Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

5. kapitola

7. listopadu 2009 v 2:27 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho II - Neplánovaný pád rytíře v nablýskané zbroji
"Nemusela sis dělat škodu," pronesl Severus, když jsme se setkali v Příčné ulici.


Líbezně jsem se usmála a odvětila nějakým nesmyslem typu: "Vždyť víš, že pro tebe udělám cokoli." Pokud šlo o květiny, jež nešlo zabít, platila ta věta stoprocentně. Teď ať se snaží zase on.

Zvolna jsme se procházeli kolem obchodů a nahlíželi do výkladních skříní. Pomalu jsme šli proto, že jsme tu jednak byli značně s předstihem, jednak jsme stejně ani nijak zvlášť netoužili po dalších podpisech ani po rozzářené Zlatoslavově tváři, a navíc jsem si já vzala krásné elegantní botky na vysokém jehlovém podpatku, ve kterých se mi po zdejší dlažbě chodilo značně obtížně, chtěla-li jsem ještě vzbudit zdání elegance. Severus si vedle mě povlával ve svém hábitu a bylo mu to upřímně jedno.

Zastavili jsme se u obchodu s domácími mazlíčky. Severus chvilku nerozhodně přešlapoval na místě a pak zmizel v jeho útrobách. Že by si vzal k srdci naše rady a zatoužil po zvířátku?

Nedočkavě jsem ho vyhlížela, až se opět vynoří. Ale zklamal, nesl si jen nějakou zavřenou krabici omotanou provázkem.

"Pořídil sis kamaráda?"

Povytáhl jedno obočí a usmál se. To je něco, co mě nepředstavitelně děsí, protože Severusova dobrá nálady pramení většinou z věcí, z nichž ostatním dobrá nálada nepramení, nebo z věcí, z nichž nepramení speciálně mně. Samozřejmě, najdou se tu výjimky, ale ty se snaží eliminovat.

"Skoro," pronesl tajemně a nasadil ten svůj výraz "jen dumej a trp". Nasadila jsem výraz "no tak si to teda nech pro sebe, stejně to dlouho nevydržíš" a ignorovala ho. Stejně už se blížilo poledne, byl nejvyšší čas vyrazit do Krucánků a kaňourů.

Severus se zřejmě cítil dotčen, že s ním nehodlám hrát jeho hru na tajemného profesora, tak nasadil svižnější tempo. Na mé zavolání "Severusi, zpomal, někteří z nás maj podpatky", zavrčel "No jo, ženská" a přidal ještě víc. Škoda, že jsem záclony poslala Albusovi, jinak by je hned večer dostal taky.

V knihkupectví už ani nemělo cenu ho hledat. Ne že by byl někdy schopen splynout s davem, ale bylo tu tak namačkáno, že se stejně nedalo nikam pohnout a mohla jsem jen doufat, že mě časem dav nedočkavých žen, dychtících uvidět na vlastní oči svůj idol, vyplivne někde stranou. Pár kouzelníků se snažilo dát chaosu nějaký řád a vytvořit ze ctěných dam a dívek jakous takous frontu, aby lidé, kteří si chtěli koupit nějakou knihu, měli šanci učinit tak dříve než v půl páté, kdy měl Zlatoslav slavnostně dopodepisovat. Využila jsem toho a odtrhla se z hlavního proudu - a konečně uviděla Severuse. Postával kus stranou od stolu obloženého Zlatoslavovými portréty, mezi nimiž se oslnivě culil i živý Zlatoslav, hábit perfektně sladěný s pomněnkově modrýma očima. Vlastně mu to náramně slušelo, choval se jako okouzlující gentleman, když od přítomných čarodějek přijímal knihy a vepisoval do nich svá věnování. Za jiných okolností bych možná začala pátrat, proč jsem o tomto v podstatě velmi šarmantním muži dosud uvažovala tak, jak jsem uvažovala.

Za takových okolností, za kterých by Severus něco nehučel do toho andělského stvoření, které se střídavě zvonivě smálo a ostřížím zrakem sledovalo Zlatoslava a jeho fanklub. Ačkoli dnes měla vlasy sčesané do drdolu a na sobě měla jen prostý modrý hábit, zase ve mně probouzela pocit méněcennosti. Nejraději bych se otočila a odešla, ale v tu chvíli mě Valeria zpozorovala a mávla na mě svou bělostnou ručkou. Nadechla jsem se, vyloudila na tváři vlídný úsměv a vyrazila k nim. Zatraceně, kam se podělo jeho zalíbení v zrzkách?

Něco mi zavadilo o rameno. Trhla jsem sebou, ale byla to jen stará známá sovička. Zakroužila mi nad hlavou a usadila se mi na rameno, jakmile jsem konečně dorazila k těm dvěma. Když nepršelo a nevypadala, jako by ji někdo právě vypral, chovala se zcela jinak, spokojeně pohoukávala a vrhala na Severuse nesouhlasné pohledy. Mluvila mi z duše, potvůrka malá roztomilá. Valeria našpulila rty, jako by chtěla něco říct, ale nakonec se jen usmála, zaševelila "Moc ráda vás opět vidím" a zlověstně střelila pohledem k Lockhartovi, ke kterému se právě nakláněla nějaká mladá pohledná plavovláska, při čemž je vyfotil jakýsi zakrslý fotograf z Denního věštce.

"Čekal jsem tě později, ale zřejmě jsem tě podcenil," rýpl si Severus.

"Hele, Weasleyovi a Potter," oplatila jsem mu tu laskavou poznámku a kývla hlavou k davu, kde se mezi houfem zrzavých hlav vynořila jedna neučesaná obrýlená a jedna rozvrkočená zubatá.

Viděla jsem, jak jsem mu v tu chvíli zkazila den, a bylo mi líp.

Fotograf se právě pokoušel získat další snímek Zlatoslava a mladé čarodějky a při hledání správného úhlu přišlápl nejmladšího Weasleyho. Ten se ozval, Lockhart zvedl hlavu - a uviděl Pottera. A během okamžiku POZNALl Pottera, protože vykřikl: "Vždyť to je Harry Potter!" Severus se zatvářil, jako by kousl do citrónu, obrátil oči v sloup a němě zalomil rukama. Valeria vypadala při té reakci nechápavě, ale moudře se rozhodla nic nezjišťovat. Vlastně se zdálo, že se jí docela ulevilo, když se Zlatoslav přestal věnovat své fanynce a vrhl se na Harryho (No, Severus taky vypadal, že mu to ze srdce přeje.). Fotograf i Zlatoslav byli jako u vytržení. Jen malý Potter vypadal trochu vyděšeně.

Zlatoslav si zjednal ticho a s rukou kolem Harryho ramen zvučně pronesl pro celý přítomný dav to, co za chvíli oznámí i Brumbál na začátek školního roku - totiž, že nastupuje do Bradavic jako nový profesor obrany proti černé magii. Severus při těch slovech tiše zaúpěl. Tenhle osamocený projev ale zcela zanikl v jásotu, v nějž propukl dav. Fotograf nadšeně cvakal zářícího čaroděje, Potter někam zdrhnul, ženy tleskaly. Severus usoudil, že pro dnešek by to už stačilo a rozhodl se vyklidit pole. Rozloučila jsem se s ním, počkala dvě minuty a odešla taky.

Před obchodem jsem skoro vrazila do Luciuse Malfoye. Měl trochu oteklé jedno oko, mírně pocuchané plavé vlasy a v jeho aristokratické tváři se vedle běžné povznesenosti dala vyčíst i špatná nálada.

Stejně jsem to riskla a pozdravila ho.

Nepatrně se pousmál, když mě poznal.

"Máte zajímavý přírůstek ve sboru. Potřebovali byste v Bradavicích personálního poradce," pronesl uštěpačně a s jistou dávkou trpkosti.

"Myslíte, že nepozvedne prestiž školy do závratných výšin?"

Pobaveně se ušklíbl a nahlédl do výkladu, aby si upravil vlasy.

"Jedno se Brumbálovi upřít nedá - originalita v podobných nápadech," řekl a uhladil si poslední neposedný pramen.

"To se nikdo nikdy ani popírat nesnažil," odvětila jsem a kývnutím mu potvrdila, že mu již do dokonalosti nic nechybí.

"Nemáte chvilku čas? Kdyby Cissa zjistila, že jsem vás potkal, neodpustila by mi, že jsem vás nechal utéct."

"Ale jistě. Jak se vlastně má?"

V očích mu zazářily šelmovské jiskřičky. "Teď zrovna asi trochu trpí, protože ji Draco vytáhl nakoupit košťata a ona famfrpálu nikdy moc neholdovala."
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kris.ta kris.ta | 7. listopadu 2009 v 9:52 | Reagovat

:-D prej pořídil sis kamaráda? ..pěkné :-D

2 gleti gleti | 7. listopadu 2009 v 11:53 | Reagovat

Myslím, že si zasloužíš titul nejvtipnější autorka českého HP fanu.
V denšní kapitole je tolik vtipných poznámek, že se vyzvednout pouze jedna. Doufám, že Severus nesmrtelnou rostlinu brzo zlikviduje. Škoda, že nemůže přibrat (k likvidaci)Lockharta

3 Polgara Polgara | Web | 7. listopadu 2009 v 12:20 | Reagovat

Já ty tvoje kapitoly prostě miluju, dokáží člověku zvednout a náladu a vydrží mu po celé zbývající dva dny. Jsem zvědavá, co si to Severus pořídil. Chudák Harry, tuhle scénu si dost živě poamatuji :-)
Nezapomenutelná je věta "No jo, ženská" a přidal ještě víc. Severus je prostě pravý gentleman  :-D

4 P. D. P. D. | 7. listopadu 2009 v 13:17 | Reagovat

Děkuju za poklonu. :-)
Jsem moc ráda, že se sem vracíte.

5 Sisa (po novom Tachi) Sisa (po novom Tachi) | Web | 7. listopadu 2009 v 16:28 | Reagovat

Premerlina:D Kapitola ako vždy poctivo dvihla náladu:D Nebudem tu vypisovať čo všetko ma dostalo,pretože by som tu bola dosť dlho,ale neodpustím si spomenúť aspoň slovo "rozvrkočená":D To je proste úžasné slovo:D Nechápem kam ty na to chodíš,ale choď tam ďalej:D

6 Elza Elza | 7. listopadu 2009 v 17:26 | Reagovat

Neodolala jsem a kopíruji. Tento odstavec je totiž geniální!:
Povytáhl jedno obočí a usmál se. To je něco, co mě nepředstavitelně děsí, protože Severusova dobrá nálady pramení většinou z věcí, z nichž ostatním dobrá nálada nepramení, nebo z věcí, z nichž nepramení speciálně mně. Samozřejmě, najdou se tu výjimky, ale ty se snaží eliminovat.
:-D  :-D  :-D
technická: stolek byl asi spíš obložený než odložený

7 P. D. P. D. | 7. listopadu 2009 v 17:35 | Reagovat

jaj, díky, překlep, jdu opravit. tyhle chyby, co word neopraví, jsou za trest.

8 JSark JSark | 7. listopadu 2009 v 18:54 | Reagovat

To som zvedavá, čo za potvoru to kúpil. Tipujem netopiera alebo nejakého iného nočného tvora. :-D Scéna s Lockym a Harrym bola úžasná, ako sa pri tom Sevíček ksichtil... paráda.  :-P

9 P. D. P. D. | 9. listopadu 2009 v 17:18 | Reagovat

Tohle mi tu leží, a jelikož nevím, kdy kapitolu dopíšu, kousek sem hodím...

Zvonek u dveří se rozcinkal, když jsme s Luciusem překročili práh. Narcissu jsme ani nemuseli hledat. Stála u svého synka, který nadšeně poskakoval u několika košťat opřených o stěnu a tvářila se navlas stejně jako já, když mi Severus líčí něco o lektvarech.
Ach jo, ty smetáky…
„Cissy?“ promluvil Lucius a jeho žena se pomalu obrátila, jako vždy nádherná a vznešená, s vodopádem hustých plavých vlasů, který jí splýval po zádech.
„Julie!“ vydechla a objala mě. „Dlouho jsem tě neviděla, kde se tu bereš?“
„Byla jsem se podívat na Lockharta,“ připustila jsem jen nerada.
Cissa si mě nevěřícně prohlédla a pohrdlivě pokrčila nos.
„Prý bude tento rok učit v Bradavicích obranu proti černé magii,“ oznámil Lucius.
Další nevěřícný pohled na mě, na jejího manžela a nakonec i na Draca, jehož v tu chvíli zřejmě uznala za nejdůvěryhodnějšího v této záležitosti.
„To je vtip?“
„Rozhodnutí shůry,“ odpověděla jsem.
„Neuvěřitelné,“ zavrtěla hlavou. „Luciusi, budeme muset najmout Dracovi nějakého učitele,“ řekla rozhodně.
„Cissy, nepřeháníš to trochu?“
„Jde o našeho syna!“
„Asi bych vás měla nechat řešit vaše rodinné starosti o samotě,“ navrhla jsem, ale Narcissa mě chytla za předloktí.
„V žádném případě. Zajdeme si spolu na oběd, pánové si zatím vyberou koště a pak se k nám připojí, že?“ obrátila se na Luciuse, ale na odpověď nečekala a vytáhla mě z obchodu ven do Příčné ulice.
„Nechápu, co na tom famfrpálu všichni vidí. Draco tento rok velmi těžce nesl  celou tu záležitost s Potterem. Ani se nedivím, ty výjimky, co mu Brumbál stále uděluje, je to nespravedlivé. Ale pro Brumbála očividně čistá krev nikdy moc neznamenala. Je politováníhodné, že tohle nikdo neřeší a všichni jsou jak zbláznění do toho Potterovic spratka. Doufám, že ty ani Severus jste té mánii kolem něj nepropadli.“
„Myslím, že v tomhle můžeš být klidná,“  ujistila jsem ji.
„Aspoň někdo,“ oddechla si . „Je to už tak… únavné.“
Únavné… A to ani netrávila většinu roku v Bradavicích s Albusem a Minervou za zády…

10 kris.ta kris.ta | 9. listopadu 2009 v 17:56 | Reagovat

super  :-D umírám nedočkavostí na pokračování

11 P. D. P. D. | 9. listopadu 2009 v 19:59 | Reagovat

mno, já skoro taky.... :D

12 JSark JSark | 9. listopadu 2009 v 20:30 | Reagovat

Jé, teraz puknem od nedočkavosti!  O_O

13 KiVi KiVi | Web | 11. listopadu 2009 v 16:07 | Reagovat

Ty máš pro Luciuse taky trochu slabost co? :D:D Aspoň v tom nejsem sama :D
I když pro mě vyraz "trochu slabost" rozhodně není dostačující :D:D. Ale ty asi nemáš ráda Harryho co :D:D. To já Harryho od Rowli jo :D U ní byl normální..teda až na pátej díl :D

14 kris.ta kris.ta | 11. listopadu 2009 v 16:18 | Reagovat

lucius je super..arogantní,zlý s černým smyslem pro humor...to je žádoucí :-D  ;-) ..u harryho mi vadí že se všechno točí kolem něj a že je to TEN Vyvolený atd.atd.atd....naše hermionka všechno ví všechno zná a zrzek je harryho pravá ,, ruka,,.nevím,ale spíš se mi líbí ti jakože ,, špatní,, :-)

15 P. D. P. D. | 12. listopadu 2009 v 14:25 | Reagovat

No, nikdy jsem nepopírala, že mám slabost pro Luciuse, Severuse a další. Ostatně je to dost vidět... :D
Pokud jde o Harryho - já proti němu nic nemám, to bych přece nemohla dočíst knihy, zkouknout filmy a ještě psát tohle. :D Jde o to, že jedno tendendční povídání už máme od JKR - z pohledu Harryho a pro Harryho. No, a jelikož já jsem spíš pro tu druhou stranu, otočila jsem to a podávám tendenční pohled z druhé strany... :D

16 KiVi KiVi | Web | 12. listopadu 2009 v 19:15 | Reagovat

jojo :D:D já to chápu :D a je to bezva pohled! :D:D Třeba to jak se jí všichni narvali v zimě až do postele bylo výborný a rozhodně lepší než popis Rowli jak Harry čučel do zrcadla nebo kdy to bylo :D

17 evi evi | Web | 28. listopadu 2009 v 19:56 | Reagovat

Merline!!! :-D :-D Super, jak Severusovi zkazila den upozorněním na přítomnost Harryho v obchodě:-P

18 Tria Tria | 6. prosince 2009 v 20:38 | Reagovat

Waw to si nám fakt dala kúsok ďalšej kapitoly sem?
Inak
..si ďábel...

19 Chavelierka Chavelierka | 10. února 2012 v 22:20 | Reagovat

A fobie Potter vždy a všude nám pro Severuse opět začíná :-D  :-D
Hele Lucius, toho můžu 8-)

20 P. D. P. D. | Web | 10. února 2012 v 22:37 | Reagovat

kdo ne... 8-)

21 kopapaka kopapaka | E-mail | Web | 13. ledna 2013 v 18:23 | Reagovat

[20]: Jé, Lucius s monoklem, to jednoho potěší... :-)
Vím o jednom případě, kdy taky zkameněl, ale tohle... Jsem potěšený

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama