Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

17. kapitola

17. února 2010 v 11:17 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho II - Neplánovaný pád rytíře v nablýskané zbroji
Po delší době zase kousek. Příjemnou zábavu. :)


Jsem tu už druhý týden a všichni jsou stále přesvědčeni, že Rufus je jen výplodem Filchovy fantazie a že se Filch zbláznil. Myslím, že této myšlence byli vždy nakloněni, jinak by pro ně nebylo tak snadné uvěřit. Každopádně já to nikomu vyvracet nemínila a Severus s Brumbálem mlčeli také jako zařezaní. Vyčkávali jsme, co bude a kdy pravda vyplave na povrch. Pokud vůbec.

To byl asi hlavní důvod, proč jsem sebou tak trhla, když se ozvalo zabušení na dveře a Filchův hlas. Vyděšeně jsem se podívala na Severuse, který zůstával naprosto klidný a jen se pohodlně rozvaloval v křesle se sklenkou čehosi, co odněkud přinesl Narby.

"Jdi tam, nejsem tu," sykla jsem na něj zoufalou prosbu.

Ušklíbl se a opřel se hlavou o opěradlo, aby bylo lépe vidět, jak spokojeně se cítí a jak plané je mé přání. Když mi tedy dal dostatečně najevo, že kvůli mně svůj zadek nezvedne, zvedla jsem odevzdaně svůj a šla ke dveřím. Můj osud byl zpečetěn. Filch mě zabije.

Nezabil.

Ale měl to udělat.

Vypadal jako masový vrah, tvářil se, že by se i Pán zla od něj mohl učit, jak vzbudit respekt, a důvodem toho všeho zřejmě byla tvář, která s tou jeho už nemohla kontrastovat více.

"Drahá kolegyně, nevěřila byste, co se mi stalo. Šel jsem za vámi a nějak jsem se ztratil. Naštěstí jsem potkal tady pana Filche a on byl tak laskav, že mě doprovodil až k vašim dveřím."

Jediný pohled na našeho školníka - a nikdo by neřekl, že to Argus považoval za bůhvíjaké štěstí. Zlatoslavova schopnost filtrovat realitu, aby odpovídala jeho představám o světě, byla obdivuhodná.

"Přeberte si to," zavrčel Argus. "Dneska už to nechci vidět."

Nikdy jsem ho neviděla zmizet tak rychle. Mít tu Zlatoslava má jisté nepopiratelné výhody.

Ovšem i jednu nevýhodu.

A ta teď stála přede dveřmi, ukazovala mi svůj perfektní chrup a zřejmě si myslela, že ji pustím dál.

"Je tu profesor Snape?" promluvilo to.

No jo, mělo to pravdu. Pustím to dál. Cosi neuvěřitelně škodolibého a zlomyslného uvnitř mě se probudilo k životu a začalo mi našeptávat velmi zajímavé nápady.

"Pojďte dál, rád vás uvidí," slyšela jsem se říkat. "Severusi, máš tu návštěvu!"

"Děkuji," rozzářil se a provlál kolem mě v nažehleném hábitu střiženém dle poslední módy. Opatrně jsem se rozhlédla po chodbě, jestli někde poblíž náhodou nezůstal Filch a jestli nehrozí nebezpečí prozrazení Rufuse, ale byla to bláhová obava - kdo by se ochomýtal kolem mého kabinetu, když ví, že Zlatoslav je uvnitř. Rychle jsem zavřela a pospíchala za oběma muži. Jsou chvíle, které si člověk nesmí nechat ujít.

Stihla jsem to. Ten okamžik, kdy se Zlatoslav objevil ve dveřích do pokoje, Severus vzhlédl ze svého místa, šťastný a spokojený (na své poměry) - a jeho ruka se sklenkou se zastavila na polovině cesty k ústům. Obličejové svalstvo chvíli nevědělo, jak se s novou situací vypořádat a jak se uspořádat, tak nakonec jen ztuhlo v jakési grimase. Oči jen bezmocně koukaly na nového příchozího, pak sklouzly na mě a…

"Pane kolego, hledal jsem vás po celé škole a ředitel mě nakonec nasměroval sem. Omlouvám se, jestli jsem vás nějak vyrušil, nechtěl jsem-" spustil svůj nezadržitelný vodopád a Severusovo svalstvo konečně našlo tu správnou polohu. Z černých očí zůstaly v jeho teď již skoro bílé tváři jen dvě černé štěrbiny, ze kterých přímo sršely blesky. A nenávist k Brumbálovi. A ke mně. A k celému světu. Elegantně jsem obešla svého návštěvníka a ladným pohybem ruky mu nabídla, ať se posadí. Křeslo naproti velmistrovi lektvarů bylo prázdné - a prázdná křesla přece neplní svůj účel. Nabídla jsem mu něco k pití. Jistě se s námi chvilku zdržíte, že?

Posadil se a nechal si nalít.

Dvě temné štěrbiny provázely každý můj pohyb a já si to užívala. No ano, teď jsme spolu vycházeli - ale podstatnou část léta jsem kvůli němu přece nemohla spát. Tohle hned tak nesplatí. A co když se ty noční můry zase vrátí?

"Neomlouvejte se, nás nerušíte v žádném případě. Mám vás tu nechat o samotě?"

Trhnul sebou. Severus, ne Zlatoslav.

"Ne," zazářil jak letní sluníčko nad rozkvetlou loukou. Zlatoslav, ne Severus. Ten naopak vypadal, jako by koukal na tři dny chcíplou ropuchu. Trochu mě to uráželo, protože zrovna koukal na mě.

"Víte," obrátil se zlatovlasý čaroděj opět na černovlasého, "napadlo mě," (Severus přimhouřil oči) "že by bylo přínosné trochu rozšířit a oživit výuku obrany proti černé magii."

"Nemyslím si, že jsou místní studenti zralí na jakékoli rozšiřování. Mnozí mají problémy zvládnout učivo v předepsaném rozsahu. Pokud jde o oživování, na to není zase připraven sbor, profesor Binns kupříkladu by to mohl těžce snášet, a panu Filchovi již raraši jako oživení také stačili."

Zlatoslav se ale nenechal vyvést z míry. "Chci zřídit takový malý klub, kde by si studenti mohli nacvičovat různá obranná kouzla a rozšířit si tam své obzory."

"To je sice obdivuhodná myšlenka, ale nechápu, proč to říkáte mně. Profesor Brumbál by vaši iniciativu více ocenil."

"Chci vás požádat, abyste mi tam dělal asistenta."

Černý mistr se zakuckal a na krátkou chvíli, co se dusil, získal jeho obličej dokonce i barvu. Dolila jsem Zlatoslavovi. Budu je muset zase někdy pozvat. Zlatoslav vypadal, že opravdu věří, že mu právě vysekl poklonu.

"V žádném případě," zašeptal Severus, sotva popadl dech.

"Neříkejte ne, jen si to nechte zatím projít hlavou, zvažte, kolik dobrých věcí to může studentům přinést, kolik-"

"Neočekávejte, že se mé rozhodnutí jakkoli změní. Najděte si pro tu šaškárnu někoho jiného. Se mnou nepočítejte."

"Zatím to jen uvažte. Popřemýšlejte o mé nabídce. Myslím, že pro nás oba by to mohlo být zajímavé," pokračoval Zlatoslav, jako by skutečně nevnímal Severuse, jeho odpovědi, jeho výraz. Záviděla jsem mu tuhle schopnost.

"Jistě o tom bude uvažovat, nebojte. Postarám se, aby nezapomněl," zapojila jsem se taky, čímž jsem si vysloužila jeden vděčný úsměv se zábleskem dvou řad bělostných zubů a jedno zatnutí zubů a němý slib odplaty.

"Asi jste mi ani jeden nerozuměli. Já - s vámi - do - ničeho - nejdu."

"Ale no tak, Severusi, je to úžasný nápad. Brumbál jím bude jistě nadšený."

Zděšení v jeho očích bylo rázem naprosto jasně čitelné, když si uvědomil, že říkám pravdu. Zlatoslav se vděčně usmál a znovu se rozhodl vyzařovat pozitivní vlny směrem k jedinému negativně naladěnému člověku v místnosti, který pevně svíral skleničku v obou rukou a upřeně zíral před sebe.

"No, když jsme se tak skvěle domluvili, mohli bychom vyrazit na oběd," vyskočil Zlatoslav z křesla, pln energie a stále ještě neutuchajícího nadšení. Bezdůvodného. Podívala jsem se na hodiny. Měl pravdu, už bylo poledne. "Vaří tu skvěle."

Vyměnili jsme si se Severusem krátký pohled. TOHLE myslí vážně? Což o to, u Severuse se počítalo s tím, že jemu to nevadí, jemu proudí v žilách čistá anglická krev, ale já mám ještě i chuťové buňky zděděné po svých italských předcích z otcovy strany. Já VÍM, jak má jídlo chutnat. Oprava - já vím, ŽE má jídlo chutnat. A chlebový puding s dýňovým džusem, to tedy jako…
 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kris.ta kris.ta | 17. února 2010 v 13:31 | Reagovat

to je úžasné!  :-D  vážně nevím jak to přežiju, až to jednou dopíšeš..hmmm.že by předělávka harryho pottera a vězně z azkabanu?? ;-)  8-)  :-?  :-D och..asi miluju Zlatoslava..on je tak naivní, sebestředný, ukecaný a já nevím co- až je naprosto geniální..ale Severus nezklamal..úplně vidím tu hrůzu v jeho očích..však on to Zlatoslavovi v soubojnickém klubu nandá :D

2 JSark JSark | 17. února 2010 v 13:54 | Reagovat

Obličejové svalstvo chvíli nevědělo, jak se s novou situací vypořádat a jak se uspořádat... :-D
A povýšila si Sevieho na veľmajstra? Ten musí byť vďačný.
Viem si živo predstaviť, ako v ňom hrklo, keď si uvedomil, že Dumby bude fakt nadšený. V Severusovi, aby bolo jasné. :D

3 P. D. P. D. | 17. února 2010 v 14:51 | Reagovat

kris.ta: POKUD to vůbec kdy dopíšu.... takže zatím můžeš žít v klidu... :D  jinak s přepisem zbylých knih se počítá, i když u sedmičky netuším... ale to je jen hudba budoucnosti, tam tímhle tempem dolezu v důchodu...

4 gleti gleti | 17. února 2010 v 17:39 | Reagovat

úžasné, jen houšť a větší kapky, aneb více akce mezi Severusem a Zlatoslavem. Něco, tak fantastického jsem dlouho nečetla.

5 Elza Elza | 17. února 2010 v 18:41 | Reagovat

"Přeberte si to," zavrčel Argus. "Dneska už to nechci vidět." - Koukám, že Zlatoslav je ještě horší než Rufus!
Obličejové svalstvo chvíli nevědělo, jak se uspořádat... - To se mi stává často.
...vypadal, jako by koukal na tři dny chcíplou ropuchu. Trochu mě to uráželo, protože zrovna koukal na mě. - Se-ve-rus, Se-ve-rus!
Já VÍM, jak má jídlo chutnat. Oprava - já vím, ŽE má jídlo chutnat. - Končím. Přes slzy smíchu stejně není vidět na monitor...

6 Sisa (Tachi) Sisa (Tachi) | Web | 17. února 2010 v 21:33 | Reagovat

*plače od smiechu* Merlináčku! xD Človek po dlhšej dobe príde a aké krásne prekvapko!  :-D  Hlášky- DOKONALÉ! Kapitola- DOKONALÁ!:D Nemá cenu hlášky vypisovať, bolo by ich proste príliš veľa!:D Ale v podstate naj sú tie, čo už vypísala Elza!  :-D

7 P. D. P. D. | 17. února 2010 v 21:47 | Reagovat

Všem moc děkuju za dobití energie  :-)

8 soraki soraki | 18. února 2010 v 17:37 | Reagovat

to bylo... báječné, jsem uřechtaná  :-D  :-D  :-D miluju tvůj sarkazmus a ty hlášky...  :-D

9 Polgara Polgara | Web | 18. února 2010 v 18:15 | Reagovat

Ty tvoje kapitoly by se měly dávkovat jako antidepresiva. Perfektní  :-D

10 JSark JSark | 18. února 2010 v 20:16 | Reagovat

Ozaj, som zvedavá - odvážila si sa na tú vrieskajúcu kapitolu? 8-O

11 P. D. P. D. | 18. února 2010 v 20:22 | Reagovat

JSark: Jj, odvážila a děkuju  moc za doporučení :-D Chudák malej. :-D  Ale bojím se pokračovat ve čtení  :-D  :-D

12 JSark JSark | 18. února 2010 v 21:08 | Reagovat

No, v tom ti asi nepomôžem. :-x Chudák malý - Severus alebo netopier? :-D

13 P. D. P. D. | 18. února 2010 v 21:18 | Reagovat

v tom je rozdíl? :-D  :-D  :-D

14 KiVi KiVi | 18. února 2010 v 22:20 | Reagovat

xD xD xD xD Taková pomsta Severusovi :D:D:D chudák :D:D tak ta mu to dala xD

15 P. D. P. D. | Web | 19. února 2010 v 17:41 | Reagovat

jestli tu můžu taky malou reklamu, ráda bych odkázala na blog http://alice123.blog.cz/ . Tamní povídky zase miluju já. Hlavně Alici a následující dílko.

16 Jituš Jituš | 20. února 2010 v 16:26 | Reagovat

Moc pěkné, doufám, že do práce se vrhnu se stejnou vervou jako se vrhám do čtení kapitolek. Ne nevrhnu, není to ono. Teď budu čekat na další pokračování - doufám, že ne dlouho. Potřebuju se zasmát. [:tired:]

17 P. D. P. D. | 20. února 2010 v 16:29 | Reagovat

no,to já potřebuju taky...ale ted asi čtrnáct dní nebude nic, protože jsem v háji a asi jsem se tam ztratila....

18 JSark JSark | 20. února 2010 v 18:25 | Reagovat

Čo sa stalo? O_O  ???

19 P. D. P. D. | 20. února 2010 v 18:27 | Reagovat

Nic,jen je toho zase nějak příliš... :-! Takže vyhodím z kabelky Pottera a hodím tam místo něj něco o dost nudnějšího... :-D

20 JSark JSark | 20. února 2010 v 20:02 | Reagovat

Treba kúpiť väčšiu kabelku, aby sa ti tam zmestilo všetko. :-D Ale viem, o čom hovoríš. :-x

21 P. D. P. D. | 22. února 2010 v 20:29 | Reagovat

dneska jsem zírala, kolik věcí se do tý kabely vejde  - navštívila jsem knihovnu a odnesla asi polovinu věcí. mimochodem - potter je stejně nakonec se mnou, ale nekouknu, nemám čas, čtrnáct dní jsem teď v háji, pak snad něco přidám (nedojde-li k prodloužení o týden, což bych uvítala...)

22 P. D. P. D. | 28. února 2010 v 2:05 | Reagovat

Takže už mám termín zk :-! Bojím, bojím. je to teď děsně nabitý a pak bude asi taky, zase jsem přišla k pár aktivitám, i když na některý se opravdu těším. zase se tak trochu vrátím k jedný svý velký lásce.  :-) pokud jde o mé učení, tak to bude dost vtipný. sice jsem zjistila, že učit se to dá, ale kdosi nahoře je pěkně zlomyslnej, když mi tam nahrál, koho mi tam nahrál.
pokud jde o tu depku, co jsem tu zmiňovala - už je to lepší, i když můj anděl je na tom stále špatně. dala bych nevímco, aby bylo vše v pořádku. nechci psát "zase", protože nevím, zda to vůbec kdy bylo v pořádku, ale tolik toužím, aby vše dobře dopadlo. proč to nejhorší vždycky odnesou ti nejlepší a nejkrásnější lidé?
taky se mi v hlavě skládá něco zase totálně mimo hp, ale nevím, zda se do toho pustit, uvidím, kam mě to zavede, budu-li mít na to vůbec sílu. nebo se pustím do něčeho jiného. bude-li čas. někdy.

23 JSark JSark | 28. února 2010 v 9:31 | Reagovat

Tak držím palečky, nech sa ti darí. :-P

24 evi evi | Web | 28. února 2010 v 13:38 | Reagovat

Přeberte si to:-D Tedy Filche obvykle nemusím, ale tohle byla boží hláška:-D Stejně mě poř ád nejvíc fascinuje a baví, jak se všechny nepostradatelné figury příběhu scházejí u ní v pokoji a jaké situace to vyvolává. Už loni, když tam chodil ještě i Quirrell. No a Zlatoslav, to je vážně perla. Už se tším na ten jejich soubojnický klub. Severus se zblázní:D:D

25 P. D. P. D. | 6. března 2010 v 18:12 | Reagovat

s úžasem sleduju, že sem furt někdo chodí, i když nepíšu... no, ještě týden a snad se zas dám do psaní...

26 P. D. P. D. | 11. března 2010 v 9:46 | Reagovat

žijte blaze, já jsem v ... může tu být člověk sprostej?

27 kris.ta kris.ta | 11. března 2010 v 19:15 | Reagovat

;-)  bude líp...

28 P. D. P. D. | 14. března 2010 v 13:47 | Reagovat

hm.... já vím, že jsem slibovala, že tu něco přibude... takže situace se má tak: sice mám po zkoušce, ale tenhle týden mám hafo zařizování, ten další jsem byla totiž nečekaně navezena do jedné akce. neříkám, že proti mé vůli, vlastně jsem docela zvědavá, ale bude to docela záhul. zas.

29 P. D. P. D. | 14. března 2010 v 13:48 | Reagovat

ale třeba se tu v mezidobí něco objeví, už mám taky absťák... :-D

30 JSark JSark | 14. března 2010 v 15:56 | Reagovat

Tak držím palce. :-P

31 P. D. P. D. | 16. března 2010 v 21:22 | Reagovat

takže situace se má takto: musím dojet překlad, zítra doktoři, ve čtvrtek zařizování výletů a test se studenty, pak další překlad a příští týden tu máme studenty ze zahraničí, jednu mám na starosti, tak jsem zvědavá, jak zvládnu svoje vlastní povinnosti... hlavně musím máknout na nějakým článku, koleženka už ho má, teď jí mám něco překládat do nj, tak mám výčitky, že mně to tak neubývá... je to příšerný, rozjelo se to nějak děsivě rychle...

32 Tria Tria | 17. března 2010 v 23:53 | Reagovat

super ze tu uvadzas priebezny stav...na kapitolu sa tesim...uz mi chyba tato poviedka...cim skor tym lepsie...ale proste ked sa tu objavi budem rada...pretoze si s tym pri tych vsetkych povinnostiach nesekla...teda v to verim...a tesim sa na pokracovanie...poviedka je uzasne oddychova, plna jedinecneho sarkazmu... :-)

33 linterna linterna | 29. března 2010 v 23:22 | Reagovat

Naprosto úchvatné. Děkuji šťastné náhodě, že jsem na tyhle stránky narazila, protože tak moc a tak od srdce jsem se už dlouho nesmála :-) Severus v Tvém podání, je Severus, jak jsem si ho představovala, a jak ho autorka Rowlingová zapomněla čtenářům představit. Chápu, že potřebovala jako hlavního hrdinu Harryho, ale Severus je mi prostě mnohek sympatičtější. A to už od prvního dílu HP.
Takže díky, že si "předělala" knihy podle milovníků Snapeho :-)

Těším se na pokračování

34 P. D. P. D. | 25. dubna 2010 v 1:02 | Reagovat

Jdu se potupně přiznat, že si jsu přečíst, čím že jsem to vlastně končila a co jsem to tu vlastně psala...

35 Lily Lily | 22. listopadu 2011 v 18:23 | Reagovat

žeru u čtení čokoládu s oříšky.. mám pocit že mi oříšky lítají i nosem :-D

36 P. D. P. D. | Web | 22. listopadu 2011 v 18:27 | Reagovat

fuj, to musí bolet... :-D  :-D

37 Chavelierka Chavelierka | 11. února 2012 v 18:34 | Reagovat

trochu mě to uráželo, protože zrovna koukal na mě :-D  :-D  :-D  asi se z toho počůrám smíchy.
Postarám se, aby nezapomněl. Jen mu dej, Julie, co proto :-D  :-D  :-D
Já bych se za noční můry taky mstila :-D
Brumbál bude nadšen, je rozhodnuto :-D
že má jídlo chutnat, to mě uzemnilo :-D  :-D

38 kopapaka kopapaka | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 1:29 | Reagovat

[34]: Tak tahle kapitolka je dokonalá - Snape zdá se zapomněl, že julia je taky zmijozel :-D víc, víc takových kousků :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama