připravil o život.
Zlikvidoval mu všechny záložní kopie. Před šesti lety se mu postavil a zvítězil - jen kvůli tomu neschopnému Quirrellovi. Další rok jeho návrat překazil společně s Malfoyem. Co to toho chlapa napadlo, takhle mu vrazit viteál až pod nos? Když se potom vrátil zpět, tehdy na hřbitově - nebýt toho pelichavého ptáka, co musel utrousit peří i do jeho hůlky… Stejně ho Brumbál oškubal jen kvůli možnosti, že se jednou setkají a že je tu šance Priori Incantatem…

Ještěže byla Bellatrix mrtvá. Pokud šlo o oběti v tomhle boji, měla
mnohem lepší skóre než on.

Jako by se celou dobu všechno stavilo proti němu. Ale teď s tím byl konec. S jistou dávkou zadostiučinění shlédl dolů do tváře rozcuchaného chlapce. Co si vlastně myslel? Že se v jedenácti dozví, že je čaroděj a v sedmnácti jen tak zabije nejmocnějšího a neobávanějšího černokněžníka všech dob? Opovržlivě si odfrkl a rudýma očima přejel znovu po bledých tvářích přítomných. Usmál se svými úzkými ústy bez rtů. V jeho hadím obličeji to vypadalo zlověstně. V jeho hadím obličeji každá emoce vypadala zlověstně.
A on si toho byl moc dobře vědom.

"Odkliďte to," rozkázal svým Smrtijedům. Žádná další bitva se už nerozpoutala. Zaražení obránci Bradavic kapitulovali.

Voldemort pomalu přešel do čela síně. Usmíval se a jeho rudé oči plály. Konečně mu ze srdce nebo odněkud spadl kámen a on si mohl oddechnout.

Jistě, ta kletba mohla zabít kohokoli, ale nad tím už nemusel přemýšlet. Bylo by trapné, kdyby zabila jeho. Tak hloupou sebevraždu kouzelnický svět dosud neviděl. Ani nechtěl uvažovat nad tím, jak by vešel do dějin.

Stoupl si za řečnický pult. Kdysi tu stával Dippet, pak Brumbál, Umbridgeová, znovu Brumbál, kdoví, jestli se sem postavil i Snape. Teď tu stál on. Rozpřáhl teatrálně ruce a tichým sálem se dunivě rozlehl jeho tichý hlas.

"Přátelé," řekl. "Sešli jsme se zde, abychom si konečně ujasnili všechny nejasnosti, které možná v myslích některých vyvstaly po dobu mé vynucené nepřítomnosti. Stojím tu, abych rozptýlil vaše pochybnosti o své síle a plnohodnosti svého návratu. Pohleďte, Chlapec, který přežil, konečně zemřel, o trochu později, než jsem zamýšlel, to připouštím, ale konečně se tak stalo. Přeji vám všem krásné prázdniny a v září se zde opět uvidíme, abychom si představili nové vedení Bradavic a školní řád. Nyní mě omluvte, vracím se na ministerstvo uvést těch pár zbloudilých duší do obrazu."
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sisa(Tachi) Sisa(Tachi) | Web | 4. prosince 2010 v 19:56 | Reagovat

Ha, som zmätená z toho konca, ale nápad sa mi viac než pozdáva!:-D Ešte som nečítala nič takéhoto formátu, takže..som neskutočne zvedavá akým smerom sa to vydá:-D (teda okrem smeru mŕtvy Potty- živý Volďas:D)

2 P. D. P. D. | 4. prosince 2010 v 20:01 | Reagovat

no... tak knihy jsou plné míst, kde mohl potter umřít a mně se zdá škoda je nevyužít, takže bych tu chtěla pár jednorázovek na téma potterova smrt. jsem ve fázi ještě jedna napsaná, jedna se jde psát - a jedna napsaná, ale tam potter přežil... :D
tak jsem zvědavá, s jakým ohlasem se to setká...

3 a a | 5. prosince 2010 v 2:13 | Reagovat

jo. takhle to mělo skončit. :-)

4 kris.ta kris.ta | 5. prosince 2010 v 11:09 | Reagovat

Mě-jakožto velkého zastánce Voldemorta, by se takový konec nesmírně líbil... :-D Mrtvý Potter- moje přání už ..ani nevím od kdy :-D  :-D

5 Elza Elza | 5. prosince 2010 v 16:12 | Reagovat

zlikvidoval všechny záložní kopie... :D :D
Geniální!

6 alice alice | 5. prosince 2010 v 16:58 | Reagovat

:D tedy aby on Voldy nakonec nebyl ještě dobrodinec... závěr se mi MOC líbí:D

7 newkax newkax | Web | 8. prosince 2010 v 21:15 | Reagovat

konečně, mně ho je až úplně líto, jak se furt snažil a furt nic. A konečně.

8 JSark JSark | 13. prosince 2010 v 20:11 | Reagovat

Chlapec, který přežil, ABY konečně zemřel. :-D
Přátelé? On tam nejakých mal, alebo to bolo len rečnícke zvolanie... :D

9 larkinh larkinh | 13. prosince 2010 v 22:34 | Reagovat

Tohle je odvolávka na poslední díl, že? já ho četla kdysi dávno a ještě z rychlíku... vysvětlete mi to o té sebevraždě...

10 P. D. P. D. | 14. prosince 2010 v 10:30 | Reagovat

no, já ho četla, když to nadšenci překládali na netu, ještě před vydáním. ke knižní podobě jsem se ještě nedostala, ačkoli jsem ji kupovala hned jak vyšla. :-D  
tam šlo o tu bezovou hůlku, kterou voldemort na konci prvního filmu z těch dvou posledních sebral brumbálovi z hrobu. jenže ona přecházela (nebo si vybírala, to je fuk) na toho, kdo porazil předchozího majitele... tudíž na konci, když ti dva stáli proti sobě, v podstatě patřila Harrymu. Nevím, nakolik to hrálo roli nebo jestli vůbec. Když proti sobě vyslali kletbu, Voldemortovi to vyrazilo hůlku a zabila ho jeho vlastní odražená kletba. Takže vlastně spáchal pěkně trapnou sebevraždu. Pro mě. Docela mě to nakrklo, když jsem to četla. Nechápu, proč musí hlavní hrdina (v našem případě tedy rozumějmě Potter, i když se mi to říká dost těžko) zůstat na koci bílý jak padlý sníh. Ale stává se to dost často, že se staně nějaká pitomost, jen aby si klaďas neumazal ruce něčí smrtí. Teď naposled jsem to viděla v Chuckovi. Když měl v rámci úkolu někoho zabít, nemohl. Ten druhej dokonce vytáhl zbraň, takže by to neyla vražda, ale stejně ho zastřelil casey, kterej se jako zázrakem objevil za rohem. za buffy jednou zase vraždil giles, protože dotyčný v danou chvíli neyl posedlý, takže by to asi dávalo špatný příklad mládeži... prostě tohle řešení nemám ráda. a úplně nejvíc tu variantu, kdy se hrdina tedy rozhodne, že dotyčného nechá žít, i když padouch mu to může pěkně zavařit - a pak přijde zpráva, že ho někde zabili třeba kumpáni - a problém je vyřešen.. děs :-D  :-D  :-D no nic, tolik k tomu, jak se mi zavděčit.. :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama