Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Probuzení Šípkové Růženky

18. března 2010 v 1:18 | Paccia Domna |  *Pohádky*
Co napsat k následujícímu příspěvku? Snad jen: nelekejte se a buďte shovívaví. Prostě jsem připravila testy, byla noc a mě najednou napadlo tohle. Tak jsem to během půlhodiny hodila do wordu a teď jdu spát, zítra toho mám nějak moc, už zase nestíhám... Vlastně - kdy jsem stíhala? Takže hezkou zábavu u pohádky na dobrou noc. Snad příště přibude něco jiného, i když teď nevím, kdy to tak bude...Když jsem se probudila, první věc, co mě napadla, bylo: Jak se mi zatraceně povedlo usnout ve věži? Příšerně mi táhlo na nohy, byla jsem celá rozlámaná, páteř bolela po celé své délce a chvíli jsem měla pocit, že mi zkostnatěly i svaly.

Po delším přesvědčování se mi podařilo se posadit. Z klína mi spadlo nějaké suché opelichané koště, původně to snad mohly být růže. Zase nějakej fórek. To služebnictvo už asi neví, co by roupama… No, však já se jim o nějakou aktivitu postarám.

Cestou do zámku mi došlo, že tu něco nesedí. Všechno bylo zarostlé, zpustlé, po zdech se plazilo všelijaké křoví, nohy jsem si spálila od kopřiv a rozškrábala od ostružiní a planých růží. Náš zahradník se nikdy moc nepředřel, ale teď se opravdu překonal.

Po delším hledání jsem konečně objevila obrovská vrata na nádvoří. Taktak jsem se protáhla těžce utvořenou skulinou, abych uviděla to dílo zkázy. Kopřivy rostly i ze zdí, svízel se ovíjel kolem všeho, co mu leželo nebo stálo v dosahu, všude neproniknutelné křoví.

Probojovala jsem se až do zámku. Všude prach, špína, staleté pavučiny, že by se v nich snad mohl vyspat i člověk.

To služebnictvo musíme propustit.

V trůnním sále seděl můj drahý papá, rozvalený na trůnu a pavučinami propojený se vším okolo. Spal. Všichni spali.

Vložila jsem si prsty do úst a hvízdla.

Království se probudilo.

Papá spadl z trůnu.

Dle zvuků, co se ozvaly, soudím, že jeho dopad zmírnil dvorní šašek, ale v tom nepořádku těžko říct.

Očekávala jsem vysvětlení, což jsem naznačila podupáváním střevíčkem. Nemělo to takový efekt, protože mi pod nohama akorát šustilo suché a shnilé lupení snad za poslední století.

Tatíček se vyškrábal na nohy.

Chvíli se rozhlížel kolem sebe, pak se podíval na mě.

Zatoužila jsem být někde hodně daleko. Přestala jsem podupávat a radši nasadila zkroušený výraz.

"Můžeš mi to laskavě vysvětlit?" spustilo se královské hromobití na mou hlavu. "My tady jak pitomci celý rok brousíme každou špičku, aby se slečna nepíchla, zašité ponožky jsem neviděl, ani nepamatuju, stěhujeme včelíny až na hranice království, brousíme drápy každý potvoře, tvá matka se musela zbavit většiny šperků - a ty se stejně někde nabodneš!"

Světélko poznání se mi rozsvítilo v mozku.

To by to vysvětlovalo…

Dovnitř vtrhla naše neohrožená garda s rezavými zaoblenými meči, trochu obrostlá břečťanem. Velitel srazil paty, čímž se do vzduchu vznesl oblak prachu a starého listí.

"Vaše veličenstvo, v křoví kolem zámku se nachází značné množství koster, zřejmě nějakých urozených pánů."

Tatínek král se unaveně svalil na pavučinami pokrytý trůn. Najednou vůbec nevypadal jako někdo, kdo posledních sto let prospal, a měl by se proto cítit odpočatý.

Asi bych se měla omluvit..., ale když tak krásně jsem se už dlouho nevyspala. Ta kletba bylo to nejlepší, co mě na mé narozeniny mohlo potkat…
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 JSark JSark | 18. března 2010 v 13:54 | Reagovat

Vtipný vynovený uhol pohľadu. Ale tak je to správne. Všímaš, vo všetkých blbých rozprávkach potrebuje žena "pomoc" nejakého idiota opačného pohlavia. Hovorím: preč s tým. Odporný stereotyp. :-! Práve po včerajšku mám stále silnejší pocit, že všetci príslušníci tzv. "silnejšieho" pohlavia by mali byť vykántrení. Ešte než si budete myslieť, že som nejaká šialená ženština, vysvetlím: mením matke paušál na mobile, pretože ho nikdy nevyčerpá, tak hovorím otcovi, nech pretelefonuje ten zvyšok, ktorý tam má, okolo pol hodiny. Čo myslíš že urobil? Pomýlil si mobily, namiesto matkinho vzal môj a o 20 minút mi prečerpal kredit. Takže matkin prepadne a ešte zaplatíme navyše za môj. 8-O Ako hovorím, chlapov treba vykántriť. :-?
Hm, trochu som sa rozkecala mimo tému. :-D Pápá :D

2 KiVi KiVi | 18. března 2010 v 16:27 | Reagovat

dokonalý :D:D super pohádka :D hrozně se mi líbilo jak byla sarkastická :D

3 evi evi | Web | 18. března 2010 v 16:39 | Reagovat

Super:-D:-D Říkám si ale, bez toho "idiota opačného pohlaví", kterého (správně!) zmiňuje JSark, co bylo impulzem k probuzení? Když ne polibek? Hehe, dorbý bylo, jak jí tatíček probuzeroval, že se stejně někde nabodla:-D A ještě se mi líbilo slovní spojení svízel se ovíjel:D

4 P. D. P. D. | 18. března 2010 v 17:04 | Reagovat

JSark: No, mé dva roky genderu přinášejí ovoce. :-D To s tím mobilem je fakt kouzelný :-D Chlapi uměj - a to se furrt ohánějí tím, jak jsou dobří, světa znalí, jim se nic vysvětlovat nemusí, návody jsou pro debily, než se zeptat na cestu, tak radši dojedu na druhou stranu republiky... páni tvorstva...
KiVi: díky :)
evi: no, ona byla zakletá na sto let, ne? tak doba doběhla... :-D

5 Elza Elza | 18. března 2010 v 19:15 | Reagovat

Dokonalé! Jako vždy... :-D  Neodolala jsem a přelouskla to i svým jedním poloslepým okem. A nelituju. Tahle pohádka mi vydrží alespoň na týden! :D

6 JSark JSark | 19. března 2010 v 9:42 | Reagovat

Jj, to bolo výstižné. :-D

7 gleti gleti | 20. března 2010 v 6:02 | Reagovat

ty se stejně někde nabodneš - dokonalé!!! :-D  :-D  :-D

dík za malou náhradu rytíře. :-P

8 P. D. P. D. | 21. března 2010 v 21:43 | Reagovat

tak, teď se tu týden asi ani nemihnu...

9 sessllik sessllik | Web | 29. března 2010 v 20:06 | Reagovat

Dlouho jsem tady nebyla a tohle je bomba!Nádherná pohádka,s nádhernou ironii.Hmm...jen tak mimochodem..kde je princ???
Jo,aha...ten spánek způsobila kletba...tak to jo,to se všichni dobře vyspinkali.
Nádherný,nádherný :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama