Vítejte na stránkách věnovaných především HP FF, snad se vám tu bude líbit, snad se budete i vracet. Pokud po sobě zanecháte pár slov, budu moc ráda.
sova.

4. kapitola

27. srpna 2008 v 18:05 | Paccia Domna |  * Pečlivě připravovaný pád Vy-víte-koho I - Těsně vedle
***
Den po onom přínosném rozhovoru nás konečně Severus poctil svou přítomností. Už nebyl důvod zůstávat zalezlý, když stejně všichni věděli o jeho porážce. U snídaně si ale demonstrativně sedl až na samotný kraj, jen co nejdál od nás, a zasněně pozoroval prázdný zmijozelský stůl a stříbrozelené prapory, pro jeho potěchu lehce povlávající v chladném bradavickém vánku, který byl zřízen speciálně pro tento účel. Patetické. Lehounce.

Hagrid chyběl. Jeho nepřítomnost byla patrná na první pohled - u stolu bylo tolik místa, aby si Severus mohl pohodlně odsednout a ještě měl jídlo na stole a nemusel držet talíř na klíně.

Takže poloobr už se nám vypravil pro našeho slavného malého studenta. Nemohu se dočkat, až pohlédnu do tváře chlapce, který nás zbavil Toho, jehož nesmíme jmenovat, aby polovina kouzelnického lidu nevymřela na infarkt. Ať už to udělal jakkoli, doufám, že se mu to povede i příště. Z té Sibyliny věštby totiž není moudrý ani Brumbál. Snad na tom ale něco bude, protože představa, že tu trčím zbytečně... ARRRRRRRRRR!!!

Když se ohlédnu na svůj příchod sem... Vlastně na něm není nic zajímavého. Kdysi dávno (aspoň teď mi to tak připadá) ještě jako studentka jsem měla hlavu plnou ideálů a představ, čemu se budu jednou věnovat, až odsud vypadnu, a čím vším obohatím kouzelnický svět.

To byly časy...

Všechny mé plány vzaly za své, když jsem se náhodou nachomýtla k jistému Brumbálovu hospodskému konkurzu na novou profesorku jasnovidectví. Vážně k vzteku. Člověk si už ani nikam nemůže dojít sednout. Každopádně jsem (nechtíc, podotýkám - protože koho by to zajímalo) vyslechla onu věštbu - a Brumbál už mě nepustil a při první příležitosti mě uklidil do Bradavic společně se Sibylou, aby se nic z vyřčeného nedostalo mezi nepovolaný lid. Jako bych snad byla nějak ukecaná. Pche! A kdo by mi věřil? Ti dva čtenáři Jinotaje? To už samo o sobě by bylo opravdu zárukou věrohodnosti. I když na těch škrknách asi něco bude. Takové bláboly by snad ani Láskorád nevymyslel. Ale nemůžu ho podceňovat. Má zvláštní nadání vždy znovu a znovu překvapit.

V každém případě jsem Brumbálovi ten pracovní příkaz dost dlouho zazlívala. Doteď nechápu, co PŘESNĚ si představuje jako náplň mého předmětu, ale aspoň mám volnou ruku při výběru témat. Někdy bych ale nějaký popud docela ocenila. Na to tu ale nejsou lidi. Nebo radí ještě větší nesmysly, než na jaké jsem schopná přijít sama. A to mám dost bohatou představivost.

Z vražedných nálad a nápadů, jak se Albusovi pomstít, mě po delší době (zhruba po třech měsících) dostala až Minerva. Na její radu jsem si pořídila kocourka. Je to jediný tvor tady, komu na mě záleží a na koho se mohu spolehnout. Nevím, co bych si tu bez něj počala. Jen díky starostlivé každodenní péči o něj tu dokážu vydržet bez duševní újmy.

Zatraceně! Včera jsem nedala Damienovi nažrat!
 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 soraki soraki | 6. září 2009 v 18:11 | Reagovat

senzace, skvěle se bavím a jedu dál :-D

2 Tria Tria | 6. prosince 2009 v 14:21 | Reagovat

:-D chudák kocúrik
Predstavila som si SS ako sedí s tanierom na kolenách a hrbí sa pritom :-D  ... ešte,že si ho nevystavila takémuto potupeniu a Hagrid chýbal

3 Rosalinda Rosalinda | Web | 18. srpna 2011 v 12:14 | Reagovat

Další bezvadná kapitola :-D. Jdu dál!

Jinak nemáš zač děkovat, protože je to opravdu pravda :-D ^^, že je to skvělé. Taky moc děkuju za komentář, vždy mě potěší, když se objeví někdo, kdo má Pythony také v oblibě :-D. Taky mám všechny díly Létajícího cirkusu i ty jejich filmy jako originály, jak to teď vycházelo, okamžitě jsem je skoupila... I jednu z těch knížek mám, Svatý grál :-D. Jinak děkuji za doporučení Yes, minister, znám to od jména, ale nikdy jsem to neviděla, tak se na to podívám. Na oplátku bych zase já doporučila alespoň jednu drobnost, v archivu ČT si pustit Na plovárně s Johnem Cleesem nebo Terry Gilliamem, jestli jsi to neviděla, je to zajímavé a vtipné :-). Taky se ráda podívám na jejich ostatní "počiny", tedy, když na nějaký narazím, třeba mě dostala jedna scénka s Cleesem a Atkinsonem, je to na youtube jako Beekeeping a i s čes. titulkami :-D. Mrtvého papouška taky miluju, a pak ještě Smrtonosný vtip a s Grahamem Chapmanem mám snad nejraději Koupi matraci, u toho se řežu smíchy prostě pokaždé, když to vidím :-D. Jinak on také perfektně hraje policajty a inspektory... A ještě mám hrozně v oblibě Erica Idlea :-D. Zvláště jeho Money song... A na tu knížku se zkus třeba podívat já nevím, např. na aukru, to snad někde musí být... Nebo alespoň v knihovně, když píšeš, že je to tak dobré, asi se na ni zajdu podívat na Mariánské náměstí :-D.

No moc děkuji za komentář tak přínosný :-D.

4 Lu Lu | 7. prosince 2011 v 21:07 | Reagovat

Jo starostlivá majitelka:D Něco jako já u našeho papoušk,a ale jeho krmení jsem laskavé přenechala mé mamce, aby o nic nepřišla.

5 kopapaka kopapaka | E-mail | Web | 21. prosince 2012 v 1:01 | Reagovat

A co teda vlastně učí?
Líbilo :-)

6 P. D. P. D. | Web | 21. prosince 2012 v 13:37 | Reagovat

to tam brzy bude taky...

7 Michelle Michelle | 23. února 2016 v 23:07 | Reagovat

Výborně se bavím :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama