Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

Září 2008

36. kapitola

28. září 2008 v 21:56 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho I - Těsně vedle
Zpráva posledních týdnů: Severus a Quirinus už jsou zase na nože. Jak překvapivé... Tentokrát ale zřejmě nejde jen o nějakou hádku nebo nedorozumění. Vždyž i dříve se stávalo, že se spolu nebavili a vyhýbali se jeden druhému jako čert kříži, ale nikdy to nemělo dlouhého trvání. Tentokrát ale uběhly Velikonoce a pánové o sebe stále nezavadili ani pohledem a vyhýbali se jakýmkoli řečem na toto téma. Quirinuse jsem zahlédla nanejvýš u jídla, kde se tvářil jako největší mučedník, a zdržel se jen po nezbytně dlouhou dobu. Jinak předstíral, že neexistuje. Dost silně mi to připomínalo Severuse, když se snažil vyhnout cestě pro páně Pottera.

Dotaz a prosba

10. září 2008 v 11:20 | Paccia Domna |  * Info
Zdravím všechny! Chci se zeptat, ke které ze zdejších čtyř povídek chcete co nejdřív pokračování. Taky vás prosím, abyste se podělili o své dojmy. Narozdíl od své kolegyně bohužel nejsem vědma a nevím, co si o zdejších věcech myslíte. Děkuju. Vaše P. D.

Vzpomínka první

7. září 2008 v 15:09 | Paccia Domna |  První verze
Pokud existuje jméno, na které jsem opravdu alergická, zní Kasandra. Úžasná, skvělá, dokonalá, báječná, nepřekonatelná, talentovaná Kasandra. Hodně dlouho se mi při vyslovení toho jména chtělo zvracet. Už jsem to považovala za uzavřené a překonané, když mě Brumbál seznámil s faktem, že jediná použitelná učebnice jasnovidectví je "Odhalování věcí budoucích" od Kasandry Vablatské, nejradši bych ho těmi spisy umlátila. V průběhu let jsem se marně pokoušela prosadit cokoli jiného, ale "Předvídání nepředvídatelného: Obrňte se proti šokům" neprošlo jako základní kniha ke studiu, "Předzvěsti smrti: Co udělat, když víte, že se schyluje k nejhoršímu" se vedení školy zdálo příliš radikální a "Roztříštěné koule: Když vám štěstí nepřeje"zase nepřenesu přes srdce já...

Sen o...

4. září 2008 v 16:16 | Paccia Domna |  * Ech...
...

Otázka na vás

3. září 2008 v 20:02 | Paccia Domna |  * Info
Chtěla bych se zeptat, jestli jste na tento blog od Sibily našli cestu. Jestli ne, tak se prosím nahlašte, dám vám link.

35. kapitola

1. září 2008 v 23:49 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho I - Těsně vedle
Charity se vrátila odpočatá a spokojená. Než se stačila rozkoukat, strčila jsem jí zpět všechny její materiály ke studiu mudlů, radostně jí potřásla rukou a letěla k famfrpálovému hřišti. Dívala se na mě všelijak, nešlo jí do hlavy mé náhlé vzplanutí pro sport na pomůckách k zametání. Upřímně - famfrpál mi byl ukradený, ale Severus jako soudce, to se vidí jednou za život. Pokud vůbec. A já si to nenechám ujít ani náhodou. Tohle ale prostě Charita Burbageová nemohla pochopit. Tak dlouho se snaží splynout s mudly a najít k nim cestu pro naše studenty, že jí uniká krása kouzelnického života.