Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

10. kapitola

26. prosince 2009 v 23:02 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho II - Neplánovaný pád rytíře v nablýskané zbroji
Pár slov na začátek: Nikdo ji nezneužil! :D
Na snídani jsem po včerejším večeru ani nešla. Rozdělili jsme se s Rufusem o mrkev a já se natáhla zpět do postele. Bylo mi krásně. Cítila jsem se tak lehká a odpočatá. Po dlouhé době jsem se opravdu vyspala a byla jsem z toho tak šťastná a spokojená, že jsem o to mezi těmi dobře naladěnými lidmi těšícími se na další školní rok nechtěla přijít. Damien vyskočil za mnou a schoulil se ke mně do klubíčka. Pohladila jsem ho po černé jiskrné srsti. Předl. Nejradši bych předla s ním. Rufus seděl na krbu, ohryzával mrkev a rovným dílem ji konzumoval a plival okolo.

Zajímalo by mě, jak dlouho se mi bude ještě dařit udržovat ostatní v přesvědčení, že Rufus neexistuje a Filch se zbláznil.

Asi jsem zase usnula, protože když jsem se pak podívala na hodiny, bylo nějak podezřele pozdě.

A v křesle seděl Severus a četl noviny.

"Kdybych si tě vzala, taky bychom spolu trávili tolik času?"

Ani nezvedl oči. Jen noviny.

"Mohl jsi mě aspoň vzbudit."

Nechal horní polovinu novin spadnout a zahleděl se na mě.

"Jednak si v jednom kuse stěžuješ, že nemůžeš spát, jednak mi vyhovuješ, když spíš. Važ si toho, jak jsem k tobě ohleduplný."

"Nenalézám slova, abych vyjádřila svou vděčnost vůči tobě."

Skromně se usmál a zaměřil svou pozornost opět na Denního věštce.

"Čím jsem si to všechno vůbec zasloužila?"

Ani nevykoukl zpoza novin. "Ráno jsem potkal Lockharta."

Chvilku jsem zpracovávala tu informaci. "To ti mám závidět nebo co?"

"U tebe člověk nikdy neví."

Tu poznámku jsem sice nepochopila, ale měla jsem silný pocit, že ji radši ani chápat nechci.

"Ale měl nějaké družné tendence, tak jsem přenechal tu čest druhým a vyklidil pole," pokračoval.

"S tou tvou společenskostí bychom měli něco udělat."

"Já jsem spokojen s věcmi tak, jak jsou."

"Tak proč sedíš u mě místo toho, abys u sebe poslouchal poklidné bublání lektvarů v kotlíkách?"

"Někdy se mi skoro zdá, že mě nevidíš ráda."

"Nezdá."

"Vidíš, proto jsem tě nebudil. Když jsi při vědomí, věci se zbytečně komplikují."

"No tak promiň."

Povytáhl jedno obočí a zmizel zase za novinami.

Vstala jsem a otevřela okno, abych dovnitř vpustila pořádně naštvanou sovu, která se už hodnou dobu snažila na sebe upozornit mlácením zobákem do skla. Jen co jsem koukla na obálku, bylo mi jasné, kdo píše, a pohodila dopis na stůl. Přání mých rodičů, ať si užiju nastávající školní rok, informace, kde se v tuto dobu nachází Rupert, to všechno si můžu přečíst i později. V listopadu, červnu, za tři roky…
Nasypala jsem sově trochu semínek na parapet.
Dovnitř vletěl teplý větřík a vmetl mi do tváře několik kapek pozdně srpnového deštíku. Dívala jsem se dlouho na jezero a uvědomila si, jak je tu vlastně nádherně. Občas.

"Dnes se mi o něm poprvé nezdálo," řekla jsem tiše.

Uvnitř zašustily noviny, jak je Severus odložil.

"Ale pořád mi chybí. Strašně moc. Pořád nemůžu uvěřit, že je mrtvý. Jak může být mrtvý, když se jeho tělo nenašlo? Vždyť jsme ho viděli… Byl tam. Byl přece mrtvý, že ano?"

Obrátila jsem se k němu. Mlčky se na mě díval.

"Dozvíme se někdy, co se tam stalo?"

Nevydržela jsem to a vyhlédla opět ven.

"Vlastně ani nevím, jestli to chci vědět. Děsí mě to. Děsí mě, že někdo sem má zřejmě přístup a může si s námi zahrávat, jak chce."

Jak je možné, že to jezero vypadá tak klidně?

"Je zvláštní vidět na jeho místě někoho jiného."

"Spíš bych řekl něco jiného."

"Nemáš ho rád."

"To je to tak vidět? Někdo to na sebe vzít musí."

"Tím chceš říct co?"

"Že pokud má být v Bradavicích někdo, komu ten napomádovaný floutek nepřiroste k srdci, obětuji se a vezmu to na sebe."

"To je od tebe ohleduplné, ale pořád nechápu..."

"No, mě včera nedoprovázel až k mým dveřím," zašklebil se.

"Žárlíš, že?"

"Strašně," odtušil a vzal si zas noviny.

"Žárlíš, protože je hezčí a blonďatější než ty."

"To je asi jediné pozitivum, co se o něm dá říct. Pokud je to pozitivum."

"Náhodou… Nevím, co udělal, ale včera se mu povedlo nějak zablokovat účinky toho tvýho utrejchu a já se konečně vyspala bez jediný noční můry. Na to zaklínadlo se ho musím někdy ještě přeptat."

Podíval se na mě s hraným úžasem (amatérský výkon). "To se mi snažíš říct, že ono to ví, jak se drží hůlka, a dokonce jak se používá? Fascinující."

"Je to velký kouzelník. Napsal o tom spoustu knih."

Podíval se na mě jako na pětiletou.

"Při frekvenci, jakou píše, se divím, že se někdy stíhá najíst."

"Co ti na něm tolik vadí?"

Na chvíli se zamyslel, než odpověděl.

"Dýchá… A mluví. Mezi těmi slovy by mělo být rovnítko."
 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 JSark JSark | 27. prosince 2009 v 11:07 | Reagovat

:-D  :-D  :-D  :-D  :-D  O_O

2 JSark JSark | 27. prosince 2009 v 11:09 | Reagovat

Pri Merlinovej brade, toto teda je web! Začnem písať text, zobrazí sa mi, že pole textu nesmie byť prázdne. Rozhodnem sa tam dať len kopu všehovoriacich smajlíkov, vypíše mi: "Tento komentář byl vyhodnocen jako spam a zobrazí se, jen pokud to autor blogu povolí."  8-O
Stále ešte celkom nechápem tú časť ich rozhovoru, kde sa bavili o Quirellovi.  :-! Ale inak super, tie ich výmeny ironických poznámok milujem.  :D

3 kris.ta kris.ta | 27. prosince 2009 v 11:15 | Reagovat

super :-D sice taky pár věcí ohledně quirell nechapu ale jinač super

4 paccia-domna paccia-domna | 27. prosince 2009 v 12:19 | Reagovat

autor blogu povolil  :-), taky s tím dost často válčí... uvažuje proto o stěhování, ale je strašně línej všechno zase kopírovat, protože už se jednou stěhoval a měl toho plný zuby.
no jo, quirrell... byli přátelé, tak se s tím pořád nemůže srovnat, to je v tuto chvíli asi jediná věc, co můžu říct...  :-D

5 Sisa (Tachi) Sisa (Tachi) | Web | 27. prosince 2009 v 13:25 | Reagovat

Jee, tak rýchlo som kapitolku ani nečakala!^^ Ale rozhodne ma potešila!:D Zaujímalo by ma čo za kúzlo Lockhy použil, že dokonca zneutralizovalo účinky SEVERUSOVHO lektvaru:D Dúfam, že ďalšia kapitolka bude tiež takto skoro^^ Hmm..a zase som zabudla polku vecí, čo som chcela okomentovať. Asi si ich začnem zapisovať počas čítania  :-? No proste super ako vždy!   :-D

6 Elza Elza | 27. prosince 2009 v 14:59 | Reagovat

Když jsi při vědomí, věci se zbytečně komplikují.  :-P  Už jsem si zase rozšířila slovník!  :-D

7 JSark JSark | 27. prosince 2009 v 16:17 | Reagovat

Dodatočne ma napadlo, že možno Lockhy (:-D) nepoužil žiadne super kúzlo na elimináciu Severusovho elixíru. Možno proste tento pôsobí obmedzenú dobu.  :-?

8 kris.ta kris.ta | 27. prosince 2009 v 16:49 | Reagovat

pořád tam jsou jisté narážky na to  zrcadlo a já netuším co se vlastně stalo a co v něm viděla..doufám že to bude někdy přííííště vysvětleno.. ;-)  :-D jinač dneska si severuse(a skvělého herce A. Rickmana) naplno užiju na primě :-P  :-)  ;-)

9 paccia-domna paccia-domna | 27. prosince 2009 v 17:11 | Reagovat

:-D já se budu zas tvářit tajemně.... :-D :-D :-D to mi jde nejlíp

alana si dneska na primě neužiju, jsem pryč, musím si to pustit dodatečně. tak teď aspoň koukám na galaxy quest... :-)

10 gleti gleti | 28. prosince 2009 v 21:20 | Reagovat

"Co ti na něm tolik vadí?"    
Na chvíli se zamyslel, než odpověděl.

"Dýchá… A mluví. Mezi těmi slovy by mělo být rovnítko."

Naprosto boží, Merlin dík za tak úžasné hlášky.
:-D  :-D  :-D

11 P. D. P. D. | 28. prosince 2009 v 21:52 | Reagovat

Včera jsem seděla a zkoušela něco psát. Je tu už deset kapitol, což znamená, že by se měla objevit brumbálova kapitola. Něco jsem sepsala, ale nechce se mi z toho dělat oficiální verze, protože je to trochu zavádějící. Navíc jinam, než kam bych chtěla. Takže to hodím jen sem, komu se to chce číst, koukněte, komu ne, o nic nepřijdete, oficiální kapitola se objeví někdy.... no, někdy, mám toho teď zas nějak moc, depku a tak... Veselé svátky, no.

Někdy je to se Severusem k nevydržení. Posledních sedm let, například. Ne že by to předtím bylo lepší, ale něco pro ilustraci uvést musím. Když loni nastěhoval do Velké síně snad všechny netopýry z Anglie, řekla Minerva něco, co mi utkvělo v paměti. Něco, čemu jsem se zprvu usmál, ale později se mi to v hlavě rozleželo a já o tom začal na čas velmi vážně uvažovat.
„Potřebuje oženit, aby přestal vymýšlet nesmysly,“ řekla a z očí jí sršely blesky.
Ono to vypadá jednoduše…
Na první pohled.
Ale je těžké najít ženu pro někoho, s kým nikdo nevyjde – a kdo s nikým nevyjde. Vlastně jediný člověk široko daleko, kdo je s ním schopen nějakým záhadným způsobem koexistovat, je Julia Marciana, ale ta zase nevypadá, že by se nějak hnala pod čepec. Navíc si nejsem jist, zda by zrovna ona byla ta nejlepší volba. Ti dva mi bohatě stačí odděleně. Ano, přiznávám, že jsem rád, že si ty své zmijozelské spády vyventilují mezi sebou a nezatěžují tím své okolí (především vedení), ale bojím se, že kdyby je cokoli svedlo nějak více dohromady, tak se jejich kouzelné stříbrozelené potenciály nesečtou, ale umocní – a to je to poslední, co na stará kolena potřebuju.
Včera při večeři se mi ty myšlenky rázem vrátily. Doufám, že to byl jen výplod mé fantazie, nikdo z kolegů to zřejmě ani nezaregistroval, jelikož se všichni zabývali tou generálkou na halloweenskou večeři nebo co to mělo znamenat. Já jsem ale člověk velmi vnímavý, takže mně to neuniklo.
Julia odešla v první vlně uprchlíků od dýňového nadělení.
Vzápětí vyskočil Lockhart a Severusovi zaskočilo. Měl jíst tu žlutou kaši, s tou by mu to nehrozilo. Vydržel sedět na místě, než naše nová posila zmizela za dveřmi, pak se zatvářil velmi nenápadně a vytratil se taky.
Dnes na snídani jsme to měli s přehlídkou počasí. Severus – střídavě zataženo a blesky, Zlatoslav – zářivý slunný den bez mráčku. Julia se pro jistotu ani nezjevila. Ani nevím, kdy bouřkový mrak odvál – slunce zářilo tak, že se chvílemi nedalo vnímat nic jiného. Dostal jsem strach, abych nějak nenarušil tu křehkou rovnováhu v našem ekosystému. Nechci vrážet mezi ty dva nějaký klín a tvořit tu dvě paralelní zmijozelské fronty, když s jednou je starostí až nad hlavu, a zároveň nemám sebemenší zájem na tom, aby se ti dva k sobě nějak těsněji přimkli. Své matematické důvody jsem tu už nastínil.

12 KiVi KiVi | 29. prosince 2009 v 1:06 | Reagovat

Ó můj bože tohle mi tak chybělo :D:D tyhle rána kdy se probudí a první věc kterou uvidí je Severusův obličej, popřípadě Severusovo něco...hehe :D
A ty jeho hlody :D:D Ty píšeš vážně úžasně :D

13 KiVi KiVi | 29. prosince 2009 v 1:08 | Reagovat

A teď jsem si přečetl Brumlu :D Wau tak on nám Sevie žárlí :D:D Počasí bylo skvělý :D

14 P. D. P. D. | 29. prosince 2009 v 1:14 | Reagovat

skoro se až bojím zeptat, co Severusovo "něco"  :-D (blbý nápady takhle v noci, no..)

15 kris.ta kris.ta | 29. prosince 2009 v 11:10 | Reagovat

super:) severus a ženění :-D to je nápad :D

16 sun sun | 29. prosince 2009 v 11:52 | Reagovat

co pořád psát? skvělá kapitolka, zase jsem se zasmála :-D :-D

17 JSark JSark | 29. prosince 2009 v 18:01 | Reagovat

"kouzelné stříbrozelené potenciály" :-D Ja nemôžem, Dumbyho myšlienkové pochody stoja za to. Oženiť? :-? No jasne, som za.  :D

18 P. D. P. D. | 29. prosince 2009 v 19:36 | Reagovat

někdy mě překvapuje, kolik lidí čte ty komentáře...  :-D

19 JSark JSark | 29. prosince 2009 v 19:50 | Reagovat

No to vieš, striehneme tu, či nenapíšeš, kedy bude pokračovanie... :-D

20 P. D. P. D. | 29. prosince 2009 v 20:01 | Reagovat

No, to je druhá věc, co mě zaráží, jestli ty moje oznamka bere někdo vážně...  :-D Já to sice myslím vážně, když to píšu, mám ty nejlepší úmysly - a pak nestíhám. No, nestíhámj ve všem, takže ff nemůže být výjimkou.. :-D

21 JSark JSark | 30. prosince 2009 v 11:17 | Reagovat

Nestíhaš? To sme dve.  :-(

22 P. D. P. D. | 30. prosince 2009 v 11:44 | Reagovat

To soucítím... Já za těch 14 dní neudělala nic pro své studium. Buď mám kopr, spím, chce se mi spát, marodím, je mi mizerně, nebo všechno dohromady. Jo - nebo jsem někde v tahu, což je zase zítřejší případ... :-?  :-(

23 Elza Elza | 30. prosince 2009 v 15:35 | Reagovat

:-D  Brumbálovo intermezzo je mooc krásné. Nemá to lehké, chudáček...  :-D

24 JSark JSark | 30. prosince 2009 v 17:43 | Reagovat

Nie si ty náhodou moje stratené dvojča?  O_O

25 P. D. P. D. | 30. prosince 2009 v 18:18 | Reagovat

No, hlavní je, že už jsme se našly, sestřičko moje... :-)

26 JSark JSark | 31. prosince 2009 v 10:55 | Reagovat

:-D

27 Kallia Kallia | Web | 1. ledna 2010 v 22:30 | Reagovat

nádhera!!! opravdu kráása!! :) po dlouhé době jsem sem nakoukla a fakt... k čemu Sevie probůh potřeboval krysu?! to mě trochu děsí... xD a co teprve opička xD chudák holka xD a zlatá hlava Lockhartova, no to radši nekomentuju xD

28 P. D. P. D. | 3. ledna 2010 v 15:54 | Reagovat

Do háje! Nestíhám, nestíhám, nestíhám! Škola mě začíná míjet, nějak se ubíráme paralelně vedle sebe. A z další kapitoly mám tak třetinu. Jestli to nesesmolím do konce týdne, asi to zase dostanete po částech sem... :D Začíná se z toho stávat takový protivný zvyk... XD

29 JSark JSark | 3. ledna 2010 v 21:03 | Reagovat

To je smola.  :-(
Ľudia, práve pozerám film Protikráličí plot a poviem vám, pohľad na LOKCHARTA ako sadistického hnusného fašistického rasistu... to je fakt niečo. ???

30 P.D P.D | 3. ledna 2010 v 21:22 | Reagovat

Rabbit Proof Fence? Ten jsem neviděla, ale mám ho. Nějak své filmy nestíhám sledovat. Ale pokud jde o Kennetha, mě poprvé naprosto srazil na kolena ve filmu Conspiracy (Konference ve Wannsee), kde hrál Heydricha. Když jsem pak viděla Zlatoslava, nedokázala jsem pochopit, že je to ten slizký, chladný, plavovlasý chlap, z něhož mi běhal mráz po zádech. Úžasný výkon. Vůbec celý film. Ačkoli se jedná jen o přehranou konferenci, poprvé jsem opravdu skoro ani nedýchala, když si člověk uvědomí, s jakou lehkostí tam sjednávali to své konečné řešení... No, jako Heydrich vynikající, Mrazilo mě z něj a stále mrazí. Výbornej herec.
Ale dík za ohlas na Králíka, to teda musím určitě brzy kouknout.

31 P. D. P. D. | 4. ledna 2010 v 0:40 | Reagovat

Ale film, co miluju - Dead again...Ta čb linie, Roman a Margaret.. Snad v žádným jiným filmu není Branagh tak krásnej...
Nejsladší asi v Much ado about nothing... nebo Love´s labourś lost...
A Emma... Nádherná jako Margaret, úchvatná jako Beatrice...
No jo, asi to nezatajím, co? Miluju Alana, miluju Emmu, miluju Kennatha, miluju Jasona - takže musím milovat HP, protože se mi tam tak krásně scházej...

32 Rosalinda Rosalinda | Web | 19. srpna 2011 v 13:26 | Reagovat

Severus – střídavě zataženo a blesky, Zlatoslav – zářivý slunný den bez mráčku. :-D  :-D

33 P. D. P. D. | Web | 10. února 2012 v 22:48 | Reagovat

Chavelierka: dovoluji si tě předběhnout :-D děkuji za vzorné komentování a jsem ráda, že se povídka líbí. snad tě nezklamu ani dál...

34 Chavelierka Chavelierka | 10. února 2012 v 22:59 | Reagovat

Fuj, tohle mi nedělej :-D Poklidně si dočtu jdu si komentovat a najednou zahlédnu své jméno. Začala jsem si myslet něco o schizofrénii :-D  :-D  Bod pro tebe, zatím to na zklamání nevipadá :-D

35 P. D. P. D. | Web | 10. února 2012 v 23:00 | Reagovat

to jsem ráda :-D (to s tím zklamáním, ne se schizofrenií..)

36 kopapaka kopapaka | E-mail | Web | 13. ledna 2013 v 19:27 | Reagovat

[35]: "Kdybych si tě vzala, taky bychom spolu trávili tolik času?"
Jo, to je snad nejlepší hláška tady... :-)
Mám poněkud děsivé podezření krysa --> opička?

37 P. D. P. D. | Web | 13. ledna 2013 v 20:29 | Reagovat

[36]: opička je jen opička, žádná zrada. teda aspoň ne větší, než je opice jako dárek...

38 kopapaka kopapaka | E-mail | Web | 13. ledna 2013 v 20:34 | Reagovat

[37]: Jen mě to napadlo, že opička je vlastně přeměněná krysa... :-D

39 P. D. P. D. | Web | 13. ledna 2013 v 20:37 | Reagovat

[38]: tak to mě ani nenapadlo, dávat tam nějakou zradu s opicí. no, uvidíme, jestli nezměním do budoucna rozhodnutí... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama