Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova



.

Říjen 2008

38. kapitola

22. října 2008 v 17:56 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho I - Těsně vedle
"Ale pane řediteli, já bych se toho klidně ujal."
Ačkoli Severus jen málokdy zvyšuje hlas, nikdo nemá problémy ho slyšet. Vlastně přeslechnout ho je umění. Díky své perfektní dikci se stal nepřeslechnutelným.
Zbystřila jsem. Severus jako dobrovolník? O co mohlo jít?

37. kapitola

12. října 2008 v 21:47 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho I - Těsně vedle
Ze stereotypu vzájemné nekomunikace nás (teda Severuse) vytrhl překvapivě - kdo jiný než Potter, kterému se podařilo připravit Nebelvír o sto padesát bodů. Slovy - STO PADESÁT! To skóre mě fascinovalo. Málokomu se povede poslat kolej z čela až na samý chvost. Pan Potter prostě uměl. No, abych mu zase nepřidávala cizí zásluhy - těch 150 bodů bylo rovnoměrně rozloženo mezi Pottera a Severusovy noční můry Grangerovou a Longbottoma. Proč noční můry? Grangerová byla dle všeho nebezpečně schopná a nadaná osoba, ovšem zařazená do špatné koleje, a Longbottom byl sice student zařazený zcela správně, ovšem nebezpečný všem okolo bez rozdílu věku, postavení a příslušnosti ke koleji. V každém případě se u Severuse těšil jisté nezanedbatelné pozornosti a jakési odrůdě respektu. (No, respekt asi není nejvhodnější slovo, ale nenapadá mě žádné jiné, které by daný vztah charakterizovalo přesněji.)